Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Życie.jaktosięrobi

Jak utrzymać czystą podłogę chociaż przez jeden dzień.

Polecane posty

Witajcie. Właśnie założyłam konto, by was zapytać. Do tej pory często czytałam Wasze odpowiedzi, by poznać różne perspektywy, na różne tematy. Tak jak w temacie :)  Moim problemem są wiecznie brudne podłogi.  Już kilka godzin po sprzątaniu, przydałoby się znów... Jesteśmy trzyosobowa rodziną, mamy córeczkę niespełna dwuletnią. Mamy mieszkanie ok. 100 metrów, jednak 3 pokoje są mało używane. Ponad połowa z tych 100 metrów używana jest non stop czyli kuchnia łazienka salon i przedpokój. Zamiatam codziennie. Odkurzanie jest trudne, córka boi się odkurzacza, a gdy śpi, odkurzacz ha budzi. Mnie też bardzo mój odkurzacz irytuje, bez żalu z niego zrezygnowałam. Śmieci jest naprawdę dużo. Codziennie jakby złapać garsc piasku  i rzuczic, i tak dwa razy, plus kawałki jedzenia, przeróżne śmieci, nakrętki papierki itd.. Ale jeszcze ok, samo zamiatanie bym przeżyła, ale podłoga jest też codziennie bardzo brudna. Skarpetki zawsze są mocno ubrudzone, na podłodze zachlapane, widać ślady stop moich i dziecka (ściąga skarpetki zawsze, i tak mamy, ona ściąga, ja zakładam i w kółko, ale zawsze zanim zdążę ja złapać, gdzieś tam uciekając natrupta.), ja za to często nie mam skarpetek wystarczająco, partner mi kradnie, i niszczą się u nas bardzo szybko, przez ten brud.) Bardzo zależy mi, żeby mieć czyste podłogi, ale pojęcia nie mam jak to zrobić. Ja już nawet ten raz dziennie nie daje rady. Córka lubi na rękach od zawsze i tak często w jednym reku moj dwunastokilowa córcia ( na podłodze się mokrej ślizga i to mało bezpieczne), a w drugiej mop.  Jak to u was wygląda wszystko, że ( jeżeli) nie musicie sprzątać tak często, jak zapobiegacie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tez lubię czystą podłogę. rano odkurza roomba, wieczorem przed snem mopuję podłogę. I jest czysto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie utrzymanie czystej podłogi przez nawet 1 dzień jest trudne, bo mam psa i kota. Ale odkąd posiadam robota sprzątającego Ecovacs, to jest znacznie łatwiej, bo on codziennie odkurza zamiast mnie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2021 o 10:23, Marlenka napisał:

Tez lubię czystą podłogę. rano odkurza roomba, wieczorem przed snem mopuję podłogę. I jest czysto

no tak, najlepiej jak za nas wszystko zrobi i to w takich godzinach, gdzie nikt nie będzie nam chodić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odkurzacz bezprzewodowy dyson i mop pod ręką. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby właśnie na bieżąco sprzątać. Bo jak się chociaż trochę pofolguje, to jest problem. Ogólnie najgorszy problem jest teraz, w zimie. Z pola przynosi się sporo dziadostwa, no i potem trzeba więcej czasu spędzać na sprzątaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.02.2022 o 18:56, Smof napisał:

ale az tak beznadziejna inavhalna reklama

Ciesz się, że tylko odkurzacz. Teraz faktycznie reklamują wszystko nachalnie i nieudolnie. Co znaczy wszystko? No właśnie to, co pomyślałeś. Wszystko. 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.02.2022 o 18:53, Smof napisał:

no dobra

a poza ordynarna reklama kolejnych super duper samojgezdnych odkurzaczy (przeciez to bzdura) 

to Wy naprawde tak macie? 

chodzisz za mlodym i sprzatasz?? 

no k... bez jaj🤣🤣🤣🤣

jakrozumiem dezynfekujecie tez wszystko????? 

jprdl

i to mamusie sa "madre"   no chyba inaczej 🤣

Ja mam samojezdny odkurzacz i jest super 😄 specjalnie nie podam firmy, żeby nie reklamować. Generalnie ktoś temat odkopał, ale ja się nie dziwię tej Autorce tematu  że ma syf, skoro nie odkurza tylko zamiata.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do mocnych zabrudzeń radzę użyć któregoś z środków Dynasil Renowal, bo inaczej możesz codziennie tą samą plamę próbować zmyć zamiast od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam spróbować z odkurzaczem od Bass Polska, bardzo poręczny i lekki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie sprzątam 😄 kiedys tez ciągle tarlam kąty, a teraz moja tolerancja na bałagan sue zwiększyła, bo stwierdzilam ze nie jestem sprzątaczka i więźniem obowiązków domowych. 

Jestem przekonana że nie jest tak źle jak piszesz, że kilka godzin po umyciu znów trzeba myc. Chyba że mieszkasz orzy placu budowy. Może to wina paneli, bo po każdym sprzątaniu kurz i tak wraca, a na niektórych kolorach czy typach mebli i podłóg jest bardziej widoczny. 

Ale idealnie czysto jest w katalogu ikea

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skąds te papierki, jedzenie, piasek tam się dostają. Jak coś chlapnie trzeba od razu zetrzeć a nie zostawiać tłusta, lepiaca maź... To samo z wszystkim, nie wchodzić w butach na których przynosi się wszystko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Caro _

Na bieżąco trzeb a sprzatać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zawsze się zastanawiam nad praktycznością takich odkurzaczy samojezdnych - u mnie to by co chwilę wjeżdżał taki sprzęt w meble albo kable leżące na podłodze 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×