Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Mewa kontratakuje

Moja nauczycielka języka polskiego (czasy liceum) miała ciekawą dewizę...

Polecane posty

Zawsze mówiła że każdego należy traktować tak jakby to był ostatni dzień jego życia... Powiem szczerze, że (mimo szczytności tej idei) zawsze mieliśmy problem z wprowadzeniem jej w życie. No po prostu są osoby, które nam dopiekły i do których chowamy i będziemy chować urazę. Z drugiej strony czasami nadchodzi  ładny dzień, mamy dobry humor i tak nas nachodzi żeby może być miłym dla otoczenia. Oczywiście trwa to tylko do momentu aż coś nas naprawdę wkurzy 😉

Pomyślałem sobie, że może dziś spróbuję być miły dla otoczenia; miły nawet dla tych, którzy mnie ostatnio wkurzyli, odpowiem im uśmiechem i miłym słowem zamiast kazać im sp...ać. Zobaczę, może tym razem nie przejdzie mi już pod wieczór 😉*

*) w przypadku Kotarby wprowadzę to w życie dopiero gdy wytrzymam tydzień będąc miłym dla innych 😂

Lepsza dewiza to: "Duś bliźniego swego, aż koszula spadnie z niego. A jak udusisz jednego, bierz się za następnego".

• Haha 2
  • Sad 1

11 minut temu, Mewa kontratakuje napisał:

Zawsze mówiła że każdego należy traktować tak jakby to był ostatni dzień jego życia... Powiem szczerze, że (mimo szczytności tej idei) zawsze mieliśmy problem z wprowadzeniem jej w życie. No po prostu są osoby, które nam dopiekły i do których chowamy i będziemy chować urazę. Z drugiej strony czasami nadchodzi  ładny dzień, mamy dobry humor i tak nas nachodzi żeby może być miłym dla otoczenia. Oczywiście trwa to tylko do momentu aż coś nas naprawdę wkurzy 😉

Pomyślałem sobie, że może dziś spróbuję być miły dla otoczenia; miły nawet dla tych, którzy mnie ostatnio wkurzyli, odpowiem im uśmiechem i miłym słowem zamiast kazać im sp...ać. Zobaczę, może tym razem nie przejdzie mi już pod wieczór 😉*

*) w przypadku Kotarby wprowadzę to w życie dopiero gdy wytrzymam tydzień będąc miłym dla innych 😂

Tak trzeba i należy.  Nawet najbardziej wojującego rozbójnika mozna rozłożyc na łopatki życzliwością i dobrym słowem. 

Powodzenia. Jak ktos jest dla mnie niemily to staram sie myslec, ze nie wiem co sie dzieje w jego zyciu, ludzie maja rozne problemy ze soba i to sie odbija na ich zachowaniu.

• Like 1

Być może do wieczora mi przejdzie, ale tak czy siak dziś w ciągu dnia spróbuję. Prawdziwy test nastąpi gdy natknę się na kogoś kto mnie wkurzył, zwłaszcza gdy wkoorv jeszcze jest świeży 😉

But TODAY I'll do my best 🙂

11 minut temu, Kulfon napisał:

Powodzenia. Jak ktos jest dla mnie niemily to staram sie myslec, ze nie wiem co sie dzieje w jego zyciu, ludzie maja rozne problemy ze soba i to sie odbija na ich zachowaniu.

Być może do wieczora mi przejdzie, ale tak czy siak dziś w ciągu dnia spróbuję. Prawdziwy test nastąpi gdy natknę się na kogoś kto mnie wkurzył, zwłaszcza gdy wqurf jeszcze jest świeży. 

But TODAY I'll do my best! 🙂

32 minuty temu, Zpaznokcilakier napisał:

Tak trzeba i należy.  Nawet najbardziej wojującego rozbójnika mozna rozłożyc na łopatki życzliwością i dobrym słowem. 

Tak sądzisz? Myślę, że jednak lepiej to zrobić kopem w jaja i pięścią w nos.

Powodzenia. Kill them with kindness. Mili ludzie to najlepsi ludzie.

1 minutę temu, Rekitor555 napisał:

Tak sądzisz? Myślę, że jednak lepiej to zrobić kopem w jaja i pięścią w nos.

No, jeśli tak sądzisz. Ale wątpię w to, żeby kobieta rzucała się na rozbójnika z piesciami. Chyba, że jakaś mistrzyni sztuk walki. Dawno temu w jaskiniach, kiedy  kobieta miala  z takim do czynienia , to musiała go umiejętnie zwabic do jaskini i otruc. 

1 minutę temu, Zpaznokcilakier napisał:

No, jeśli tak sądzisz. Ale wątpię w to, żeby kobieta rzucała się na rozbójnika z piesciami. Chyba, że jakaś mistrzyni sztuk walki. Dawno temu w jaskiniach, kiedy  kobieta miala  z takim do czynienia , to musiała go umiejętnie zwabic do jaskini i otruc. 

Pisałem o sobie. Natomiast kobieta może rzeczywiście "rozłożyć" napastnika innymi sposobami.

59 minut temu, Mewa kontratakuje napisał:

Najlepsze warunki aby byc milym dla otoczenia i wyluzowac sie, spojrzec optymistycznie na swiat  stawarza zamkniecie kompa i odciecie sie od Kafe 🙂

Przed chwilą, marinero napisał:

Najlepsze warunki aby byc milym dla otoczenia i wyluzowac sie, spojrzec optymistycznie na swiat  stawarza zamkniecie kompa i odciecie sie od Kafe 🙂

🤔 W sumie też racja. TakaJedna już usiłuje mnie wytrącić z tego nastroju; jeszcze się trzymam, ale to ona jest dla mnie dziś prawdziwym testem 🙂

1 minutę temu, Mewa kontratakuje napisał:

🤔 W sumie też racja. TakaJedna już usiłuje mnie wytrącić z tego nastroju; jeszcze się trzymam, ale to ona jest dla mnie dziś prawdziwym testem 🙂

🤣

16 minut temu, Rekitor555 napisał:

Pisałem o sobie. Natomiast kobieta może rzeczywiście "rozłożyć" napastnika innymi sposobami.

Chyba pierwszy raz się zgadzamy. A Ty jeśli  lubisz mieć policję na karku, za rozrabianie, to oczywiście, proszę rozrabiaj śmiało. 

5 minut temu, Zpaznokcilakier napisał:

Chyba pierwszy raz się zgadzamy. A Ty jeśli  lubisz mieć policję na karku, za rozrabianie, to oczywiście, proszę rozrabiaj śmiało. 

No coz, ja nie mogę liczyć na "rozłożenie" przeciwnika.

ale wy ...icie ąż muchy zdychają. prowokacje  frustratów... i tak cios was nie minie. z w...em lub bez za te pirdolenie bzdur z dobrą intencja w domyśle. paciaciaki w dupę jeżozwierza 🙂

5 godzin temu, Rekitor555 napisał:

Lepsza dewiza to: "Duś bliźniego swego, aż koszula spadnie z niego. A jak udusisz jednego, bierz się za następnego".

konkurencje trzeba eliminować, a wszyscy są konkurencją

5 godzin temu, Mewa kontratakuje napisał:

Zawsze mówiła że każdego należy traktować tak jakby to był ostatni dzień jego życia... 

Traktuje tak niektórych w weekend w melinach. Najgorsze jest to, że muszę się spieszyć by mi gagatek nie spier.olił przed północą

8 godzin temu, stary prykacz napisał:

konkurencje trzeba eliminować, a wszyscy są konkurencją

ty nie masz konkurencji, bo głupota nie występuje tak licznie. 😉 jak cię boli głowa może jaki lekarz przepisze ci najwyzej leki na schizofrenię. tak na wszelki wypadek, gdyby diagnoza "czyściciela" nie była jeszcze w medycynie rozpoznana. Może uprawiaj jakiś sport np. latanie latawcem ? 😁

22 godziny temu, Zet napisał:

Traktuje tak niektórych w weekend w melinach. Najgorsze jest to, że muszę się spieszyć by mi gagatek nie spier.olił przed północą

No cóż... może nie o takie znaczenie mi chodziło (to znaczy traktować gościa jakby to był jego ostatni dzień i należy być dla niego dobrym, a nie przekonać go że dziś jeszcze zgonie nędznie :D).

Ale kij, bo i tak nie wystarczyło mi pozytywnego nastawienia na cały dzień 🙂

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się