Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Julas

Czy dobrze robie kontrolując syna?

Polecane posty

Napisano (edytowany)

Mój syn zdecydowanie za dużo gra na komórce i komputerze. Są lekcje zdalne więc przed komputerem spędza dużo czasu. Po lekcjach podobno odrabia zadania domowe tylko że na dzienniku elektronicznym za zadania są same 1 2 i bz. Syn jest zdolnym dzieckiem i gdyby naprawdę odrabiał zadania to miałby lepsze oceny. Moim zdaniem on po prostu gra w gry. Zazwyczaj ma 6 lub 7 lekcji a potem w pokoju siedzi jakieś 4 godziny. Potem przychodzi je obiad a później ogląda telewizję z 3 godziny. Dlatego pastanowiłam że po lekcjach będę przychodzić do niego i siedzieć nad nim dopóki nie zrobi zadań i się nie nauczy. Potem powiedziałam że może czytać rysować biegać i robić co mu się podoba ale nie przed telewizorem. Słyszałam że telewizja działa tak że ludzie którzy oglądali jej bardzo dużo  więcej niż 2 godziny dziennie na starość nie pamięta jak się nazywa. Poza tym ogłupia i obniża poziom koncentracji. Dlatego nie pozwoliłam mu oglądać telewizji więcej niż 1 godzina dziennie. Syn twierdzi że odbieram mu jego wolność i wybór. Dlatego zaczęłam się zastanawiać czy dobrze robie. Jednak ja mu ograniczyłam tylko dostęp do komputera i telewizji oraz pilnuje go przy odrabianiu lekcji. Czy to odebranie wolności? 

 

Edytowano przez Julas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Julas napisał:

Mój syn zdecydowanie za dużo gra na komórce i komputerze. Są lekcje zdalne więc przed komputerem spędza dużo czasu. Po lekcjach podobno odrabia zadania domowe tylko że na dzienniku elektronicznym za zadania są same 1 2 i bz. Syn jest zdolnym dzieckiem i gdyby naprawdę odrabiał zadania to miałby lepsze oceny. Moim zdaniem on po prostu gra w gry. Zazwyczaj ma 6 lub 7 lekcji a potem w pokoju siedzi jakieś 4 godziny. Potem przychodzi je obiad a później ogląda telewizję z 3 godziny. Dlatego pastanowiłam że po lekcjach będę przychodzić do niego i siedzieć nad nim dopóki nie zrobi zadań i się nie nauczy. Potem powiedziałam że może czytać rysować biegać i robić co mu się podoba ale nie przed telewizorem. Słyszałam że telewizja działa tak że ludzie którzy oglądali jej bardzo dużo  więcej niż 2 godziny dziennie na starość nie pamięta jak się nazywa. Poza tym ogłupia i obniża poziom koncentracji. Dlatego nie pozwoliłam mu oglądać telewizji więcej niż 1 godzina dziennie. Syn twierdzi że odbieram mu jego wolność i wybór. Dlatego zaczęłam się zastanawiać czy dobrze robie. Jednak ja mu ograniczyłam tylko dostęp do komputera i telewizji oraz pilnuje go przy odrabianiu lekcji. Czy to odebranie wolności? 

 

tak dobrze robisz. teraz wiekszosc matek mysle ze ma ten problem. powinien byc oddzielnowy czas na gry i lekcje i co jakis czas powinnas kontrolowac czy slucha w ogole na tych lekcjach czy np gra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żadne odebranie wolności. Szantażuje Cię. Zachęć go do wyjścia na dwór, na rower itp. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że dobrze robisz. To nie jest kontrola czy odbieranie wolności  tylko dbanie o dziecko. Póki co to on jest dzieckiem, a Ty rodzicem i to Ty ustalasz zasady. Jeśli dziecko za dużo czasu spędza wpatrzone w ekran to normalnym jest, że rodzic się martwi i wprowadza zasady. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że oceny nie są ważne aż tak i nie musi miec 5. 

Myślę, że może po zrobieniu lekcji i nauczeniu niech robi co chce? 

Może to go zachęci. Zrobisz to rób co chcesz, albo niech ogląda coś konkretnego w TV. 

Ile ma lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Mibo napisał:

Pamiętaj, że oceny nie są ważne aż tak i nie musi miec 5. 

Myślę, że może po zrobieniu lekcji i nauczeniu niech robi co chce? 

Może to go zachęci. Zrobisz to rób co chcesz, albo niech ogląda coś konkretnego w TV. 

Ile ma lat?

14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Julas napisał:

14

To buntowniczy wiek 😞

Może kompromis, że jak zacznie odrabiać lekcje to nie będziesz się czepiać. 

W pandemii prewnie ciężko mu, tak chodził do szkoły. Może spotka w szkole się wkrótce z kolegami będzie lepiej.

 Szczerze mało alternatywnych zajęć teraz można, wszystko zamknięte. Wyjść nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieciaki już jest uzależniony jak tak dalej pojdzie to za parę lat przestanie wychodzić z domu. Przecież on żyje pomiędzy komórką komputerem i telewizją. Straszne...nie ma żadnych kolegów? nie wychodzi pokopać w piłkę? nie ma żadnej fizycznej aktywności? 
Zapisz go na jakiś sport, niech psa wyprowadza, cokolwiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×