Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
anati30

Randka okazała się porażką.

Polecane posty

1 minutę temu, agent of Asgard napisał:

To wpadaj, bo mam tyle ciasta naleśnikowego, że jeszcze jutro będę jadł. Śmietana też jest.

Zrobiłeś mi apetyt, a obiad był bardzo dawno. Znowu będę zbyt późno jadł 🙂 Zwłaszcza że nastrój taki sobie 😞 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, marinero napisał:

Mam wrazenie ze rozmawiam z gimbusem 🙂 Nie obraz  sie 🙂 Przejedz sie po portalach randkowych a zobaczysz cuda 🙂

Raczej z osobą, która ma dużą wadę wzroku i nie zna się na grafice komputerowej tak bardzo, żeby uwierzyć, że można z osoby nieatrakcyjnej zrobić taką, na widok której facetom aż ślinka cieknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Paulinka_93 napisał:

Konsultowałeś ten problem z jakimś lekarzem?, normalny człowiek pracuje za dnia.... Po nocach siedzą tylko przegrywy takie jak przemek bo i tak nie wychodzą z domu, wiec za dnia śpią zeby sie schować przed społeczeństwem normalnym...

Ach, znam to. Już wracałem do normalnego trybu, aż spadek nastroju - i ehh, wróciłem do starych przyzwyczajeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, marinero napisał:

To my wiemy ale osoby ktore uzywaja Photoshopa nie rozumieja tego bo laduja sobie swoje ego 🙂 widzac sie takim pieknym ! LOLDlatego uwazam ze kazda randka to randka "w ciemno " Weryfikujesz fotke z rezczywistoscia ! 

Ale żeby od razu wychodzić, być niemiłym/świadomie nudnym? To nieeleganckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, marinero napisał:

On sie umawial na randke " w ciemno" i liczyl na cos ekstra  a dostal cos z Biedronki 🙂

Kobiety mają gorzej pod tym względem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Paulinka_93 napisał:

Konsultowałeś ten problem z jakimś lekarzem?, normalny człowiek pracuje za dnia.... Po nocach siedzą tylko przegrywy takie jak przemek bo i tak nie wychodzą z domu, wiec za dnia śpią zeby sie schować przed społeczeństwem normalnym...

Widzisz, ja jestem w stanie pracować mając przespane po 4h przez ileś dni pod rząd. A od 2 do prawie 8 to jestem już spokojnie wyspany, jak teraz mam pracę zdalną. 
To, co mam do zrobienia, to nie jest nic do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, marinero napisał:

Faceci tez padaja :ofiarami" 🙂 Mozesz mi wierzyc.Mozna poczytac na roznych forach fajne historie 🙂 Jest nawet taki termin  na chciwe kobiety -golddiggerka:)

Niestety obie płcie mają tendencje do bycia w związku dla korzyści. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Paulinka_93 napisał:

Taki tryb życia potrafi zrobić z człowieka kaleke czy tez alkoholika więc warto sie przestawić na tryb dzienny

Mam wzorcowo zdrowe żołądek i wątrobę, mimo fatalnego nastroju piję bardzo rzadko, inne używki też zażywałem jedynie w dobrym nastroju i okazjonalnie [zdecydowanie rzadziej niż alkohol]. Kaleka? Społecznie i tak nie da się być w gorszej sytuacji, utrzymuję kontakt z kilkoma osobami, a w pandemii poza koniecznością nie wychodzę, bo mam osoby z grupy ryzyka w domu. W przypadku tamtej dziewczyny zamierzałem zrobić wyjątek, no ale cóż - żadnych złudzeń, drogi panie, żadnych złudzeń... Ona też prowadzi bardzo jednostajny tryb życia i ma zaburzony zegar biologiczny przez zmienne godziny pracy, więc wątpię, by akurat to stanowiło problem. Jak w piosence:
"We mnie, problem jest na pewno we mnie

Nie doszukuj się go w sobie, w Tobie wszystko jest ok"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Paulinka_93 napisał:

I tak musisz wychodzić do roboty chyba ze masz rente?

Praca zdalna, piszę teksty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Paulinka_93 napisał:

Długo tak nie pociągniesz człowieku, po jakimś czasie pojawi sie nocne oddawanie moczu, hemoroidy w końcu pewnie i śmierć. Ja jak sie nie wyśpię przynajmniej te 8-10h to kontaktuje gorzej jak pijak

Oj, długo już tak „ciągnę”.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Paulinka_93 napisał:

Długo tak nie pociągniesz człowieku, po jakimś czasie pojawi sie nocne oddawanie moczu, hemoroidy w końcu pewnie i śmierć. Ja jak sie nie wyśpię przynajmniej te 8-10h to kontaktuje gorzej jak pijak

Mnie się nie pojawiło po ca 5 latach takiego życia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, marinero napisał:

Jak  najbardziej.Minimum snu to 8 godz na dobe .Mozna nadrobic w niedziele tygodniowe ubytki ale nie warto odkladac.

Sen jest dla słabych, można nadrabiać w weekendy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, robięjaklubię napisał:

Wiesz, że powinniśmy spać?

Dobranoc, zaraz zaczyna się nowy tydzień. Miłej nocki.

Kolejne dni wyjęte z życiorysu, ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Bartek94 napisał:

Sen jest dla słabych, można nadrabiać w weekendy

Zdrowy sen jest podstawą zdrowej psychiki .Dobrze się czyta co piszesz ,nie myślałeś żeby popisać gdzieś gdzie możesz kogoś poznać ?I Rosiewicz miał rację ,że najwięcej witaminy.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, anati30 napisał:

Spotykałam się dziś z jednym facetem poznanym przez Badoo i poszliśmy do jednej z otwartych restauracji. Na miejscu okazało się, że Pan stosuje dietę i w sumie nie ma tam nic, co mógłby zjeść. W ostateczności wziął sałatkę, w której mięsa prawie nie było. Jednak stwierdził, że tu nie chodzi o to, żeby się najeść tylko, żeby nie być głodnym. Wzięłam porcję spagetti i stwierdziłam, że bardzo mi smakuje. On na to, że on je tylko z mięsem drobiowym i ciemnym makaronem. Spytałam, czy czasami nie zdarza mu się zgrzeszyć z jedzeniem. Powiedział, że bardzo rzadko, bo nie będzie robił z brzucha śmietnika, dlatego przy tej diecie zostanie już na zawsze.. Chcąc załagodzić temat, powiedziałam, że każdy powinien jeść to co lubi.  To zaczął wykład, że to czym się żywisz, przekłada się na Twoje zdrowie. Różne choroby i raki powstają ze złego trybu życia. Dobrze by było, gdyby ludzie zaczęli dbać o swoje zdrowie, to było by mniej zgonów.  Przyznaję, że od słuchania tego odechciało mi się jeść. Powiedziałam, że oczywiście nie należy przesadzać z fast foodami, słodyczami, tłustym mięsem, czy gazowanymi napojami, ale od czasu do czasu wszystko jest dla ludzi. Gdy zaczął mówić o tym, że warto czytać skład wszystkich produktów, żeby nie jeść tych świństw, które mają tablicę Mendelejewa w składzie. Z grzeczności przytaknęłam, zjadłam, i pod pretekstem zakończyłam spotkanie.  W domu od razu napiłam się lampkę czerwonego wina :). Zamiast luźnej rozmowy, wykład dietetyka.

Niech zgadnę, w opisie mial napisane ze ma pasje np. zdrowy tryb życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Sofi napisał:

Zdrowy sen jest podstawą zdrowej psychiki .Dobrze się czyta co piszesz ,nie myślałeś żeby popisać gdzieś gdzie możesz kogoś poznać ?I Rosiewicz miał rację ,że najwięcej witaminy.... 

Co masz na myśli? Na portalach randkowych raczej mało się pisze, a ja piszę o sobie krótko, żeby nie ściemniać - mam o sobie jak najgorsze zdanie. Gdzie mógłbym kogoś poznać przez pisanie tekstów? Do tamtej pisałem długie wiadomości, ale tylko takie pozwalały się odnieść do wszystkiego, o czym ona pisała - też długo. Monotonia sprawia, że nie mam o czym pisać. Co do rzekomej wyższości Polek, jeśli to masz na myśli, cytując Rosiewicza (nie przepadam za nim BTW) - te mnie całkiem olewają, na portalach randkowych w dużej mierze decyduje atrakcyjność fizyczna, a ja jej nie mam, choćbym próbował siebie "poprawić" w Photoshopie. Z tą Białorusinką mi się dobrze rozmawiało, ale chyba to se ne vrati - nawet przy mocno absorbującym trybie życia można przecież odpisać, że odpowie się później. Nie rozumiem tylko dlaczego, skoro odwiedza fb, a zamilkła, ba - nawet kiedy mnie widzi, że jestem i widzę, że jest dostępna to "znika" - nie usunie mnie po prostu ze znajomych. Mam nadzieję, że nie popadła w regularną depresję, ostatnio była przecież w lepszym nastroju. Sam jej nie usunę, bo napisałem przecież, że może na mnie liczyć w razie potrzeby - a jestem słowny, i nie zamierzam się obrażać tylko dlatego, że ktoś mnie nie chce.

Dbam o jej komfort psychiczny i nic nie piszę, dopóki sama nie zdecyduje się przeczytać moich ostatnich wiadomości - dość przydługich, ale o po prostu cytaty z informacjami poszukiwanymi wcześniej przez nią. Co do mojego trybu życia - już wcześniej zdarzało mi się nie spać do późna i nie wpływało to ujemnie na mój stan psychiczny.

Obecnie do 25 kwietnia mam kwarantannę, więc tym bardziej nie mam jak, mieszkając w zapadłej dziurze, wyjść do ludzi i poznać kogokolwiek. Mogę siedzieć, pracować, myśleć [a najczęściej mam ponure myśli ostatnio]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Bartek94 napisał:

Co masz na myśli? Na portalach randkowych raczej mało się pisze, a ja piszę o sobie krótko, żeby nie ściemniać - mam o sobie jak najgorsze zdanie. Gdzie mógłbym kogoś poznać przez pisanie tekstów? Do tamtej pisałem długie wiadomości, ale tylko takie pozwalały się odnieść do wszystkiego, o czym ona pisała - też długo. Monotonia sprawia, że nie mam o czym pisać. Co do rzekomej wyższości Polek, jeśli to masz na myśli, cytując Rosiewicza (nie przepadam za nim BTW) - te mnie całkiem olewają, na portalach randkowych w dużej mierze decyduje atrakcyjność fizyczna, a ja jej nie mam, choćbym próbował siebie "poprawić" w Photoshopie. Z tą Białorusinką mi się dobrze rozmawiało, ale chyba to se ne vrati - nawet przy mocno absorbującym trybie życia można przecież odpisać, że odpowie się później. Nie rozumiem tylko dlaczego, skoro odwiedza fb, a zamilkła, ba - nawet kiedy mnie widzi, że jestem i widzę, że jest dostępna to "znika" - nie usunie mnie po prostu ze znajomych. Mam nadzieję, że nie popadła w regularną depresję, ostatnio była przecież w lepszym nastroju. Sam jej nie usunę, bo napisałem przecież, że może na mnie liczyć w razie potrzeby - a jestem słowny, i nie zamierzam się obrażać tylko dlatego, że ktoś mnie nie chce.

Dbam o jej komfort psychiczny i nic nie piszę, dopóki sama nie zdecyduje się przeczytać moich ostatnich wiadomości - dość przydługich, ale o po prostu cytaty z informacjami poszukiwanymi wcześniej przez nią. Co do mojego trybu życia - już wcześniej zdarzało mi się nie spać do późna i nie wpływało to ujemnie na mój stan psychiczny.

Obecnie do 25 kwietnia mam kwarantannę, więc tym bardziej nie mam jak, mieszkając w zapadłej dziurze, wyjść do ludzi i poznać kogokolwiek. Mogę siedzieć, pracować, myśleć [a najczęściej mam ponure myśli ostatnio]

Może popiszesz na jakichś grupach ,teraz jest dobry moment bo nie ma gdzie wyjść za bardzo .U mnie w pracy grali w planszówki i mamy związek .Dla mnie mentalnie są za duże różnice między bystrym chłopakiem a dziewczyną z Białorusi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, anati30 napisał:

Spotykałam się dziś z jednym facetem poznanym przez Badoo i poszliśmy do jednej z otwartych restauracji. Na miejscu okazało się, że Pan stosuje dietę i w sumie nie ma tam nic, co mógłby zjeść. W ostateczności wziął sałatkę, w której mięsa prawie nie było. Jednak stwierdził, że tu nie chodzi o to, żeby się najeść tylko, żeby nie być głodnym. Wzięłam porcję spagetti i stwierdziłam, że bardzo mi smakuje. On na to, że on je tylko z mięsem drobiowym i ciemnym makaronem. Spytałam, czy czasami nie zdarza mu się zgrzeszyć z jedzeniem. Powiedział, że bardzo rzadko, bo nie będzie robił z brzucha śmietnika, dlatego przy tej diecie zostanie już na zawsze.. Chcąc załagodzić temat, powiedziałam, że każdy powinien jeść to co lubi.  To zaczął wykład, że to czym się żywisz, przekłada się na Twoje zdrowie. Różne choroby i raki powstają ze złego trybu życia. Dobrze by było, gdyby ludzie zaczęli dbać o swoje zdrowie, to było by mniej zgonów.  Przyznaję, że od słuchania tego odechciało mi się jeść. Powiedziałam, że oczywiście nie należy przesadzać z fast foodami, słodyczami, tłustym mięsem, czy gazowanymi napojami, ale od czasu do czasu wszystko jest dla ludzi. Gdy zaczął mówić o tym, że warto czytać skład wszystkich produktów, żeby nie jeść tych świństw, które mają tablicę Mendelejewa w składzie. Z grzeczności przytaknęłam, zjadłam, i pod pretekstem zakończyłam spotkanie.  W domu od razu napiłam się lampkę czerwonego wina :). Zamiast luźnej rozmowy, wykład dietetyka.

On pasowalby do mnie 🤗

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Bartek94 napisał:

Co masz na myśli? Na portalach randkowych raczej mało się pisze, a ja piszę o sobie krótko, żeby nie ściemniać - mam o sobie jak najgorsze zdanie. Gdzie mógłbym kogoś poznać przez pisanie tekstów? Do tamtej pisałem długie wiadomości, ale tylko takie pozwalały się odnieść do wszystkiego, o czym ona pisała - też długo. Monotonia sprawia, że nie mam o czym pisać. Co do rzekomej wyższości Polek, jeśli to masz na myśli, cytując Rosiewicza (nie przepadam za nim BTW) - te mnie całkiem olewają, na portalach randkowych w dużej mierze decyduje atrakcyjność fizyczna, a ja jej nie mam, choćbym próbował siebie "poprawić" w Photoshopie. Z tą Białorusinką mi się dobrze rozmawiało, ale chyba to se ne vrati - nawet przy mocno absorbującym trybie życia można przecież odpisać, że odpowie się później. Nie rozumiem tylko dlaczego, skoro odwiedza fb, a zamilkła, ba - nawet kiedy mnie widzi, że jestem i widzę, że jest dostępna to "znika" - nie usunie mnie po prostu ze znajomych. Mam nadzieję, że nie popadła w regularną depresję, ostatnio była przecież w lepszym nastroju. Sam jej nie usunę, bo napisałem przecież, że może na mnie liczyć w razie potrzeby - a jestem słowny, i nie zamierzam się obrażać tylko dlatego, że ktoś mnie nie chce.

Dbam o jej komfort psychiczny i nic nie piszę, dopóki sama nie zdecyduje się przeczytać moich ostatnich wiadomości - dość przydługich, ale o po prostu cytaty z informacjami poszukiwanymi wcześniej przez nią. Co do mojego trybu życia - już wcześniej zdarzało mi się nie spać do późna i nie wpływało to ujemnie na mój stan psychiczny.

Obecnie do 25 kwietnia mam kwarantannę, więc tym bardziej nie mam jak, mieszkając w zapadłej dziurze, wyjść do ludzi i poznać kogokolwiek. Mogę siedzieć, pracować, myśleć [a najczęściej mam ponure myśli ostatnio]

Jeśli uważasz, że Twoim problemem jest brak atrakcyjności, to zadbaj o atrakcyjność. I czy sam zainteresowałbyś się nieatrakcyjną dziewczyną?

Wydaje mi się, że aplikacje randkowe to nie najlepsze miejsce na poznanie kogoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Sofi napisał:

Może popiszesz na jakichś grupach ,teraz jest dobry moment bo nie ma gdzie wyjść za bardzo .U mnie w pracy grali w planszówki i mamy związek .Dla mnie mentalnie są za duże różnice między bystrym chłopakiem a dziewczyną z Białorusi.

Ona też jest bystra, łączy zainteresowania humanistyczne, jak i ścisłe, ma artystyczną duszę (śpiewała tam), chyba czyta więcej ode mnie, jeśli chodzi o literaturę piękną - a na to wskazywałaby lista przeczytanych przez nią książek na fb. Kraj pochodzenia nie ma tu nic do rzeczy, tam jest biednie, ale to nie oznacza, że ci ludzie są w jakimkolwiek stopniu gorsi od nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Bartek94 napisał:

Ona też jest bystra, łączy zainteresowania humanistyczne, jak i ścisłe, ma artystyczną duszę (śpiewała tam), chyba czyta więcej ode mnie, jeśli chodzi o literaturę piękną - a na to wskazywałaby lista przeczytanych przez nią książek na fb. Kraj pochodzenia nie ma tu nic do rzeczy, tam jest biednie, ale to nie oznacza, że ci ludzie są w jakimkolwiek stopniu gorsi od nas

Może jest oczytana i mądra i nikt nie twierdzi, że gdzieś ludzie są gorsi, są inni. Jesteś opiekuńczy w stosunku do niej i to pewnie też ma wpływ na sytuację .Ona pewnie widzi różnice .Może też tak być ,że ma konkretne plany od dawna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, agent of Asgard napisał:

Jeśli uważasz, że Twoim problemem jest brak atrakcyjności, to zadbaj o atrakcyjność. I czy sam zainteresowałbyś się nieatrakcyjną dziewczyną?

Wydaje mi się, że aplikacje randkowe to nie najlepsze miejsce na poznanie kogoś.

Oj, musiałbym całą twarz zmienić, i pozbyć się wady wzroku.

Lubię kobiety, które mają pewne niedoskonałości, za to wyglądają naturalnie i mają w sobie coś charakterystycznego - ta taka jest, oczywiście, mimo swojej nadwagi, jest zdecydowanie bardziej atrakcyjna ode mnie, ale ciężko znaleźć taką, która by nie była 🙂 Obecnie, przez pandemię, nie ruszam się niemal nigdzie, a na zaszczepienie jeszcze sobie poczekam. W realu jestem męskim odpowiednikiem szarej myszy - zdecydowanie nieśmiały, pewność siebie poniżej przeciętnej. Dlatego wolę najpierw z kimś popisać, a potem dopiero poznać osobiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, KorpoSzynszyla napisał:

Dziewczyną się nie martw. Zrobiłeś wszystko dobrze . Wysłałeś jej wyraźne , jednoznaczne sygnały. Może nawet zbyt wyraźne i się dziewczę spłoszyło . A że jesteś dla niej miły i pomocny to nie chcę ci tak wprost i brutalnie mówić że NIE dlatego cię może unika . Jak to mówią , piłka jest na jej polu . Jeśli jej nie odbija to nie podejmuje tej gry 😕 jedyne co możesz zrobić w takiej sytuacji to usunąć się i obserwować ja z daleka . Może przyjdzie taki czas że sama do ciebie zagada , ale raczej moim zdaniem marne są szanse bo woli zejść ci z oczu ... No przykro mi ale tak czasami bywa a nawet często . Jak mi się ktoś podoba to bez wzajemności a czasami to ja muszę dać kosza bo z pustego i Salomon nie naleje . Jedyne co dobre to to, że serce nie sługa i jeśli ktoś cię odrzuca to najczęściej wcale nie dlatego że coś źle zrobiłeś ale dlatego że nie było tak nici porozumienia i dopasowania albo pożądania. No po prostu nie ma tej euforia, tych motylków w brzuchu i nawet jakbyś mocno chciał, na siłę nikogo nie pokochasz , tylko dlatego że jest fajny.

 

 

Ale ja już nie prowadzę gry; dla mnie sprawa jest jasna. Nie rozumiem dlaczego z jednej strony nie zrywa możliwości kontaktu ze mną, np. nie usunie mnie ze znajomych, a z drugiej - wyraźnie mnie unika, tak jakbym zrobił coś złego? To trochę nielogiczne z jej strony, sama zaproponowała, byśmy byli kolegami/przyjaciółmi [nie wiem, czemu bliższe jest słowo "drug" w języku polskim], i przeprosiła, jeśli "wprowadziła mnie w błąd". Jeszcze przez jakiś czas gadaliśmy normalnie, aż do poprzedniej niedzieli, a potem kontakt z jej strony się urwał. Teraz ja czuję się winny, że wprowadziłem kwas do naszych relacji, tylko nie wiem, czy chodzi o to, że wcześniej - jeszcze w marcu, i to -nastego marca - przyznałem, że mi się podoba, czy o coś innego, co wynikło później. Ciężko czytać kobiece intencje czasami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, KorpoSzynszyla napisał:

Jej intencja jest jasna , lubi cię ale nie chce żebyś nawet pomyślał że jest cień nadziei dlatego trzyma się z daleka. Niektórzy faceci potrafią sobie wkręcić film nawet jak babka jest zwyczajnie miła i odpowiada na zwykłe "część" i do tego jak obcokrajowiec woli nie narażać się na gniew odrzuconego konkurenta więc to logiczne że woli się trzymać z daleka bo nie chce sobie problemów narobić 

Jak można być do tego stopnia spier**lonym, żeby odczuwać gniew na kobietę, bo nie chce faceta? XD Ja już przyzwyczaiłem się do tego, że kobiety mnie nie chcą, i to raczej siebie obwiniam za robienie sobie zbędnych nadziei, po czym moja pewność siebie osiąga - do kolejnego razu - poziom dna Rowu Mariańskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym uciekł gdyby kobieta zamówiła z białym makaronem. Ma gość rację, po co żywić się syfem. Dla mnie osobiście nie ma restauracji, w której coś by mi smakowało na tyle przywykłem do diety. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×