Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Monika--

jak zrozumieć jego sprzeczne sygnały

Polecane posty

2 minuty temu, marinero napisał:

Wszytsko jest super poki wiesz zcego chcesz i jesli podejmujesz decyzje ze swidomoscia ze to sa "twoje" decyzje a wiec za konsekwencje jedynie ty odpowiedasz.Rezczywiscie terapeuta nie jest potrzebny

Natomiast gdy dwoje ludzi czuje ze zle sie dzieje miedzy nimi a jednak chcieliby(!) naprawy to terapeuta  jest wiec obowiazkowy.Osoba trzecia  zawsze ma spojrzenie niezaangazowane a wiec latwo potrafi ocenic rzeczywiste przyczyny ze dwoje ludzi nie moze sie  dogadac na wielu plaszczynach.

Można się dogadać między sobą tak, że ingerencja osób trzecich, jest naprawdę zbędna. Tym bardziej, że nigdy nie masz pewności czy trafiłeś na dobrego fachowca. O tym mówię w swoich poprzednich postach, nie wiem czy czytałeś. 

13 godzin temu, Monika-- napisał:

Czy ktoś potrafi wytłumaczyć dlaczego gdy zrobimy krok do przodu to on szybko robi dwa kroki w tył. Jest okres że on pisze i chce sie spotkać  a potem  sie wycofuje i dystansuje.

Sprawa jest dosc jasna.

Gdy ktos wysyla "sprzeczne " sygnaly to znaczy ze nie jest zaanagazowany w zwiazek.

Ma w kazdym razie ambiwalentne emocje  to nie rokuje zadnych dobrych perspektyw.Zwaizek buduje sie na jednoznacznych oczekiwaniach a wiec i emocjach.Gdy sie pojawiaja emocje o znaku przeciwnycm to znaczy ze predzej czy pozniej wszytsko sie zawali.To dobra nauka i warto abys ja przemyslala.

Napisano (edytowany)
5 minut temu, Olimpia napisał:

Można się dogadać między sobą tak, że ingerencja osób trzecich, jest naprawdę zbędna. Tym bardziej, że nigdy nie masz pewności czy trafiłeś na dobrego fachowca. O tym mówię w swoich poprzednich postach, nie wiem czy czytałeś. 

Oczywiscie ale to swiadczy ze natknelas  sie na korespondujaca nadzieje partnera ze cos  sie uda jeszcze wskrzesic.To sygnal ze przyjazn jest mozliwa.Rzeczywiscie  wtedy terapeuta nie jest potrzebny  ale bywaja sytuacje gdy emocje nabieraja  tak wysokiej  amplitude ze widac ze praktycznie szans na ozywienie komunikacji nie ma.Wtedy terapeura jest potrzebny ale dwie strony konfliktu musza "chciec" 

Edytowano przez marinero
  • Like 1

7 minut temu, robięjaklubię napisał:

Byłam w związku 18 lat, więc wszystkie fazy przeszłam. Chciałam na siłę i to był błąd.

Bo może tylko Ty, chciałaś.

Zbliża się Dzień Matki, jadę na grób. Teraz gdy Jej nie ma, wiem jak bardzo mnie kochała 😢

Wy też nie zapomnijcie o swoich. Tych żyjących i tych które odeszły.

Miłego dnia 🙂

2 minuty temu, marinero napisał:

Sprawa jest dosc jasna.

Gdy ktos wysyla "sprzeczne " sygnaly to znaczy ze nie jest zaanagazowany w zwiazek.

Ma w kazdym razie ambiwalentne emocje  to nie rokuje zadnych dobrych perspektyw.Zwaizek buduje sie na jednoznacznych oczekiwaniach a wiec i emocjach.Gdy sie pojawiaja emocje o znaku przeciwnycm to znaczy ze predzej czy pozniej wszytsko sie zawali.To dobra nauka i warto abys ja przemyslala.

Żebym przemyślała???

Myśle od kilku lat i nic z tego nie wynika

Nawet jak nabiore troche sił żeby to zakończyć i zerwać wszystkie kontakty to i tak po krótkim czasie znów wracam

1 minutę temu, Monika-- napisał:

Żebym przemyślała???

Myśle od kilku lat i nic z tego nie wynika

Nawet jak nabiore troche sił żeby to zakończyć i zerwać wszystkie kontakty to i tak po krótkim czasie znów wracam

Najwyrazniej biologia sie odzywa  i to bardzo mocno wiec dlaczego jej po prostu nie zaakceptujesz?!  Po co lamac sobie glowe nad zawilosciami zwiazku. z piotrem Mozna tak zyc ! Jest potrzeba biologiczna to ja realizujesz poza Mackiem a Piotrek ci niech sluzy jako jedynie do zaspokojenia biologicznego.Ja bym sobie nie obieral go jako obiekt ktory zaspokaja  potrzeby emocjonalnie 

Znam pary ktore tak zyja od lat.Kazde ma swoich pobocznych partnerow a oboje harmonijnie koncentruja sie na wychowaniu dzieci i prowadzeniu wspolnego gospodrastwa domowego 🙂 

1 minutę temu, 90%cacao napisał:

Współczuję.

U mnie jest odwrotnie, to moja Mama nie pamięta o mnie.

Może to jakaś choroba (?) pewnie tak.

Ale ja pamiętam 🙂

Ważne, że jest. 

Napiszę jeszcze na szybko. Przypomniałaś mi moją koleżankę, która w pewnych okolicznościach powiedziała" Zazdroszczę Ci matki, musi Cię bardzo kochać, moja nawet do mnie nie zadzwoni" 

Tyle, że ja wtedy nie zdawałam sobie sprawy z tej miłości 😢😢😢

Przed chwilą, Olimpia napisał:

Napiszę jeszcze na szybko. Przypomniałaś mi moją koleżankę, która w pewnych okolicznościach powiedziała" Zazdroszczę Ci matki, musi Cię bardzo kochać, moja nawet do mnie nie zadzwoni" 

Tyle, że ja wtedy nie zdawałam sobie sprawy z tej miłości 😢😢😢

N a "starosc" dojrzewamy 🙂  bo mamy czas na refleksje nad swoim zyciem i dokonujemy podosumowania.:) To chyba naturalny proces dojrzewania ze odzywaja sie reflekcje nad swoimi wyborami i ich wplywem na nasze zycie.Mamy wiecej czasu 🙂

Napisano (edytowany)
9 minut temu, marinero napisał:

Najwyrazniej biologia sie odzywa  i to bardzo mocno wiec dlaczego jej po prostu nie zaakceptujesz?!  Po co lamac sobie glowe nad zawilosciami zwiazku. z piotrem Mozna tak zyc ! Jest potrzeba biologiczna to ja realizujesz poza Mackiem a Piotrek ci niech sluzy jako jedynie do zaspokojenia biologicznego.Ja bym sobie nie obieral go jako obiekt ktory zaspokaja  potrzeby emocjonalnie 

Znam pary ktore tak zyja od lat.Kazde ma swoich pobocznych partnerow a oboje harmonijnie koncentruja sie na wychowaniu dzieci i prowadzeniu wspolnego gospodrastwa domowego 🙂 

Ostatecznie jesli z Mackiem jakos  sie dogadujesz to moze warto zbudowac na tym przyjazn ktora pozwoli ci przejsc z nim do wieku dojrzalego 🙂 

Piotrek to marna inwestycja poza rozladowniem napiecia 🙂 Z czasem  napiecie spada  .U facetwo po 40ce obniza  sie , czasem dranatycznie aby ok 60-70 znowu zwyzkowac!  LOL

Edytowano przez marinero

6 minut temu, marinero napisał:

Wszytko byłoby dobrze nawet nauczyłam sie zagłuszać moje uczucia do Piotra tylko niemoge zrozumieć dlaczego mimo naszego uładu i jasnych reguł że nie mieszamy sie w swoje życie rodzinne on co jakiś czas wystakuje z wyznaniami że chciałby być ze mną.

1 minutę temu, marinero napisał:

Ostatecznie jesli z Mackiem jakos  sie dogadujesz to moze warto zbudowac na tym przyjazn ktora pozwoli ci przejsc z nim do wieku dojrzalego 🙂 

Piotrek to marna inwestycja poza rozladowniem napiecia 🙂 

Z Mackiem mimo że to związek pełen bólu i cierpienia to są też cudowne chwile. Miłości już dawno nie ma ale przyjaźń jest

1 minutę temu, Monika-- napisał:

Wszytko byłoby dobrze nawet nauczyłam sie zagłuszać moje uczucia do Piotra tylko niemoge zrozumieć dlaczego mimo naszego uładu i jasnych reguł że nie mieszamy sie w swoje życie rodzinne on co jakiś czas wystakuje z wyznaniami że chciałby być ze mną.

To emocjonalny oszust.Nauczyl sie ze kobity latwo utrzymac przy sobie takimi wlasnie deklaracjami.To sa tylko puste slowa bo gdybys chciala je wprowadzic w praktyke to okaze sie ze nagle pojawily sie u niego problemy.

Potraktuj jego deklaracje jako "metode" na ciebie, jako kobiete , abyc krazyla wcfiaz w jego orbicie.Wifac mial wiecej niz tylko was 3 kobitki  i uznalze to bezpeiczna metod na wieczne posuadania jakichs "rezerwowych".Taka meska ,Piotrkowa manipulacja 🙂 Nie miej zludzen bo jego czyny jasno wskazuja ze jestes tylko "rezerwowa" i abys mu sie nie urwala musial miec na ciebie jakis sposob 🙂 

Ja ci to jako facet mowie , bo znam takie przypadki meskich gierek 🙂 .Mowia o tym faceci w szatniach sportowych bez zadnych zahamowan 🙂 

• Like 1

Napisano (edytowany)
9 minut temu, Monika-- napisał:

Z Mackiem mimo że to związek pełen bólu i cierpienia to są też cudowne chwile. Miłości już dawno nie ma ale przyjaźń jest

Przyjazn to emocja jak sie pojawia po fazie namietnosci i moze bardzo skutecznie zastapic  namietnosc oczywiscie bez takiego zaru ale to tez jest dobre z ewolucyjnego punktu widzenia bo wtedy mozna sie skoncentrowac na wychowaniu dzieci i budodowaniu zabezpieczenia na wiek dojrzaly 🙂

Przeczytaj sobie wczesniej  to co napisalem o  fazach calego zwiazku.

Wiecej znajdziesz w ksiazce Bogdania Wojciszke pt Psychologia mIlosci.Polecam .

Tam jest tez wykres ktory jasno pokazuje ze choc namietnosc jest bardzo intensywna to trwa bardzo krotko.Natomiast przyjazn trwa do konca zycia 🙂 a intensynosc  ma rowna  50-25% namietnosci  w zaleznosci od osobowsci partnerow.

Edytowano przez marinero

5 minut temu, marinero napisał:

To emocjonalny oszust.Nauczyl sie ze kobity latwo utrzymac przy sobie takimi wlasnie deklaracjami.To sa tylko puste slowa bo gdybys chciala je wprowadzic w praktyke to okaze sie ze nagle pojawily sie u niego problemy.

Potraktuj jego deklaracje jako "metode" na ciebie, jako kobiete , abyc krazyla wcfiaz w jego orbicie.Wifac mial wiecej niz tylko was 3 kobitki  i uznalze to bezpeiczna metod na wieczne posuadania jakichs "rezerwowych".Taka meska ,Piotrkowa manipulacja 🙂 Nie miej zludzen bo jego czyny jasno wskazuja ze jestes tylko "rezerwowa" i abys mu sie nie urwala musial miec na ciebie jakis sposob 🙂 

Ja ci to jako facet mowie , bo znam takie przypadki meskich gierek 🙂 .Mowia o tym faceci w szatniach sportowych bez zadnych zahamowan 🙂 

Tylko on doskonale wie że nie potrzebuje na mnie zadnej metody. Mamy obydwoje pewne preferencje w łóżku i dogadujemy sie idelnie. doskonale wie że tylko on wie jak o mniee zadbać i że zawsze bede dla niego i to sie nie zmieni.

Napisano (edytowany)
6 minut temu, Monika-- napisał:

Tylko on doskonale wie że nie potrzebuje na mnie zadnej metody. Mamy obydwoje pewne preferencje w łóżku i dogadujemy sie idelnie. doskonale wie że tylko on wie jak o mniee zadbać i że zawsze bede dla niego i to sie nie zmieni.

Rutyna! To swiadczy ze mial wiecej w zyciu niz was trzy 🙂 Doswiadczenie  mu podpowiada aby tak sobie "gadal" abys  sie jarala ,na wszelki wypadek , co swiadczy ze obawia sie ze moze cie utracic jako rezerwowa:).No! to slowa nic nie kosztuja  to "se gada"  a jak widac ty to lykasz 🙂 

Ja bym nie przywiazywal wagi do tych jego "slow" To sa tylko slowa.Niech zacznie dzialac ! To juz bedzie cos nad czym warto sie zastanowic !!!!!

Edytowano przez marinero

19 minut temu, Monika-- napisał:

Nie sądzisz, że oszukujesz sama siebie. Skoro miłości nie ma to Twoje serce zawsze będzie uciekać. Szkoda ciebie i jego, bo oboje moglibyście sobie jeszcze ułożyć życie. 

Napisano (edytowany)
11 minut temu, marinero napisał:

Rutyna! To swiadczy ze mial wiecej w zyciu niz was trzy 🙂 Doswiadczenie  mu podpowiada aby tak sobie "gadal" abys  sie jarala ,na wszelki wypadek , co swiadczy ze obawia sie ze moze cie utracic jako rezerwowa:).No! to slowa nic nie kosztuja  to "se gada"  a jak widac ty to lykasz 🙂 

Ja bym nie przywiazywal wagi do tych jego "slow" To sa tylko slowa.Niech zacznie dzialac ! To juz bedzie cos nad czym warto sie zastanowic !!!!!

Czyli jestem ...ką i to że widze w jego oczach i gestach uczucie to tylko moja wyobraźnia.

Ja nie słucham tylko tego co mówi ale też obserwuje jego gesty i jego wzrok

Edytowano przez Monika--

Napisano (edytowany)
11 minut temu, Monika-- napisał:

Czyli jestem ...ką i to że widze w jego oczach i gestach uczucie to tylko moja wyobraźnia.

Ja nie słucham tylko tego co mówi ale też obserwuje jego gesty i jego wzrok

Hmm.. patrz na jego dzialanie.jego czyny.Mam wrazenie ze projektujesz wlasne emocje na niego Ty go kochasz  wiec chcesz widziec w nim to samo.

Powiem tak.On moze w chwilach najwyzszych emocji cielesnych nawet i tak mysli przez chwile ze chcialby z toba mieszkac  i wiesc wspolne zycie ale co za tym idzie.? Zapytaj go jak to sobie wyobraza  od strony praktycznej bo ty zastanawiasz sie nad taka mozliwoscia i zobacz co sie stanie w nastepstwie takiego oswiadczenia.Jesli powie:dobra pakuja sie ! Przyjade po ciebie  dnia ....i wprowadzasz sie do mnie .Bedziemy razem! Hura! To znaczy ze rzeczywiscie cie kocha .To jest meskie dzialnie.jasne, zdecydowane ! 

Kazde inne bedace  kluczeniem- oznacza ze stworzylas mu problem!  🙂  i nie jestes priorytetem w jego zyciu 🙂 

Edytowano przez marinero

5 minut temu, marinero napisał:

Hmm.. patrz na jego dzialanie.jego czyny.Mam wrazenie ze projektujesz wlasne emocje na niego Ty go kochasz  wiec chcesz widziec w nim to samo.

Powiem tak.On moze w chwilach najwyzszych emocji cielesnych nawet i tak mysli przez chwile ze chcialby z toba mieszkac  i wiesc wspolne zycie ale co za tym idzie.? Zapytaj go jak to sobie wyobraza  od strony praktycznej bo ty zastanawiasz sie nad taka mozliwoscia i zobacz co sie stanie w nastepstwie takiego oswiadczenia.Jesli powie:dobra pakuja sie ! Przyjade po ciebie  dnia ....i wprowadzasz sie do mnie .Bedziemy razem! Hura! To znaczy ze rzeczywiscie cie kocha .To jest meskie dzialnie.jasne, zdecydowane ! 

Kazde inne bedace  kluczeniem- oznacza ze stworzylas mu problem!  🙂  i nie jestes priorytetem w jego zyciu 🙂 

Dzieki za mocnego kopa

Dzięki temu co napisałeś może będzie mi latwiej znów zagluszyć wszytkie uczucia i emocje

Chyba dzięki temu co napiałeś zaczełam rozumieć to czego nie dopuszczałam do siebie od dawna

Napisano (edytowany)
5 minut temu, Monika-- napisał:

Dzieki za mocnego kopa

Dzięki temu co napisałeś może będzie mi latwiej znów zagluszyć wszytkie uczucia i emocje

Chyba dzięki temu co napiałeś zaczełam rozumieć to czego nie dopuszczałam do siebie od dawna

Nie jest moja intencja pozbawiac cie pieknych iluzji,a le skoro zwrocilas  sie na forum o porade uznalem ze na pewno uporzadkujesz sobie zycie nie oszukujac sie.

Najlepsza ocena intencji czlowieka sa jego czyny czyli dzialania w czasie rzeczywistym.Juz 2 tys lat temu je.zu.s mowil :Po czynach poznacie intencje jego! 😉 Warto to miec z tylu glowy  :Powodzenia!  i trzymam za ciebie kciuki 

Edytowano przez marinero

3 minuty temu, marinero napisał:

Nie jest moja intencja pozbawiac cie pieknych iluzji,a le skoro zwrocilas  sie na forum o porade uznalem ze na pewno uporzadkujesz sobie zycie nie oszukujac sie.

Najlepsza ocena intencji czlowieka sa jego czyny czyli dzialania w czasie rzeczywistym.Juz 2 tys lat temu je.zu.s mowil :Po czynach poznacie intencje jego! 😉 Warto to miec z tylu glowy  :Powodzenia!  i trzymam za ciebie kciuki 

Dziekuje że nie plułeś jadem jak inni tylko  oceniajac a porozmawialeś ze mną.

Pora sie wziąć w garśc i poukładać życie

DZIĘKUJE

5 minut temu, Monika-- napisał:

Pora sie wziąć w garśc i poukładać życie

A tak z ciekawości zapytam - jak poukładać?

Zostajesz z Maćkiem czy bierzesz się ostrzej za Piotra?

8 minut temu, Bimba napisał:

A tak z ciekawości zapytam - jak poukładać?

Zostajesz z Maćkiem czy bierzesz się ostrzej za Piotra?

Jeszcze nie wiem co zrobie musze wszystko dobrze przemyslec i z obydwoma powaznie porozmawiac

Dnia 23.05.2021 o 22:53, Monika-- napisał:

Miał mnie na telefon bo układ był prosty spotykaliśmy się gdy któreś z nas miało ochotę tylko po co były te niepotrzebne wyznania. Rozum mi podpowiada że jestem idiatka brnąć w to dalej ale cholerne serce wygrywa z rozumem

Jak sama twierdzisz był Układ a układy szybko się kończą gdy coś nie idzie po myśli. Niestety nauczka musi kosztować.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się