Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Witam . Przez 5 dni robiłam testy wszystkie wychodziły z 2 kreskami  w tym te 2 kreski były jakieś blade. I były robione wieczorem i po poludniu.  Dziś rano zrobiłam kolejny i wyszły już ta druga bardziej ciemna . Czy mogę być pewna że jestem w ciąży?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po zrobieniu testu i uzyskaniu wyniku pozytywnego, następnym krokiem jest wizyta u ginekologa. On potwierdzi, czy jesteś na 100% w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ja robiłam te testy jakoś przed miesiaczka dokładnie nie wiem kiedy będę miała.  Dzidiaj umówiłam się na wizytę u lekarza rodzinnego który przeprowadzi mi usg  bo mieszkam w Niemczech i tak tutaj jest . A po jakim czasie moge isc do ginekologa zeby potwierdził ciaze ?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Ciekawska9812 napisał:

Ale ja robiłam te testy jakoś przed miesiaczka dokładnie nie wiem kiedy będę miała.  Dzidiaj umówiłam się na wizytę u lekarza rodzinnego który przeprowadzi mi usg  bo mieszkam w Niemczech i tak tutaj jest . A po jakim czasie moge isc do ginekologa zeby potwierdził ciaze ?? 

A wiesz kiedy miałaś dostać miesiączkę? Kiedy miałaś ostania ? spóźnia Ci się ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Załamana7 napisał:

A wiesz kiedy miałaś dostać miesiączkę? Kiedy miałaś ostania ? spóźnia Ci się ?

Ostatnia miesiaczka miałam 8.02.2021r . A kiedy mam mieć to nie wiem bo mam nieregularne cykle od zawsze . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Ciekawska9812 napisał:

Ostatnia miesiaczka miałam 8.02.2021r . A kiedy mam mieć to nie wiem bo mam nieregularne cykle od zawsze . 

To poczekaj jeszcze. Nawet miesiąc nie minął. Czasem mam wrażenie że kobiety mają zero pojęcia o swoim cyklu, ciąży i zachodzeniu w nią . A pchają się w ciążę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Załamana7 napisał:

To poczekaj jeszcze. Nawet miesiąc nie minął. Czasem mam wrażenie że kobiety mają zero pojęcia o swoim cyklu, ciąży i zachodzeniu w nią . A pchają się w ciążę .

Na co mam czekać? na miesiaczke??  A po 2 ta ciąża nie była planowana tak wiec pytam bo nie wiem. I widać że na takich stronach nie ma pomocy . Jest tylko dogryzanie  innym kobietom które czegoś nie wiedzą.  A takie strony powinny być właśnie żeby takim osobom pomagać.  Dziękuję za wypowiedzi ale podziękuj z takiej formy pomocy . Wolę już sobie odczekać i pójść na spokojnie do lekarza niech zobaczy co i jak i wtedy będę wiedzieć.  Miłego dnia wszystkim. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zniechęcaj się, jest pomoc. Rozumiem, że niecierpliwość Cię zapewne męczy, ale nie ma innej opcji niż się przemęczyć te kilka dni. Test z moczu najlepiej zrobić w dniu spodziewanej miesiączki, skoro ostatnią miałaś 8 lutego, to nawet mimo neregularności miesiączek lepiej chociaż jeszcze ze 2 dni zaczekać.

A mogłabyś wstawić foto tych testów, które już zrobiłaś? To by można było ocenić, czy już coś widać 🙂 Poza tym ważne jest, by kreska pojawiła się w ciągu ok. 2 minut od zrobienia testu (na każdym teście będziesz miała dokładną instrukcję) - później wynik nie jest już miarodajny. Kreska może się pojawić po czasie, ale nie będzie to już ważny wynik.

Jak ujrzysz dwie kreski, to zapisz się na beta hcg z krwi. A do ginekologa najlepiej się zgłosić przed 10 tygodniem. Ja byłam już w 6 tygodniu i widać było pęcherzyk z maleńkim zalążkiem serduszka, ale i tak lekarz nie potwierdził mi wtedy ciąży, nie założył mi karty, więc po co iść aż tak wcześnie (no chyba, że się boisz czy zarodek się prawidłowo zagnieździł, to dla św. spokoju warto już w tym 6 tygodniu pójść).

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, aniaBlue napisał:

Nie zniechęcaj się, jest pomoc. Rozumiem, że niecierpliwość Cię zapewne męczy, ale nie ma innej opcji niż się przemęczyć te kilka dni. Test z moczu najlepiej zrobić w dniu spodziewanej miesiączki, skoro ostatnią miałaś 8 lutego, to nawet mimo neregularności miesiączek lepiej chociaż jeszcze ze 2 dni zaczekać.

A mogłabyś wstawić foto tych testów, które już zrobiłaś? To by można było ocenić, czy już coś widać 🙂 Poza tym ważne jest, by kreska pojawiła się w ciągu ok. 2 minut od zrobienia testu (na każdym teście będziesz miała dokładną instrukcję) - później wynik nie jest już miarodajny. Kreska może się pojawić po czasie, ale nie będzie to już ważny wynik.

Jak ujrzysz dwie kreski, to zapisz się na beta hcg z krwi. A do ginekologa najlepiej się zgłosić przed 10 tygodniem. Ja byłam już w 6 tygodniu i widać było pęcherzyk z maleńkim zalążkiem serduszka, ale i tak lekarz nie potwierdził mi wtedy ciąży, nie założył mi karty, więc po co iść aż tak wcześnie (no chyba, że się boisz czy zarodek się prawidłowo zagnieździł, to dla św. spokoju warto już w tym 6 tygodniu pójść).

 

 

A jak się dodaje zdjęcia?? Ja jestem pierwszy raz tutaj i nie wiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, aniaBlue napisał:

Wrzuć na jakiś hosting i wklej linka 🙂

Dodałam na zdjęcie tutaj profilowe inaczej nie dam rady 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Ciekawska9812 napisał:

Na co mam czekać? na miesiaczke??  A po 2 ta ciąża nie była planowana tak wiec pytam bo nie wiem. I widać że na takich stronach nie ma pomocy . Jest tylko dogryzanie  innym kobietom które czegoś nie wiedzą.  A takie strony powinny być właśnie żeby takim osobom pomagać.  Dziękuję za wypowiedzi ale podziękuj z takiej formy pomocy . Wolę już sobie odczekać i pójść na spokojnie do lekarza niech zobaczy co i jak i wtedy będę wiedzieć.  Miłego dnia wszystkim. 

 

Lekarz " cos bedzie wiedzial" kolo 5-6 tygodnia, choc i to nie jest calkowicie pewne. Wczesniej nic nie bedzie wiedzial, bo wczesniej malo widac. Jezeli testy pokazuja, ze jestes w ciazy to jestes w ciazy. Dla pewnosci zrob badanie krwi. Uzyskasz 100% pewnosc. I nie dogryzaj Zalamanej, Ona ma racje. Bardzo przykre jest to, ze dorosle kobiety nie znaja podstaw biologii, jezeli chodzi o zachodzenie w ciaze, a forum jest od wymiany opinii. Nie wszystkie musza Ci sie podobac. Zadajac pytanie narazasz sie na ocene i roznorakie odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Migotka95 napisał:

Twój test jest pozytywny. Jesteś w ciąży. 

A Jak mogę się dowiedzieć teraz czy nie jest to ciąża pozamacziczna bez jakiś torbiel na jajniku ?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Ciekawska9812 napisał:

A Jak mogę się dowiedzieć teraz czy nie jest to ciąża pozamacziczna bez jakiś torbiel na jajniku ?? 

Takie informacje to jedynie może ginekolog. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrób beta hcg w poniedziałek, następna w środę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam kobietki  . Byłam dzisiaj u lekarza mimo że zaczyna się 4 tydzień ale lekarz powiedział że jestem w ciąży I zlecił mi badanie krwi pod kątem beta hcg czy to normalne?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Ciekawska9812 napisał:

Witam kobietki  . Byłam dzisiaj u lekarza mimo że zaczyna się 4 tydzień ale lekarz powiedział że jestem w ciąży I zlecił mi badanie krwi pod kątem beta hcg czy to normalne?? 

Ale czy co jest normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Iwna napisał:

Ale czy co jest normalne?

To że lekarz powiedział że jest ciąża ale zlecił mi badanie krwi . Wybaczcie ale przy pierwszej ciazy którą miałam 5 lat temu nie miałam takiego czegoś jak pobieranie krwi pod kątem hormonu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Ciekawska9812 napisał:

To że lekarz powiedział że jest ciąża ale zlecił mi badanie krwi . Wybaczcie ale przy pierwszej ciazy którą miałam 5 lat temu nie miałam takiego czegoś jak pobieranie krwi pod kątem hormonu 

badanie to potwierdzenia i monitorowania ciąży. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A sorry zgubiły mi się literki.  Badanie służy do potwierdzenia i monitorowania ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Migdałki napisał:

A sorry zgubiły mi się literki.  Badanie służy do potwierdzenia i monitorowania ciąży

Dziękuję za wiadomość.  Bardzo się cieszę.  Bo przez ostatnie dni od zrobienia testów miałam obawy że to ciąża pozamaciczna bo strasznie bolał i klul mnie lewy jajnik ale na usg  wykazało że jest fasolka umiejscowiona niedaleko jajnika i może dlatego 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze do was kobietki pytanie . Od początku kiedy zrobiłam test bolał mnie brzuch jak na miesiaczke trwało to z tydzień.  A teraz nie boli mnie podbrzusze tylko piersi strasznie jak rano wstaje to mam straszny bol piersi i mnie mdli . Czy wszystko wporzadku jest z ciąża? Bardzo bym chciała mieć dziecko mimo że mam już syna który ma 4 lata . Bardzo proszę o pomoc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Ciekawska9812 napisał:

Mam jeszcze do was kobietki pytanie . Od początku kiedy zrobiłam test bolał mnie brzuch jak na miesiaczke trwało to z tydzień.  A teraz nie boli mnie podbrzusze tylko piersi strasznie jak rano wstaje to mam straszny bol piersi i mnie mdli . Czy wszystko wporzadku jest z ciąża? Bardzo bym chciała mieć dziecko mimo że mam już syna który ma 4 lata . Bardzo proszę o pomoc 

Może nie jestem ekspertką w dziedzinie ciąży, ale wydaje mi się, że to naturalne objawy ciąży. Ból piersi i mdłości. Za dużo myślisz. Ciesz się, że spodziewasz się maleństwa i nie doszukuj się nieprawidłowości. My na forum nie jesteśmy Ci w stanie powiedzieć, czy z ciąża jest wszystko w porządku, od tego jest lekarz. Co do bólu piersi.. Moją przyjaciółkę tak bolały na początku, że o mało po ścianach nie chodziła, nie wspominając, że pierwsze 12 tygodni spędziła z głową w muszli. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×