Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
kasiaki

Ile dajecie młodym do koperty? Powiedzmy za dwie osoby

Polecane posty

Ale zastanawiam się czy sama nie iść, zobaczę jak reszta... Myślałam czy nie dać tego tysiaka, ale w sumie to pół wypłaty i jakiej 300 jeszcze na paliwo. Czy 700 zł będzie spoko? Czy będę sępem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze na 1 osobe 700 zl spoko. Zreszta dajesz ile mozesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Kulfon napisał:

Mysle, ze na 1 osobe 700 zl spoko. Zreszta dajesz ile mozesz.

To akurat wiem, ale jeśli zdecyduję się kogoś zabrać to lepiej do równej sumy, czy chociaż te 800, czy 700 to całkiem sporo? Na pewno nie będzie w restauracji wesele, tylko wynajęta sala, bo "pandemia" jeżeli ma to jakieś znaczenie, same kucharki w rodzinie. Chciałabym żeby jednak dobrze mnie wspominali, chociaż to dla mnie niefortunnie trafiło czas na wydatki, a bardzo ich cenię i szanuję 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kasiaki napisał:

To akurat wiem, ale jeśli zdecyduję się kogoś zabrać to lepiej do równej sumy, czy chociaż te 800, czy 700 to całkiem sporo? Na pewno nie będzie w restauracji wesele, tylko wynajęta sala, bo "pandemia" jeżeli ma to jakieś znaczenie, same kucharki w rodzinie. Chciałabym żeby jednak dobrze mnie wspominali, chociaż to dla mnie niefortunnie trafiło czas na wydatki, a bardzo ich cenię i szanuję 😉 

Jesli ta osoba sie dolozy to daj wiecej, a jesli nie to daj ile mozesz, ja nie wiem czy ludzie w ogole pamietaja takie rzeczy. Choc moze sie myle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Kulfon napisał:

Jesli ta osoba sie dolozy to daj wiecej, a jesli nie to daj ile mozesz, ja nie wiem czy ludzie w ogole pamietaja takie rzeczy. Choc moze sie myle.

osoby towarzyszącej w to nie mieszam, os. towarzysząca to mój gość 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To daj 700, bez przesady, ze bedziesz sobie zyly wypruwac, bo cos wypada lub nie wypada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kulfon napisał:

To daj 700, bez przesady, ze bedziesz sobie zyly wypruwac, bo cos wypada lub nie wypada.

Trochę tak z kuzynami gadaliśmy po kątach to każdy mówi, że mieli chęć trochę sypnąć, ale, że wesele zrobili 200 km dalej (sala ładna) to zobaczą, bo trzeba będzie dobrze się zatankować w obie strony 😄 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, agent of Asgard napisał:

500 od osoby, za dwie 1000. Chyba, że to ktoś szczególnie bliski.

i bez bliski będą mieli od nas 5 tys 😄 To moje2 wypłaty 😛 

Edytowano przez kasiaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kasiaki napisał:

i bez bliski będą mieli od nas 5 tys 😄 To moje2 wypłaty 😛 

Zadałaś pytanie, ile bym dał. Natomiast uważam, że każdy powinien dać tyle, na ile go stać i ile uważa za stosowne. Kiedy moja przyjaciółka wychodziła za mąż, nie miałem zbyt wiele pieniędzy, za to pomogłem jej w późniejszych latach.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, BoniBluBabciaBandzior napisał:

Aby tylko się nachapać te śluby. Zestawić się i liczyć, że w kopertach się zwróci. 

Przecież ślub to interes życia... Nie ma się zwrócić... Ma przynieść zysk... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, BoniBluBabciaBandzior napisał:

Z dwóch biedaków zysk żaden. 

Ale goście mają napchać do kopert tyle by się nie zamknęły... Pod przyszłe zyski bierze się kredyty...  Małżeństw już dawno nie ma a pożyczki trzeba spłacać... 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, kasiaki napisał:

Ale zastanawiam się czy sama nie iść, zobaczę jak reszta... Myślałam czy nie dać tego tysiaka, ale w sumie to pół wypłaty i jakiej 300 jeszcze na paliwo. Czy 700 zł będzie spoko? Czy będę sępem?

Na prawdę tyle się daje?

Myślałam, że zależy komu, bo wiadomo siostrze to z 1000, a koleżance tyle kasy dawać czy kuzynce co ją raz na 2 lata widzisz?

Ja bym dała 300, ale jestem studenciakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Mibo napisał:

Na prawdę tyle się daje?

Myślałam, że zależy komu, bo wiadomo siostrze to z 1000, a koleżance tyle kasy dawać czy kuzynce co ją raz na 2 lata widzisz?

Ja bym dała 300, ale jestem studenciakiem.

kuzynce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tak liczę, że nawet jak 2 miejsca za 250*2 =500 to i tak czysto 200 na prezent no może 300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę wygórować nie wiadomo ile, tylko żeby nie za mało, czaicie? Ale krajową podnieśli to kto wie ile ludzie teraz dają 😄 

Edytowano przez kasiaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za parę to zależy gdzie i co tam będą serwować ale koło klocka w zupełności wystarczy. Zależy kim są dla Ciebie 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biorę też pod uwagę, że za rok znowu wesele, albo ze dwa i wtedy nie wypada dać mniej, a rodzeństwo to w ogóle wypada więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Solero napisał:

Za parę to zależy gdzie i co tam będą serwować ale koło klocka w zupełności wystarczy. Zależy kim są dla Ciebie 😉

Co to za klocek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę może faktycznie jak sama pójdę dam 700 a z kimś 1000. Na pewno nie dam jak pójdę sama 1000, bo na pieniądzach nie śpię, na emeryturę muszę odkładać 😄 Dzięki za odpowiedzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×