Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
mirelio

Dostałem pismo od adwokata mojej ex- chyba oszalała?

Polecane posty

2 minuty temu, AdamM napisał:

Czegoś nie kumam. Założyłeś lipne konto na fb żeby ją powyzywać a teraz pytasz co robić? Czy nie tak zachowują się ........ zwykłe cham...? Matko jeszcze adwokata będziesz szukał?!

Myśle że ona ma niezłą radochę że napsuła ci w tak elegancki sposób krwi. No i może być teraz pewna że rozstanie z Tobą to najlepsze co wydażyło się między wami. Miej jaja i PRZEPROŚ! To nie hańba. W końcu zawiniłeś!

No! Tak! Eleganckie!  ale czy po takich przeprosinach ktore potwierdza ze wyzywal ja, ona nie nada  biegu sprawie,?! Bedzie miala jego"przyznanie sie!"Na pismie! 

Napisano (edytowany)

Dziwię sie tej kobiecie, że jej się tak chce, bo przeważnie takich jak ty się osrywa ciepłym kałem a nastepnie ignoruje, a przede wszystkim nie nawiązuje sie żadnych relacji z chamami, nawet krótkich, ale do rzeczy - widocznie ona zna się na prawie,  albo ma duzo kasy na prawnika, tak więc, jesteś ugotowany i bardzo dobrze, idź dalej w zaparte, oby cię wytrzepała ze wszystkich pieniędzy jakie posiadasz, a z tego co piszesz,  ta kobieta wydaje się być sprytna i zawzięta. Koniecznie poinformuj nas na ile cię zasądzili. CO ZA D.E.B.I.L.😆  

Edytowano przez naomi quinnn

3 minuty temu, marinero napisał:

No! Tak! Eleganckie!  ale czy po takich przeprosinach ktore potwierdza ze wyzywal ja, ona nie nada  biegu sprawie,?! Bedzie miala jego"przyznanie sie!"Na pismie! 

Z moralnego punktu widzenia wygląda to tak ZAWINIŁ. Jeśli sprawa pójdzie dalej to i tak temat jest prosty do udowodnienia. Nawet wtedy to że się przyznał i przeprosił będze się liczyło.

W sumie nie wiemy czy obrażał ją publicznie czy w prywatnej korespondencji. Jak publicznie to...słabo to widzę. Konsekwencje mogą być przykre. Czy to nie jest zwane stalkingiem lub coś w tym stylu?

Nie, miałem po prostu ciężki dzień i potrzebowałem odrobiny śmiechu; a że zobaczyłem że weszłaś do wątku, a zawsze padam jak widzę jaką schizę masz na moim punkcie, to... 😉

Schizę to masz ty i to ciężką, ja tu zaglądam raz na 2 - 3 dni a ty tu piszesz non stop. 

10 godzin temu, robięjaklubię napisał:

(...) Krytyka personalna nie jest karalna, stalking musiałby być uporczywy, musiałaby ponieść jakieś straty bo jakie odszkodowanie?

Policja też ma czym się zajmować i pierdoły są umarzane w innym przypadku nic innego by nie robili, to samo fb. Żeby koś się tym zajął na poważnie musiałyby być groźby, które stanowiłyby realne zagrożenie dla osoby.

Uporczywy, to prawda (nie mam wątpliwości, że wiesz, o czym mówisz, obserwując jeden przypadek na tym forum) 🙂

A jeśli chodzi o drugi akapit - pod pretekstem zmian w przepisach, związanych z "covid" (polecam zapoznać się z tym przypadkiem, który był podstawą nowelizacji) znowelizowano dość istotnie artykuł dotyczący stalkingu, wprowadzając istotne jego rozszerzenie 🙂 Już nie muszą istnieć groźby, wywołujące "uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia" lub "istotne naruszenie prywatności" , by sprawca nękania poniósł odpowiedzialność, ponieważ nowelizacja rozszerza skutki jego działań (pojawiły się dwa nowe znamiona, dotyczące skutku) 🙂

Ciebie szczególnie powinno to zainteresować 🙂

Twoje wątki są zwykle długie, wielokrotnie podbijane, mają po kilka / kilkanaście stron i utrzymują się u góry strony. Robisz wszystko, żeby nie dało się ich nie zauważyć. ty nie możesz żyć bez zwracania na siebie uwagi!  Niech to całe twoje zło wróci do ciebie i cię zmażdży. ŻEGNAM I WYNIEŚ SIE WRESZCIE Z MOJEGO ŻYCIA. 

I z przyjemnością dowiem się, że ta kobieta (tzn. domyślam się, że chodzi o żonę, bo ona jest prawniczką) oskubała cie do żywej skóry i zostawiła w skarpetkach.  

Oby teraz wyszły na jaw twoje prawdziwe przestępstwa, nie jakieś tam błahe obelgi pod adresem żony. 

Napisano (edytowany)
11 minut temu, naomi quinnn napisał:

Twoje wątki są zwykle długie, wielokrotnie podbijane, mają po kilka / kilkanaście stron i utrzymują się u góry strony. Robisz wszystko, żeby nie dało się ich nie zauważyć. ty nie możesz żyć bez zwracania na siebie uwagi!  Niech to całe twoje zło wróci do ciebie i cię zmażdży. ŻEGNAM I WYNIEŚ SIE WRESZCIE Z MOJEGO ŻYCIA. 

Dziewczyno, coś Ci szczerze wyznam: tak naprawdę to pomyliłaś mnie z jakimś gościem ze swojego dawnego życia, ale Twoje przypier...anki są tak zabawne... Wybacz, to głupia zabawa patrzeć jak się ciskasz. Ale serio: ja to nie ten, który budzi w Tobie tak silne, negatywne uczucia. Po prostu jedynie Ci się zdaje, że ja to on. 

I nie: to nie mój wątek 😉

Edytowano przez samiec_mewy_srebrzystej

W moim życiu był tylko 1 zły człowiek, który z czasem stał się wcielonym diabłem i gadał zupełnie tak samo jak ty, tymi samymi tekstami oraz tak samo kłamał jak najęty. Wątek jest twój bo odpowiedziałeś na wpis skierowany do założyciela. Życzę totalnej porażki w sprawie stalkowania żony i aby śledczy odkryli w tobie sprawcę popełnionych przestepstw. 

A TERAZ WON!!!!!!!

1 minutę temu, naomi quinnn napisał:

W moim życiu był tylko 1 zły człowiek, który z czasem stał się wcielonym diabłem i gadał zupełnie tak samo jak ty, tymi samymi tekstami oraz tak samo kłamał jak najęty. Wątek jest twój bo odpowiedziałeś na wpis skierowany do założyciela. Życzę totalnej porażki w sprawie stalkowania żony i aby śledczy odkryli w tobie sprawcę popełnionych przestepstw. 

A TERAZ WON!!!!!!!

Dobra, ale teraz to już mnie wkręcasz, prawda? 🙂

50 minut temu, AdamM napisał:

Z moralnego punktu widzenia wygląda to tak ZAWINIŁ. Jeśli sprawa pójdzie dalej to i tak temat jest prosty do udowodnienia. Nawet wtedy to że się przyznał i przeprosił będze się liczyło.

W sumie nie wiemy czy obrażał ją publicznie czy w prywatnej korespondencji. Jak publicznie to...słabo to widzę. Konsekwencje mogą być przykre. Czy to nie jest zwane stalkingiem lub coś w tym stylu?

Masz wiele racji!

Napisano (edytowany)
36 minut temu, Laura_Eve napisał:

Uporczywy, to prawda (nie mam wątpliwości, że wiesz, o czym mówisz, obserwując jeden przypadek na tym forum) 🙂

A jeśli chodzi o drugi akapit - pod pretekstem zmian w przepisach, związanych z "covid" (polecam zapoznać się z tym przypadkiem, który był podstawą nowelizacji) znowelizowano dość istotnie artykuł dotyczący stalkingu, wprowadzając istotne jego rozszerzenie 🙂 Już nie muszą istnieć groźby, wywołujące "uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia" lub "istotne naruszenie prywatności" , by sprawca nękania poniósł odpowiedzialność, ponieważ nowelizacja rozszerza skutki jego działań (pojawiły się dwa nowe znamiona, dotyczące skutku) 🙂

Ciebie szczególnie powinno to zainteresować 🙂

Rzeczywiscie cos tam nowelizowali i dziennikarze zwracali na to uwage. PiSuary zawsze przykrecja powoli nam srube zabierajac powoli wszelkie znamiona swobod obywatelskich.

Wrocil juz PRL w nowym ubranku o nazwie PiS-land  i przy oltarzu i korycie robimy miejsce PiSuarowej  elicie ! 

Najsmutniejsze jest to ze zaden PiSuar nie poniesie konsekwencji tego zamachu stanu! i permanentnego lamania Konstytucji.

Edytowano przez marinero

Napisano (edytowany)

Tak eve w stalkingu i hejcie masz doświadczenie regularnie go uprawiasz. Jesteś u mnie na ignorze, właśnie z tego powodu. Nie muszę czytać twoich paranoi. Żegnaj.

Edytowano przez robięjaklubię

33 minuty temu, marinero napisał:

Rzeczywiscie cos tam nowelizowali i dziennikarze zwracali na to uwage. PiSuary zawsze przykrecja powoli nam srube zabierajac powoli wszelkie znamiona swobod obywatelskich.

Wrocil juz PRL w nowym ubranku o nazwie PiS-land  i przy oltarzu i korycie robimy miejsce PiSuarowej  elicie ! 

Najsmutniejsze jest to ze zaden PiSuar nie poniesie konsekwencji tego zamachu stanu! i permanentnego lamania Konstytucji.

Znowelizowali, ale cieżko będzie im tego użyć

Wnioski z analizy prawnej

"Na podstawie analizy przypadków w przeprowadzonych badaniach można pokusić się o stwierdzenie, że wywołanie u pokrzywdzonego poczucia poniżenia czy udręczenia nie jest typową konsekwencją nękania i nie taka jest zazwyczaj intencja sprawcy. Wprowadzone do art. 190a § 1 k.k. zmiany należy ocenić krytycznie. Przepis ten niewątpliwie wymaga modyfikacji, jednak te wprowadzone w najnowszej nowelizacji przez ustawodawcę nie tylko nie niwelują istniejących dotychczas problemów, lecz stwarzają nowe."

https://palestra.pl/pl/czasopismo/wydanie/9-2020/artykul/nowe-znamiona-nekania-z-art.-190a-1-kodeksu-karnego

Napisano (edytowany)
43 minuty temu, marinero napisał:

Rzeczywiscie cos tam nowelizowali i dziennikarze zwracali na to uwage. 

I jeszcze, w tym to co pisała Robięjaklubię - uporczywość.

"Surowe kary i tak pozostaną prawdopodobnie wyłącznie na papierze, bo jak zauważają obie prawniczki, sądy niezwykle rzadko je orzekają. Dużo pożyteczniejsze byłoby doprecyzowanie przepisu. - Największa bolączka związana z przestępstwem uporczywego nękania - jest brak legalnej definicji "uporczywości" i nadal nie ma na to lekarstwa. Pisałam na swoim blogu www.stalking.com.pl przeszło rok temu, że wielu przedstawicieli doktryny opowiada się za stanowiskiem, że znamię uporczywości w przepisie art. 190a § 1 k.k. jest po prostu zbędne i należy je usunąć - mówi adwokat Szopa."

Edytowano przez Icran_
  • Like 1

43 minuty temu, marinero napisał:

"Surowe kary i tak pozostaną prawdopodobnie wyłącznie na papierze, bo jak zauważają obie prawniczki, sądy niezwykle rzadko je orzekają. Dużo pożyteczniejsze byłoby doprecyzowanie przepisu. - Największa bolączka związana z przestępstwem uporczywego nękania - jest brak legalnej definicji "uporczywości" i nadal nie ma na to lekarstwa. Pisałam na swoim blogu www.stalking.com.pl przeszło rok temu, że wielu przedstawicieli doktryny opowiada się za stanowiskiem, że znamię uporczywości w przepisie art. 190a § 1 k.k. jest po prostu zbędne i należy je usunąć - mówi adwokat Szopa."

46 minut temu, marinero napisał:

"Surowe kary i tak pozostaną prawdopodobnie wyłącznie na papierze, bo jak zauważają obie prawniczki, sądy niezwykle rzadko je orzekają. Dużo pożyteczniejsze byłoby doprecyzowanie przepisu. - Największa bolączka związana z przestępstwem uporczywego nękania - jest brak legalnej definicji "uporczywości" i nadal nie ma na to lekarstwa. Pisałam na swoim blogu przeszło rok temu, że wielu przedstawicieli doktryny opowiada się za stanowiskiem, że znamię uporczywości w przepisie art. 190a § 1 k.k. jest po prostu zbędne i należy je usunąć - mówi adwokat Szopa."

https://www.prawo.pl/prawnicy-sady/przestepstwo-stalkingu-i-hejt-w-internecie-zaostrzenie,499132.html

Napisano (edytowany)
Dnia 21.04.2021 o 21:54, mirelio napisał:

Rozstałem się niedawno z moją dziewczyną, związek był dość krótki i to taki był związek-nie związek jakby. Pokłociliśmy się, ja jej powiedziałem trochę przykrych słów w rodzaju, że jest już podstarzała itp. Kilka razy spod fake konta napisałem do niej przykre wiadomości przez fb. Ona nie odpisała, ja potem też się nie odzywałem. A tu nagle dziś przychodzi listonosz i przynosi mi polecony z kancelarii adwokackiej, gdzie jej pełnomocnik ( w dołączeniu umowa pelnomocnictwa) w oficjalnym piśmie pisze mi, że ją ją znieważałem i zniesławiałem, groziłem ( gróźb nie było) i domaga się oficjalnych przeprosin na piśmie wysłanych pod adres kancelarii inaczej sprawa zostanie skierowana do sądu. Oczywiście wszystko naszpikowane paragrafami i orzecznictwem.  Ja się w ogóle nie znam na prawie, ludzie co ja mam z tym pismem zrobić??? Nie czuję się winny! czy mam się skontaktować z tym adwokatem czy z nią?? Pomóżcie!

Mi Cię nie żal.  

Obrażasz dziewczynę mimo że się rozstaliście.  Zachowujesz się żałośnie. To teraz wypij własne 🍺.  

I miej odwagę  - ' przeprosić '🙂

Z fake konta kogoś stalkowac ? Wyzywać ? 

Ona miała prawo zareagować.  Wyciągnij wnioski. 

Edytowano przez Anastazja 94

3 godziny temu, naomi quinnn napisał:

Dziwię sie tej kobiecie, że jej się tak chce, bo przeważnie takich jak ty się osrywa ciepłym kałem a nastepnie ignoruje, a przede wszystkim nie nawiązuje sie żadnych relacji z chamami, nawet krótkich, ale do rzeczy - widocznie ona zna się na prawie,  albo ma duzo kasy na prawnika, tak więc, jesteś ugotowany i bardzo dobrze, idź dalej w zaparte, oby cię wytrzepała ze wszystkich pieniędzy jakie posiadasz, a z tego co piszesz,  ta kobieta wydaje się być sprytna i zawzięta. Koniecznie poinformuj nas na ile cię zasądzili. CO ZA D.E.B.I.L.😆  

Kupę zasadzili. Jakiś czas temu pinda, która pisze tu teraz jako Edit, odgrazala się, że wyślę zawiadomienie na policje, bo jej zdaniem obrazalem uczestniczki tego forum a nawet grozilem im śmiercią. I pomagał jej w tym jej mąż prawnik. I co? Policja olała ja cienkim sikiem ciepłego moczu. Na szczęście nie zajmują się historiami niedopchnietych bab.

Weź się człowieku już nie ośmieszaj i przestań wchodzić z butami w życie innych. Dolicz do tego pomówienia i wysyłanie linku do profilu danej osoby. Nikt minuty nie poświęciłby na ciebie, żeby latać po adwokatach, bo nie jesteś jej wart. Może sam do siebie wysyłasz pisma, ja mam twoją osobę głęboko w d.u.p.i.e. Niech to do tego pustego łba dotrze, dla mnie stalkerze nie istniejesz. A wkurzysz mnie to siedzieć pójdziesz i tyle będzie.

3 minuty temu, feliz navidad napisał:

Weź się człowieku już nie ośmieszaj i przestań wchodzić z butami w życie innych. Dolicz do tego pomówienia i wysyłanie linku do profilu danej osoby. Nikt minuty nie poświęciłby na ciebie, żeby latać po adwokatach, bo nie jesteś jej wart. Może sam do siebie wysyłasz pisma, ja mam twoją osobę głęboko w d.u.p.i.e. Niech to do tego pustego łba dotrze, dla mnie stalkerze nie istniejesz. A wkurzysz mnie to siedzieć pójdziesz i tyle będzie.

Taka jesteś dzielna? Spowodujesz, że ktoś, kto ciebie wkurzy pójdzie siedzieć? A czy to przypadkiem nie jest właśnie groźba bezprawna, podlegającą karze? Więc może to ty licz się że słowami i pomysł co piszesz?

2 minuty temu, Redytor555 napisał:

Taka jesteś dzielna? Spowodujesz, że ktoś, kto ciebie wkurzy pójdzie siedzieć? A czy to przypadkiem nie jest właśnie groźba bezprawna, podlegającą karze? Więc może to ty licz się że słowami i pomysł co piszesz?

Spowoduję, bo zasrał całe forum obelgami, chciał mnie potrącić, ukradł moją tablicę z samochodu, pisze że gdzieś mnie widzi codziennie, mówi nieprawdę na mój temat do znajomych, że ja coś na nich powiedziałam, coś zrobiłam po złości, pisze anonimy do pracodawców, na co mam czekać, aż mnie przejedzie, nie rozśmieszaj mnie 😄 

co znaczy, że jeżeli spadnie mi włos z głowy, jesteś pierwszym podejrzanym w sprawie i będziesz odpowiadał niezależnie czy będziesz tam, czy nie będziesz, bo dowód jest na zlecenie

4 godziny temu, feliz navidad napisał:

Spowoduję, bo zasrał całe forum obelgami, chciał mnie potrącić, ukradł moją tablicę z samochodu, pisze że gdzieś mnie widzi codziennie, mówi nieprawdę na mój temat do znajomych, że ja coś na nich powiedziałam, coś zrobiłam po złości, pisze anonimy do pracodawców, na co mam czekać, aż mnie przejedzie, nie rozśmieszaj mnie 😄 

A nie zaczarowal może twoich krów, żeby przestały dawać mleko? I może spowodował, że masz długa i bolesna miesiączkę?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się