Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Azalia32

Dobra praca z długim dojazdem. Czy warto?

Polecane posty

No więc. Obecna praca wykańcza mnie psychicznie (głównie przez szefową, która źle mnie traktuje). Pieniądze nie są złe (2600 zł, płacone pod stołem, na umowie najniższa krajowa), praca w miarę blisko, około pół godziny dojazdu. Pracujęod poniedziałku do soboty, bez wyjątków, poza dniami wolnymi ustawowo. Nie mogę wziąć urlopu wypoczynkowego, 5 dni to jest maksimum, więc odpocząć też nie jest łatwo. Pracuję tu ponad 5 lat. Jednak komfort psychiczny żaden, coraz częściej płaczę po nocach, mam problemy ze snem, ogólnie nie mogę sobie poradzić. Szefowa dostała chyba jakiejś wścieklizny macicy i jest tylko gorzej.

Dostałam propozycję pracy w tej samej branży, ale za o wiele lepsze pieniądze i wstępnie odmówiłam, bo dojazdy by zajmowały mi około 1,5 godziny w jedną stronę, a zimą (jeśli byłaby taka jak ostatnia), pewnie jeszcze dłużej. Praca od 11 do 19, do tego co druga sobota i 1 dzień do odbioru w miesiącu. I jak już mówiłam, lepsze pieniądze i wszystko pod linijkę w umowie, czarno na białym... I zastanawiam się, czy nie warto jednak dla tych wszystkich plusów zaryzykować? Co myślicie? Już sama nie wiem, każdy doradza mi inaczej, a ja mam dość obecnej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zmieniła prace. Zawsze możesz się przeprowadzić! Nie warto gnić w miejscu w którym cię nie doceniają. I jeszcze przekręty na umowach, brak urlopu to paranoja. Nie zastanawiaj się nawet. Przemęczysz się miesiąc czy dwa w nowej pracy i znajdziesz inne mieszkanie- bliżej. Ja bym zmieniła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej też. Nie warto niszczyć sobie zdrowia przez pracodawcę, za to warto iść do przodu. Poza tym zawsze możesz pomyśleć o przeniesieniu się bliżej.... Popieram też Lulu9 te umowy to jest jakaś masakra. Rozwijaj się, będzie dobrze!! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, trochę mi rozjaśniłyście w głowie. Przeprowadzka w moim przypadku raczej nie wchodzi w grę, ale chyba mimo wszystko się zdecyduję. Trzeba w końcu zadbać o siebie, zamiast o innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Azalia32 napisał:

Dzięki, trochę mi rozjaśniłyście w głowie. Przeprowadzka w moim przypadku raczej nie wchodzi w grę, ale chyba mimo wszystko się zdecyduję. Trzeba w końcu zadbać o siebie, zamiast o innych.

Te dojazdy masz za darmo? Żeby nie zjadły Ci zysku z lepszej płacy. Mogą być mimo wszystko dobijające. Z drugiej strony Twoja obecna pensja jest głodowa, więc tak czy inaczej warto zmienić robotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Nemetiisto napisał:

Te dojazdy masz za darmo? Żeby nie zjadły Ci zysku z lepszej płacy. Mogą być mimo wszystko dobijające. Z drugiej strony Twoja obecna pensja jest głodowa, więc tak czy inaczej warto zmienić robotę.

Darmowe nie, ale z nowej pracy będę mogła wyciągnąć nawet 2x tyle co zarabiam obecnie... A dojazd to 150zl miesięcznie i nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Azalia32 napisał:

Darmowe nie, ale z nowej pracy będę mogła wyciągnąć nawet 2x tyle co zarabiam obecnie... A dojazd to 150zl miesięcznie i nic więcej.

No to nawet się nie zastanawiaj. Dwa razy tyle to już godna pensja. Do dojazdów można się przyzwyczaić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt za ciebie decyzji nie podejmie. to zalezy czego ty chcesz. ja bym brał lepszą kase.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×