Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
olusiak

Ciaza i slub cywilny szybie pytania

Polecane posty

Pod koniec kwietnia odbedzie sie moj slub cywilny. Bede wtedy w 4,5 ms ciazy. Jak najlepiej ubrac sie na taka uroczystosc? Pod koniec kwietnia raczej bedzie cieplo.  Obraczek najlepiej szukac w malych prywatnych sklepach jubilerskich czy sieciowkach (klasyczny model)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

anna dlugo wychodzisz za maz? 😄 bo wiesz czesc osob plauje na cale zycie,wiec obraczka z sieciowki ... no tak teche srednio. chociaz wszystko zalezy co Wam sie podoba.

Ja tam zawsze mowilam ze o slubu pojde w dresie. No ale zwazywszy na obecne trendy proponuje ...enke. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, .Gość napisał:

anna dlugo wychodzisz za maz? 😄 bo wiesz czesc osob plauje na cale zycie,wiec obraczka z sieciowki ... no tak teche srednio. chociaz wszystko zalezy co Wam sie podoba.

Ja tam zawsze mowilam ze o slubu pojde w dresie. No ale zwazywszy na obecne trendy proponuje ...enke. 

...enke.. hmm .. cenzura poziom hard.. pierwsza czesc wyrazu to "samica psa" w liczzbie mnogiej😄

Edytowano przez .Gość
blad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żadnych sieciówek, zapłacisz za logo, a jakościowo porażka. Tylko jubiler/złotnik. Polecam się już tym zająć, bo oczekiwanie na obrączki może trwać nawet miesiąc. Jestem na bieżąco, bo w tamtym tygodniu odebrałam nasze 😉

Co do ubrania to już kwestia gustu, ...enka czy jakiś elegancki kostium. Ciąży nie będzie jeszcze prawdopodobnie widać. Skompletuj też coś, żeby na siebie zarzucić jak będzie chłodno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam upatrzonego jubilera. 2 tys wystarcza na klasyczne obraczki? W jednej sieciowce mam karte stalego klienta i mialabym 15% znizki.

Dla mnie bardziej komfortowo jest w kostiumie, ale na taka okazje bardziej ...enka. Sama nie wiem. Do tego biala maseczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, olusiak napisał:

Mam upatrzonego jubilera. 2 tys wystarcza na klasyczne obraczki? W jednej sieciowce mam karte stalego klienta i mialabym 15% znizki.

Dla mnie bardziej komfortowo jest w kostiumie, ale na taka okazje bardziej ...enka. Sama nie wiem. Do tego biala maseczka.

Na taką okazję bardziej to, co się TOBIE podoba i w czym TY się czujesz dobrze. 

Zniżkę w sieciówce proponuje wydać na jakąś inną biżuterię. Obrączki muszą być dobrej jakości, bo są na całe życie. Cena zależy głównie od rozmaru i szerokości, czyli wagi pierścionków. Oprócz ceny za usługę płacisz za złoto na gramy. Po prostu idź do złotnika i on wszystko ci powie. Mój był baaardzo pogadany. Ja poprosiłam o przetopienie obrączek dziadków i stworzenia z nich mojej. Jeśli masz jakieś złoto, możesz pomyśleć o zapłaceniu jakiejś części ceny kruszcem. Bez swojego złota obrączki wyniosłyby nas niecałe 3 tys., szerokość 4,5. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musimy isc w przyszlym tygodniu. Ja wiem, ze chce klasyczny model, ale jak zobacze mozliwe wzory to zglupieje i bede sie zastanawiac. Dlatego musze w internecie poprzegladac wzory i pojde z wybranym. Jaka macie probe? 333, 585 czy 750?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Iwna napisał:

Na taką okazję bardziej to, co się TOBIE podoba i w czym TY się czujesz dobrze. 

Zniżkę w sieciówce proponuje wydać na jakąś inną biżuterię. Obrączki muszą być dobrej jakości, bo są na całe życie. Cena zależy głównie od rozmaru i szerokości, czyli wagi pierścionków. Oprócz ceny za usługę płacisz za złoto na gramy. Po prostu idź do złotnika i on wszystko ci powie. Mój był baaardzo pogadany. Ja poprosiłam o przetopienie obrączek dziadków i stworzenia z nich mojej. Jeśli masz jakieś złoto, możesz pomyśleć o zapłaceniu jakiejś części ceny kruszcem. Bez swojego złota obrączki wyniosłyby nas niecałe 3 tys., szerokość 4,5. 

Obrączki to bzdury... Lepiej przeznaczyć nadwyżkę pieniędzy na dziecko... A pieniądze będą mu potrzebne i to bardzo.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Skb napisał:

Obrączki to bzdury... Lepiej przeznaczyć nadwyżkę pieniędzy na dziecko... A pieniądze będą mu potrzebne i to bardzo.

No jasne, to w ogóle najlepiej bez obrączek, bez przyjęcia, żadnych gości, a idź w jeansach i koszulce. Szkoda kasy, lepiej przeznacz na dziecko. 

Co za bzdury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Iwna napisał:

No jasne, to w ogóle najlepiej bez obrączek, bez przyjęcia, żadnych gości, a idź w jeansach i koszulce. Szkoda kasy, lepiej przeznacz na dziecko. 

Co za bzdury.

Ślub i ceremonia ma się nijak do tego co będą mieli za pięć miesięcy... A obrączki za 1000 czy 10000 nie dają gwarancji wiecznego szczęścia... 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, olusiak napisał:

Musimy isc w przyszlym tygodniu. Ja wiem, ze chce klasyczny model, ale jak zobacze mozliwe wzory to zglupieje i bede sie zastanawiac. Dlatego musze w internecie poprzegladac wzory i pojde z wybranym. Jaka macie probe? 333, 585 czy 750?

585, standard. 14 karatów. Pamiętaj, że jesteś w ciąży i rozmiar może się różnić po rozwiązaniu. Każdy złotnik w cenie da jedną albo dwie zmiany rozmiaru. Najłatwiej przerobić klasyczne obrączki. Te zdobione z sieciówki to podobno masakra powiększyć, bo zdobienia pękają. Z tego co mój mówił to też nie dać się naciągnąć na modę z soczewkami, bo wciskają każdemu, a mało komu jest potrzebna, a nawet łatwiej zgubić. Chodzi o to, żeby ten gram więcej złota sprzedać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Skb napisał:

Ślub i ceremonia ma się nijak do tego co będą mieli za pięć miesięcy... A obrączki za 1000 czy 10000 nie dają gwarancji wiecznego szczęścia... 

O czym ty w ogóle piszesz. Co będą mieli za pięć miesięcy? Dziecko? Nic nadzwyczajnego. I tu się z tobą zgodzę, nie ma się to nijak do tematu postu, czyli ślubu.

Nic nie daje gwarancji wiecznego szczęścia. Nie widzę nic złego w tym, żeby mieć porządnie wykonane obrączki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak rozmar sie zmieni, bede celowac w klasyk bez dodatkow 🙂

U was tez wymagaja rekawiczek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, olusiak napisał:

Tak rozmar sie zmieni, bede celowac w klasyk bez dodatkow 🙂

U was tez wymagaja rekawiczek?

Nie, byliśmy w maseczce. Jak przymierzyć pierścionek w rękawiczce? 😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi na slubie cywilnym podczas uroczystosci.

Zobacz sobie w necie Gdansk slub cywilny w dobie koronawirusa. Tam tez maja rekawiczki na uroczystosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Iwna napisał:

O czym ty w ogóle piszesz. Co będą mieli za pięć miesięcy? Dziecko? Nic nadzwyczajnego. I tu się z tobą zgodzę, nie ma się to nijak do tematu postu, czyli ślubu.

Nic nie daje gwarancji wiecznego szczęścia. Nie widzę nic złego w tym, żeby mieć porządnie wykonane obrączki.

Nic tym złego... tylko czasem warto zwrócić uwagę na rzeczy trochę ważniejsze... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, olusiak napisał:

Mi chodzi na slubie cywilnym podczas uroczystosci.

Zobacz sobie w necie Gdansk slub cywilny w dobie koronawirusa. Tam tez maja rekawiczki na uroczystosci.

I na te rękawiczki nakładają obrączki? Jeszcze nie byliśmy w usc wypełniać papierów. Telefonicznie zarezerwowałam sobie tylko termin. Także jeszcze nie wiem, jakie mają wymagania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Skb napisał:

Nic tym złego... tylko czasem warto zwrócić uwagę na rzeczy trochę ważniejsze... 

Czyli jakie? Będą mieli dziecko, więc oni przestają być ważni? Jak ja mam już dwulatke, to w ogóle może nie powinnam brać ślubu, tylko kupić jej samochód na baterie? Bo jest ważniejsza?

Autorka nie napisała, że dziecko będzie przez pół roku leżało w jednym bodziaku, czy nie zapłacą za ogrzewanie, czynsz bo kupią sobie obrączki. Rodzice są TAK SAMO ważni jak dzieci.

Nie rozumiem twojego toku myślenia, myślę że jest mocno skrzywiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak 🙂 znalazlas ten artykul?

jak wpiszesz Powiedziec sobie tak podczas epidemii o gdanskim slubie w maskach i rekawiczkach.

Moze u Ciebie w urzedzie nie wymagaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Iwna napisał:

Czyli jakie? Będą mieli dziecko, więc oni przestają być ważni? Jak ja mam już dwulatke, to w ogóle może nie powinnam brać ślubu, tylko kupić jej samochód na baterie? Bo jest ważniejsza?

Autorka nie napisała, że dziecko będzie przez pół roku leżało w jednym bodziaku, czy nie zapłacą za ogrzewanie, czynsz bo kupią sobie obrączki. Rodzice są TAK SAMO ważni jak dzieci.

Nie rozumiem twojego toku myślenia, myślę że jest mocno skrzywiony.

Autorka ma ma dylemat czy kupić obrączki w sieciówce czy u złotnika. Chodzi zarówno o czas jak i pieniądze. Gdyby to było dla Niej bez znaczenia nie zadałaby pytania na forum. 

Jestem mocno skrzywiony? Pewnie bardziej niż Ci się wydaje. 🙂

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Skb napisał:

Autorka ma ma dylemat czy kupić obrączki w sieciówce czy u złotnika. Chodzi zarówno o czas jak i pieniądze. Gdyby to było dla Niej bez znaczenia nie zadałaby pytania na forum. 

Jestem mocno skrzywiony? Pewnie bardziej niż Ci się wydaje. 🙂

 

Zastanawia się, bo często kupuje w sieciówce i po prostu ma zniżkę. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Iwna napisał:

Zastanawia się, bo często kupuje w sieciówce i po prostu ma zniżkę. 

 

Czyli dla Niej pieniądze mają znaczenie. Gdyby było inaczej zamówiłaby już dawno obrączkę w wersji ful wypas, a nie zwlekała z decyzja tak długo jak się da.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, olusiak napisał:

Tak 🙂 znalazlas ten artykul?

jak wpiszesz Powiedziec sobie tak podczas epidemii o gdanskim slubie w maskach i rekawiczkach.

Moze u Ciebie w urzedzie nie wymagaja.

Zobaczymy, ja to bym chciała ślub z dojazdem urzędnika, ale zobaczymy czy się uda, do czerwca jeszcze trochę czasu 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Skb napisał:

Czyli dla Niej pieniądze mają znaczenie. Gdyby było inaczej zamówiłaby już dawno obrączkę w wersji ful wypas, a nie zwlekała z decyzja tak długo jak się da.  

Tak, tak, masz rację. Szczerze, średnio mnie to interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Iwna napisał:

Tak, tak, masz rację. Szczerze, średnio mnie to interesuje.

Dziękuję za złośliwość. 🙂

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Iwna napisał:

Zobaczymy, ja to bym chciała ślub z dojazdem urzędnika, ale zobaczymy czy się uda, do czerwca jeszcze trochę czasu 🙂

Tak do czerwca moze sie duzo zmienic. Nawet teraz. Wczoraj rozmawialam z urzedniczka i powiedziala, ze polowa urzedu na zwolnieniu i mozna sie liczyc z odwolaniem.

Umowiliscie termin slubu przez telefon bez wizyty w urzedzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, olusiak napisał:

Tak do czerwca moze sie duzo zmienic. Nawet teraz. Wczoraj rozmawialam z urzedniczka i powiedziala, ze polowa urzedu na zwolnieniu i mozna sie liczyc z odwolaniem.

Umowiliscie termin slubu przez telefon bez wizyty w urzedzie?

Tak, wstępnie, kierowniczka usc to moja była kierowniczka 😉 także zapisała sobie datę, a przyjść mam w kwietniu, żeby można było ten ślub przesunąć, bo papiery są ważne pół roku. Im później je złożymy, tym więcej czasu zostanie na przełożone daty "jakby co"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Iwna napisał:

Tak, wstępnie, kierowniczka usc to moja była kierowniczka 😉 także zapisała sobie datę, a przyjść mam w kwietniu, żeby można było ten ślub przesunąć, bo papiery są ważne pół roku. Im później je złożymy, tym więcej czasu zostanie na przełożone daty "jakby co"

To super, latwiej sie wtedy dogadac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, olusiak napisał:

Pod koniec kwietnia odbedzie sie moj slub cywilny. Bede wtedy w 4,5 ms ciazy. Jak najlepiej ubrac sie na taka uroczystosc? Pod koniec kwietnia raczej bedzie cieplo.  Obraczek najlepiej szukac w malych prywatnych sklepach jubilerskich czy sieciowkach (klasyczny model)?

Tylko jubiler. On się zna na rzeczy. Żadnych sieciowek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, olusiak napisał:

Mi chodzi na slubie cywilnym podczas uroczystosci.

Zobacz sobie w necie Gdansk slub cywilny w dobie koronawirusa. Tam tez maja rekawiczki na uroczystosci.

Bralam slub we wrzesniu zeszlego roku i wtedy nikt obraczek nie wymagal. Ja i maz moglismy na sali byc bez maseczki i maksymalnie 12 osob na ceremoni. Mysle, ze obostrzenia mogly sie zmienic. Wszystko powinno byc wyjasnione na stroniu UC. Zawsze mozna tez zadzwonic do Urzedu i o wszystko dopytac.

Obraczki lepiej kupic u mniejszego jubilera niz w sieciowce. Sa lepszej jakosci. 

Ubrac natomiast panna mloda powinna sie w to co lubi, w czym sie czuje dobrze i atrakcyjnie. Jak lubi ...enki to w ...enke, jak woli kostium to w kostium. Kwiecien bywa zfradliwy i leiej miec w odwodzie zakiet i plaszczyk. Moze nie beda potrzebne a moze beda konieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×