Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
downhiil

jak rzucić cukier

Polecane posty

Najlepiej rzuca się cukrem w kostkach, najgorzej cukrem pudrem. Ewentualnie mozna rzucic paczką cukru, bierzesz w rękę, robisz zamach, rzucasz (w tym momencie nalezy wypuscic cukier z ręki).

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, PrawiczekPzn napisał:

Chyba cukru rzucać nie trzeba,

wystarczy rzucić: sacharozę, glukozę i fruktozę oraz aspartam i inne słodziki

Cukier spozywczy to sacharoza, a cukier w owocach to fruktoza, sacharoza i glukoza.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam zalecenie by odstawić całkowicie cukier, w sensie ten prosty owoce mogę, a w nocy sie budze i szukam cukru jak narkoman 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak na powaznie to calkowicie cukru chyba nie da sie rzucic i zdrowo jesc, bo cukier jest takze w owocach i warzywach. Kiedys robilam wyzwanie - nie jesc cukru przez tydzien. Bardzo to bylo meczace, bo trzeba czytac skladniki i okazuje sie, ze cukier jest prawie wszedzie, nawet w kielbasie. 

Chyba lepiej po prostu rzucic slodycze oraz produkty przetworzone z duza iloscia cukru. Np ketchupy, dzemy, platki sniadaniowe, jogurty, gotowe sosy i potrawy itd.

Troche cukru nas nie zabije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, downhiil napisał:

mam zalecenie by odstawić całkowicie cukier, w sensie ten prosty owoce mogę, a w nocy sie budze i szukam cukru jak narkoman 🤣

Napisalam Ci wiadomosc na privie, bo nie moglam tu napisac.

Cukier to nalog, ale na szczescie czlowiek dosyc szybko moze sie go oduczyc. Wystarczy przez pare ddni, no dobra, moze z 2 tyg sie pomeczyc, a potem nie bedzie Ci juz brakowalo slodkiego. A zbyt slodkie rzeczy nie beda Ci juz smakowaly.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie używam cukru od lat. Polecam Ci zamienniki: miód, erytrol, ksylitol, lukrecja, stewia, malitol - w zależności od efektu jaki chcesz osiągnąć (schudnąć, poprawić stan zdrowia), czy masz niskie ciśnienie czy nadciśnienie i czy używasz go do słodzenia czy pieczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorbitolu nie próbowałem, dlatego też nic nie pisałem, jest też syrop z agawy i dżemy słodzone sokiem jabłkowym. 
Powyższe przetestowałem i o ile pamiętam najniższy IG ma erytrol. Stewia i lukrecja są dla mnie niesmaczne, ale lukrecja podnosi ciśnienie. Do wypieków najlepszy jest ksylitol. 
Ja używam erytrolu i miodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powstrzymałem się w nocy od słodyczy i pierwszy raz od dawna obudziłem się głodny rano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, downhiil napisał:

powstrzymałem się w nocy od słodyczy i pierwszy raz od dawna obudziłem się głodny rano

Nie zazdroszczę. Ja muszę mieć zawsze pod ręką coś słodkiego do kawy rano i herbaty wieczorem, inaczej moje życie traci sens 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi sie udalo. Ogolnie jestem na low carb.  Nawet owocow jem malo.

1. Nie kupuj zadnych slodyczy, cukru itp. Po prostu nie miej go w domu. 

2. Jesli lubisz slodzone napoje gazowane, pij mocno gazowaną wode. Mi pomoglo. Niby napoj gazowany ale bez cukru.;)

3. Rob zakupy przez internet przynajmniej w pierwszej fazie. 

4. Miej zawsze ugotiwane kilka jajek, przekrojonych i gotowych na przekaske.  Na maly głód bardzo dobre. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Carrefourze i Biedronce masz czekolady i ciastka bez cukru (o ile pamietam z malitolem). Możesz też kupić budyń bez cukru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, downhiil napisał:

mam zalecenie by odstawić całkowicie cukier, w sensie ten prosty owoce mogę, a w nocy sie budze i szukam cukru jak narkoman 🤣

Naprawde? Ja tez nie jem ciast i ciasteczek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TakaTamJedna... 😎
4 godziny temu, downhiil napisał:

mam zalecenie by odstawić całkowicie cukier, w sensie ten prosty owoce mogę, a w nocy sie budze i szukam cukru jak narkoman 🤣

Ja kiedyś w nocy szukałam śledzi w lodowce a ostatecznie okazało się, że grzebałam w smalcu 😱🤣. Taki to ze mnie był narkoman 😉😜

Edytowano przez TakaTamJedna... 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TakaTamJedna... 😎

A jeśli chodzi o słodkie to bardzo odświętnie. Zero coca coli, ciastek, tortów. Jeśli już to robię sama i słodzę np. bananem. Żadnych słodzików nie używam, bo uważam to za chemiczne trutki. Nawet nie słodzę herbaty.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2021 o 12:11, Kulfon napisał:

Napisalam Ci wiadomosc na privie, bo nie moglam tu napisac.

Cukier to nalog, ale na szczescie czlowiek dosyc szybko moze sie go oduczyc. Wystarczy przez pare ddni, no dobra, moze z 2 tyg sie pomeczyc, a potem nie bedzie Ci juz brakowalo slodkiego. A zbyt slodkie rzeczy nie beda Ci juz smakowaly.

Dokładnie jest tak jak mówisz. Fajnie że chociaż raz mogę się z Tobą zgodzić. Warto jeszcze jeść awokado, bo jest źródłem zdrowych tłuszczów i da energię, której może zabraknąć po nagłym odstawieniu cukru. Ja też jem masło orzechowe ze 100% orzechów arachidowych - to też jest źródło energii. Jajka też są dobre.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od dawna nie używam cukru. Nie słodzę ani herbaty, ani kawy i ogólnie cukier mi już nie smakuje. Jak ? Napij się zielonej herbaty z cukrem ... a potem bez cukru. Od razu cię odrzuci od tej z cukrem 🙂 Herbata zielona z cukrem smakuje beznadziejnie bez cukru smakuje jak trawa ... na początku potem jest już cudownie i delektujesz się smakiem zielonej herbaty bez cukru i długo ją pij, aż się odzwyczaisz. Jeżeli taka zwykła ci od razu nie zasmakuje to są jeszcze z dodatkami z cytryną i pigwą lepiej "wchodzą" i jak ci się już znudzi ta bez. I raczej liściasta i sam napar w rozcieńczeniu z wodą, bo takiego 100 % nie da się wypić 😉 I w ogóle herbaty bez cukru liściaste są mega. Ekspresówki to zmiotki herbaty i to najgorszej jakości dlatego są tanie i niesmaczne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TakaTamJedna... 😎
2 godziny temu, downhiil napisał:

myślicie że takie kartonowe soki tez sa napchane cukrem? 

Nie, nic a nic 🤣🤣🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do low carb, moim zdaniem warto co jakiś czas wprowadzać bardziej węglowodanowy, aby organizm uruchomił trzustkę mocniej. Jak komuś służy low carb, to niech w to idzie, a jak nie, to jeszcze jest trochę innych opcji. 

Awokado jest z Ameryki, daleko stąd sprowadzane, dużo pestycydów, azotanów,  innego syfu, sądzę,  że w takim kraju jak Meksyk mają w rzyci nasze normy, więc chyba już lepiej oliwki, trochę bliżej.  A orzechy archidowe mają lektyny (rozszczelnienie jelita)  i kiepskie ratio omega 3- omega 6. W skrócie mocno prozapalnie, więc raczej kiepski wybór. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×