Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
HajleSyllasje

Czemu zaradność jest mylona z zarobkami?

Polecane posty

Napisano (edytowany)

Co za nonsens. Możesz robić w życiu różne ciekawe rzeczy wymagające wszelakich umiejętności, talentow, inteligencji i wiedzy. Prowadzić kanał na YT, podróżować na własną rękę po świecie, tworzyć sztuke... a i tak jesteś niezaradnym nieudacznikiem bo masz 2500 na rękę. Czyli taki tirowiec który niczego w życiu ciekawego nie umiw prócz lampienia się tępo w drogę jest zaradny bo 10K wyciska? Nie mówiąc już o osobach które nic nie potrafią ale dostały pracę po znajomości? Tym dla kobiet ma być ta słynna zaradność?

Edytowano przez HajleSyllasje

Ludzie są bardzo różni.Takie generalizacje nie mają sensu.

Napisano (edytowany)

to zupełnie dwie rożne rzeczy. nie każdy to myli. Mozna byc bogatym z domu a nie byc zaradnym.

Edytowano przez Deryl

Zaradność nie ma nic wspólnego z zarobkami. Sam zarabiam ćwierć bańki rocznie, a jestem totalnie nieporadny. Dwie lewe rączki mam do wszystkiego. Niby chłop powinien znać się na samochodach, a ja tylko numer do serwisu wykręcić potrafię. Jak coś w domu zrobić to też zwykle teściu z pomocą przyjechać musi, bo sam to bym dziurę w ścianie zrobił. Ktokolwiek mnie zna to wie, że nic nie potrafię i jestem totalnie nieporadny;)

Dnia 28.04.2021 o 03:21, HajleSyllasje napisał:

Co za nonsens. Możesz robić w życiu różne ciekawe rzeczy wymagające wszelakich umiejętności, talentow, inteligencji i wiedzy. Prowadzić kanał na YT, podróżować na własną rękę po świecie, tworzyć sztuke... a i tak jesteś niezaradnym nieudacznikiem bo masz 2500 na rękę. Czyli taki tirowiec który niczego w życiu ciekawego nie umiw prócz lampienia się tępo w drogę jest zaradny bo 10K wyciska? Nie mówiąc już o osobach które nic nie potrafią ale dostały pracę po znajomości? Tym dla kobiet ma być ta słynna zaradność?

nie sztuka się narobić i zarobić, sztuka się nie narobić i zarobić, to jest plusik i zaradność

Dnia 28.04.2021 o 17:37, Dawid1989 napisał:

Zaradność nie ma nic wspólnego z zarobkami. Sam zarabiam ćwierć bańki rocznie, a jestem totalnie nieporadny. Dwie lewe rączki mam do wszystkiego. Niby chłop powinien znać się na samochodach, a ja tylko numer do serwisu wykręcić potrafię. Jak coś w domu zrobić to też zwykle teściu z pomocą przyjechać musi, bo sam to bym dziurę w ścianie zrobił. Ktokolwiek mnie zna to wie, że nic nie potrafię i jestem totalnie nieporadny;)

jesteś wystarczająco poradny w temacie gdzie ćwierć bańki wyciągasz, w innych tematach ktoś inny jest poradny i to wtedy działa

4 godziny temu, 4 z przodu napisał:

nie sztuka się narobić i zarobić, sztuka się nie narobić i zarobić, to jest plusik i zaradność

Nie nazywałbym tego zaradnością, raczej to tylko trochę szczęścia. Po prostu na moje usługi jest pewien popyt w tej chwili. Ale takie Eldorado może się prędzej, czy później skończyć.

Zaradność jest wiązana z kasą bo zazwyczaj jeśli ktoś jest zaradny to i dobrą pracę sobie ogarnie. Choć nie zawsze tak jest, zaradny zazwyczaj myślący człowiek nie ma ochoty brać udziału w wyścigu szczurów i zostaje w komfortowej pracy przy zadawalajacych go zarobkach choć mógłby zarabiać więcej...

Zaradny to ktoś , kto ma pomysł gdy przyjdzie potrzeba rozwiązać kłopot . Ale rozwiązać tak, aby nie  popłynąć w kłopoty . Kasa nie ma znaczenia ,ale pomysł i sposób 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować