Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Truskaweczkax

Test ciążowy wykonany po spożyciu alkoholu

Polecane posty

Witam. Zażyłam tabletke ellaone 10h po stosunku były to dni raczej płodne. Okres powinnam dostać 2 dni temu i dalej go nie mam... wczoraj zrobilam test ciążowy po 2 spożytych piwach wyszedl negatywny. Czy wynik testu ma wpływ na alkohol ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Urbanlegend

Piłaś piwo wieczorem i rano robiłaś test? Czy wypiłaś dwa piwa i zrobiłaś test tego samego dnia? Bo jeśli tak to w tak wczesnej ciąży może być wynik fałszywie negatywny przez zbyt duże rozcieńczenie moczu. Test najlepiej wykonać rano, z moczu min. 4 godzinnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Urbanlegend napisał:

Piłaś piwo wieczorem i rano robiłaś test? Czy wypiłaś dwa piwa i zrobiłaś test tego samego dnia? Bo jeśli tak to w tak wczesnej ciąży może być wynik fałszywie negatywny przez zbyt duże rozcieńczenie moczu. Test najlepiej wykonać rano, z moczu min. 4 godzinnego

Wieczorem Wypilam piwa i wieczorem zrobiłam test. Czytalam na internecie ze alkohol nie wpływa na wynik testu 

Edytowano przez Truskaweczkax

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Urbanlegend
7 minut temu, Truskaweczkax napisał:

Wieczorem Wypilam piwa i wieczorem zrobiłam test. Czytalam na internecie ze alkohol nie wpływa na wynik testu 

Bo nie wpływa. W tej sytuacji wynik może być zaklamany bez znaczenia czy wypilabys przed zrobieniem testu 1 l piwa czy 1 l wody- chodzi o rozcieńczenie moczu. Dlatego na wszystkich testach ciążowych jest napisane żeby we wczesnej ciąży robić je od rana kiedy stężenie hormonów jest największe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Urbanlegend napisał:

Bo nie wpływa. W tej sytuacji wynik może być zaklamany bez znaczenia czy wypilabys przed zrobieniem testu 1 l piwa czy 1 l wody- chodzi o rozcieńczenie moczu. Dlatego na wszystkich testach ciążowych jest napisane żeby we wczesnej ciąży robić je od rana kiedy stężenie hormonów jest największe.

A jeśli dzisiaj jeszcze wykonam test to będzie prawdziwy wynik ? Oczywiście dzisiaj nie spożywałam alkoholu 

Edytowano przez Truskaweczkax
Zmiana odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Urbanlegend

... Zrobienie testu ciążowego to naprawdę nie jest chemia kwantowa. Wystarczy nasikać rano na patyk. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Truskaweczkax napisał:

Czy wynik testu ma wpływ na alkohol ? 

Tak, jak wynik będzie negatywny, to piwo będzie wygazowane i niedobre.

A tak serio, tabletka PO to ogromna bomba hormonalna i wpływa na kolejną miesiączkę, możesz dostać ja wcześniej, nie dostać wcale, może trwać dwa tygodnie albo jeden dzień. To normalne po przyjęciu takiej dawki hormonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Iwna napisał:

Tak, jak wynik będzie negatywny, to piwo będzie wygazowane i niedobre.

A tak serio, tabletka PO to ogromna bomba hormonalna i wpływa na kolejną miesiączkę, możesz dostać ja wcześniej, nie dostać wcale, może trwać dwa tygodnie albo jeden dzień. To normalne po przyjęciu takiej dawki hormonów.

Zle napisałam mialo byc czy piwo ma jakiś wplyw na wynik testu. Heh. 

Dzisiaj rano zrobilam test i wyszedl negatywny. A miesiaczka dalej się spóźnia 4 dzien. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Truskaweczkax napisał:

Zle napisałam mialo byc czy piwo ma jakiś wplyw na wynik testu. Heh. 

Dzisiaj rano zrobilam test i wyszedl negatywny. A miesiaczka dalej się spóźnia 4 dzien. 

Normalne. Po tabletce PO możesz w ogóle jej nie dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Iwna napisał:

Normalne. Po tabletce PO możesz w ogóle jej nie dostać.

W ogóle tzn w tym miesiącu nie dostane a w przyszłym miesiącu juz normalnie? 

Test chyba powinien być wiarygodny bo jest zrobiony po terminie miesiączki , nie wiem juz co myśleć... A dwa miesiące temu tez brałam tą tabletke i normalnie wtedy dostam @

Edytowano przez Truskaweczkax
Zmiana odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak będzie u Ciebie, bo każdy organizm jest inny. To ogromna dawka hormonów i może zaburzyć działanie  orgnizmu na wiele miesięcy, ale nie musi. Idź po prostu do ginekologa i wszystkiego się dowiesz.

Edytowano przez Iwna
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×