Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
NieprzejrzeniePrzejrzysty

Wygląd a stosunki w pracy

Polecane posty

Za czasów pracy z biura zauważyłem że w wielu kwestiach zawodowych wygląd ma znaczenie. Mam na myśli to, że kobiety podchodzą inaczej gdy coś robi obiektywnie atrakcyjny mężczyzna, a inaczej gdy robi to ktoś nieatrakcyjny.

U mnie w pracy zdarzało się że popełniałem błędy - kiedy zauważała to kobieta, zazwyczaj to wygaszała. Natomiast kiedy błąd popełniał mój kolega z zespołu (raczej z tych mniej podobających się kobietom) - problem był rozdmuchiwany i eskalowany.

Czy któraś z pań może potwierdzić że tak jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie w pracy nie ma to znaczenia błąd to błąd trzeba się tłumaczyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Lilys napisał:

U mnie w pracy nie ma to znaczenia błąd to błąd trzeba się tłumaczyć 

 

2 minuty temu, Kulfon napisał:

Jak widze, ze ktos popelni blad w pracy to mowie to tej osobie i pokazuje jak dobrze zrobic, niezaleznie od ich plci lub atrakcyjnosci. Popelnianie bledow w pracy jest nieuniknione i mozna jedynie minimalizowac ryzyko poprzez wspolprace i szkolenia.

Jasne, mi też tłumaczą błąd, co zrobiłem źle itd. Widzę tylko że robią to w inny sposób, bardziej delikatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Być może jak zwracana jest uwaga  zależy to od ilości tych błędów, nie myli się ten kto nic nie robi ale jeśli jest to nagminne to sytuacja może być zgoła inna nie tak uprzejma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kulfon napisał:

Byc moze, ja traktuje w pracy wszystkich rowno.

Okej, więc to nie jest zasada, to co się dzieje u mnie 🙂

Przed chwilą, Lilys napisał:

Być może jak zwracana jest uwaga  zależy to od ilości tych błędów, nie myli się ten kto nic nie robi ale jeśli jest to nagminne to sytuacja może być zgoła inna nie tak uprzejma.

Ogólnie robimy podobną ilość błędów. Kiedyś nawet pracowaliśmy nad tym samym, nasza przełożona bardziej dociskała mojego kolegę, dla mnie będąc bardzo miłą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Użyszkodnik napisał:

W mojej pracy zwracamy duza uwage na profesjonalizm. Ale byly prowadzone badania, ze ludzie przeciwnej plci sa duzo lepiej traktowani jesli sa atrakcyjni. Moge to potwierdzic na podstawie tego, co dzieje sie na co dzien. 

Dokładnie to miałem na myśli - w drugą stronę oczywiście też to działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, NieprzejrzeniePrzejrzysty napisał:

Okej, więc to nie jest zasada, to co się dzieje u mnie 🙂

Ogólnie robimy podobną ilość błędów. Kiedyś nawet pracowaliśmy nad tym samym, nasza przełożona bardziej dociskała mojego kolegę, dla mnie będąc bardzo miłą.

 wynika to też z lepszego kontaktu, atrakcyjne osoby są z reguły bardziej otwarte, pewne siebie, szybciej zjednuja sobie ludzi zyskując sympatię a to przekłada się na przymykanie oka na niedociągnięcia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Lilys napisał:

 wynika to też z lepszego kontaktu, atrakcyjne osoby są z reguły bardziej otwarte, pewne siebie, szybciej zjednuja sobie ludzi zyskując sympatię a to przekłada się na przymykanie oka na niedociągnięcia. 

Coś w tym jest, zauważyłem że jestem bardziej pewny siebie od kolegów z zespołu, a to przekłada się w jakiś sposób na traktowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×