Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Ono

Doskonałe dogadywanie się w związku vs uczucie i pociąg?

Polecane posty

Czy w związku ważniejsze jest żeby odpowiadać sobie z charakteru, czy żeby czuć do drugiej osoby uczucie i pociąg?

Co jeśli z drugą osobą rozumiemy się bez słów, zgadzamy w każdej kwestii, doskonale spędza nam się razem czas i rozmawia, możemy na siebie nawzajem liczyć i mamy do siebie zaufanie, ale...nie mamy ochoty nawet pocałować drugiej osoby, o seksie nie wspominając?

Czy odrzucenie takiej osoby i związku w imię szukania motyli w brzuchu nie świadczyłoby o niedojrzałości, głupocie, małostkowości i nie byłoby błędem, którego by się potem żałowało?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o motyle w brzuchu, nie ma milosci I zwiazku bez fizycznosci takze,poza charakterem. Nie ma sie nawet ochoty pocalowac?spedzic zycie z przyjacielem?😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Vedma napisał:

Nie chodzi o motyle w brzuchu, nie ma milosci I zwiazku bez fizycznosci takze,poza charakterem. Nie ma sie nawet ochoty pocalowac?spedzic zycie z przyjacielem?😅

Nom 😞 A najgorsze, że druga strona chce tej fizyczności i w zasadzie to jest jedyny powód sprzeczek.

Ale mam dylemat, bo pewnie nie znajdę drugiej osoby tak wyrozumiałej, dobrej, pomocnej itd i bliscy mi mówią, że w życiu liczy się charakter, a nie uroda

Co robić?!?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, robięjaklubię napisał:

Musi być pociąg inaczej będzie odciąg.

A bez żartów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, robięjaklubię napisał:

No bez żartów, serio to napisałam. Jak sobie wyobrażasz związek bez bzykania? Przecież to nie ma szans. Tylko zmarnujesz życie sobie i komuś.

Czyli trzeba olać cały dobry charakter? To czemu ludzie powszechnie mówią, że charakter jest ważniejszy niż wygląd? I że jeśli dla kogoś  wygląd jest ważniejszy niż charakter to świadczy o takiej osobie, że jest niedojrzała, głupia i płytka?

I czemu bliscy mówią mi, że do wspólnego życia ważniejszy jest charakter niż uroda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kalina303 napisał:

 czyli ani nie kochasz ani nie pragniesz? a masz jakies potrzeby seksualne ?

Niestety dokładnie tak 😞

Mam, ale nie mam potrzeby realizować ich z osobą, z którą jestem 😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Kalina303 napisał:

 czyli ani nie kochasz ani nie pragniesz? a masz jakies potrzeby seksualne ?

To co z tym, że charakter jest ważniejszy niż wygląd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kalina303 napisał:

ze nie z ta osoba to wiem, czyli pewnie bedziesz zdradzać, przyjaciel bedzie ciagle miał szlaban na seks?, facet tego nie wytrzyma, bedzie nieszczesliwy, i pewnie do czasu przy Tobie, a nie mozecie byc przyjaciolmi ?  zwiazek z uczuciem to moze byc  ciezka sprawa a bez uczuc to juz w ogole 🙂 porozumienie jest super ale to moze byc za mało

To wspaniała i wrażliwa osoba i na pewno ją zranię kiedy dam jej do zrozumienia, że mnie nie pociąga. Skoro z drugiej strony jest wyraźne dążenie do bliskości fizycznej, to mysle ze sama przyjazn nie przejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Niby normalny napisał:

Aż tak ci się on nie podoba? 

No niestety, w ogóle na mnie nie działa a wręcz trochę odrzuca i to nawet alkohol nie pomaga :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kalina303 napisał:

jestes bardzo młoda? co Ty z tym wyglądem 🙂 to nie o wygląd chodzi, rozmyslasz nad powiedzonkami a nie nad tym czy potrafisz dac szczescie i byc szczesliwa z daną osobą, badz szczera wobec siebie a nie patrz co ludzie gadają

Nie, po 30

Dać szczeście potrafie, poza bliskością fizyczną :\

Ale ja nie czuję szczęścia w tym związku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Niby normalny napisał:

A opisz co w nim jest takiego nie tak ? 

Do całowania odrzuca mnie twarz, a nie pociąga sylwetka, dokładnie odwrotna budowa niż lubię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Kalina303 napisał:

osobiscie nie zawracalabym głowy zadnemu wiedząc ze nigdy nie dam się dotknąć, nie jestem sadystką:)

wiem, że to moja wina. Wydawalo mi sie, że dam szansę, potem to się przeciągnęło, związek na odległość przez pandemię, a teraz na żywo zgrzyt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ma bardzo dobre serce-ideał i doskonale się rozumiemy we wszystkich innych sprawach 😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Niby normalny napisał:

Czyli jest gruby, a ty wolisz szczupłych .

Raczej kwestia proporcji ciała. Gdyby chodzilo o samo schudniecie. No ale i tak poza tym twarz 😞 Podobają mi sie dłonie, głos i zapach perfum, których używa, ale to za mało 😕

Edytowano przez Ono

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy idziemy razem spać to celowo długo siedzę w łazience i czekam aż zaśnie 😕 Ale teraz po pandemicznej rozłące mówi, że nie może spać i jasno domaga się bliskości fizycznej 😕

Edytowano przez Ono

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Niby normalny napisał:

Przykre to 

Nom, nawet robi nastrój 😞 aż serce mi się kraja 😞 czuję, że krzywdzę ;( 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Kalina303 napisał:

jestes bardzo młoda? co Ty z tym wyglądem 🙂 to nie o wygląd chodzi, rozmyslasz nad powiedzonkami a nie nad tym czy potrafisz dac szczescie i byc szczesliwa z daną osobą, badz szczera wobec siebie a nie patrz co ludzie gadają

Jak to zrobić, żeby wygląd się nie liczył?

Skoro wygląd się dla ciebie nie liczy, to mogłabyś równie dobrze być z dziewczyną?

Moi bliscy mówią tak samo, że wygląd nie jest ważny. To im mówię, że skoro tak, to równie dobrze jak znajdę sobie osobę tej samej płci- to wtedy się denerwują i mówią, że głupoty opowiadam

Edytowano przez Ono

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Kalina303 napisał:

nie, nie mogłabym byc z osoba której nie kocham ani z taką której nie dam rady dotknąc

To czemu napisałaś wcześniej "co Ty z tym wyglądem  to nie o wygląd chodzi"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Niby normalny napisał:

Ale jak to niszczy psychikę tej drugiej osoby 😕

Co niszczy psychikę drugiej osoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Kalina303 napisał:

bo mozna spotkac ideał wyglądowy a i tak nic nie poczuc

A to prawda. Ale można też spotkać kogoś kto się nie podoba i wtedy chyba jest jeszcze trudniej, i to mimo wspaniałego charakteru...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Niby normalny napisał:

takie odrzucenie. 

zapewne nie byłoby to jego pierwsze. 

Ale chyba, tak jak mówicie, koniec jest i tak nieunikniony, zwłaszcza odkąd sprawa została już postawiona jasno i na ostrzu noża...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydawalo mi sie, ze nie bede przekreslac tej relacji, zwlaszcza, ze wlasnie naprawde z nikim dotad mi sie tak dobrze nie dogadywalo i bliscy mowili mi, ze to jest najwazniejsze, zeby sie dobrze dogadywac.

Ale teraz nie jest juz tak slodko-kazdy wspolny wieczor, noc i poranek to napięta nerwowa atmosfera, potem w ciągu dnia znow jest dobrze i milo jak dawniej, ale aż boję się nadejścia nocy ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak brakuje mi nie tylko pociągu, ale też takiej damsko-męskiej ekscytacji, tego banana na twarzy. Jest dobrze, ale jak z mamą, nuda..

No cóż, wychodzi na to, że muszę złamać serce, tak tego nie lubię i cierpię przy tym ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Ono napisał:

Jednak brakuje mi nie tylko pociągu, ale też takiej damsko-męskiej ekscytacji, tego banana na twarzy. Jest dobrze, ale jak z mamą, nuda..

No cóż, wychodzi na to, że muszę złamać serce, tak tego nie lubię i cierpię przy tym ;(

No tak to jest ,że nie kochasz tego kogo chcesz tylko kogo kochasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Ono napisał:

Czy w związku ważniejsze jest żeby odpowiadać sobie z charakteru, czy żeby czuć do drugiej osoby uczucie i pociąg?

Co jeśli z drugą osobą rozumiemy się bez słów, zgadzamy w każdej kwestii, doskonale spędza nam się razem czas i rozmawia, możemy na siebie nawzajem liczyć i mamy do siebie zaufanie, ale...nie mamy ochoty nawet pocałować drugiej osoby, o seksie nie wspominając?

Czy odrzucenie takiej osoby i związku w imię szukania motyli w brzuchu nie świadczyłoby o niedojrzałości, głupocie, małostkowości i nie byłoby błędem, którego by się potem żałowało?

 

Musi byc to i to. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tu nie widze tego wielkiego porozumienia miedzy wami, dogadywania sie, szczerosci, rozmowy. On nawet nie zauwaza, ze nie ma fizycznosci miedzy wami, Ty siedzisz w lazience w milczeniu zamiast porozmawiac. Piszesz, ze nie ma ekscytacji, ze nuda. Jak jest porozumienie duchowe, zgodnosc charakterow to takie cyrki sie nie dzieja, jest zwiazek albo przyjazn I to wychodzi naturalnie, a tu jest jakas dziecinada. Rozumiecie sie bez slow, a kazde oczekuje czegos innego. Nie widze szczerosci z Twojej strony. Nie widzisz tez roznicy pomiedzy plytkim patrzeniem na wyglad drugiej osoby, a fizycznoscia. Osoba nie musi byc piekna, ale nie czuc niczego fizycznego to moze byc przyjazn, a nie zwiazek. To chyba prowo, bo nie chce mi sie wierzyc, ze dorosla osoba moze miec mentalnosc zagubionej nastolatki. Skoro jednak nie rozmawiasz z nim o wszystkim po co to np spanie razem, skoro on nie wie nawet o co chodzi w tej relacji. Gdybyscie sie rozumieli, nie byloby dylematow. Ot cala filozofia. Co do tego, ze wyglad sie nie liczy, jasne, ze sie liczy, ale wnetrze bardziej, bo chodzi o to by moc sie dogadac. Nie chodzi by ktos byl piekny, a nas pociagal, podobal sie. Finalnie i tak wszyscy bedziemy spasieni czy pomarszczeni, ale i tak bedziemy kochac druga osobe za charakter,ale w zwiazku szczegolnie na poczatku nie moze byc tak, ze ktos nas totalnie nie pociaga, a wrecz odpycha. Kosmos. Miej jajca i badz w koncu szczera, przeciez idealnie sie rozumiecie...

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie mnie tu zlinczują ale powiem Ci jak to sie skończyło u mnie

Jesteśmy od 15 lat razem. Po trzech latach wzieliśmy ślub. Po trzech latach było u mnie dokładnie tak samo jak opisujesz. Skończyło sie to dla mnie romansem krótkim ale bardzo burzliwym i niestety sie zakochałam. Kochanek mnie zostawił a ja zostałam z mężem. Jesteśmy razem mamy 4 latnie dziecko i cały ten czas jest tak samo. Przyjaźń i życie bez miłości. A od trzech lat mam romans z dawnym kochankiem bo uczucie do niego nie znikneło. Nie planuje narazie rozwodu ze strachu że sobie nieporadze i że moja  rodzina mnie znienawidzi. Z kochankiem nie bede bo on nie wie czego i jest w trakcie rozwodu. Nie wiem co bedzie dalej ale nienawidze mojego życia odbijam sie ciągle od ściany a do siebie czuje wstręt i obrzydzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Niby normalny napisał:

Może oj może sam przeszedłem też przez coś takiego pare razy.

Nie rozumiem...przeciez to chyba widac jesli rozmawia sie otwarcie z druga osoba..jakies unikanie czegos, nie wiadomo na czym sie stoi itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Ono napisał:

Czyli trzeba olać cały dobry charakter? To czemu ludzie powszechnie mówią, że charakter jest ważniejszy niż wygląd? I że jeśli dla kogoś  wygląd jest ważniejszy niż charakter to świadczy o takiej osobie, że jest niedojrzała, głupia i płytka?

I czemu bliscy mówią mi, że do wspólnego życia ważniejszy jest charakter niż uroda?

Myślę, że to się odnosi do sytuacji jak np. ci się kilku chłopaków podoba to wybierasz tego, który ma dobry charakter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×