Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
apsik

Słupy reklamowe Youtuba

Polecane posty

Mnie strasznie odstrasza reklamowanie rzeczy na yt czy insta bez właściwego oznaczenia. I dla mnie właściwe oznaczenie to takie, gdzie yt daje informacje, że "film zawiera płatną promocję". Bardziej jestem skłonna obejrzeć taki filmik niż z "ukrytą"współpraca. Najbardziej wkurzajace jest to jak któraś youtuberka robi filmik o pielęgnacji/rutynie/pielęgnacji włosów i nagle wszystkie produkty jednej marki. Za nic w świecie nie uwierzę, że to prawda. 

• Like 2

Dla mnie skończył się etap youtuba, gdzie youtuberzy byli jakimi znajomymi z Internetu, którzy szczerze polecają jakieś produkty (taki youtube pamiętam sprzed około 10 lat). Youtube zaczynam traktować jak reklamę taką samą jak te, które pojawiają sie na przykład w telewizji.

• Like 1
  • Thanks 2

Aż musiałam konto założyć....

Mimo dużej sympatii do Zuzy Lamakeupebella muszę stwierdzić, że od czasu ogłoszenia ciąży każdy dodany post na Ig to współpraca. Hajs się musi zgadzać ale bardzooo traci w moich oczach na szczerości przekazu... ciekawe też czy po urodzeniu zmieni się kontent kanału... twierdzi, że nie aleeeeee.....

• Like 5

Wszystkie, nawet te które parę miesięcy temu mówiły, że dostały współpracę, że się  bardzo cieszą i w ramach wyjątku chcą pokazać produkt bo jest naprawdę super teraz trzaskają reklamę za reklamą niczym wytrawne panie od proszku do prania z telewizji. Nie mogę sobie przypomnieć czy jest jakiś kanał bez współpracy 2 x na odcinek. 

• Like 2

Skintherapy największy slup reklamowy .. ostatnio nie ma vloga bez reklamy cudownych kosmetyków ,

• Like 1

13 godzin temu, Dompac napisał:

Dla mnie skończył się etap youtuba, gdzie youtuberzy byli jakimi znajomymi z Internetu, którzy szczerze polecają jakieś produkty (taki youtube pamiętam sprzed około 10 lat). Youtube zaczynam traktować jak reklamę taką samą jak te, które pojawiają sie na przykład w telewizji.

Na początku było super. Jeszcze parę lat temu ludzie mówili jaki to youtube jest świetny bo na nim nie ma reklam tak jak w telewizji i jest taki prawdziwy a telewizja to same kłamstwa. To się pozmieniało. Tylko w telewizji to chociaż wiadomo kiedy są reklamy w przerwach a na youtubie niektóre próbują czasem ukryć i "ostatnio sobie kupiłam". I strasznie mnie to irytuje, ze już mało która youtuberka potrafi testować jakieś inne kosmetyki niż te z paczek pr które są u wszystkich. Nie raz 10 testów tej samej palety na youtubie z paczek ale jakas inna która wydaje się ciekawa i widzki o nią pytają choć trzeba zamawiać z innego kraju np to już nie są wtedy takie chętne bo trzeba samemu zamówić, zapłacić więcej za dostawę.

• Like 3

Tak na prawdę wszystkie większe kanały się sprzedały. Pozostało szukać jakichś nowych, mniejszych kanałów, które nie przesiąkły jeszcze tym wszystkim ale ciężka sprawa bo jest tego multum i trzeba się przedzierać przez masę kanałów nudnych o niskiej estetyce nagrywania.

• Like 2

Wszystkie filmy dotyczące pielęgnacji na tych większych kanałach to jedna wielka reklama badziewia.

• Like 5

Dnia 3.04.2021 o 11:32, apsik napisał:

Które youtuberki wg was zrobiły z siebie słupy reklamowe Youtuba?

wszystkie szczególnie te znane typu stylizacje maxineczki i inne podobne gwiazdki. Nie oglądam tego a tym bardziej nie kupuję NIC co polecają.

• Like 2

Laura ogrodowczyk, Stylizacje, Hej Łobuzy 

Chyba każda Youtuberka od 5 tysięcy obserwujących traci autentyczność i wchodzą tylko współprace. 

Wszystkie jutuberki stają się słupami reklamowymi odkąd zaczynają zarabiać tylko na yt jako regularna jutuberka i porzucają swoje poprzednie zajęcie. 

• Like 1

Dnia 23.07.2021 o 21:08, florentynka napisał:

wszystkie szczególnie te znane typu stylizacje maxineczki i inne podobne gwiazdki. Nie oglądam tego a tym bardziej nie kupuję NIC co polecają.

Ja też. Podejrzewam że np BasicLab może mieć dobre kosmetyki, ale to zalewanie zewsząd kodami itp mnie ODRZUCA. Tak samo jak miałam już wybrane ubrania do zakupu w Laurelli, a nagle widzę ją na insta u 3 youtuberek - również zrezygnowałam z zakupu. 

• Like 2

To ja dodam coś pozytywnego, nissiax83 nie była słupem reklamowym. Nie współpracowała prawie z żadna Marka, poza tam jakimiś wyjątkami. Jak miała kiedyś bloga, to napisała informacje, ze nie wchodzi we współpracę jeżeli produkt nie będzie jej odpowiadał. Zgapilam od niej sporo rzeczy, metod i w większości byłam zadowolona. Dziewczyna kupowała wszystko sama, za własne pieniądze co jest dla mnie ewenementem jak na dzisiejsze czasy. Bardzo ja lubiłam i szanowalam. Fajnie ze wraca z tematyka typowo skórna, jestem tego bardzo ciekawa. Przez ostatnie lata kształciła się i testowała na samej sobie produkty, szczególnie naturalne, które jak twierdzi bardzo mocno ja rozczarowały.

• Like 1

1 godzinę temu, Emiiiilka napisał:

Ja też. Podejrzewam że np BasicLab może mieć dobre kosmetyki, ale to zalewanie zewsząd kodami itp mnie ODRZUCA. Tak samo jak miałam już wybrane ubrania do zakupu w Laurelli, a nagle widzę ją na insta u 3 youtuberek - również zrezygnowałam z zakupu. 

Z ciuchami jest o tyle dobrze, że jak zamówisz i sie nie spodoba to normalnie możesz je odesłać(zwrot). Z kosmetykami gorzej, bo żeby je sprawdzić to trzeba ich trochę poużywać- czyli nie bedzie żadnego zwrotu. 

1 godzinę temu, Emiiiilka napisał:

W przypadku kosmetyków nie trzeba nic podejrzewać tylko można sprawdzić skład samodzielnie 😉 Jeżeli chodzi o Laurellę, to składy też są na stronie do tego mnóstwo zdjęć gdzie dziewczyny oznaczają same siebie w tych ubraniach... co chce powiedzieć? Trzeba samemu dokładnie sprawdzać, a nie liczyć na innych. Ludzie przeskoczyli od ślepej wiary w reklamy i obietnice na opakowaniu, do ślepej wiary w to co mówią youtuberzy (najgorzej, że część tej drugiej grupy uważa się za wielce oświeconych i niedających sobie "wciskać kitu").

PS. Bardzo się cieszę, że akurat z Laurelli zrezygnowałaś. Bardzo lubię ich jakość,  ale "polowanie" na te ubrania to tragedia, więc super, że jest o jedną chętną mniej 😛

Napisano (edytowany)

Każda wciska mniej lub więcej produktów, które są lokowaniem produktu i bierze za to kasę. Lub dostaje coś. 

Edytowano przez anna900
  • Like 1

Dnia 15.07.2021 o 23:51, Karixaaa napisał:

Mimo dużej sympatii do Zuzy Lamakeupebella muszę stwierdzić, że od czasu ogłoszenia ciąży każdy dodany post na Ig to współpraca. Hajs się musi zgadzać ale bardzooo traci w moich oczach na szczerości przekazu... ciekawe też czy po urodzeniu zmieni się kontent kanału... twierdzi, że nie aleeeeee.....

To sam dla mnie stało się z Mają Ogonowską. Po ogłoszeniu ciąży, na insta jedna wielka reklama wszystkiego co dostanie.  A w sumie jej bym o to nie podejrzewała. No i jej profil to już tylko reklamy + tematy ciążowe, a teraz dzieciowe. 

• Like 1

19 minut temu, Leelith napisał:

To sam dla mnie stało się z Mają Ogonowską. Po ogłoszeniu ciąży, na insta jedna wielka reklama wszystkiego co dostanie.  A w sumie jej bym o to nie podejrzewała. No i jej profil to już tylko reklamy + tematy ciążowe, a teraz dzieciowe. 

Oooooo tak!!! Ona już kompletnie odleciała! Zrobiłam unfollow bo obserwowałam ją dla makijażu i tematów typowo beauty a zrobil się tam kanał dzieciowy. 

Poza tym niezwykle drazni mnie tekst u wielu z nich - " Wiele z Was mnie pyta...." i dalej jest oczywiście sponsorowana polecajka samych cudownych produktów, które jakiś cudem się u niej znalazły....bbblleeeee

• Like 1

Łatwiej będzie wymienić, kto nie jest słupem reklamowym xD Odpowiadam: mali twórcy, którym jeszcze nie przysyłają paczek. 

• Like 1

2 godziny temu, Paździochowa napisał:

Łatwiej będzie wymienić, kto nie jest słupem reklamowym xD Odpowiadam: mali twórcy, którym jeszcze nie przysyłają paczek. 

Jesli chodzi o beauty jutuba to juz nawet 5-10 tys kanały dostają paczki. Oczywiscie nie tyle co najwieksze kanały. 

Dnia 15.07.2021 o 22:12, Dompac napisał:

Podklepuję. Na początku yt był super, ludzi robiących filmy traktowało się jak znajomych. Wjechała kasa, profesjonalna obróbka filmów, reklamy i zrobiło się jak w tv, czyli słabo. 

• Like 2

Dnia 15.07.2021 o 23:51, Karixaaa napisał:

Ja przestałam ją oglądać w momencie kiedy specjalnie nagrała vloga,  żeby ugotować zupę i zareklamować mieszankę warzywną z Hortexu.

Ze  strefy urodowej z przykrością zauważyłam, że sprzedała się Iza z fog_in_the_garden - kiedyśto był fajny kanał dużo sensownych i niedrogich kosmetyków godnych uwagi - z wielu poleceń sama korzystałam. Nagrywała denka i haule - było widać, że naprawdę używa polecane produkty i kupuje kolejne opakowania. Teraz praktycznie nagrywa tylko ulubieńców miesiąca i pokazuje całe linie kosmetyczne marek, z którymi ma umowy sponsorskie. Ostatnio np. Bielenda Professional  i BasicLab . Nie pokazuje żadnych rozczarowań i nawet sama powiedziała, że to dla niej nie ma sensu, bo jak jej nie służy to po co ma o tym mówić, przestaje używać i tyle. Moim zdaniem taka postawa odebrała jej sporo wiarygodności, jako osobie zawodowo związanej z kosmetykami i chcącej służyć radami widzom. Na instagramie też notorycznie otwiera paczki PR i poleca  produkty ze współprac.

Z innych działów yt niekwestionowanym słupem reklamowym jest booktuberka Olga, z  kanału Wielki Buk. Poleca wszystkie książki, które dostaje, wszystko co jej zaproponują obejmuje patronatem. Trochę w moich oczach hipokrytka - bo niby szuka tej najważniejszej, wielkiej książki, a nawet prostacką obyczajówką zachwyca się jakby zasługiwała na Nobla. A potem korzystając z jej poleceń można się mocno rozczarować. Przestałam ją subskrybować po filmie, w którym polecała książki......., których nie czytała.

• Like 1
  • Thanks 1

Teraz ciężko znaleźć taką, która nie jest słupem reklamowym. Po pewnym czasie każda się sprzedaje.

2 minuty temu, cholernarejestracja napisał:

Ja kilka dni temu przestałam obserwować MarKę po reklamie chipsów na insta... Masakra 😕

One nie mają umiaru.

• Thanks 1

Dnia 11.08.2021 o 22:12, OhCeline napisał:

One nie mają umiaru.

Przede wszystkim nie mają nic ciekawego do pokazania i powiedzenia. U nich reklamy biją po oczach, bo te dziewczyny kompletnie nic nie mają do pokazania poza nimi.

• Thanks 1

1 minutę temu, Anitella napisał:

Przede wszystkim nie mają nic ciekawego do pokazania i powiedzenia. U nich reklamy biją po oczach, bo te dziewczyny kompletnie nic nie mają do pokazania poza nimi.

Zgadzam się w 100 %.

• Like 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się