Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Devontel

Czy religia to pralnia mózgu?

Polecane posty

Dnia 24.04.2021 o 19:01, Devontel napisał:

zdecydowanie TAK

Religia to wiara i niczego złego nie uczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kill200 napisał:

Chiny miały swojego " Chrystusa ". Nazywał się Kǒng Fūzǐ, i to dzięki niemu ta cywilizacja przetrwała.

"Konfucjusz nie pozostawił pism – jego nauczanie zebrano w księdze Dialogi konfucjańskie. Głównym tematem rozważań było codzienne życie ludzi i stabilność społeczeństwa. Jego zdaniem podstawowymi cnotami są: humanitaryzm, praworządność, poprawność, mądrość i lojalność. Cnoty te realizują się w pięciu powinnościach, czy też fundamentalnych relacjach społecznych: między panującym i urzędnikiem, ojcem i synem, starszym i młodszym bratem, mężem i żoną oraz między przyjaciółmi. Moralność jednostki i podstawowa rola rodziny jest fundamentem i gwarantem stabilności państwa. Konfucjusz dużą rolę w kształtowaniu ładu społecznego przypisywał wykształceniu, które obejmowało także kwestie ducha i serca."

Mylnie zakładasz, że wartości moralne są zasługą jednej jednostki, a religia siłą napędową norm moralnych. Jest raczej na odrwrót, jest to wynik poszukiwania przez ludzi norm moralnych i uprawomocnienia ich przypowieściami. Gdyby nie było legendy Jezusa byłaby legenda kogoś innego, co pokazują przykłady z innych kultur i religii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kill200 napisał:

Brutalność europejska ma swoje podłoże w kulturze przedchrześcijańskiej Europy, jej spuściźnie wciąż w Europejczykach drzemiącej jakos, jak i w biologii gatunku, której owa kultura była podporządkowana. Żadne zmiany społeczeństw, cywilizacji, w tym wymiarze, nie odbywają się natychmiast. Muszą wykształcić się odpowiednie wzorce kulturowe.

To tlumaczenie jest zupelnie bez sensu, jesli Europejczycy kierowali sie naukami Chrystusa to by nie mordowali, pierwsi chrzescijanie nie mordowali, a nawet czasem oddawali zycie zamiast walczyc. Zakladasz wiec, ze ile tysiecy lat musi uplynac, zeby ktos zaczal postepowac zgodnie z naukami religii, ktora wyznaje? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, kill200 napisał:

Może byłaby, może nie.

Jest.

Historia nie zajmuje się spekulowaniem, co byłoby, gdyby. Opisuje i analizuje co BYŁO.

Jeśli chcesz bawić się w historical fiction, zapraszam do fandomu " Fantastyki "

Z tym akurat sie zgadzam, dlatego uwazam, ze nie ma sensu twierdzic, ze Biblia miala negatywny lub pozytywny wplyw na rozwoj cywilizacji. Bo trudno to z czyms porownac skoro nie wiemy co by bylo gdyby inna religia zapanowala w Europie.

To, ze ludzie roznych cywilizacji i religii byli i sa agresywni, tak samo jak to, ze maja wartosci moralne jest raczej przejawem natury ludzkiej niz jakiejs poszczegolnej religii. I to akurat wiemy, poniewaz obserwujemy te same schematy w roznych czasach, kulturach i religiach.

Edytowano przez Kulfon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, kill200 napisał:

1. To ma sens, i jest co do tego zgodność wśród umysłów tęższych niż Twój czy mój. Ja sie z luminarzamii nauk różnych bić o rację nie zamierzam. Ty zrobisz jak uważsz.

2. Mylisz się. Są religie promujące altruizm, i takie które go nie uwzględniają. Te drugie w większosci są martwe. Bo doprowadziły do upadku kultury w których istniały, lub doprowadziłyby, jak w przypadku Azteków ( przynajmniej taka jest teoria naukowców analizujących tą kulturę ).

Religia ( czy system społeczny ) promująca gwałt, prędzej czy później zjada się sama. Gdy zabraknie wrogów zewnętrznych, zjada własne dzieci.

Aztekow w wiekszosci wybily choroby przywleczone przez Europejczykow.

Poza tym panstwa chrzescijanskie nie odznaczaly sie wiekszym altruizmem od panstw niechrzescijanskich wiec nie rozumiem argumentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kill200 napisał:

Dzięki chrzescijaństwu zmienił ( i wciąż się zmienia ), światopogląd ludzi Europy, części Świata, przyzwyczajonych do brutalnosci, walki o przetrwanie na zasadzie "Albo ja, albo Ty". Dzieki niemu masz dzis ( przynajmniej w jakims zakresie ), pojęcie tolerancji, wolność słowa, inne tego typu "osiągnięcia".

W tym momencie raczej pomimo religii, ktora jest zawsze krok do tylu za human rights. Kosciol, zwlaszcza katolicki, jest raczej przeszkoda w tych zmianach.

Edytowano przez Kulfon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, kill200 napisał:

Nie twierdziłem ze Aztekowie się sami wybili. Doczytaj uważnie, co napisałem.

A czy ja tak napisalam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, kill200 napisał:

Ty napisałaś, kto ich wyniszczył. Ja pisałem o hipotezie naukowej, mówiacej o tym, ze sami by siebie przez swoją religię doprowadzili do upadku.

Sam pisales by nie gdybac 😁 gdybanie nie brzmi naukowo jesli chodzi o historie, choc pobudza wyobraznię. Ale pozostaje tylko gdybaniem poniewaz nie da sie tego udowodnic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kill200 napisał:

Przepraszam. Fenotyp rozszerzony został uznany przez biologów. Co stwarza ciekawe pole do rozważań.

Niemniej, wciąż pozostaje przedmiotem analiz.

Ciekawa rozmowa, niestety musze konczyc, dzis ja mam sluzbe w kuchni i sos na kuchence 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, kill200 napisał:

Mocno naciągane te cytaty. Można je zupełnie inaczej wyłożyć, i wówczas okaże się że wciąż chodzi o Piekło i Niebo. Filozofem nie jestem, a mogę sam to wywieść prosto, po "chłopsku"

Ale o czym tu dyskutować? Czytając biblię od początku widać, że wraz z rozwojem społeczno - mentalnym autorów ewoluuje też wyznawany przez nich bóg. Od nieczułego okrutnika który raz dwa zlikwiduje wszytko i wszystkich którzy nie poddają się jego woli, do, dobrego kochającego ojca. Za każdym razem jest to taki "miś na miarę naszych możliwości" 😉

Samo to dobitnie pokazuje, że cała biblia nie jest żadnym słowem bożym, tylko została wymyślona przez ludzi... 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, kill200 napisał:

Niezbyt. Raczej wykazuje to zmiany w mentalności, rozumieniu przekazu przez ludzi, nie ewoluowanie owego bohu jako takiego.

Nawet Jezusa nie postrzega się jako twórcę nowej religii, lecz przywracającego  prawidłowe widzenie starej, bardziej rozwinięte w detale.

Ale jakie zmiany w rozumieniu przekazu? To po prostu dostosowywanie tego co wymyśliliśmy kiedyś jako prymitywy do teraźniejszych realiów. Mit o stworzeniu świata w 6 dni był traktowany dosłownie dopóty, dopóki nauka nie pokazała, że jest całkowicie błędny. Wtedy, żeby jakoś ocalić twarz teologowie zaproponowali wyjaśnienie, że to tak naprawdę swego rodzaju alegoria, której nie można brać dosłownie. Ale Ci którzy ją wymyślili i ich następcy do czasów rozwoju nowoczesnej nauki traktowali to tylko i wyłącznie dosłownie. Podobnie było z modelem heliocentrycznym. To nie światły kościół przyczynił się do jego powstania, tylko kościół na pewnym etapie, w wyniku niezbitych dowodów był zmuszony do jej przyjęcia. Dlaczego? Ano dlatego, że religia która nie przyjmuje do wiadomości odkryć naukowych i nie zmienia się w ich wyniku naraża się na śmieszność i marginalizację. 

A co do pytania w temacie, to bardzo zgrabnie ujął to Mark Twain. Lubię szczególnie dwa cytaty:

"Religia powstała, kiedy pierwszy oszust spotkał pierwszego głupca" 

"Spór nauki z religią zakończył się, kiedy na wieżach kościołów zaczęto instalować piorunochrony" 

😄

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, .Kobietka napisał:

Religia to wiara i niczego złego nie uczy.

wiara już miliony zabíła, no fajnie nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kill200 napisał:

Wiara w coś zawsze była powodem masowych zgonów. Stalin tez mordował w imię wiary w "coś" ( posiadanie władzy absolutnej?)

Porownujesz mordy Stalina do mordow  Kosciola ?  Ciekawe... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Devontel napisał:

wiara już miliony zabíła, no fajnie nie

Mylisz wiarę z fanatyzmem 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Doktor Siurek napisał:

Ale jakie zmiany w rozumieniu przekazu? To po prostu dostosowywanie tego co wymyśliliśmy kiedyś jako prymitywy do teraźniejszych realiów. Mit o stworzeniu świata w 6 dni był traktowany dosłownie dopóty, dopóki nauka nie pokazała, że jest całkowicie błędny. Wtedy, żeby jakoś ocalić twarz teologowie zaproponowali wyjaśnienie, że to tak naprawdę swego rodzaju alegoria, której nie można brać dosłownie. Ale Ci którzy ją wymyślili i ich następcy do czasów rozwoju nowoczesnej nauki traktowali to tylko i wyłącznie dosłownie. Podobnie było z modelem heliocentrycznym. To nie światły kościół przyczynił się do jego powstania, tylko kościół na pewnym etapie, w wyniku niezbitych dowodów był zmuszony do jej przyjęcia. Dlaczego? Ano dlatego, że religia która nie przyjmuje do wiadomości odkryć naukowych i nie zmienia się w ich wyniku naraża się na śmieszność i marginalizację

a Ty gdzieś się podział,
pewnie w Teorie Spiskowe uwierzysz ja pokażą je na TVNie lub wybiórczej, lub Der Dzienniku po zakończeniu działań związanych z 3 wojną światową

Tylko Ci tępacy co wierzą w świętość konsensusu naukowego i to w naukach płynnych a nie ścisłych,
tylko Ci nie wierzą w żadnego Teorie Spiskowe.
Powodzenie z corocznymi szczepieniami!

To nie wiesz, że istnieje coś takiego jak Kreacjonizm?

Ja nie rozumiem, czemu miałoby być udowadnialne i sprawdzane ponad wszelką wątpliwość datowanie węglem C14, lub ewolucja.

Moim zdaniem to ekstrapolacja.

 

Jestem przekonany na 100%, że po badaniach geologicznych na milionie planet.
Naukowcy nie oszacowaliby by prawidłowo wieku i procesów zachodzących na nich nawet w 1‰ przypadków.
Odnośnie tego pod względem naukowym jestem bardzo angostycki i za tępaków uważam tych, co uważają, że nauki ścisłe coś w tej dziedzinie udowodniły, a ekstrapolacji nauk płynnych na mld Lat świetlnych czasoprzestrzeni nie traktuje poważnie.

Normalnie Biblia wraz księgą Enocha, czy Bhagavad Gita wydają się być dużo bardziej wiarygodne niż ichne wynurzenia,
nawet Dawkins rozumie, że nie wszyscy muszą wierzyć w Ewolucję na ziemi.

Jeśli natomiast Ewolucji nie było na ziemi,
to gdzie są dowody?

(Jedyne dowody w taki przypadku mogą być tylko w księgach o Starożytnych Kosmitach, jak księga Enocha z Biblii)

 

Jestem agnostykiem wierzącym w Boga,
ale normalnie prędzej bym w to uwierzył:
youtube.com/c/The5thKind/videos

Niż w to, że już udowodnili ponad wszelką wątpliwość ewolucję na Ziemii.
Nawiasem mówiąc lubię ten program, The 5th Kind, ja wierzę w Boga dość nieortodoksyjnie.

 

normalnie może im wierzysz ze Smithsonian Institute?
en.wikipedia.org/wiki/Smithsonian_Institution

Nawiasem mówiąc oderwane od życia uniwersytety nauk płynnych mają czasem w USA tyle kasy,
że np przez 120Lat nie musieliby pobierać czesnego od studentów,
a i tak kasa by im się nie skończyła.

Normalnie mają więcej kasy niż Kościół w średniowieczu przed Reformacją.
A taki rozwój, że TV jest nadawana w 20Letnich technologiach!!!!!

Wierzysz w tą naukę jak Kościół!!!

W ten sposób w UK zdetronizowali monarchię,
a w USA demokrację i repubikanizm oraz Wszelką Obiektywną Prawdę w większości Mediów, Uniwersytetów, Instytucji, Obyczajów a nawet Kościołów:
en.wikipedia.org/wiki/National_Security_and_Double_Government

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, PrawiczekPzn napisał:

a Ty gdzieś się podział,
pewnie w Teorie Spiskowe uwierzysz ja pokażą je na TVNie lub wybiórczej, lub Der Dzienniku po zakończeniu działań związanych z 3 wojną światową

Tylko Ci tępacy co wierzą w świętość konsensusu naukowego i to w naukach płynnych a nie ścisłych,
tylko Ci nie wierzą w żadnego Teorie Spiskowe.
Powodzenie z corocznymi szczepieniami!

To nie wiesz, że istnieje coś takiego jak Kreacjonizm?

Ja nie rozumiem, czemu miałoby być udowadnialne i sprawdzane ponad wszelką wątpliwość datowanie węglem C14, lub ewolucja.

Moim zdaniem to ekstrapolacja.

 

Jestem przekonany na 100%, że po badaniach geologicznych na milionie planet.
Naukowcy nie oszacowaliby by prawidłowo wieku i procesów zachodzących na nich nawet w 1‰ przypadków.
Odnośnie tego pod względem naukowym jestem bardzo angostycki i za tępaków uważam tych, co uważają, że nauki ścisłe coś w tej dziedzinie udowodniły, a ekstrapolacji nauk płynnych na mld Lat świetlnych czasoprzestrzeni nie traktuje poważnie.

Normalnie Biblia wraz księgą Enocha, czy Bhagavad Gita wydają się być dużo bardziej wiarygodne niż ichne wynurzenia,
nawet Dawkins rozumie, że nie wszyscy muszą wierzyć w Ewolucję na ziemi.

Jeśli natomiast Ewolucji nie było na ziemi,
to gdzie są dowody?

(Jedyne dowody w taki przypadku mogą być tylko w księgach o Starożytnych Kosmitach, jak księga Enocha z Biblii)

 

Jestem agnostykiem wierzącym w Boga,
ale normalnie prędzej bym w to uwierzył:
youtube.com/c/The5thKind/videos

Niż w to, że już udowodnili ponad wszelką wątpliwość ewolucję na Ziemii.
Nawiasem mówiąc lubię ten program, The 5th Kind, ja wierzę w Boga dość nieortodoksyjnie.

 

normalnie może im wierzysz ze Smithsonian Institute?
en.wikipedia.org/wiki/Smithsonian_Institution

Nawiasem mówiąc oderwane od życia uniwersytety nauk płynnych mają czasem w USA tyle kasy,
że np przez 120Lat nie musieliby pobierać czesnego od studentów,
a i tak kasa by im się nie skończyła.

Normalnie mają więcej kasy niż Kościół w średniowieczu przed Reformacją.
A taki rozwój, że TV jest nadawana w 20Letnich technologiach!!!!!

Wierzysz w tą naukę jak Kościół!!!

W ten sposób w UK zdetronizowali monarchię,
a w USA demokrację i repubikanizm oraz Wszelką Obiektywną Prawdę w większości Mediów, Uniwersytetów, Instytucji, Obyczajów a nawet Kościołów:
en.wikipedia.org/wiki/National_Security_and_Double_Government

Odpowiem krótko: "Nauka działa, religia nie" 😉

Obejrzyj się wokoło i policz, ile z otaczających Cię rzeczy jest dziełem nauki, a ile wzięło się z modłów. Dziękuję 😉

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, kill200 napisał:

Dzieki religiom są warunki do uprawiania nauki. Bo to religie dały prawo, a tym samym stworzyły możliwosć rozwoju społecznego.

To też "działanie", tyle ze w innej sferze.

Czy dalej są potrzebne?

Jak na razie, raczej tak. Ludzkosć jakos nie potrafi przeskoczyć do tej pory do etapu absolutnego poszanowania prawa laickiego, nawet te religijne są omijane.

Niemniej, na przykład potencjalny brak możliwości życia wiecznego budzi większy podświadomy strach, niż kara 10 lat pozbawienia wolności.

W jaki sposob religie daly prawo i warunki mozliwosci rozwoju spolecznego? Nawet czytanie bibli bylo zakazane 🙂 

To, ze Kosciol dobrze sobie zyje ze straszenia ludzi, to od dawna wiadomo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Doktor Siurek napisał:

Odpowiem krótko: "Nauka działa, religia nie" 😉

Chyba nie powiesz, że is.lam przestał działać?
Nauka działa, ale tylko ta ścisła: inżynieria technologiczna.
Śmiem twierdzić, że nauki płynne (czyli także społeczeństwa i systemy polityczne) działają gorzej niż religie.
'Nawet is.lam czy hin.duizm działa wydajniej....

 

Poza tym większość tych super wynalazków, są nie dostępne dla publiki.

Bo uczeni są równie mądrzy jak @Doktor ..ek

Co z tego, że zrobią wynalazki jak są one trzymane w podziemiach!!!!!
Kojarzysz ile budynków w Chinach pobudowali?
A jak niewiele Chińczyków ma własny dom!!!!


A systemy polityczne są pochodną wiary,
dlatego w Polsce tyle osób liże politykom i szefom stopy....
a polscy politycy liżą zagranicznym...

22 godziny temu, Doktor Siurek napisał:

Obejrzyj się wokoło i policz, ile z otaczających Cię rzeczy jest dziełem nauki, a ile wzięło się z modłów. Dziękuję 😉

Mam wrażenie, że Bogactwo Szwajcarii to pochodna wolności,
o którą zawalczyły sobie Kantony Protestanckie

Poza tym w Polsce zabiorą Ci kasę, i pozwolą mówić, bez Licencji na TV,
w Niemczech jak spróbujesz mówić to Cię zamkną,
zabiorą Ci dzieci i kasę zostawią,
choć coraz częściej chcą dom zabrać

 

Ja tam uważam, że w Kreacjonistycznych Stanach:
Alaska, Arizona, Texas itp itd działa to lepiej

Texas ma swoje własne rezerwy złota, 
i tam ludzie bardziej wierzą kreacjonistyczne święte prawa własności do złota,
bronione Konstytucyjnie gwarantowaną bronią przed politykami.
Przy czym nie wszyscy wierzą autentycznie w Boga,
ale jest wielu, co wierzy bardziej tym uzbrojonym Pastorom niż Pokojowym Politykom i bankierom!
i jak duchowni każą to się zbroją.

Ja mam wrażenie, że nawet proste rozumienie
by do każdej izby Parlamentu wybrać inną partię by się kłócili:

Do Sejmiku Wojewódzkiego inną, do Senatu inną, do Sejmu inną, do Rady Miejskiej jeszcze inną.

 @Doktor ...kowi  obce jest

 

Politycy mają się kłócić o nas i chwalić się, że coś wywalczyli,
a nie konsensus zamordyzmu wprowadzać.

Wiara, czyli religia jest obecnie notowana na giełdach
z pomocą akredytacji (zawierzaniu) w fiducjarne (wymagające wiary) systemy monetarne

Jeśli coś wymaga wiary, to jest to forma Religii!!!
(nawet jeśli tylko abstrakcyjnej).

 

Tylko zgodnie z naukami 92% ludzi nie wie czemu wierzyć.
(92% doradców finansowych gorzej radzi niż średnia amerykańskiego indeksu giełdowego S&P 500).

To nie jest tak, że wiara nie działa.
Tylko 92% nie zna się na tezach o wiarygodności.
Potwierdzą Ci to nawet szkoleniowcy z CIA i innych takich.

 

i trudno mi znaleźć lepiej działające nauki płynne niż fundamentalistyczne interpretacje Biblii
(no, proszę, fundamentaliści mają jednak ścisłe umysły i tam Unijne Mambo Jambo z nimi nie działa... 😄 )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, PrawiczekPzn napisał:

Chyba nie powiesz, że is.lam przestał działać?
Nauka działa, ale tylko ta ścisła: inżynieria technologiczna.
Śmiem twierdzić, że nauki płynne (czyli także społeczeństwa i systemy polityczne) działają gorzej niż religie.
'Nawet is.lam czy hin.duizm działa wydajniej....

 

Poza tym większość tych super wynalazków, są nie dostępne dla publiki.

Bo uczeni są równie mądrzy jak @Doktor ..ek

Co z tego, że zrobią wynalazki jak są one trzymane w podziemiach!!!!!
Kojarzysz ile budynków w Chinach pobudowali?
A jak niewiele Chińczyków ma własny dom!!!!


A systemy polityczne są pochodną wiary,
dlatego w Polsce tyle osób liże politykom i szefom stopy....
a polscy politycy liżą zagranicznym...

Mam wrażenie, że Bogactwo Szwajcarii to pochodna wolności,
o którą zawalczyły sobie Kantony Protestanckie

Poza tym w Polsce zabiorą Ci kasę, i pozwolą mówić, bez Licencji na TV,
w Niemczech jak spróbujesz mówić to Cię zamkną,
zabiorą Ci dzieci i kasę zostawią,
choć coraz częściej chcą dom zabrać

 

Ja tam uważam, że w Kreacjonistycznych Stanach:
Alaska, Arizona, Texas itp itd działa to lepiej

Texas ma swoje własne rezerwy złota, 
i tam ludzie bardziej wierzą kreacjonistyczne święte prawa własności do złota,
bronione Konstytucyjnie gwarantowaną bronią przed politykami.
Przy czym nie wszyscy wierzą autentycznie w Boga,
ale jest wielu, co wierzy bardziej tym uzbrojonym Pastorom niż Pokojowym Politykom i bankierom!
i jak duchowni każą to się zbroją.

Ja mam wrażenie, że nawet proste rozumienie
by do każdej izby Parlamentu wybrać inną partię by się kłócili:

Do Sejmiku Wojewódzkiego inną, do Senatu inną, do Sejmu inną, do Rady Miejskiej jeszcze inną.

 @Doktor ...kowi  obce jest

 

Politycy mają się kłócić o nas i chwalić się, że coś wywalczyli,
a nie konsensus zamordyzmu wprowadzać.

Wiara, czyli religia jest obecnie notowana na giełdach
z pomocą akredytacji (zawierzaniu) w fiducjarne (wymagające wiary) systemy monetarne

Jeśli coś wymaga wiary, to jest to forma Religii!!!
(nawet jeśli tylko abstrakcyjnej).

 

Tylko zgodnie z naukami 92% ludzi nie wie czemu wierzyć.
(92% doradców finansowych gorzej radzi niż średnia amerykańskiego indeksu giełdowego S&P 500).

To nie jest tak, że wiara nie działa.
Tylko 92% nie zna się na tezach o wiarygodności.
Potwierdzą Ci to nawet szkoleniowcy z CIA i innych takich.

 

i trudno mi znaleźć lepiej działające nauki płynne niż fundamentalistyczne interpretacje Biblii
(no, proszę, fundamentaliści mają jednak ścisłe umysły i tam Unijne Mambo Jambo z nimi nie działa... 😄 )

Skoro religie działają, to czemu instaluje się piorunochrony na dachach świątyń? Czemu kapłani religii wszelkich korzystają z dobrodziejstw medycyny, zamiast polegać na modłach? Czemu ludzie, którym Kościół Katolicki wyjaśnia, że nie mogą mieć dzieci bo bóg nie obdarzył ich tą łaską idą do kliniki in vitro i mają potomstwo? 

Tu nie chodzi o działanie islamu jako religijnego zamordyzmu, bo wtedy nie rozpatrujemy skuteczności religii tylko skuteczność zamordyzmu, a ta jak widać na przestrzeni wieków jest wysoka, tu chodzi o działanie religii jako religii, z jej założeniami, że Bóg nas wysłucha, uleczy itd. itp. 

Poza tym, gdyby nie fizyka kwantowa i taka teoria elektrodynamiki kwantowej, to nie byłoby żadnej inżynierii technologicznej, bo nie byłoby jej na czym oprzeć 😉 I wtedy żegnajcie tranzystory, układy scalone, wyświetlacze LCD, baterie słoneczne, LEDy, OLEDy i tym podobne. Nawet sam nie widzisz jak wiele tej nauce zawdzięczasz, bo masz to cały czas wokół siebie, tak samo jak nie widzimy własnego nosa, mimo że jest on cały czas przed naszymi oczyma 😉

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2021 o 09:43, kill200 napisał:

Dzieki religiom są warunki do uprawiania nauki. Bo to religie dały prawo, a tym samym stworzyły możliwosć rozwoju społecznego.

A teraz wypowiedź byłej poslanki PiSu

Źródło: tvn24.pl z 28 lipca 2009

Elżbieta Jakubiak: U nas uważa się, że biznes tworzy państwo, a urzędnicy państwowi je niszczą, a to oni przygotowują wielką infrastrukturę dla życia dziennikarzy, biznesu. Gdyby nie oni, gdyby nie tacy ludzie jak ja, byłby pan bez numeru dowodu, zameldowania.
Redaktor: Gdyby nie biznes, pani byłaby bez pensji.
Elżbieta Jakubiak: To nieprawda! Wypracowuję ją jako urzędnik państwowy, wydając panu zaświadczenia, by mógł pan prowadzić działalność gospodarczą, przygotowując działkę do inwestycji i tak dalej. W sumie to ja panu pozwalam pracować.

Opis: wywiad przeprowadzony przez Roberta Mazurka.

Tak dla porównania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Doktor Siurek napisał:

Skoro religie działają, to czemu instaluje się piorunochrony na dachach świątyń? Czemu kapłani religii wszelkich korzystają z dobrodziejstw medycyny, zamiast polegać na modłach? Czemu ludzie, którym Kościół Katolicki wyjaśnia, że nie mogą mieć dzieci bo bóg nie obdarzył ich tą łaską idą do kliniki in vitro i mają potomstwo? 

Tu nie chodzi o działanie islamu jako religijnego zamordyzmu, bo wtedy nie rozpatrujemy skuteczności religii tylko skuteczność zamordyzmu, a ta jak widać na przestrzeni wieków jest wysoka, tu chodzi o działanie religii jako religii, z jej założeniami, że Bóg nas wysłucha, uleczy itd. itp. 

Ewidentnie nauka dalej pozostawiła Cię analfabetą, pewnie nawet nie czytałeś tych teologicznych debat, czy świętych ksiąg.

Ja doradziłem jak zajść w ciążę, następnym razem jak rozmawiałem to dziewczyna była w ciąży...
(na szczęście nie ze mną)

Skoro 92++% doradców finansowych nie jest w stanie dać porady, to tym bardziej nie stanowi zaskoczenie gremia med.yczne nie są w stanie wyartykułować stosownej diagnozy....
...i tym bardziej nie oczekuję lepszej skuteczności od gremiów duchownych: czyli także doradców finansowych czy med.ycznych.
Tylko parę ‰ z nich wie co mówi, reszta ściemnia jak to u uczonych bywa.
Nawet taki Bartosiak mówi, że nie da się oszukiwać w science i inżynierii, a reszta nauki to ściemnianie...

A zamor.dyzmu nie ma przy szczepionkach i paszportach szczepionkowych?

Co to jest jakaś ława przysięgłych w sądach lub osądach medycznych?

Dalej spece chcą by im lizać stopy,
a telewizje nadają w przestarzałych technologiach

Obecnie mogłoby być miliony stacji TV.
A jest tylko miliony YTberów, narzekających na cenzurę

Co to nie ma zamordyzmu w nauce?

Powiesz, że idealny naukowiec nie jest poddany ograniczeniom zamor.dyzmu oraz uprzedzeniom.
Tylko gdzie znaleźć idealnego naukowca, który coś może zrobić poza pisaniem i to jeszcze w ograniczony sposób?

Chrześcijanie to samo mówią o chrześcijanach idealnych, takim abstrakcie nie spotykanym w praktyce,
podobnie jak naukowcy czy med.ycy idealni chociaż w teorii,
bo już nie mówię o praktyce nawet.....

pinterest.com/pin/748793875539008363/

Edytowano przez PrawiczekPzn
pinterest.com/pin/223561568991809943/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2021 o 09:55, kill200 napisał:

Wiara w coś zawsze była powodem masowych zgonów. Stalin tez mordował w imię wiary w "coś" ( posiadanie władzy absolutnej?)

Tyle wybili bezmózgów a dalej jest prawie 8 miliardów, ale covid plandemia to wszystko zmieni w ciągu 10 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, PrawiczekPzn napisał:

Ewidentnie nauka dalej pozostawiła Cię analfabetą, pewnie nawet nie czytałeś tych teologicznych debat, czy świętych ksiąg.

Jako dziecko byłem wierzący. Jako dorosły człowiek przeczytałem całą Biblię i to doświadczenie spowodowało, że dotarło do mnie, że to zbiór opowieści z mchu i paproci bez żadnej logiki 😉 To skutecznie powstrzymało mnie od zgłębiania teologicznych debat... 

Ja doradziłem jak zajść w ciążę, następnym razem jak rozmawiałem to dziewczyna była w ciąży...
(na szczęście nie ze mną)

Ale rozmawiajmy o faktach, nie urojeniach własnych 😄 Ja też mogę powiedzieć, że słońce dzisiaj wzeszło, bo się wczoraj modliłem o to, a gdybym się nie modlił, to klops. Jak na wiosnę zaczniesz się codziennie do skutku modlić o nadejście zimy, to w końcu osiągniesz sukces 😄

Skoro 92++% doradców finansowych nie jest w stanie dać porady, to tym bardziej nie stanowi zaskoczenie gremia med.yczne nie są w stanie wyartykułować stosownej diagnozy....
...i tym bardziej nie oczekuję lepszej skuteczności od gremiów duchownych: czyli także doradców finansowych czy med.ycznych.
Tylko parę ‰ z nich wie co mówi, reszta ściemnia jak to u uczonych bywa.
Nawet taki Bartosiak mówi, że nie da się oszukiwać w science i inżynierii, a reszta nauki to ściemnianie...

Przegapiłem zdaje się moment, w którym ekonomia stała się nauką ścisłą 😉 Ekonomia używa metodologii dostarczanych przez nauki ścisłe (głównie matematykę), ale sama nauką ścisła nie jest. Tak naprawdę jest nauką bliższą naukom humanistycznym (stąd powstanie ekonomii behawioralnej), bo za wszystkimi zjawiskami ekonomicznymi na końcu zawsze stoi człowiek, częściowo racjonalny, częściowo nie 😉

A zamor.dyzmu nie ma przy szczepionkach i paszportach szczepionkowych?

Co to jest jakaś ława przysięgłych w sądach lub osądach medycznych?

Ale to akurat kwestia rządzących, nie nauki 

Dalej spece chcą by im lizać stopy,
a telewizje nadają w przestarzałych technologiach

Obecnie mogłoby być miliony stacji TV.
A jest tylko miliony YTberów, narzekających na cenzurę

A nie pomyślałeś że to nie kwestia nauki tylko rynku i rachunku ekonomicznego? Te nowe technologie są powoli wdrażane, ale to są koszty, które muszą się wdrażającemu zwrócić. Poza tym na chooy komu milion kanałów? Ludzie mający po 100 - 200 kanałów w TV nie wiedzą co z tym zrobić, a Ty mówisz o liczbie tylko 5000 razy większej 😄 Po co to komu w dobie gdzie telewizja w klasycznej formie pomału odchodzi do lamusa a ludzie młodzi korzystają głównie z VoD i Netflixów? 

Co to nie ma zamordyzmu w nauce?

No raczej nie, choć zdarzają się marginalne przypadki 

Powiesz, że idealny naukowiec nie jest poddany ograniczeniom zamor.dyzmu oraz uprzedzeniom.
Tylko gdzie znaleźć idealnego naukowca, który coś może zrobić poza pisaniem i to jeszcze w ograniczony sposób?

Poza pisaniem w jak to ująłeś "ograniczony sposób", ktoś jednak syntetyzuje nowe związki chemiczne, prowadzi badania biologiczne czy wykonuje eksperymenty fizyczne, żeby mieć co opisać 😉

Chrześcijanie to samo mówią o chrześcijanach idealnych, takim abstrakcie nie spotykanym w praktyce,
podobnie jak naukowcy czy med.ycy idealni chociaż w teorii,
bo już nie mówię o praktyce nawet.....

Co to Twoim zdaniem ma być naukowiec idealny? Co do idealnego chrześcijanina, to też sobie nie wyobrażam, bo taki rzekomy "idealny chrześcijanin" jakoś dziwnie skręca w stronę oszołomionego fanatyka, który chce wszystkim nakazać żyć według reguł swojej wiary, w trosce o ich zbawienie, chociaż o troskę o to zbawienie nikt go nie prosi... 

pinterest.com/pin/748793875539008363/

 

Edytowano przez Doktor Siurek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Doktor Siurek napisał:

Jako dziecko byłem wierzący. Jako dorosły człowiek przeczytałem całą Biblię i to doświadczenie spowodowało, że dotarło do mnie, że to zbiór opowieści z mchu i paproci bez żadnej logiki 😉 To skutecznie powstrzymało mnie od zgłębiania teologicznych debat...

Ja sie zorientowalam, ze to jedna wielka sciema gdy poszlam na studia historyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Doktor Siurek napisał:

rzekomy "idealny chrześcijanin"

jest takim samym przysłowiowym abstraktem jak naukowiec idealny

1 godzinę temu, Doktor Siurek napisał:

w stronę oszołomionego fanatyka, który chce wszystkim nakazać żyć według reguł swojej wiary, w trosce o ich zbawienie, chociaż o troskę o to zbawienie nikt go nie prosi... 

poza muzłumanami to nie spotkałem wierzących co chcą nakazywać innym jak żyć...
A już z pewnością nie bardziej niż nasze ateistyczne państwa

1 godzinę temu, Doktor Siurek napisał:

Ale rozmawiajmy o faktach, nie urojeniach własnych

to fakt, ja tylko doradziłem, nawet nie modliłem się o to...
Oczywiście jestem pewien, że z 100% wiarygodnością jesteś pewien, że żadnych cudów nie ma,

a biustu, czy ust nie da się powiększyć bez operacji

1 godzinę temu, Doktor Siurek napisał:

Po co to komu w dobie gdzie telewizja w klasycznej formie pomału odchodzi do lamusa

Jeszcze długo TV będzie miała większą oglądalność niż alternatywy do YT
a jedne alternatywy do YT cieszące się w sieci powodzeniem, to te reklamowane w TV
i normalnie nie zauważyłeś najważniejszego:

8 godzin temu, PrawiczekPzn napisał:

Obecnie mogłoby być miliony stacji TV.
A jest tylko miliony YTberów, narzekających na cenzurę

Co to nie ma zamordyzmu w nauce?

normalnie cenzurę i zamordyzm przeoczasz, o to dla Ciebie nie istotny szczegół

 

Ja właśnie chciałem powiedzieć, że wiara, wolność do wierzenia zasadnego lub bezzasadnego oraz do nie wierzenia,
czyli nie stosowania się jest kluczowa!!!!!

i to z niej wynika:
prawdziwa wolność finansowa i bogactwo

Ale dla 92% ludzi słuchających doradców finansowych kończy się to gorzej, jak Ludzi czytających antyczne księgi
i uzbrajających się jak im Pastor z karabinem maszynowym przykazał

Dnia 27.04.2021 o 13:09, Doktor Siurek napisał:

"Religia powstała, kiedy pierwszy oszust spotkał pierwszego głupca" 

A teraz powiedz, Drogi Doktorze czy zgodnie z 

1 godzinę temu, Doktor Siurek napisał:

naukAMI bliższYMI naukom humanistycznym ([...] behawioralnYMI)

Czy Na pewno warto ufać i wierzyć bardziej wyedukowanym od Ciebie?
Taki Pastor z automatem, który mówi, że w naukach behawioralnych nie trzeba być wielce wyedukowanym, bo wystarczy przeczytać taką małą rozdawaną gratis Biblię 

Który namawia Cię byś automat miał w domu, 
własne źródło wody, prądu (offGrid), ciepła i jedzenia (©0p¥®ight free food no to GMO)
oraz byś strzegł prawa, które na to pozwalają oraz to gwarantują.
Czyli wprost: nie zadawaj się z ulicznicami tylko buduj swój dom oszczędnościami z niejedną przestronną sypialnią.
Oraz mocnymi ścianami.
Czy aby On nie jest szczerszy niż gremia Nauk psychologicznych i innych ustalające co jest a co nie jest normalne.
Oraz:
Czy wiara w to, nie jest czasem mądrzejsza:
Niż Twierdzenie, że ufanie wyedukowanym ludziom w stolicach województw, euroStanów i innych jednostek administracyjnych na pewno nie jest Religią!

Abstra...ąc od tego czy Bóg fizyczny istnieje czy nie.

Zresztą właśnie widziałem wykład podsumowywujący Liberal Arts (Sztuki Wyzwolone) i on był bardzo bardzo agnostycki.
Normalnie coś jak wiara w Boga, ale bez Boga rzeczywistego, czyli tylko abstrakcyjna wiara w Boga abstrakcyjnego własnego wyboru.
Normalnie tak gostek podsumował całe Liberal Arts.

Ale normalnym ludziom to chyba lepiej by się stosowali do takiego Biblijnego Boga rzeczywistego,
czytając sobie Biblię czy oglądając ją na DVD.

Kosztuje to taniej niż studia w kredycie na Liberal Arts.
A na skuteczność porad nie ma wpływu ....

 

Na koniec widziałem wykład AteistySam Harris, tam był jeszcze jeden Ateista i Agnostycki dość profesor psychiatrii Jordana Petersona rozmawiający o modlitwie i dostaniu w trakcie zadawania pytań odpowiedzi.
Wszyscy zgodnie twierdzili, że to prawdziwe zjawisko.
i przez zwykłych ludzi musi być serio stosowane, by serio miało wpływ,
bo nie można od nich oczekiwać, że się sami wespną na tak wysoki poziom abstrakcji i krytyki abstrakcyjnej.
Zwykli ludzi muszą serio wierzyć by to miał dla nich sens.

Więc normalnie szok, Ateiści rozmawiali o modlitwie bardziej niż nie jeden biskup KRK.
W sensie oni rozmawiali o modlitwie 2wu kierunkowej, a nie klepaniu Litanii

Normalnie świat stoi na głowie:
🙃Ateiści się modlą, Biskupi Liczą Kasę i się nie molestują, Władza się rozbraja się i innych oraz trwoni kasę, do czego namawiają media reklamami,  Pastorzy zachęcają do uzbrojenia oraz skarbienia własnej własności i pomnażania własnych oszczędności w boskim złocie, a ludzie ubóstwiają Holywoodyzm, kluby z muzyką lub Strip Teasem czy inne gry
☯️
A największe obroty przychodów mają bezdomni!!!
oraz państwa pomagają bardziej uchodźcom niż własnym rdzennym tubylcom😋

!!!!!

 

Jak ktoś tego nie rozumie, to może skończyć tak:
youtube.com/watch?v=U2JOjfGZyD0

A kojarzę, że w USA i Kanadzie jest pełno banków przywłaszczających sobie kasę,
a skala może się powiększyć

np USA nie odda złota Niemcom,
no, ale w końcu to USA wojnę wygrało

queenzcustomz.com/post/polygyny-why-black-women-prefer-to-be-side-hoes

Edytowano przez PrawiczekPzn
pinterest.com/pin/223561568991809943/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, PrawiczekPzn napisał:

jest takim samym przysłowiowym abstraktem jak naukowiec idealny

poza muzłumanami to nie spotkałem wierzących co chcą nakazywać innym jak żyć...
A już z pewnością nie bardziej niż nasze ateistyczne państwa

 

to fakt, ja tylko doradziłem, nawet nie modliłem się o to...
Oczywiście jestem pewien, że z 100% wiarygodnością jesteś pewien, że żadnych cudów nie ma,

a biustu, czy ust nie da się powiększyć bez operacji

Jeszcze długo TV będzie miała większą oglądalność niż alternatywy do YT
a jedne alternatywy do YT cieszące się w sieci powodzeniem, to te reklamowane w TV
i normalnie nie zauważyłeś najważniejszego:

normalnie cenzurę i zamordyzm przeoczasz, o to dla Ciebie nie istotny szczegół

 

Ja właśnie chciałem powiedzieć, że wiara, wolność do wierzenia zasadnego lub bezzasadnego oraz do nie wierzenia,
czyli nie stosowania się jest kluczowa!!!!!

i to z niej wynika:
prawdziwa wolność finansowa i bogactwo

Ale dla 92% ludzi słuchających doradców finansowych kończy się to gorzej, jak Ludzi czytających antyczne księgi
i uzbrajających się jak im Pastor z karabinem maszynowym przykazał

A teraz powiedz, Drogi Doktorze czy zgodnie z 

Czy Na pewno warto ufać i wierzyć bardziej wyedukowanym od Ciebie?
Taki Pastor z automatem, który mówi, że w naukach behawioralnych nie trzeba być wielce wyedukowanym, bo wystarczy przeczytać taką małą rozdawaną gratis Biblię 

Który namawia Cię byś automat miał w domu, 
własne źródło wody, prądu (offGrid), ciepła i jedzenia (©0p¥®ight free food no to GMO)
oraz byś strzegł prawa, które na to pozwalają oraz to gwarantują.
Czyli wprost: nie zadawaj się z ulicznicami tylko buduj swój dom oszczędnościami z niejedną przestronną sypialnią.
Oraz mocnymi ścianami.
Czy aby On nie jest szczerszy niż gremia Nauk psychologicznych i innych ustalające co jest a co nie jest normalne.
Oraz:
Czy wiara w to, nie jest czasem mądrzejsza:
Niż Twierdzenie, że ufanie wyedukowanym ludziom w stolicach województw, euroStanów i innych jednostek administracyjnych na pewno nie jest Religią!

Abstra...ąc od tego czy Bóg fizyczny istnieje czy nie.

Zresztą właśnie widziałem wykład podsumowywujący Liberal Arts (Sztuki Wyzwolone) i on był bardzo bardzo agnostycki.
Normalnie coś jak wiara w Boga, ale bez Boga rzeczywistego, czyli tylko abstrakcyjna wiara w Boga abstrakcyjnego własnego wyboru.
Normalnie tak gostek podsumował całe Liberal Arts.

Ale normalnym ludziom to chyba lepiej by się stosowali do takiego Biblijnego Boga rzeczywistego,
czytając sobie Biblię czy oglądając ją na DVD.

Kosztuje to taniej niż studia w kredycie na Liberal Arts.
A na skuteczność porad nie ma wpływu ....

 

Na koniec widziałem wykład AteistySam Harris, tam był jeszcze jeden Ateista i Agnostycki dość profesor psychiatrii Jordana Petersona rozmawiający o modlitwie i dostaniu w trakcie zadawania pytań odpowiedzi.
Wszyscy zgodnie twierdzili, że to prawdziwe zjawisko.
i przez zwykłych ludzi musi być serio stosowane, by serio miało wpływ,
bo nie można od nich oczekiwać, że się sami wespną na tak wysoki poziom abstrakcji i krytyki abstrakcyjnej.
Zwykli ludzi muszą serio wierzyć by to miał dla nich sens.

Więc normalnie szok, Ateiści rozmawiali o modlitwie bardziej niż nie jeden biskup KRK.
W sensie oni rozmawiali o modlitwie 2wu kierunkowej, a nie klepaniu Litanii

Normalnie świat stoi na głowie:
🙃Ateiści się modlą, Biskupi Liczą Kasę i się nie molestują, Władza się rozbraja się i innych oraz trwoni kasę, do czego namawiają media reklamami,  Pastorzy zachęcają do uzbrojenia oraz skarbienia własnej własności i pomnażania własnych oszczędności w boskim złocie, a ludzie ubóstwiają Holywoodyzm, kluby z muzyką lub Strip Teasem czy inne gry
☯️
A największe obroty przychodów mają bezdomni!!!
oraz państwa pomagają bardziej uchodźcom niż własnym rdzennym tubylcom😋

!!!!!

 

Jak ktoś tego nie rozumie, to może skończyć tak:
youtube.com/watch?v=U2JOjfGZyD0

A kojarzę, że w USA i Kanadzie jest pełno banków przywłaszczających sobie kasę,
a skala może się powiększyć

np USA nie odda złota Niemcom,
no, ale w końcu to USA wojnę wygrało

queenzcustomz.com/post/polygyny-why-black-women-prefer-to-be-side-hoes

Twój pastor z karabinem jest albo religijnym oszołomem albo cwaniakiem. W kazdym razie typem który lubi straszyć ludzi, żeby mieć nad nimi władze. A strach to nieodłączny atrybut każdej religii... A wszystko koniec końców sprowadzi się do tego, że kobiety które prowadzą swobodne życie seksualne niezgodne z nakazami religii to ladacznice i należy je z tego tytułu wystrzelać z owego karabinu. Mezczyzn prowadzących swobodne życie seksualne zresztą też. Oczywiście wszystko w imię miłości Chrystusa i miłosierdzia Bożego 😉

A co do modlitwy i ateistów: kolesie po prostu stwierdzili, że jeżeli ktoś się modli do wyimaginowanego, nieistniejącego bytu i wydaje mu się, że ten byt mu odpowiada, co poprawia jego kondycję psychofizyczną, to ok 😄

Ja się w dzieciństwie modliłem, ale nikt mi nie odpowiadał. Z resztą słyszenie cudzych głosów we własnej głowie toć zdaje się objawy schizofrenii, nieprawdaż? 

Teraz się nie modlę i jakoś nie jest mi to do niczego potrzebne 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Doktor Siurek napisał:

Twój pastor z karabinem jest albo religijnym oszołomem albo cwaniakiem. W kazdym razie typem który lubi straszyć ludzi, żeby mieć nad nimi władze. A strach to nieodłączny atrybut każdej religii... 

🙃No, ja nie znam w Polsce pastora z automatem, a może bym się zapisał.
🙃☯️😋
Religia wraz ze strachem jest podstawą każdego Państwa!
Państwo i fiducjarne systemy akredytacji, oraz deizująco administrujący wyroki urzędnicy = to jest RELIGIA.
Nawet Stalin to wiedział, jak śmierć zaglądała jego żołnierzom w oczy.😋
Wiedzą o tym Zarówno Anglosasi, Rosjanie jak i Chińczycy,
tylko nie UE czy Kanada😝

59 minut temu, Doktor Siurek napisał:

A wszystko koniec końców sprowadzi się do tego, że kobiety które prowadzą swobodne życie seksualne niezgodne z nakazami religii to ladacznice i należy je z tego tytułu wystrzelać z owego karabinu. Mezczyzn prowadzących swobodne życie seksualne zresztą też.

🙃Nawet prostytutki są za konserwatywnymi wartościami, co możesz sobie na forum kafe przeczytać!
A nie wierzący w Boga republikanie uważają, że owszem, sek.sić się można, ale za własną kasę,
a nie jak Liberałowie Lewaccy mówią, na kredyt i za zapomogę państwową
🙃☯️😋
Analiza Ateistyczna:
Why Women So Sexually Assertive - Attachment Disorder - The Mechanism of Enslavement:
youtube.com/watch?v=PRnAJxqhW2Y
Dating a Hooker. How Women Manipulate Men. Why use Escort? Hidden message in:
youtube.com/watch?v=IKVinEUTcLs
(to samo mówią w kościołach)😋

59 minut temu, Doktor Siurek napisał:

Oczywiście wszystko w imię miłości Chrystusa i miłosierdzia Bożego 😉

🙃w imię miłości Boga, czy tam własnej i własnego majątku☯️
Czytałem, że religia, to zbiór zasad i forma oddawania czci sobie i ludziom wokół, a nie tylko abstrakcyjnemu Bogu😋

59 minut temu, Doktor Siurek napisał:

A co do modlitwy i ateistów: kolesie po prostu stwierdzili, że jeżeli ktoś się modli do wyimaginowanego, nieistniejącego bytu i wydaje mu się, że ten byt mu odpowiada, co poprawia jego kondycję psychofizyczną, to ok 😄
Ja się w dzieciństwie modliłem, ale nikt mi nie odpowiadał. Z resztą słyszenie cudzych głosów we własnej głowie toć zdaje się objawy schizofrenii, nieprawdaż? 

🙃oni mieli raczej na myśli kondycję psychofizyczną całego społeczeństwa
tam był dyplomowany profesor psychiatrii i on mówił, że odpowiedzi przychodzą do każdego
pozostali ateiści też to przyznali
🙃☯️😋
Albo to forma schizofrenii popularna wśród bardzo dużej części populacji,
albo jakiś zewnętrzny byt mówi
(zdanie profesora psychiatrii i nawet agnostyków)😋

59 minut temu, Doktor Siurek napisał:

Teraz się nie modlę i jakoś nie jest mi to do niczego potrzebne 😉

słyszałeś chociaż o 6ciu powodach blokady kontaktu?
ile prób kontaktu podjąłeś?

Jak na wierzącego w naukę to powinieneś wiedzieć, że żarówka mogli zrobić dopiero po 10''000 prób!

A Ty pewnie coś mamrotałeś, i nawet od sufitu się nie odbiło☯️:
youtube.com/watch?v=vc3m5H4g-t4

🙃Jedną z form blokady jest zakłócenie świętego Yin☯️Yang😋

w ten sposób traci się czasem i intuicję, a z pewnością prawidłową intuicję,
o czym może się dowiesz z tego zalinkowanego filmiku na kanale Meta Intent:
youtube.com/c/MetaIntent/videos

 

 

 

pinterest.com/pin/748793875539008363/

queenzcustomz.com/post/polygyny-why-black-women-prefer-to-be-side-hoes

Edytowano przez PrawiczekPzn
pinterest.com/pin/223561568991809943/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, PrawiczekPzn napisał:

🙃No, ja nie znam w Polsce pastora z automatem, a może bym się zapisał.
🙃☯️😋
Religia wraz ze strachem jest podstawą każdego Państwa!
Państwo i fiducjarne systemy akredytacji, oraz deizująco administrujący wyroki urzędnicy = to jest RELIGIA.
Nawet Stalin to wiedział, jak śmierć zaglądała jego żołnierzom w oczy.😋
Wiedzą o tym Zarówno Anglosasi, Rosjanie jak i Chińczycy,
tylko nie UE czy Kanada😝

🙃Nawet prostytutki są za konserwatywnymi wartościami, co możesz sobie na forum kafe przeczytać!
A nie wierzący w Boga republikanie uważają, że owszem, sek.sić się można, ale za własną kasę,
a nie jak Liberałowie Lewaccy mówią, na kredyt i za zapomogę państwową
🙃☯️😋
Analiza Ateistyczna:
Why Women So Sexually Assertive - Attachment Disorder - The Mechanism of Enslavement:
youtube.com/watch?v=PRnAJxqhW2Y
Dating a Hooker. How Women Manipulate Men. Why use Escort? Hidden message in:
youtube.com/watch?v=IKVinEUTcLs
(to samo mówią w kościołach)😋

🙃w imię miłości Boga, czy tam własnej i własnego majątku☯️
Czytałem, że religia, to zbiór zasad i forma oddawania czci sobie i ludziom wokół, a nie tylko abstrakcyjnemu Bogu😋

🙃oni mieli raczej na myśli kondycję psychofizyczną całego społeczeństwa
tam był dyplomowany profesor psychiatrii i on mówił, że odpowiedzi przychodzą do każdego
pozostali ateiści też to przyznali
🙃☯️😋
Albo to forma schizofrenii popularna wśród bardzo dużej części populacji,
albo jakiś zewnętrzny byt mówi
(zdanie profesora psychiatrii i nawet agnostyków)😋

słyszałeś chociaż o 6ciu powodach blokady kontaktu?
ile prób kontaktu podjąłeś?

Jak na wierzącego w naukę to powinieneś wiedzieć, że żarówka mogli zrobić dopiero po 10''000 prób!

A Ty pewnie coś mamrotałeś, i nawet od sufitu się nie odbiło☯️:
youtube.com/watch?v=vc3m5H4g-t4

🙃Jedną z form blokady jest zakłócenie świętego Yin☯️Yang😋

w ten sposób traci się czasem i intuicję, a z pewnością prawidłową intuicję,
o czym może się dowiesz z tego zalinkowanego filmiku na kanale Meta Intent:
youtube.com/c/MetaIntent/videos

 

 

 

pinterest.com/pin/748793875539008363/

queenzcustomz.com/post/polygyny-why-black-women-prefer-to-be-side-hoes

Nie kontynuuję, bo w bajki przestałem wierzyć ze trzy dekady temu. Pozdrawiam i powodzenia życzę 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Doktor Siurek napisał:

Nie kontynuuję, bo w bajki przestałem wierzyć ze trzy dekady temu. Pozdrawiam i powodzenia życzę 🙂

Jeśli w bajki prawdziwie przestałeś wierzyć, to powinieneś być obecnie milionerem.
Choć dostęp do giełd internetowych 3 dekady temu był trochę drogi.

¡aDios!:

pinterest.com/pin/748793875539008363/

Edytowano przez PrawiczekPzn
pinterest.com/pin/223561568991809943/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×