Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

15 minut temu, Icoteraz napisał:

A tobie nie szkoda czasu na ciągłe kopiowanie i wklejanie? Nie masz innych rzeczy do roboty? 

Nie ma. Na wrzesniówkach ciągle woła o aktywność do dziewczyn, które mało się odzywają, do tego wręcz żąda informacji od dziewczyn na temat ciąży, terminie, tygodni ciąży, która ciąża, imię dla przyszłego dziecka itd. Po co? Jak prawie wszystkie rodzą we wrześniu? 

Edytowano przez Unlan
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Unlan napisał:

Nie ma. Na wrzesniówkach ciągle woła o aktywność do dziewczyn, które mało się odzywają, do tego wręcz żąda informacji od dziewczyn na temat ciąży, terminie, tygodni ciąży, która ciąża, imię dla przyszłego dziecka itd. Po co? Jak prawie wszystkie rodzą we wrześniu? 

Dokładnie. Może niektórzy nie chcą podawać takich informacji? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Icoteraz napisał:

Dokładnie. Może niektórzy nie chcą podawać takich informacji? 

I dlatego pewnie wolą się nie odzywać, bo będą znowu wywołane do tablicy, przecież pani Julka "potrzebuje" (dokładnie tak napisała) informacji do tabelki. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Unlan napisał:

I dlatego pewnie wolą się nie odzywać, bo będą znowu wywołane do tablicy, przecież pani Julka "potrzebuje" (dokładnie tak napisała) informacji do tabelki. 

W punkt. Obserwowałam ten wątek od jakiegoś czasu, i dziwie się, że dorosłej kobiecie, chce się ciągle to kopiować i wklejać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, AnnaMama napisał:

Tu gdzieś pisałam kopiuj wklej kopiuj wklej kopiuj wklej. 

Tak a potem Pani julka będzie myślała, że utworzyła super przydatny wątek 😂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Migdałki napisał:

Tak a potem Pani julka będzie myślała, że utworzyła super przydatny wątek 😂

To samo można przeczytać w Internecie 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moje dziecko już też zaczęło rozszerzanie, wypadło mniej wiecej jak skończył 6 miesięcy, sprawdzają mi się słoiczki Hipp Bio. Mają fajne posiłki, z ekologicznymi warzywami i owocami. Dziecku smakują, rozszerzanie przebiega sprawni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serio ktoś się jeszcze bawi w jakieś wprowadzanie produktów wg tabelki? PRzecież teraz nie ma takich zaleceń, że mięso wtedy a twaróg wtedy. Wprowadzanie nowych pokarmów jest od 6 mca, do roku nie wolno pieczarek i miodu, do 2 rż niezalecany jest dosypany cukier i sól (choć to akurat mało realne, sorry), no i do 12 rż grzybów leśnych. Czytałam jeszcze żeby nie podawać za dużo produktów z mleka krowiego, bo gorzej przyswaja się w jego obecności żelazo, i do roku podstawa to mleko mamy. 

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, McDoris napisał:

Serio ktoś się jeszcze bawi w jakieś wprowadzanie produktów wg tabelki? PRzecież teraz nie ma takich zaleceń, że mięso wtedy a twaróg wtedy. Wprowadzanie nowych pokarmów jest od 6 mca, do roku nie wolno pieczarek i miodu, do 2 rż niezalecany jest dosypany cukier i sól (choć to akurat mało realne, sorry), no i do 12 rż grzybów leśnych. Czytałam jeszcze żeby nie podawać za dużo produktów z mleka krowiego, bo gorzej przyswaja się w jego obecności żelazo, i do roku podstawa to mleko mamy. 

Po pierwsze weź przeczytaj co napisałaś. A po drugie te tabelki są bardzo potrzebne. Nie ma zaleceń? Jak to nie? Sama napisałaś, kiedy grzyby, ile twarogu. To nie są zalecenia i tabelki? To podaj jako pierwszy posiłek dziecku mięso, albo pszenną bułkę. Powodzenia. 

Od 6 mż, a raczej po ukończeniu 6ciu miesięcy przez dziecko, to się rozszerza według wytycznych WHO, które akurat nie są na nasz kraj. Jak rozszerzasz dietę dziecku po ukończeniu przez dziecko pół roku życia, to wprowadzasz nowe produkty tak jakbyś wprowadzała je w czwartym miesiącu życia. Traktujesz półroczne dziecko pod kątem rozszerzania diety tak jakby miało 4 miesiące. 

Edytowano przez Unlan
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiadomo każde dziecko jest inne - jedno "dorasta" do rozszerzania diety jako 4 miesięczniak a jedno w wieku 6 miesięcy - i niby oba przypadki są ok. Nie wiem jak inni ale ja moim dzieciom podawałam najpierw dania jednoskładnikowe stopniowo sprawdzając jak reagują na poszczególne produkty. Dla mnie ważne w sumie do tej pory jest to aby były to produkty jak najbardziej eko - od dawna kupuję hipp i póki co nie zamierzam zmieniać nie tylko ze względu na przyzwyczajenie ale na faktycznie dobry skład

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2021 o 10:44, Unlan napisał:

Po pierwsze weź przeczytaj co napisałaś. A po drugie te tabelki są bardzo potrzebne. Nie ma zaleceń? Jak to nie? Sama napisałaś, kiedy grzyby, ile twarogu. To nie są zalecenia i tabelki? To podaj jako pierwszy posiłek dziecku mięso, albo pszenną bułkę. Powodzenia. 

Od 6 mż, a raczej po ukończeniu 6ciu miesięcy przez dziecko, to się rozszerza według wytycznych WHO, które akurat nie są na nasz kraj. Jak rozszerzasz dietę dziecku po ukończeniu przez dziecko pół roku życia, to wprowadzasz nowe produkty tak jakbyś wprowadzała je w czwartym miesiącu życia. Traktujesz półroczne dziecko pod kątem rozszerzania diety tak jakby miało 4 miesiące. 

No ja nie bardzo widzę sens tych tabelek. Pewnie, że wprowadzam różne produkty najpierw same, a potem w formie zmieszanej, ale naprawdę - sztywne wytyczne kiedy mięso, kiedy twaróg, kiedy żółtko jaja - to było określone 30 lat temu. Dzisiaj jest tylko te parę rzeczy "zakazanych" do jakiegoś wieku i to z konkretnego powodu, a czy takie wytyczne z konkretnym miesiącem mają jakieś podstawy? Poza tym że ktoś sobie tak wymyślił po prostu?

WHO mówi żeby czekać do 6 mca, to polskie środowiska mają taki pomysł żeby wprowadzać pokarmy od 4 mca. Nie wiem czemu nie zgadzają się z WHO, nie rozumiem tego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, McDoris napisał:

No ja nie bardzo widzę sens tych tabelek. Pewnie, że wprowadzam różne produkty najpierw same, a potem w formie zmieszanej, ale naprawdę - sztywne wytyczne kiedy mięso, kiedy twaróg, kiedy żółtko jaja - to było określone 30 lat temu. Dzisiaj jest tylko te parę rzeczy "zakazanych" do jakiegoś wieku i to z konkretnego powodu, a czy takie wytyczne z konkretnym miesiącem mają jakieś podstawy? Poza tym że ktoś sobie tak wymyślił po prostu?

WHO mówi żeby czekać do 6 mca, to polskie środowiska mają taki pomysł żeby wprowadzać pokarmy od 4 mca. Nie wiem czemu nie zgadzają się z WHO, nie rozumiem tego. 

Wytyczne WHO o których piszesz, weszły niedawno. Jeszcze pół roku temu zalecenia wyglądały tak, że dzieci karmione mm, lub mieszanie z kp mogę być rozszerzona dietę od 4 miesiąca życia. Natomiast dzieci karmione tylko i wyłącznie KP miały być rozszerzoną dietę dopiero po ukończeniu 6 miesiąca. Parę miesięcy temu to wyrównali do ukończenia pół roku przez każde dziecko. Problem w tym, że tylko nieliczne dzieci potrafią wytrzymać na samym mleku do pół roku. Większość potrzebuje rozszerzania diety wcześniej, niż po ukończeniu 6 miesiąca życia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4 lata temu już było mówione że do 6 mca tylko mleko, wszystko jedno kp czy mm. Tak uczyły CDL na szkole rodzenia, wątpię żeby zmyślaly, to konkretne babki. 

Ja uważam że większość dzieci jest w stanie pociągnać 6 mcy na samym mleku, a potem też uzupełnianie jest początkowo tylko poznawaniem nowych smaków. Tak naprawdę kluczowe są zapasy żelaza, jeśli dziecka nie odpępnia się błyskawicznie po porodzie to jest ich dość żeby wystarczyło na ponad pół roku.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u nas to było od 6 miesiąca zycia, dawałam gotowe posiłki hipp bio, trochę gotowałam sama, ale nie mam swoich warzyw, owoców więc już wolałam kupić gotowy ale ekologiczny produkt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×