Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Karlik1987

Do kobiet w ciąży lub planujących ciążę- szczepicie sie?

Polecane posty

Cześć dziewczyny. Chciałam zapytać czy osoby planujące ciążę bądź będące w.ciąży szczepia sie przeciw covid? Jakie macie zdanie na ten temat, co mówią wasi ginekolodzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczepię się w 16tc, czyli najwcześniejszym terminie, na jaki zgodziła się moja lekarka - polskie towarzystwo ginekologiczne zaleca szczepienie po organogenezie. WHO i amerykańskie CDC nie podają nawet tego warunku, tylko zalecają szczepienia; na świecie szczepi się ciężarne.  Pfizer i Moderna to dwa preparaty zalecane.
Covid w ciąży jest groźniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sie zaszczepilam. Przy pierwszej dawce jeszcze nie wiedzialam o ciąży. Przed drugą Rozmawialam z lekarzem i stwierdził, ze bedzie wiecej korzysci ze szczepienia, jak już i tak mialam 1 dawke. Astra zeneca. Pierwsza dawke bardzo odchorowalam, goraczka 40 stopni 3 dni.

Wczesniej chorowalam na covid i drugi raz bym nie chciala...

Edytowano przez Eralda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Urbanlegend
1 godzinę temu, Anka Skakanka napisał:

Szczepię się w 16tc, czyli najwcześniejszym terminie, na jaki zgodziła się moja lekarka - polskie towarzystwo ginekologiczne zaleca szczepienie po organogenezie. WHO i amerykańskie CDC nie podają nawet tego warunku, tylko zalecają szczepienia; na świecie szczepi się ciężarne.  Pfizer i Moderna to dwa preparaty zalecane.
Covid w ciąży jest groźniejszy.

Ja podobnie- szczepilam się w 17 tc. Statystyki dla kobiet w ciąży są kiepskie, 15% przechodzi covid ciężko, 5% trafia pod respirator. W ciąży nawet przeziębienie może spowodować poważne wady u dziecka, co dopiero kilka dni gorączki i choroba o niewiadomo jakich skutkach w przyszlosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się zaszczepiłam miesiąc temu J&J a jestem w trakcie starania o dziecko. Obaw raczej nie mam żadnych.

Nie miałabym życia w pracy bez szczepienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Urbanlegend

Ja mam umowiony na 5 tygodni po pierwszej dawce, ale wcześniej chce sobie zbadać poziom przeciwciał i jeśli będzie wystarczający to odpuszczę druga dawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Anglii. Jestem w 30tym tygodniu i właśnie mnie zaprosili. Ja ogólnie nic nie mam przeciwko szczepionką. Covidem jako tako się nie przejmuje. Zaszczepilabym się tylko osła świętego spokoju bo dużo podróżujemy więc kwarantanny i testy dla nas to tragedia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×