Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
gość Gośćc

Słuchajcie, dostanę skierowanie od lekarza rodzinnego nie mając ubezpieczenia?

Polecane posty

Chodzi mi o dwa skierowania: jedno do chirurga, drugie na badanie.

Jestem w trakcie załatwiania ubezpieczenia, ale pewnie będę je miała dopiero za jakieś dwa tygodnie  😕 , a cholernie zależy mi na czasie z powodu nasilenia ostatnio pewnych problemów ze zdrowiem. (Ogólnie to bardziej skomplikowana sytuacja, ale nie chce mi się tłumaczyć, w każdym razie zależy mi na jak najszybszym otrzymaniu skierowania)

Wiem, że bez ubezpieczenia można iść do lekarza rodzinnego. Ale czy można dostać skierowanie?

Jeżeli powiem lekarzowi, że jestem w trakcie załatwiania ubezpieczenia albo. że będę miała je za kilka dni , to mi je wtedy wypisze?

Czy lekarz w ogóle może mi wypisać skierowania widząc, ze jestem obecnie nieubezpieczona? Jest sens prosić o to lekarza?

PS: Sorry, wiem, że zły dział, ale też wiem, że tu najprędzej uzyskam normalne odpowiedzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie dostaniesz. Nieubezpieczony = musisz płacić. Nie radzę podpisywać oświadczenia ze jest się ubezpieczonym nie majac go bo później dostaniesz wezwanie do zapłaty. Idź do UP to będziesz mieć ubezpieczenie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, lekarz nie wypisze Ci skierowania jeśli nie masz ubezpieczenia. I nie, bez ubezpieczenia nie możesz iść do lekarza rodzinnego chyba, że na wizytę prywatną. Żeby wypisać skierowanie lekarz musi mieć w dniu wizyty w Ewuś status pacjenta ubezpieczonego aktywny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dostaniesz skierowania na NFZ. Do lekarzy specjalistow oczywiscie mozes isc ale tylko prywatnie. Skierowania na NFZ dostaniesz dopiero w momencie uzyskania ubezpieczenia. Oczywiscie zawsze mozesz zadzwonic do NFZ lub przychodni gdzie uzyskasz pelniejsze informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×