Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
KLAUN96

Pytanie o pracy...

Polecane posty

W nastepny wtorek jade do pewnego miejsca pracy na rozmowe itp. W zwiazku pyt. mam :   Czy ktos z Was pracowal w pralni? Na maglu? Jest ciezko? 

Rzekomo bede miec szkolenie w miejscu pracy. 

34 minuty temu, KLAUN96 napisał:

W nastepny wtorek jade do pewnego miejsca pracy na rozmowe itp. W zwiazku pyt. mam :   Czy ktos z Was pracowal w pralni? Na maglu? Jest ciezko? 

NIE wiem, NIE pracowałem, ale może być Lżej,
niż gorzej, jak Cię wystawią do działu obsługi Klienta i będziesz musiała rozmawiać z marudnymi klientami...
i klientkami...

Lub pucowanie ton rzeczy do czysta dla jakiegoś marudy...

1 godzinę temu, KLAUN96 napisał:

Rzekomo bede miec szkolenie w miejscu pracy. 

Nigdy nie pracowałem i nie zamierzam.

Nor- No ok 

Nie Zadowalajace te odpowiedzi...ehh...

Google 🙂

Codzienna praca w pralni zależy przede wszystkim od jej rodzaju i od jej wielkości.

Inaczej proces prania wygląda w pralni chemicznej, gdzie pierze się na sucho z użyciem specjalnego rozpuszczalnika chemicznego, a inaczej w pralni wodnej, gdzie pierze się na mokro za pomocą innego typu maszyn pralniczych i przede wszystkim w innej skali, bo pralnie chemiczne obsługują przeważnie klientów indywidualnych, a pralnie wodne głównie dużych klientów instytucjonalnych takich jak szpitale, hotele, restauracje itp. Skoro rodzaj pralni i cały proces technologiczny jest różny w pralni chemicznej i w pralni wodnej, to nic dziwnego, że codzienna praca przy jej obsłudze wygląda inaczej.

Czynności jakie trzeba wykonać przy obsłudze pralni chemicznej wyglądają następująco:

– przyjęcie odzieży i jej oznakowanie

– przygotowanie odzieży do prania, czyli wykonanie takich czynności jak dokładne oglądnięcie sztuki odzieży sprawdzenie kieszeni i czy są jakieś plamy, przetarcia, następnie zabezpieczenie przed ewentualnymi uszkodzeniami jakie mogą powstać w  trakcie prania- jeśli są jakiekolwiek wątpliwości wynikające z treści wszywki, należy zrobić próbę chemiczną najlepiej na szyciu z lewej strony. Na tym etapie pracownik pralni ostatecznie decyduje, czy daną sztukę odzieży wycofać czy przeznaczyć do prania na sucho.

– odplamianie ( inaczej detaszowanie), które dokonuje się na specjalnych stołach za pomocą różnych technik i rozpuszczalników

– włożenie odzieży do agregatu chemicznego i wybranie odpowiedniego programu prania

– wyjęcie odzieży z bębna i przeniesienie jej do miejsca gdzie następuje etap wykańczania po praniu polegający na prasowaniu( parownice, żelazka ), formowaniu na specjalnych manekinach( parownice, nadmuch ciepłego i zimnego powietrza)

– pakowanie

- wydawanie

Przy praniu na mokro wszystko dzieje się w większej skali, więc do wykonywania pracy w tradycyjnej pralni wodnej  trzeba zatrudnić więcej pracowników.

Czynności jakie trzeba wykonać przy obsłudze prania na mokro:

– przyjęcie do prania i wstępna segregacja

– znakowanie bielizny

– załadowanie do pralnicy i wybranie odpowiedniego programu

– przesunięcie do odsączania ( specjalne prasy, wirówki, różnego typu suszarki)

–prasowanie, maglowanie  i fasonowanie

– składanie

– pakowanie

Jest jeszcze sporo czynności wspólnych dla każdego rodzaju pralni takich jak sprzątanie, transport, uzupełnianie środków piorących, praca administracyjna i prace marketingowe itp.

• Thanks 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować