Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Omana67

Mam dobrą wagę czy ważę za dużo?

Polecane posty

Mam 19 lat 158 cm wzrostu i ważę 60 kg. Moim zdaniem jest idealnie. Według bmi brakuje mi 3 kg to nadwagi. Jednak nie mam pojęcia czy kalkulatory bmi w internecie są wiarygodne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BMI nie jest wiarygodne, dużo zależy ile procent twojego ciała to tłuszcz, a ile mięśnie. Biorąc pod uwagę, że mięśnie są cięższe od tłuszczu to osoba umięśniona zawsze będzie miała BMI powyżej normy. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twoja waga jest prawidlowa. Jezeli dobrze sie czujesz w swoim ciele to znaczy, ze wszystko jest ok. 

Jesli moge Ci cos doradzad to nie zadawaj takich pytan na tym forum chyba, ze lubisz sie podkladac i byc odzierana z poczucia wlasnej godnosci. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Omana67 napisał:

Mam 19 lat 158 cm wzrostu i ważę 60 kg. Moim zdaniem jest idealnie. Według bmi brakuje mi 3 kg to nadwagi. Jednak nie mam pojęcia czy kalkulatory bmi w internecie są wiarygodne. 

Ja mam 180cm i 70kg myślę że jestem za chudy, w klacie lekko ponad 100cm i w bicku tylko 36cm ale przynajmniej uda to nie kurze łapki bo 61cm siedzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może najpierw zdecyduj się czy pytasz o swoją wagę czy masę ciała. Jeśli o to pierwsze to warto podać przynajmniej typ i model wagi. Jeśli o to drugie to jest w sam raz. Nie wiem natomiast jak ocenić czy jest obiektywnie dobra czy zła. Masa ciała chyba nie może być ani dobra ani zła. Nie ma swojego, własnego: "ego".🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra waga człowieka to taka ,z którą on się dobrze czuje i tego należy się trzymać

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, 2libed napisał:

bzdura, zobacz tabele i weź pod uwagę że ona ma 19 lat.

 

 

Jaką tabele  ? Też chce zobaczyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Prawdomówny napisał:

Z wagą to trudno powiedzieć, ale wzrost to zdecydowanie masz za niski.

Moja mama ma 154 cm. Ja w wieku 13 lat przestałam rosnąć. Mimo wszystko może i mam niski wzrost ale mi się taki podoba. Od żadnego chłopaka nie jestem wyższa 

Edytowano przez Omana67

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, 2libed napisał:

to poszukaj zbyt leniwy/a jesteś żeby wyszukać ? podpowiem ze dla kobiet jest inna niż dla męzczyzn bo może ten kto napisał  że to dobra waga patrzył na facetów 😄

 

 

Czy możesz napisać chociaż jak szukać. Wpisałam w internet tablea wagi dla kobiet i wyskoczyło pełno jakieś wykresów w grafice 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.04.2021 o 15:04, Milkyway38 napisał:

Moim zdaniem To sporo

ja waze 60 przy 168cm i Jestem na diecie😊

Na jakiej diecie. Ja planuje tygodniową głodówke a potem tylko 1 posiłek dziennie. Ewentualnie jakieś 1  warzywo i  1 owoc 

Edytowano przez Omana67
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Omana67 napisał:

Na jakiej diecie. Ja planuje tygodniową głodówke a potem tylko 1 posiłek dziennie. Ewentualnie jakieś 1  warzywo i  1 owoc 

To źle planujesz. 5 posiłków dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Omana67 napisał:

Na jakiej diecie. Ja planuje tygodniową głodówke a potem tylko 1 posiłek dziennie. Ewentualnie jakieś 1  warzywo i  1 owoc 

Jem 3 posilki dziennie ok 1200 kcal 

nie jem slodyczy, nie podjadam, kolacje tylko bialkowe, weglowodany do poludnia ( czyli np. Owoce)

do tej pory spadlo mi Juz 8 kg w 3 mce 😊 glodowki nie polecam... lepiej mniejsze porcje i raczej zdrowo jesc

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, 2libed napisał:

znając dzisiejsze 19 latki to podpoiwiem że najpierw wykonujemy działania w nawiasach a następnie dopiero jest mnożenie/dzielenie której jest przemienne bo za chwile mi napiszesz ze jestem głupi bo ci wyszlo bmi 70 😄

 

 

 

1 godzinę temu, 2libed napisał:

60/(1,58x1,58) a później tabela bmi z tego co pamietam normalna szczupła  dziewczyna powinna mieć przedział 19-20. poniżej 19 jest niedowaga a powyżej 20 albo 21 nadwaga nie mylić z otyłością bo otyłośc to będzie pewnie kolo 25 ale ty pytasz czy ważysz za dużo a nie czy jesteś grubas więc tak ważysz za dużo to nie podlega dyskusji.

przy twoim wzroście taka waga to kluska jest i tyle bo zakładam że ciezarowcem nie jesteś.

 

 

Czyli powinnam ważyć 10 kg mniej? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz wymiary ? Ja jestem trochę wysza od Ciebie i dla mnie maksymalna waga w której jeszcze czyje się ok to 53 kg (a jestem sporo starsza, w Twoim wieku to ważyła raczej 48-50kg).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BMI nie jest miarodajne, ale jeśli już chcesz się na nim opierać to jesteś w górnej granicy normy. 

Sama mam 158 cm, ważąc więcej niż 52-53 kg czuje się po prostu ciężka więc trzymam wagę 52 kg. Kiedyś, przez problemy hormonalne, ważyłam 58 kg i czułam się źle, ciężko. 

Więc sorry, ale 60  kilo u niskiej 19 latki to dość sporo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, NaugthyBitch napisał:

BMI nie jest miarodajne, ale jeśli już chcesz się na nim opierać to jesteś w górnej granicy normy. 

Sama mam 158 cm, ważąc więcej niż 52-53 kg czuje się po prostu ciężka więc trzymam wagę 52 kg. Kiedyś, przez problemy hormonalne, ważyłam 58 kg i czułam się źle, ciężko. 

Więc sorry, ale 60  kilo u niskiej 19 latki to dość sporo 

Mam was wszystkich w dupie. Będę żreć ile będę chcieć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.04.2021 o 14:47, sówka1313 napisał:

Dobra waga człowieka to taka ,z którą on się dobrze czuje i tego należy się trzymać

Założę się że masz pewnie ze 20 kg nadwagi minimum, zapewne nałogowo palisz a twoim hobby jest paczka chipsów przed telewizorem. Zgadłem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×