Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
ema

Nastoletnia siostra mojego chłopaka mnie nie toleruje

Polecane posty

Napisano (edytowany)

Hej!
Zacznę od tego, że jestem już z moim chłopakiem ponad 4 lata i na początku moje relacje z jego siostrą były neutralne, jednak z roku na rok jest coraz gorzej. Dziewczyna ma 17 lat i ja rozumiem, że wiek buntu w pełni, ale ja jak byłam w jej wieku to denerwowali mnie ludzi którzy w jakiś sposób wchodzili mi w drogę. Ja natomiast nigdy nie próbowałam się z nią spierać, nawet jak się kompletnie nie zgadzałam z jej zachowaniem. Robiłam jej dobre jedzenie jak przyjeżdżałam w odwiedziny, czasem kupowałam coś dobrego do zjedzenia. W zamian za to dostałam, szeptanie o mnie po kątach jej mamie, tak żebym to usłyszała. Padają wiele razy komentarze typu: "znowu mi wlazła do łazienki", "ona mówi na mojego braciszka tak jak ja, a tylko ja mogę tak mówić". Od pewnego czasu też co bym nie ugotowała to robi krzywe miny i nie zjada albo pogrzebie w talerzu i odstawia, mimo tego, że gotuje to co ona lubi. Specjalnie słucha kiedy mam zamiar iść się umyć, żeby wczensiej zająć łazienkę i siedzieć w niej 2 godziny ( wielokrotnie się to powtarzało).

Nie mogę za przeproszeniem gówniary już znieść. Nie wiem co mam z tymi robić. Nie sądziłam, że tak będzie mnie traktować w zamian za to jaka starałam się dla niej być.

 

Edytowano przez ema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mentalnie jest dzieciakiem, który nie akceptuje, że nie jest oczkiem w głowie u członków rodziny. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Czepek w środku lasu napisał:

A laktozę toleruje?

Toleruje 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie gotuj jej i nie próbuj na siłę się zaprzyjaźniać, skup się na chłopaku a ja ignoruj. Jakbym musiała czekać na łazienkę 2 h to wróciłabym do domu i zrezygnowała z nocowania u niego. 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Czepek w środku lasu napisał:

A co na to teściowa ????

Teściowa ją rozpieszcza i robi wszystko za nią 😄. Nawet jedzenie jej do pokoju zanosi jak ta leży z telefonem pod kołdrą cały dzień. Wydaje mi się że nie widzi jej złego/dziwnego zachowania.

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Lilys napisał:

Nie gotuj jej i nie próbuj na siłę się zaprzyjaźniać, skup się na chłopaku a ja ignoruj. Jakbym musiała czekać na łazienkę 2 h to wróciłabym do domu i zrezygnowała z nocowania u niego. 

Już tak zrobiłam, że po prostu zmieniłam zdanie i pojechalam jednak do siebie. Jednak po tym się zastanowiłam czy nie dałam jej satysfakcji czy jej nie o to chodziło właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, ema napisał:

Już tak zrobiłam, że po prostu zmieniłam zdanie i pojechalam jednak do siebie. Jednak po tym się zastanowiłam czy nie dałam jej satysfakcji czy jej nie o to chodziło właśnie.

Nie daj się wciągać w słabe zagrania, chłopak może do Ciebie przyjechać i po problemie. Ona jest u siebie i zapewne nie będzie zwracała uwagi na Twoje samopoczucie dlatego tym bardziej wolałabym się spotykać na swoim terenie:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Lilys napisał:

Nie daj się wciągać w słabe zagrania, chłopak może do Ciebie przyjechać i po problemie. Ona jest u siebie i zapewne nie będzie zwracała uwagi na Twoje samopoczucie dlatego tym bardziej wolałabym się spotykać na swoim terenie:) 

Na chwilę obecną dobre rozwiązanie, ale ja się martwię co będzie za jakiś czas, przez gowniare będę unikać przyjeżdżania do chłopaka i jego rodziców, to tak jakby od niej wszystko zależało 😟

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
10 godzin temu, Srimba napisał:

IRodziny się nie wybiera, jeszcze zależy jak twój chłop się zachowuje. Jeśli nie widzi żadnych problemów, bo jego siostra już taka jest i Ty jako mądrzejsza masz jej ustąpić to zastanów się nad przyszłością tej relacji. Nie daj sobie wejść na łeb, skoro mimo starań gówniara ma do Ciebie awersję to nie ma się co podlizywać, miej honor. Nawet jakby twój chłopak przeprowadził księżną Kate to szwagiereczka i teściówka miałyby zastrzeżenia, że jest nie taka jak sobie wymarzyły dla swojego księcia. Miej oczy szeroko otwarte i jak coś to wiej, bo ciezko żyć w czworokącie Ty, chłop ...eusz, głupia szwagierka i ślepa teściowa.

 

 

Mój chłopak ma ją za głupią nic nie wiedząca oferme. Jej mama też jest świadoma jaka ma córkę.  Nawet mi się nie raz żaliła że nie może sobie z nią poradzić, że strzela jej drzwiami przed nosem, przerywa rozmowe przez telefon w pół słowa i się rozłacza jak ją śmie ją o coś upomnieć. Sama jednak sobie tak córkę wychowała i nadal wychowuje. Ostatnio była taka sytuacja, że gówniara leży cały dzień w łóżku i kazała mamie nastawic pranie, ale miała sobie sama te ciuchy potem wywiesic na suszarce. To oczywiście nie wywiesiła, no to dostała bardzo łagodny opieprz od matki, że tego nie zrobiła po czym jej matka poszla i wykonała czynność za nią.

Co do Twojej sytuacji to też współczuję, tym bardziej że Twój mąż kazał Ci zaakceptować je takie jakie są, zamiast z nimi pogadac i pomyśleć jak ty się możesz z tym czuć. Skacz wkoło księżniczek bo one takie są ... no żarty jakieś ..

Edytowano przez ema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, marinero napisał:

Za mila jestes dla niej .Ona to naduzywa .Pozrzomawiaj z tym  swoim facetem o sytuacji i zaprzestan go odwiedzac.Powiedz mu dlaczego ! 

A swoja droga powinien zauwazyc sam ze cos jest nie tak  miedzy wami.Skoro nie zauwaza to znaczy ze ma cie w doopie  a to juz sygnal ze trzeba sie pakowac i rozejsc bo z tej maki  chleba nie bedzie !  Dziwne tez ze rodzina jej nie reaguje na to ze tak traktuje goscia w domu! Chyba nie jestes tam mile widziana!Trzeba to sobie jasno wyswietlic w glowie ! 

Ludzie tak cie traktuja jak im na to pozwalasz.Ty tej smarkatej nie pokazalas granic wiec masz ja na swojej glowie teraz.Pora powiedziec twojemu facetowi ze ci sie ta sytuacja nie podoba i albo zrobi cos z tym albo nie bedziesz go odwiedzac! lub nawet pozegnasz sie z nim ! 

To w takim razie jak jej te granicę pokazać? Żeby przy okazji nie wyjść na sukę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
5 minut temu, marinero napisał:

Czyli mozna orzec ze ma lagodna aprobate swojego zachowania ze wszystkich stron.Trudno ci bedzie cos zmienic w tej patologicznej rodzinie wiec nie odwiedzaj go ! Matka -kwoka , brat -woli sie nie angazowac ...zreszta 17 lat to juz taki wiek ze czlowieka nie zmienisz.Byl czas na to  do 15 lat.Teraz to sa tylko skutki .Mam wrazenie ze ona terroryzuje cala rodzine  i ma poczucie wladzy! i bardzo jej sie to podoba. 🙂

Odsun sie  i  nie wchodz jej w droge bo bedziesz wrogiem calej rodziny.A ten twoj chlopak przyjal dosc wygodna postawe.Uznal ja za glupia i nie angazuje sie bo po co! Ma wdawac sie z siostra-narcyzem  w konflikt?! 

Wydaje mi sie ze cala ta sparwa nie rokuje dobrze w sparwie twojego zwaizku.Na dzien dzisiejszy jest moze OIK ale powolutku jego dom bedzie sie  wdzieral w wasze zycie  a jak zalozycie rodzine to wejdzie z butami bez pytania cie o zgode.Bedziesz musiala postawic sciane lub nawet mur miedzy waszymi domami i twoj facet bedzie musial cie w tym wspierac !!!!!!!!!!!!! Chyba zdajesz sobie z tego sprawe ?

Tak coraz lepiej sobie z tego sprawę zdaje, że będę musiała (jeśli zdecyduje się na coś poważniejszego z tym facetem) obcować z tą gówniara. Najlepsze jest to że widzę jak ona prowadzi jakaś dziwną wojnę, w której ja nie mam zamiaru i nie miałam nigdy uczestniczyć. Samo to że mówię chłopakowi po imieniu, a ona się rzuca do matki, ze ona tak na niego mowi. To jak ja mam na niego mówić? Chyba zacznę mówić kochanie to wtedy ją szlak trafi 😂😂

 

Zastanawiam się nad wyprobowanien taktyki całkowitego jej ignorowania. Jak będzie walczyć sama ze sobą, bo ja będę mieć to w dopie, może się znudzi w końcu.

Edytowano przez ema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, marinero napisał:

Nie znudzi jej sie a uzna ze wygrala z toba.

Musisz przestac tam bywac i nie spotykac sie z nia.da sie przeciez to zalatwic.Twardo powiedz swemu chlopakowi ze nie bedziesz tam przyjezdzala bo sie zle tam czujesz ! Rykoszetem sie to na niej odbije 🙂

A jak jej będę unikać to nie uzna że wygrala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, marinero napisał:

Nie , bo ona reaguje po prostu na "obcego" w jej domu! Nie ma cie !-wiec nie ma "obcego"  , sa tylko domownicy.A twoj chlopak jej pewnie bedzie dogryzal zirytowany ze musi do ciebie dojezdzac! 

Racja, obcy w domu ratuj się kto może. Bo ona myśli że brat zostanie z nią pewnie do końca życia i weźmie ślub z nią.

Wina też co do nienawiści jej do mnie leży po stronie matki bo ona cały czas mnie porównuje do swojej córki przy niej i mówi popatrz Ty tak nie umiesz, nauczyłabys się. I do mnie mowi żebym ją uczyła np gotować, żebym ją uczyła matematyki bo ona nie umie. A ja na to w myślach że w dupie mam jej nieudolność zyciowa. Kiedyś jak mi ją jej matka przyprowadziła do kuchni, żebym jej pokazała co robię to mi gówniara powiedziała że ona nie lubi gotować bo się brzydzi dotykania surowego mięsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, marinero napisał:

To jej z czasem minie  gdy pozna innych mezczyzn ale poki co to dziewczyna brata "dostaje" 🙂 a ze jest narcyzem ,to rzadzi w domu i terroryzuje wszytskich swoim zachowaniem 🙂 

Ja tam nie wiem czy ją jakiś zechce jak jest taka ofiara losu i nic nie potrafi zrobić mając prawie wiek pełnoletni 😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, marinero napisał:

🙂 To nie twoje zmartwienie.Ona to szybko wylapie  ze na rynku nie ma wziecia 🙂

 Jesli ma troche oleju w glowie to popracuje nad soba  i wtedy byc moze sama przyjdzie z galazka pojednania? 🙂 .Musi jednak wewnetrznie sie zlamac w stosunku do ciebie.Bez tego nie bedzie miedzy wami nigdy zgody:) a ty do tego czasu trzymaj sie od niej na dystans.Ludzie toksyczni zatruwaja na ogol wszystko dookola! Ciebie tez ona zaptruje psychicznie wiec po co ci to ?!

Postaram się od niej skutecznie odizolować. Już nawet sama czuję taka potrzebę😄

 

Strach pomyśleć co by było gdybym była żona jej brata obecnie. Póki co ona ma przewagę, bo ona będzie jego siostra zawsze, a mnie się można pozbyć 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
56 minut temu, marinero napisał:

Relacje w malzenstwie buduje sie latami a rozstanie gdy ma sie rodzine choc pozornie jest latwe ale w praktyce dosc trudne i facet ktory wchodzi w zwiazek mazenski i zasmakuje regularnegoc s ksu raczej niechetnie o tym mysli.Chyba ze wieczny "uwodziciel" a wiec narcyz, ale na to aby to wylapac jest okres 2 lat  przed podjeciem decyzji o zwiazku i rodzinie. .Masz czas przyjzec sie swemu partnerowi.

Osobiscie radze ci nie przedluzac  tego okresu.Po 2 latach musiscie podjac zasadnicza decyzje "co dalej" .Mozna sie rozjesc i szukac dalej a mozna wskoczyc na fali zauroczenia seksem i budowac zreby przyjazni ktora jest pozniej spoiwem zwiazku.

 

Ja widzę, że mu na mnie zależy ale niestety jak to facet nie widzi wielu rzeczy.

Chodzi Ci o to, żeby jeszcze dwa lata go "badać" a po tym czasie oczekiwać poważnych deklaracji? Znajomi go często pytają kiedy ma mi zamiar się oświadczyć, a on zawsze odpowiada że najpierw trzeba skończyć studia (obydwoje jestesmy na ostatnim roku)

Edytowano przez ema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, marinero napisał:

Tak ze rknalem na pierwszy wpis.jestescie 4 lata  a wiec pora abyscie zalozyli rodzine.Jelsi on kluczy to znaczy ze nie jest pewny swoich emocji do ciebie .Ja bym sie powaznie zastanowil.Obejrzyj ten klip ktory ci sugeruje i przemysl sobie w jakiej jestes pozycji.Nauka jest po to aby z niej korzystac! 

Dziękuję bardzo 😊 obejrzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, marinero napisał:

Tak ze rknalem na pierwszy wpis.jestescie 4 lata  a wiec pora abyscie zalozyli rodzine.Jelsi on kluczy to znaczy ze nie jest pewny swoich emocji do ciebie .Ja bym sie powaznie zastanowil.Obejrzyj ten klip ktory ci sugeruje i przemysl sobie w jakiej jestes pozycji.Nauka jest po to aby z niej korzystac! 

Z drugiej strony ja nie chcę już zakładać rodziny. Chce się skupić na pracy i zapewnieniu sobie źródła utrzymania po skończeniu studiów, a potem dopiero myśleć o rodzinie i dzieciach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×