Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Electra

Układanie życia po rozwodzie

Polecane posty

2 minuty temu, Skb napisał:

Pytanie podchwytliwe... Kiedy ostatnio byłaś na wakacjach?

Rok temu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Skb napisał:

Zamawiamy pizzę rodzinną...

Moje dzieci są same do gigantem, czasem zostawia mi jeden kawałek 😝 każdy sobie, dwa rachunki. Gdzie jest problem? Albo jeden żeby nie robić cyrków i rozliczasz się po między sobą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bluegrey
5 minut temu, Skb napisał:

Zamawiamy pizzę rodzinną...

Jeśli wszyscy zgodni, wtedy płacimy na pół. Ale co, gdy każdy coś innego chce zjeść? To są śmieszne niuanse, ale wbrew pozorom ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Electra napisał:

Moje dzieci są same do gigantem, czasem zostawia mi jeden kawałek 😝 każdy sobie, dwa rachunki. Gdzie jest problem? Albo jeden żeby nie robić cyrków i rozliczasz się po między sobą. 

A jak pojedziemy jednym samochodem... Jak z paliwem, olejami i innymi bzdetami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Bluegrey napisał:

Jeśli wszyscy zgodni, wtedy płacimy na pół. Ale co, gdy każdy coś innego chce zjeść? To są śmieszne niuanse, ale wbrew pozorom ważne.

Właśnie o takich drobnych niuansów zaczynają się wielkie problemu, z rozpadem związku włącznie! Jeżeli ludzie chcą tworzyć jakiś związek to w jakimś stopniu muszą być elastyczni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bluegrey
4 minuty temu, Skb napisał:

Właśnie o takich drobnych niuansów zaczynają się wielkie problemu, z rozpadem związku włącznie! Jeżeli ludzie chcą tworzyć jakiś związek to w jakimś stopniu muszą być elastyczni.

"Kochajmy się jak bracia, liczmy się jak Żydzi". I święty spokój 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Skb napisał:

A jak pojedziemy jednym samochodem... Jak z paliwem, olejami i innymi bzdetami?

Benzyna proporcjonalnie do ilości osób w samochodzie. Za olej chyba nikt szczypać się nie będzie... Bzdety każdy swoje. No bez jaj, że może jeszcze amortyzację byś chciał rozliczać? Prawdziwy księgowy Buła 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Bluegrey napisał:

"Kochajmy się jak bracia, liczmy się jak Żydzi". I święty spokój 😉

Dokładnie tak. Chociaż nie przesadzałabym z Żydami😉 Para, która w sklepie pożyczała sobie 5zl powalila mnie na długo😅 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bluegrey
Przed chwilą, Electra napisał:

Dokładnie tak. Chociaż nie przesadzałabym z Żydami😉 Para, która w sklepie pożyczała sobie 5zl powalila mnie na długo😅 

No wiadomo, bez przesady, skrajności nigdy nie są dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
11 minut temu, Bluegrey napisał:

No wiadomo, bez przesady, skrajności nigdy nie są dobre.

Mów co chcesz, ale gdybym usłyszała, że mam oddać 1.50zl za drożdżówkę jak jechaliśmy gdzieś tam to zatkałoby mnie. Wszystko z głową. Osobne finanse to nie wysr.anie. Oczywiście nie chodzi o to, że w skali miesiąca z tych złoty piątek zrobi się 500, ale zwyczajnie taką totalną drobnice moim zdaniem należy olać. 

Edytowano przez Electra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bluegrey
1 minutę temu, Electra napisał:

Mów co chcesz, ale gdybym usłyszała, że mam oddać 1.50zl za drożdżówkę jak jechaliśmy gdzieś tam to zatkałoby mnie. Wszystko z głową. Osobne finanse to nie wysr.anie. oczywiście to kiedy chodzi o to, że w skali miesiąca z tych złoty piątek zrobi się 500,ale zwyczajnie taką totalną drobnice moim zdaniem należy olać. 

Przypuszczam, że są i tacy, co aż tak się rozliczają. Niemniej jednak, generalnie jestem za osobnymi finansami i płaceniem za siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2021 o 08:38, Electra napisał:

Pytanie kieruje głównie do kobiet. Czy miała któraś z Was jakiś wewnętrzny zgrzyt po rozwodzie na płaszczyźnie matka - kobieta? Ciężko mi sobie wyobrazić sytuację w której ja- matka dwójki dzieci idzie na randkę, układa sobie życie z facetem nie będącym ojcem moich dzieci. Gdyby ktoś kiedykolwiek powiedział mi, że nie będę z ojcem dzieci zabiłabym go śmiechem, bo rodzina najważniejsza, nie odchodzi się. Teraz jestem w sytuacji w której nie potrafię ogarnąć swojego scenariusza życia. Na słowo randka dostaje ataku niekontrolowanego śmiechu, bo jak to? Stara duupa, matka dwójki dzieci i randka - serio? 😝😅 Czy którejś z Was też tak grzało po rozwodzie? Dla mnie to jakiś życiowy sci-fi. 

Skoro czujesz sie staro, to jestes stara😛 Ulozylam sobie zycie po rozwodzie i na randki latalam cala w skowronkach.

Maja dzieci jakis meski wzorzec? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Anielika napisał:

Maja dzieci jakis meski wzorzec?

Niestety nie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Electra napisał:

Niestety nie. 

To niedobrze. Beda mialy mame kumpele i beda w sumie sierotami. Nie rob z dzieci powiernikow, samotne matki maja taka tendencje 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Electra napisał:

Benzyna proporcjonalnie do ilości osób w samochodzie. Za olej chyba nikt szczypać się nie będzie... Bzdety każdy swoje. No bez jaj, że może jeszcze amortyzację byś chciał rozliczać? Prawdziwy księgowy Buła 😅

Ale ja ważę z 90 kilo. Zatem na mnie auto zużyje zdecydowanie więcej paliwa niż na Ciebie czy Twoje dzieci! Wybacz, ale jak już kpię sobie z Ciebie to po całości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Skb napisał:

Ale ja ważę z 90 kilo. Zatem na mnie auto zużyje zdecydowanie więcej paliwa niż na Ciebie czy Twoje dzieci! Wybacz, ale jak już kpię sobie z Ciebie to po całości.

No to po połowie. Nie wiem, nie zastanawiam się nad tym tak całkiem serio. Tzn. że finanse osobne to nie mam wątpliwości tylko nad praktyką nie chce mi się główkować. Na pewno nie wyobrażam sobie z osobnych finansów zrobić sobie jakiegoś totalnego wys.rania i przeliczania amortyzacji czy ubezpieczenia, bo przez  1/12 roku używałam samochodu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Skb napisał:

Ale ja ważę z 90 kilo. Zatem na mnie auto zużyje zdecydowanie więcej paliwa niż na Ciebie czy Twoje dzieci! Wybacz, ale jak już kpię sobie z Ciebie to po całości.

Ale ty masz z dwa metry wzrostu? 😉 Zjesz wiecej jak cala jej rodzina.😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Electra napisał:

No to po połowie. Nie wiem, nie zastanawiam się nad tym tak całkiem serio. Tzn. że finanse osobne to nie mam wątpliwości tylko nad praktyką nie chce mi się główkować. Na pewno nie wyobrażam sobie z osobnych finansów zrobić sobie jakiegoś totalnego wys.rania i przeliczania amortyzacji czy ubezpieczenia, bo przez  1/12 roku używałam samochodu. 

W końcu zaczynasz mówić po ludzku. Wszystko ma swoje granice... Nawet z kolegami nie rozliczam się co do złotówki tylko z grubsza. A jak z paliwem w przypadku gdy zrobisz dla nas (mnie i mojego dziecka również) jedzenie na drogę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Anielika napisał:

Ale ty masz z dwa metry wzrostu? 😉 Zjesz wiecej jak cala jej rodzina.😂

Teraz Ty kpisz sobie ze mnie? Jem tyle ile sikorka!!! A do 2 metrów sporo mi brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Skb napisał:

 A jak z paliwem w przypadku gdy zrobisz dla nas (mnie i mojego dziecka również) jedzenie na drogę?

Koszty paliwa są ogromne, kilka bułek z szynką i warzywami to grosze. Nadal rozliczylibyśmy się za nią uczciwie. Laska która mówi "chce osobnych finansów" a potem bułkami chciałaby załatwić sprawę paliwa "to jesteśmy kwita" byłaby nieźle cwana. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Electra napisał:

Koszty paliwa są ogromne, kilka bułek z szynką i warzywami to grosze. Nadal rozliczylibyśmy się za nią uczciwie. Laska która mówi "chce osobnych finansów" a potem bułkami chciałaby załatwić sprawę paliwa "to jesteśmy kwita" byłaby nieźle cwana. 

Dobry obiad dla dwóch osób na drogę z jakimś deserem - to z 50 zł... Koszt paliwa to 150... zatem jest różnica ale nie "ogromna". Uczciwie wcale nie oznacza tyle samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
4 minuty temu, Skb napisał:

Dobry obiad dla dwóch osób na drogę z jakimś deserem - to 50zl

Przesadzasz, za 50zl zrobię dla pięciu kurczaka po chińsku 😉 ciasto blacha to 20zl w maksie. Miodownik, sernik, rafaello -co tam chcesz 🙂 70 zł na 5:) 

Edytowano przez Electra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Electra napisał:

Przesadzasz, za 50zl zrobię dla pięciu kurczaka po chińsku 😉 

Aż taka zaradna jesteś. Świetnie. Ale nie przesadzam. Robię zakupy, gotuję zatem wiem co i ile może kosztować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Electra napisał:

Przesadzasz, za 50zl zrobię dla pięciu kurczaka po chińsku 😉 ciasto blacha to 20zl w maksie. Miodownik, sernik, rafaello -co tam chcesz 🙂 70 zł na 5:) 

Nie odpuścisz... Twarda sztuka... No dobrze moja Córka lubi borówki... Obecna cena to około 10 zł za małe pudełko, jakieś winogrona to kolejne 10 zł... No i kawa dla nas... Lubie rozpuszczalną z mlekiem... Znów krążymy koło 50 zł. 🙂

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
8 minut temu, Skb napisał:

Aż taka zaradna jesteś. Świetnie. Ale nie przesadzam. Robię zakupy, gotuję zatem wiem co i ile może kosztować.

Na następny wyjazd Ty ogarnąłbyś jedzenie, a benzyna standardowo do rozliczenia. 

Edytowano przez Electra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Electra napisał:

Na następny wykazd Ty ogarnąłbyś jedzenie, a benzyna standardowo do rozliczenia. 

Idę do łazienki... sprawdzić ile przybyło mi siwych włosów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
3 minuty temu, Skb napisał:

Idę do łazienki... sprawdzić ile przybyło mi siwych włosów...

Jak Ty jedziesz autem ja ogarniam jedzenie, jak ja jade to Twoja kolej na prowiant. Wszystko jest do wypracowania. 

Edytowano przez Electra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Electra napisał:

Jak Ty jedziesz autem ja ogarniam jedzenie, jak ja jade Ty. Wszystko jest do wypracowania. 

To jak najbardziej rozumiem, tylko nie zawsze da się i nie zawsze jest sens robić aptekę. Takiego sposobu rozliczania się nie praktykuje nawet z kolegami... a z partnerką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Electra napisał:

Nie skupiam się jak to zostanie odebrane. Będę nieugięta w trzech postanowieniach - 3 razy ż:

Żadnych wspólnych dzieci 

Żadnych wspólnych finansów i zobowiązań 

Żadnych związków małżeńskich. 

Brak akceptacji chociaż jednego z powyższych warunków niestety spowoduje, że nie będzie przyszłych planów. Chociaż ślub z intercyza jeśli będzie mi zależeć mogę jako kompromis zaproponować. 

W końcu do rzeczy gadasz. Mam takie same przemyślenia. Dodałabym jeszcze żadnego wspólnego mieszkania dopóki dzieci nie wyfruną z gniazda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
12 godzin temu, Skb napisał:

Idę do łazienki... sprawdzić ile przybyło mi siwych włosów...

 

12 godzin temu, Electra napisał:

Jak Ty jedziesz autem ja ogarniam jedzenie, jak ja jade to Twoja kolej na prowiant. Wszystko jest do wypracowania. 

Ale iskrzy między wami, 💥

Edytowano przez Qwerty82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×