Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
carina

ciagle problemy z partnerem

Polecane posty

Hej

Pisze aby sie troche wyżalić. Otóż jestem w trudnej relacji z mężczyzną. Ciągle jestem sfrustrowana. 

On jest rozwodnikiem, pływa na kontraktach 3/3 ma tez córke 7 lat. Mieszka w mieszkaniu w domu rodzinnym, on ma 39 lat ja 36. Chodzi o to, że ten związek do łatwych nie należy. Musze przedewszystkim akceptować fakt, ze nie ma go 3 a w czasach pandemii nawet 4 miesiące. Do tego ma córkę, bardzo ją lubie natomiast jak to z dzieckiem, kiedy ona jest to praktycznie sie nie widujemy. Albo na zasadzie, ze ja jade do niego ale wracam na noc do siebie.

Problem polega na tym, że on wiecznie sie czymś zajmuje. Wymyśla sobie zajęcia, często kosztem naszego czasu. Dla niego wróciłam ze szkocji do polski, zaoferował mi abym się do niego wprowadziła. Był to tak naprawde pierwszy okres gdy moglismy byc razem. Spodziewałam sie, ze bedzie miodowo natomiast on oznajmił mi, ze on chce się zajmować swoimi rzeczami i oczekiwał, ze ja tez sie zajme swoimi. Troche szok! Oczywiście rozumiem, ze nie mozna przeciez wisiec na sobie ale powiedzcie mi, czy początki związków nie są właśnie takie? Radość z przebywania razem? On zachowywał się jak w jakimś amoku, wstawał 6-7 rano, budził mnie budzikiem i albo go nie było albo np pomagał bratu w remoncie. Ja w tym czasie zajmowałam się domem. Chciałam odpocząć od pobytu w UK i zrobiłam sobie przerwę od pracy, naa co zareagował niezbyt entuzjastycznie. 

Kłucilismy sie dużo. Głównie nie moglismy zgrać swoich oczekiwań. Ja przyznam, ze inaczej sobie wyobrażałam ten okres. Wiadomo liczyłam na sex kilka razy dziennie, wspolnie spędzanie czasu. Często komunikowałam mu swoje niezadowolenie. On kilka razy oznajmił mi, że nie czuje do mnie tego co by chciał, i że lepiej będzie jak się rozstaniemy...Nie mogłam w to uwierzyć, ze tak mnie potraktował. Koniec końców wyprowadziłam się z płaczem z jego rodzinnego domu, zamówiłam busa i zabrałam wszystkie swoje rzeczy. Gdy wyprowadzałam się, uzgodniliśmy, ze zobaczymy jak będzie między nami kiedy będziemy osobno...WYpłynął na kontrakt na nowy statek i kontakt nie był zbyt częsty. Frustrowało mnie to, klucilismy sie o to i ogólnie ciągle wracał temat tego jak to nie wyszło kiedy wprowadziłam się do niego. W końcu on oznajmił, ze czuje sie osaczony i ze ma już dość ciągłych kłutni, na co ja powiedziałam ze daje mu więc święty spokoj, zablokowałam go i zapomniałam o nim z czasem. Kiedy wrócił z kontraktu to pisał do mnie, w sprawie rzeczy, które zostały u niego. Chial umówić się abym je odebrała. Miło się rozmawiało, po czym on jakby coraz częściej pisał do mnie jakby szukając kontaktu. W końcu poprosił o spotkanie, gdzie zalany łzami prosił mnie abym do niego wróciła i wyznał mi miłość. Byłam zaskoczona tym faktem. Gość przynzał ze był egoistą i że myślał tylko o swoich sprawach.

Z czasem przekonałam się do niego z powrotem. Spotkania były super, czułam ze sie stara i dba o mnie. Do czasu kiedy nie zdecydowałam się aby do siebie wrócić. Wtedy jakby czar prysł. Pojawiły się niejasne sytuacje np meszkaniowa. Ja mam swoje mieszkanie, 46 m ale on nie chce ze mną mieszkać, mówi ze w domu rodzinnym mu wygodnie, ma wszystko pod ręką. Ogolnie zaczęlam sie wahać czy powinnam w to iść, ponieważ nie ma planów mieszkaniowych a ciężko rozwijac zwiazek jak go wiecznie nie ma. On znowu zaczal wymyslac jakies swoje zajęćia, to bratu pomaga np kilka dni a to kladzie sobie cegle na scianie. Teraz nie widzielismy sie 4 dni. Napisal tylko ze caly dzien kladzie cegle i nie ma jak zawdzwonic. Nie zapyta mnie jaki mam grafik i kiedy mam dzień wolny. 4 dni jestem w niepewnosci czy w ogole sie spotkamy. Czuje sie znowu sfrustrowana ta cala sytuacją i już nie wiem czy to ja przesadzam czy cos tu jest nie tak. Dodam, ze on nie rozumie o co mi chodzi i o co sie tak denerwuje...Dodam, ze to juz 3 rok jak to ciagne i mam powoli dosc. Uwazam, ze znamy sie juz na tyle ze powinnismy juz razem mieszkac czy tez planowac wspolna przyszlosc. Pomozcie

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeciez on nie chce "normalnej" przyszlosci z toba. Masz byc tylko z doskoku.

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, carina napisał:

tak uważasz? mam wrażenie, ze go zrażają moje reakcje

No wiesz, na kogoś trzeba zrzucić odpowiedzialność, a przecież nie na siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

już sama nie wiem co sądzić... z jednej strony jeździ ze mną po marketach budowlanych jak sie widzimy, bo wykańczam mieszkanie a z drugiej takie coś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, carina napisał:

tak uważasz? mam wrażenie, ze go zrażają moje reakcje

On sie nie liczy z twoimi potrzebami. Poza tym zostalas zdegradowana do seksu pod reka 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Anielika napisał:

On sie nie liczy z twoimi potrzebami. Poza tym zostalas zdegradowana do seksu pod reka 😉 

liczy sie, jednak nie ze wszystkimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, carina napisał:

liczy sie, jednak nie ze wszystkimi.

 Na przyklad? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie umiem sobie wyobrazić związku z takim podejściem. Już sama nie wiem czy przesadzam, czy mam racje. W każdym badź razie nie czuje się ważna. Odwiózł mnie do domu w srode, potem do soboty robił scianke, raz napisał nawet ze cały dzień działał i przeprosił za brak odzewu ale nie rozumiem jak wiedząc, że pracuje na etat nie ma ochoty aby np zaplanować czas na moje dni wolne, kiedy jest niedziela a my się nei widzielismy od środy rano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam swoje życie, znajomych. Jak on nie pisze to i ja nie pisze. Jemu to jednak nie przeszkadza,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, carina napisał:

Musze przedewszystkim akceptować fakt, ze nie ma go 3 a w czasach pandemii nawet 4 miesiące. Do tego ma córkę, bardzo ją lubie natomiast jak to z dzieckiem, kiedy ona jest to praktycznie sie nie widujemy.

Nie musisz, to był Twój wybór - wiedziałaś, że jest marynarzem i ojcem.

 

17 godzin temu, carina napisał:

Problem polega na tym, że on wiecznie sie czymś zajmuje. Wymyśla sobie zajęcia, często kosztem naszego czasu. Dla niego wróciłam ze szkocji do polski

Zdążyłaś przeprowadzić się dla niego z powrotem zza granicy, ale przez trzy lata nie zdążyłaś zrozumieć, że człowiek "uwięziony" na statku ma potrzebę odżyć i nażyć się na zapas. Oraz że praca w żegludze przyzwyczaiła go do dużej aktywności - poczytaj jakieś blogi albo reportaże na ten temat: na statku przysługuje czas wolny od pracy, ale zawsze znajdzie się coś do roboty. Toteż nic w tym bardzo dziwnego, jeśli w przerwach między kontraktami marynarz nie przestawia się na zupełnie inny tryb funkcjonowania.

 

17 godzin temu, carina napisał:

zrobiłam sobie przerwę od pracy, naa co zareagował niezbyt entuzjastycznie.

Twoja rezygnacja z pracy mogła mu się źle skojarzyć. Marynarze dużo zarabiają, uchodzą za bogatych, co czasem jest główną przyczyną tego, że kobiety zaginają na nich parol. 

 

17 godzin temu, carina napisał:

Wiadomo liczyłam na sex kilka razy dziennie

Wiadomo? 🤣 

Dobra, poważnie -  Wygórowane oczekiwania na tej płaszczyźnie to krok od wpędzenia partnera w uzależnienie. A potem będziesz płakać na myśl o tym, co też on może wyczynia w portach.

 

17 godzin temu, carina napisał:

Pojawiły się niejasne sytuacje np meszkaniowa. Ja mam swoje mieszkanie, 46 m ale on nie chce ze mną mieszkać, mówi ze w domu rodzinnym mu wygodnie, ma wszystko pod ręką. Ogolnie zaczęlam sie wahać czy powinnam w to iść, ponieważ nie ma planów mieszkaniowych

Nie chce z Tobą mieszkać w Twoim mieszkaniu czy w ogóle? Wcześniej mieszkałaś z nim w jego domu rodzinnym - jeżeli to nadal wchodzi w grę i Ci to pasuje, ten związek ma szansę. Jeśli nie, nie ma sensu tego ciągnąć.

 

17 godzin temu, carina napisał:

Uwazam, ze znamy sie juz na tyle ze powinnismy juz razem mieszkac czy tez planowac wspolna przyszlosc.

Zamieszkać razem jak najszybciej, wypracować kompromisy i dopiero wtedy planować coś poważniejszego. A jeśli w krótkim czasie okaże się, że docieranie się wciąż Wam nie wychodzi, dać sobie spokój.

 

17 godzin temu, carina napisał:

Teraz nie widzielismy sie 4 dni. Napisal tylko ze caly dzien kladzie cegle i nie ma jak zawdzwonic. Nie zapyta mnie jaki mam grafik i kiedy mam dzień wolny. 4 dni jestem w niepewnosci czy w ogole sie spotkamy.

Jakkolwiek to brzmi, mężczyznę w związku trzeba sobie wychować (w drugą stronę tak samo). Gdy ktoś nie ma jakiegoś nawyku i z natury jest mało domyślny, czekanie w niepewności na jego ruch nie ma żadnego sensu. Powinnaś jasno zakomunikować, że chcesz wiedzieć, czy się spotkacie. Kładzenie cegły to zajęcie niesprzyjające dzwonieniu, ale dla chcącego nic trudnego. Tak więc za każdym razem, niezależnie od sytuacji obserwuj reakcje i wyciągaj wnioski.

Edytowano przez kurka na maśle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, kurka na maśle napisał:

.... Kładzenie cegły to zajęcie niesprzyjające dzwonieniu, ale dla chcącego nic trudnego....

Ja bym powiedziała, ze bardzo sprzyjające (o ile to są już gotowe płytki ceglane na klej na ścianę) - zero szlifowania czyli większego hałasu, nie ma jakiegoś wielkiego kurzu. Stawiasz blisko tel i przełączasz na glośnomowiacy, albo słuchawki na uszy i tel do kieszeni i jedziesz kilka godzin na pogaduchach 😉 Też miałam takie rozmowy, i to uwierz w gorszych warunkach, dlatego dziwne to jest, że nawet w przerwie od kładzenia ściany nie zadzwonił, albo nie napisał jak mija dzień 😳 To jest przykre i nie ma tu jego jakieś usposobienie samotnika nic do rzeczy! 

Poza tym, dlaczego Ty do niego nie piszesz, kiedy on do Ciebie też nie pisze? Przecież możesz (w ramach rozsądku ofc). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, SheriDANKA 😜 napisał:

słuchawki na uszy i tel do kieszeni i jedziesz kilka godzin na pogaduchach

Można i tak, ale po co ryzykować zdrowiem. Niby oficjalnie nie ma jakichś większych dowodów na szkodliwych wpływ komórek, jednak specjaliści zalecają ostrożność. Na przykład trzymanie telefonu komórkowego blisko układu rozrodczego może okazać się bardzo złym rozwiązaniem dla par, które z czasem chciałyby założyć rodzinę i mieć jeszcze dzieci. To już lepiej zrobić sobie przerwę i zadzwonić z głośnomówiącego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kurka na maśle napisał:

To już lepiej zrobić sobie przerwę i zadzwonić z głośnomówiącego.

No wlasnie albo przerwa w pracy na szybkie zadzwonienie albo głośnomówiący, gdzie właśnie nawet nie trzeba przerywać pracy, jeśli nie ma hałasu.

I tak, słyszałam o tym problemie  bezpłodności i ogólnie, że komórki emitują szkodliwe fale itp. Ja jednak przedstawiłam jedną z możliwości na te szczególną okoliczność no, bo co on tygodniami, dzień w dzień, będzie kładł te cegłę (ozdobną zdaje się) na ścianę w mieszkaniu? To ile te ściany mieszkania mają metrów powierzchni?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O rany, facet po prostu ma ją w doopie.

Uzywa jej tylko jak chce opróżnić worek i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z robiejaklubie, macie zupelnie inne potrzeby i oczekiwania od zwiazku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, carina napisał:

związek został zakończony, dzięki za odpowiedzi

Chyba nie przez kafeterie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×