Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Mariolciaa

Kiedy do szpitala?

Polecane posty

Witam mam termin porodu na 28 maja i jakoś przez ten czas nie spieszy się małemu do wyjścia 🙂 czy zgłosić się do szpitala w terminie porodu(28)? Nie mam żadnych skurczy, nie boli mnie brzuch, nie mam żadnych objawów przepowiadających poród. Co robić w takiej sytuacji? Zaznaczę ze mój ginekolog prowadzący jest na urlopie i wraca dopiero w połowie czerwca. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Ja bym poszła to szpitala, niech zrobią ktg, sprawdzą czy wszystko ok i powiedzą co dalej. Po badaniach pewnie odeślą cię do domu i jak nic się nie zacznie dziać powiedzą, żebyś znowu zgłosiła się za tydzień na kontrolę. 

Edytowano przez Iwna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Do szpitala się jedzie, gdy coś się dzieje: skurcze, brak ruchów dziecka, krwawienie itp. Poza tym w szpitalu możesz coś złapać i się rozchorować na poród. Pójdź po terminie porodu do innego ginekologa w przychodni. 

Edytowano przez Kliop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest dopiero 24 mają. A termin porodu to tylko taka mniej więcej data kiedy dzieciak ma się urodzić. 

Ja urodziłam 6 dni po terminie. Jeśli nic się nie dzieje to po prostu siedź w domu. Jeśli byłaś na wizycie kontrolnej to chyba lekarz ci powiedział co i jak? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Termin porodu jest tylko orientacyjny. Jesli zacznie sie dwa tygodnie wczesniej lub dwa tygodnie pozniej to wszystko jest w normie. Do szpitala jedziesz gdy zaczyna sie porod, wczesniej tylko jezeli sa ku temu powody, zle sie poczujesz, przestaniesz czuc ruchy dziecka lub beda one slabnac. Jednoczesnie znajdz sobie ginekologa do ktorego bedziesz mogla pojsc jezeli oczekiwanie na dziecko bedzie sie przedluzac. Lozysko zaczyna w pewnym momencie byc niewydolne. Lekarz jest od tego by to kontrolowac. Jezeli przenosisz ciaze 2 tygodnie i nadal brak akcji porodowej to juz musisz udac sie do szpitala. Prawdopodobnie wywolaja porod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×