Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
monikaes

Siostra mi zwariowała na fb- co zrobić?

Polecane posty

Od dłuższego czasu bardzo mnie niepokoi zachowanie mojej siostry, z którą zawsze byłam bardzo blisko. Ona zawsze była lekko szalona- ale to co się teraz dzieje, to przechodzi ludzkie pojęcie. Otóż jej zachowanie na fb wykracza poza wszelkie przyjęte normy, a jej aktywność na tym portalu jest zatrważająca. Obecnie na przymusowym siedzeniu w domu ( jak większość- ale i wczesniej) ona zaczyna dzień na fb ok. 7 rano a kończy po 24, co półgodziny zamieszczając nowy coraz to durniejszy wpis. Opisuje i fotografuje ze szczegółami swoje sniadanie, obiad, kolację, dziennie jest w stanie wrzucić co najmniej kilkanaście selfie ( a z przykrością i szczerością muszę napisać, że urodą nie grzeszy) i domaga się komplementów, fotografuje swoje nogi w szpilkach, zamieszcza wpisy co zrobiła, co kupiła, gdzie była ( z każdego wyjścia obowiązkowo selfie+zdjęcia) ujawnia nasze rodzinne sprawy. Jest to irytujące, ona robi z siebie głupka, doszło do tego, że raz jej znajoma spytała wprost, czy jest normalna i sugerowała leczenie. Inna niegrzecznie napisała, gdy siostra wylewnie składała publiczne zyczenia z okazji dnia kobiet na fb okraszając to swoimi fotami- że przecież każdy facet by od niej ....... Nic do niej nie trafia. Mąż od niej uciekł ( serio) a jej jedynym życiem jest fb oraz kompulsywne latanie po mieście ( teatr, filharmonia, wystawy itp) i zamieszczenia z tego szczegółowych relacji na fb. I tak całymi dniami. Pisała również ukradkiem z pracy ( pracuje na państwowej posadzie). Ujawniła na fb moje poronienie. Żadne rozmowy nie odnoszą skutku. Co się z nią dzieje i jak jej pomóc/położyć temu kres? Bo ja i bliscy zaczynamy się obawiać, że to jakaś choroba psychiczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, wyciskam klopsy napisał:

ano taki żałosny koniec kozaczenia niezależnej singielki, szajba odbija

Coś w tym jest, dodam, że wkleja swoje nagie ( choć ocenzurowane fotki) gdzie np jedną ręką zasłania piersi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak się zachowuje to rzeczywiście może potrzebować profesjonalnej pomocy, ale niestety do niczego jej nie zmusisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, 90%cacao napisał:

No nie zmusi, ale ja bym się wściekła gdyby moje prywatne sprawy bez mojej zgody były wywlekane i to rpzez  najbliższa rodzine.

Cios w plecy 😕 

Tak, chyba juz bym jej nic nie mówiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

troche to straszne jest, ona prywatnosci nie chce miec czy jak. W internetach to tylko gupoty pisac i wgl jak sie nudzi ale nie dokumentowac bo niewiadomo po co, creepy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, monikaes napisał:

Pisała również ukradkiem z pracy ( pracuje na państwowej posadzie)
Bo ja i bliscy zaczynamy się obawiać, że to jakaś choroba psychiczna.

no, Na szczęście , dzięki fejsbusiowi urzędnicy nie poświęcają 100% swojego czasu na szkodzenie populacji kraju.
urzędnicy do normalnych nie należą,
oni np określają płeć przez wajchę w dokumentacji,
a reszta populacji zupełnie inaczej...

20 godzin temu, monikaes napisał:

Jest to irytujące, ona robi z siebie głupka, doszło do tego, że raz jej znajoma spytała wprost, czy jest normalna i sugerowała leczenie. Inna niegrzecznie napisała, gdy siostra wylewnie składała publiczne zyczenia z okazji dnia kobiet na fb okraszając to swoimi fotami- że przecież każdy facet by od niej ....... Nic do niej nie trafia.
Żadne rozmowy nie odnoszą skutku. Co się z nią dzieje i jak jej pomóc/położyć temu kres? Bo ja i bliscy zaczynamy się obawiać, że to jakaś choroba psychiczna.

Myślę, że należy kopiować wszystko co pisze, i prosić o wpisy negatywne,
jak zbierzesz więcej antyLajków niż ona Lajków, to może stracić to dla Niej sens,
dodatkowo możesz prosić by Ludzie dawali dysLajki wprost pod jej wpisami,
to może nawet Lepiej działać

 

wielu Ludzi NIE Lubi dawać wpisów i ocen negatywnych,
wolą olać,
ale Lekko zachęceni mogą przyłączyć się do dysLajkowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×