Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Marlena 90

Poliscystycze jajniki - krwawienie międzymiesiączkowe

Polecane posty

Dziewczyny doradźcie. Brałam tabletki antykoncepcyjne 13 lat, po odłożeniu tabletek pierwszy cykl trwał 39 dni, drugi 14, ponieważ dostałam 1 dzień okresie (obfity). Lekarz podejrzewa PCOS i kazał zrobić 2-4 dzień cyklu LH i FSH. Czy po tym dniu okresu mam od nowa liczyć cykl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Marlena 90 napisał:

Dziewczyny doradźcie. Brałam tabletki antykoncepcyjne 13 lat, po odłożeniu tabletek pierwszy cykl trwał 39 dni, drugi 14, ponieważ dostałam 1 dzień okresie (obfity). Lekarz podejrzewa PCOS i kazał zrobić 2-4 dzień cyklu LH i FSH. Czy po tym dniu okresu mam od nowa liczyć cykl?

Żeby lekarz mógł stwierdzić pcos, to ty musisz mieć torbiele na jajnikach, a w ciągu miesiąca, dwóch one się nie zrobią. Drugą sprawa przy pcos są podwyższone androgeny, więc powinien ci dać też skierowanie na testosteron i dhae.  Skoro brałaś antykoncepcję 13 lat, to po odstawieniu organizm musi się ustawić pod brak sztucznych hormonów. Więc, albo piszesz jakieś bzdury, albo zmień ginekologa, bo ten się do niczego nie nadaje. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam torbiele na jajnikach wyszło to z USG, ale żeby potwierdzić na 100% PCOS dlatego zlecił mi z krwi badania, więc głupot nie piszę. A TSH i LH potwierdza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Marlena 90 napisał:

Mam torbiele na jajnikach wyszło to z USG, ale żeby potwierdzić na 100% PCOS dlatego zlecił mi z krwi badania, więc głupot nie piszę. A TSH i LH potwierdza. 

Nie możesz mieć torbieli mówiących o pcos dwa miesiące po odstawieniu antykoncepcji z prostego powodu. Torbiele, cysty, czy jak sobie to nazwiesz przy pcos tworzą się z pęcherzyków graffa. Jajeczko w pęcherzyku graffa nie dojrzewa, za to sam pęcherzyk wypełnia się płynem surowiczym, stąd cykle bezowulacyjne i wzrastający poziom androgenów. Przy tego typu torbielach bierze się właśnie antykoncepcję, aby zahamować wadliwą pracę jajników. Poziom androgenów powoli spada, a cysty się wchłaniają. Więc w twoim przypadku nie może to być pcos. Dwa lata brania antykoncepcji przy pcos w moim przypadku spowodowało wchłonięcie się wszystkich torbieli na obu jajnikach. A było ich po 17 na każdym z jajników. Żeby stwierdzić pcos, to musisz mieć badania na androgeny. Powtórzę jeszcze raz. Zmień ginekologa, bo nie ma szans, aby te torbiele pochodziły od pcos. Przyczyna twoich torbieli leży gdzie indziej. Na pewno nie w pcos. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu idę do ginekologa, zrobiłam Lh 0.2 i FSH 0.7 oraz AMH 8.83. patrząc się na te wyniki źle mi wyszły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×