Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Słowianka86

Które imię dla dziewczynki pół-Polki?

Polecane posty

Tylko Emma.  Lepiej, żeby ją z Polską nie kojarzono, bo to w Europie wstyd i powód do kpin, zresztą słusznie.

  • Thanks 1
  • Haha 1
  • Sad 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Słowianka86 napisał:

Natalia

Emma

Emilia

Sophia

Elena

Jaki byłby Wasz typ?

Elena Sophia Natalia Emilia Emma w takiej kolejnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Urbanlegend
Napisano (edytowany)

Elena bardzo ładne imię. Emma tez

Edytowano przez Urbanlegend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2021 o 10:36, Słowianka86 napisał:

Natalia

Emma

Emilia

Sophia

Elena

Jaki byłby Wasz typ?

A dlaczego chcesz na siłę podkreślać, że dziecko będzie pół Polką? Dlaczego Sophia, a nie Zofia? Podpisujesz się Słowianka, czyli jesteś z tego dumna, to bądź konsekwentna i podkreśl słowiańskość córki, a przynaniej nadaj imie, które jest uznawane powszechnie za polskie. Dziecko będzie miało nazwisko ojca, więc będzie wiadomo, że ojciec to obcokrajowiec. 

Znam kobietę, która ma męża obcokrajowca i ich dzieci noszą podwójne nazwisko. Jej i jego. Do tego wszyscy mają w imieniu słowiańską końcówkę "mir". 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z imion, które podałaś stwórz jedno. Poprzestawiaj litery i masz nietypowe, swoje własne imię dla małego potworka.

Na przykład pierwsze litery: Neese.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Unlan napisał:

A dlaczego chcesz na siłę podkreślać, że dziecko będzie pół Polką? Dlaczego Sophia, a nie Zofia? Podpisujesz się Słowianka, czyli jesteś z tego dumna, to bądź konsekwentna i podkreśl słowiańskość córki, a przynaniej nadaj imie, które jest uznawane powszechnie za polskie. Dziecko będzie miało nazwisko ojca, więc będzie wiadomo, że ojciec to obcokrajowiec. 

Znam kobietę, która ma męża obcokrajowca i ich dzieci noszą podwójne nazwisko. Jej i jego. Do tego wszyscy mają w imieniu słowiańską końcówkę "mir". 

Głównie dlatego, że nie mieszkamy w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Stała napisał:

Z imion, które podałaś stwórz jedno. Poprzestawiaj litery i masz nietypowe, swoje własne imię dla małego potworka.

Na przykład pierwsze litery: Neese.

Małym potworkiem twoja stara cię nazywała, że teraz masz jakąś traumę? 🙂

Nie kłopotaj się odpowiedzią na to pytanie, jakakolwiek by nie była, mam ja głęboko w dupie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Słowianka86 napisał:

Małym potworkiem twoja stara cię nazywała, że teraz masz jakąś traumę? 🙂

Nie kłopotaj się odpowiedzią na to pytanie, jakakolwiek by nie była, mam ja głęboko w dupie. 

Nic nie odpowiem. Wielki potworze. Czarownico. Złośnico. Okropna Słowianka86.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Słowianka86 napisał:

Głównie dlatego, że nie mieszkamy w Polsce.

To tym bardziej powinnaś podkreślić korzenie swojej córki ze strony matki. Jak widać nie wstydzisz się tego, że jesteś Polką, to dlaczego chcesz ukryć dziecko? Inne nacje nie mają z tym problemu i mieszkając obojętnie gdzie poza swoją ojczyzną jednak nadają dziecku tradycyjnie nadawanie w ojczyźnie imię. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Unlan napisał:

To tym bardziej powinnaś podkreślić korzenie swojej córki ze strony matki. Jak widać nie wstydzisz się tego, że jesteś Polką, to dlaczego chcesz ukryć dziecko? Inne nacje nie mają z tym problemu i mieszkając obojętnie gdzie poza swoją ojczyzną jednak nadają dziecku tradycyjnie nadawanie w ojczyźnie imię. 

A Po co ? Lepiej dla dziecka zeby nosilo normalne w danym kraju imie.Jej corka nie bedzie polka- tylko pol polka. Wcale nie ukrywa ze jest pol polka,to tylko ladne imie. Moja corka jest pol amerykanka i nazywa sie Tessa Summer . Podobalo mi sie bardziej niz slowianskie imiona I tyle.

no I moj chlop ktory nie wstydzi sie bycia us american nie chce ukrywac ze jego corka jest us american 🤣

najbardziej podoba mi sie Emma I Elena

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Chcemy, żeby imię było znane w Polsce, tu gdzie mieszkamy i w kraju mojego partnera. Nie wydaje mi się, żeby nadanie imienia, którego nie można uznać za klasycznie polskie było "ukrywaniem" polskości.

Będę małą karmić pierogami jakby co 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
7 godzin temu, Einefremde napisał:

A Po co ? Lepiej dla dziecka zeby nosilo normalne w danym kraju imie.Jej corka nie bedzie polka- tylko pol polka. Wcale nie ukrywa ze jest pol polka,to tylko ladne imie. Moja corka jest pol amerykanka i nazywa sie Tessa Summer . Podobalo mi sie bardziej niz slowianskie imiona I tyle.

no I moj chlop ktory nie wstydzi sie bycia us american nie chce ukrywac ze jego corka jest us american 🤣

najbardziej podoba mi sie Emma I Elena

 

Ale ty chcesz ukrywać, że jest pół Polką. Poza tym w USA, to możesz dziecko nawet paznokciem nazwać, więc polskie imię będzie czymś jak najbardziej normalnym. 

1 godzinę temu, Słowianka86 napisał:

Dokładnie. Chcemy, żeby imię było znane w Polsce, tu gdzie mieszkamy i w kraju mojego partnera. Nie wydaje mi się, żeby nadanie imienia, którego nie można uznać za klasycznie polskie było "ukrywaniem" polskości.

Będę małą karmić pierogami jakby co 😉

No Emma, czy Sophia na pewno się z Polską nie kojarzy 🤣

1 godzinę temu, Dobrosułka napisał:

Nigdy nie zrozumiem dlaczeg Polacy tak bardzo chca sie wtapiac w tlo.

Dokładnie. Ukraińcy którzy mieszkają na stałe w Polsce nadają ich imiona. Wszyscy obcokrajowcy w danym zachodnim kraju również nadają swoje imiona. Tylko Polacy mają jakieś durne kompleksy i kombinują z imionami, żeby brzmiały jak najmniej polsko. 

Edytowano przez Unlan
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście dacie swojemu dziecku na imię jak wam się podoba. Dla mnie Natalia najładniejsze. Emma, Sophia, Elena mi sie nie podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikapp25

Emilia 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 Daj imie uniwersalne jak Anna.  Wszedzie znane i akceptowane. 

Dziwne jest to wypieranie sie swojej narodowosci u naszych krajan gdy tylko wyemigruja. Dziecko urodzone za granica juz musi zostac Brajankiem, musi byc swiatowo i miedzynarodowo. Byle nie podkreslac pochodzenia. Jakby to jakis wstyd byl. Czekam az wpadna na pomysl by samym sobie zmieniac imiona na bardziej pasujace do kraju w ktorym mieszkaja. 

 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale przesadzacie. Moje dziecko będzie pół-Polka, wiec nie mogę się też skupić tylko na jednej narodowości.

Stąd niektóre pomysły sa polskie, inne nie, a inne mieszane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej z mężem coś wybierz. Anna, Ewa, Maria,Lilia, Estera, Julia, Sara... wiele imion ma międzynarodowe odpowiedniki. Moim typem była by Ewa/Eva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Słowianka86 napisał:

Ćwiartkę to Ty sobie wypij, bo Cię chyba ponosi 😉

Nic jej nie ponosi. Nie widzisz sarkazmu? Czemu podkreślasz, że twoja córka, to półPolka, a nie półinnanarodowość, niż ty? Dziecko będzie miało nazwisko ojca i ojca będzie obchodzić tylko skupienie się na własnej narodowości. Podpisujesz się Słowianka, to bierz to na klatę i wymyśl coś lepszego, bardziej polskiego, niż ta mdła anglojęzyczna Emma, czy Elena. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może załóżcie sobie własny temat i piszcie tam sobie trzynastozgloskowcem skoro ta polskość tak z Was wychodzi 🙂

A ja sobie tu dalej będę leczyć swoje kompleksy i zastanawiać się jak w ogóle mogłam dac mojej córce tak rumunskie imie jak Elena 😁

Peace ✌

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Drpaolita napisał:

Elena to rumuńskie imie xD

Elena to hiszpański i włoski odpowiednik greckiej Heleny. Oczywiście może być rumuńska, jeśli rozpatrzymy ją pod kątem tradycyjnie nadawanych imion w Rumunii. 

Napisałam anglojęzyczna Emma. Eleny jako anglojęzycznej na myśli nie miałam, ale ogólnie jako obcej. 

12 godzin temu, Słowianka86 napisał:

To może załóżcie sobie własny temat i piszcie tam sobie trzynastozgloskowcem skoro ta polskość tak z Was wychodzi 🙂

A ja sobie tu dalej będę leczyć swoje kompleksy i zastanawiać się jak w ogóle mogłam dac mojej córce tak rumunskie imie jak Elena 😁

Peace ✌

Ooo polskość z nas wychodzi. A to przypadkiem nie ty podpisałaś się jako Słowianka? Dobrosułka podpisała się słowiańskim imieniem i się trzyma słowiańszczyzny jak widzisz. Dlaczego nie wzięłaś pod uwagę tradycyjnie nadawanych imion w Polsce które są również międzynarodowe? Tego jest naprawdę sporo. Alicja, Alina, wspomniana Marta i Dorota, Klaudia, Kamila, Magdalena, Janina, Monika. Dziecko może się ładnie przedstawiać Janina, dla przyjaciół Jana. Magdalena zdrobnisz do Madi. Jedynie Natalię wymieniłaś. Można się przed tymi imionami bronić mówiąc, że pisownia za granicą może być dziwna. Ale jeżeli za granicą mamy praktycznie w każdym kraju multikulti, to ludzie są przyzwyczajeni, że inni mogą mieć dziwną pisownię swoich imion. Ale nie. Trzeba przekreślić u dziecka polskie korzenie i dać anglojęzyczne imię. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli chcemy nadać takie imie jakie nam się podoba, a polskie nam się nie podobają? Mam dac polskie, bo wy tak chcecie? 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tego po co tak podkreślasz, że Twoja córka będzie pół polką. Przede wszystkim będzie Twoim dzieckiem i to jakiej narodowości będzie, czy jakie będzie miała obywatelstwo powinno być dla Ciebie najmniej ważne. Wybierz imię takie, które najbardziej Ci się podoba. Najlepiej takie, by pasowało do nazwiska. Patrząc na to, że mieszkacie za granicą wybrałabym imię takie, by każdemu było łatwo je wymówić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2021 o 20:15, Dobrosułka napisał:

Nigdy nie zrozumiem dlaczeg Polacy tak bardzo chca sie wtapiac w tlo.

Wedlug mnie nie chodzi o "wtapianie sie w tlo" tylko o zwyczajne zdrowe, praktyczne  podejscie ... nie nadalam mojemu dziecku polskiego imienia (choc polski odpowiednik istnieje) bo nie chcialam zeby przez cale zycie i przy kazdej okazji musialo literowac swoje imie 😛

Edytowano przez Marlena D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2021 o 15:47, Dobrosułka napisał:

Nazwisko tez maja zmieniac czy jednak litera tak czy inaczej?   

Z drugiej strony jak Polacy nadawali swoje imiona to weszly one w kanon uzywanych ogolnie imion i nie bylo tak zle np. Wanda, Stanislaw, Kazimierz, Janina itd.  Takze tak, jest to wtapianie sie w tlo na zachodzie. 

Na nazwisko nie mamy wplywu, na imie juz jak najbardziej 😉 

Moj tata mial na imie Stanislaw, za kazdym razem musial poprawac bo z uporem maniaka wszedzie pisali "Stanislas". Moja mama ma imie polskie ale w 90% jest wymawiane/pisane po "tutejszemu" (inna koncowka). Ja mam szczescie, mam imie latwe do wymowy (choc niespotykane) i raczej nikt nie przekreca ale w pisowni juz mi akcent dokladaja 😉

Znajomi maja dzieci o "polskich" imionach (Krzysztof, Tomasz, Malgorzata, Agnieszka...), dzieci urodzone w Polsce, wyjechaly z Polski w wieku przedszkolnym/wczesno-szkolnym)  Tak im dopieklo ze po po osiagnieciu pelnoletnosci i przy odbieraniu obywatelstwa same pisaly o zmiane imienia/pisowni. I uwierz ze wcale sie polskosci nie wstydza, chetnie o swoich korzeniach opowiadaja i do poznania Polski zachecaja, tylko po prostu sluchanie/czytanie swojego imienia przekrecanego na wszystkie mozliwe sposoby do przyjemnoscia nie nalezy.

Edytowano przez Marlena D
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×