Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Micca

Szpital

Polecane posty

Witam. Chciałam poradzić się w kwestii nietypowego problemu - od dwóch i pół roku zmagam się z chorobą, której jak dotąd chyba nikt prawidłowo nie zdiagnozował. Co pół roku zmieniam lekarza, każdy leczy mnie na coś innego i jak dotąd nikt mi nie pomógł. I właśnie dzisiaj rano po ostatnim skończonym leczeniu dzwoniłam do rodzinnej o skierowanie do kolejnego lekarza i rodzinna powiedziała, że nie ma sensu leczyć się dłużej stacjonarnie - zaproponowała oddział wewnętrzny. I teraz wpadłam w panikę, bo - może w to nie uwierzycie - w szpitalu byłam tylko jeden raz, jako małe dziecko i jestem po prostu przerażona, bo nie umiem sobie takiego pobytu wyobrazić. Wiem, że powinnam to zrobić, bo przez tę chorobę zawaliłam studia i o mało nie rozpadł się mój związek, ale mówię szczerze, naprawdę bardzo się boję. 

Czego mogę się się spodziewać po takim pobycie? Chodzi o podstawowe rzeczy takie jak to, co mogę zabrać, możliwość odwiedzin, przypuszczalne sąsiedztwo (same wymiotujące staruszki?) i możliwe badania, jeśli choroba atakuje dół przewodu pokarmowego. 

Jest się czego bać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj Micca. To normalne że człowiek boi się czegoś nowego. Strach ma też wielkie oczy. Natomiast po czasie stwierdzasz, że nie było tak źle. Odwiedzin nie ma ze względu na pandemię. Czasem rodzina może przywozić paczkę i odbiera ją przy wejściu np salowa z oddziału. Ale to już dowiesz się na miejscu. Sąsiadki nie wybierasz. Boisz się wymiotujacej staruszki. Ale ty również możesz być upierdliwa. 😉 Wymioty, biegunka, chrapanie... Czasem babeczka po 80 jest cudowną osobą, od której będzie je optymizm i radość i może być wielkim wsparciem. Wiem co mówię. 🙂 Z badań to gastroskopia, kolonoskopia, posiewy, usg. Przyda się komórka ładowarka i kasa do sklepiku. Piżama że trzy. Sztuciec i kubek. I inne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2021 o 00:50, Micca napisał:

co mogę zabrać

1 - Krem do rak (w szpitalu woda bardzo wysusza skore).
2 - Chusteczki higieniczne w pudelku i do kieszeni.
3 - Woreczki foliowe (podrecznie na zuzyte chusteczki i inne smieci), zwlaszcza jesli beda podlaczac Cie do kroplowek, przez co Twoja mobilnosc bedzie co jakis czas utrudniona.
4 - Chusteczki nawilzane.
5 - Chusteczki nawilzane toaletowe (takie do spuszczania w sedesie) i na wszelki wypadek rolka miekkiego papieru (szpitalny bywa twardy, a przy Twojej chorobie wiadoma czesc ciala wymaga szczegolnie delikatnego traktowania).
6 - Podpaski, nawet jesli nie spodziewasz sie okresu (stresujesz sie hospitalizacja, a stres czasem przyspiesza lub opoznia termin krwawienia).
7 - Kuferek kosmetyczny na wycieczki do wc (na w/w artykuly higieniczne, telefon) i ewentualnie osobny pod prysznic (jak wyzej., bielizna na zmiane) oraz do zabierania ze soba telefonu, portfela i innych cennych rzeczy na czas badan poza sala (chyba ze bedziesz miec zamykana szafke i to Ci wystarczy).
8 - Klapki pod prysznic.
9 - Suszarka do wlosow.
10 - Mala poduszka typu jasiek (szpitalne poduszki potrafia byc twarde, zbite w srodku) i ewentualnie zapasowa poszewka (w szpitalu posciel staje sie nieswieza znacznie szybciej niz w domu).
11 - Stopery do uszu.
12 - Reczniki do rak i pod prysznic.
13 - Pizamy, dresy lub inne wygodne ubrania.
14 - Bielizna, podkoszulki (dzieki nim dluzej zachowasz swiezosc odziezy zewnetrznej), skarpetki bezuciskowe. 
15 - Szlafrok lub bluza rozpinana. 
16 - Kapcie wsuwane lub podobne obuwie.
17 - Sluchawki, ksiazka, czasopisma (wg uznania). 
18 - Notes i dlugopis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×