Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Julka67

Tabletki antykoncepcyjne

Polecane posty

Witam. Mam pytanie do dziewczyn, które zaczęły brać tabletki antykoncepcyjne w wieku 15/16 lat. Czy lekarz normalnie przepisał tabletki? Czy był z tym jakiś problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mysle ze to zalezy od lekarza, to dosc ryzykowe brac tabletki kiedy tak naprawde nie jestes do konca rozwinieta. jesli wspolzyjesz to wyprobujj sobie najpierw test owulacyjny afrodyta smart, bedziesz mogla sprawdzacz czy masz dni plodne czy nie. na poczatek to bedzie lepsza opcja dla ciebie

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moj lekarz odradza, dlatego stosuje monitor cyklu cyclotest mySense z aplikacją antykoncepcyjną, wychodzi mi to na zdrowie 😉

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz zainwestować w porządny komputer cyklu i na lata mieć domowy monitoring w domu, co przyda się i przy antykoncepcji oraz gdy będziesz chciał mieć dzieci przy planowaniu. Zobacz sobie Cyclotest MyWay i zastanów się, wg. mnie warto. Tabletki antykoncepcyjne od tak młodego wieku, gdzie cały cykl nie jest często regularny, nie są rozsądnym wyjściem.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczęłam brać tabletki kiedy miałam 16 lat, jednak był to przymus, ponieważ miałam torbiel jajnika. Jednak po pół roku brania tabletek, już nie musiałam ich brać na jajnik chciałam jednak się zabezpieczać. Poszłam  do mojej ginekolog i bez problemu przepisała mi tabletki.  Zaznaczę jednak, że byłam wtedy z mamą. Z tego co wiem to opiekun prawny musi wyrazić zgodę na to, żebyś brała w większości przypadków, ale być może trafisz na takiego, który nie będzie tego wymagał. Powodzenia i pozdrawiam 🙂

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. A orientujecie się może czy ze zgodą pisemną dostanę takie tabletki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pisemna raczej nie.. chociaz to tez pewnie zalezy od lekarza, musialabys jednak zadzwonic chociaz sie zapytac, chociaz ja i tak chociaz ci polecam sie zastanowic nad testerem afrodyty ktory ci wyznaczy cykl(dni plodne, owu, nieplodne, jesli oczywiscie dlatego chcialabys brac tabletki bo w tym wieku to az szkoda ingerowac w organizm)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoje pierwsze tabletki zaczęłam brać jak już miałam skończone 18 lat i belarę do tej pory stosuję. Koleżanka jak nie była pełnoletnia to wiem, że z mamą była, musi być zgoda rodzica albo opiekuna.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele innych metod, może lepiej jeszcze poczekać z wprowadzeniem do organizmu pigułek hormonalnych. Na portalu Naturalna Płodność PL znajdziesz wiele produktów ułatwiających wyznaczanie płodności celem skutecznego zabezpieczania się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×