Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Kitsune

Czy w waszych przedszkolach państwowych jest tak samo?

Polecane posty

W piątek byłam na spotkaniu organizacyjnym w przedszkolu państwowym i mam trochę mieszane uczucia jeśli chodzi o opłaty. Opłaty standardowe żywienie, opieka ok ale za radę rodziców wspomnieli o kwocie 60pln miesięcznie…25dziecix60pln to wychodzi 1500 miesięcznie...

Starsza córka chodziła do innego państwowego przedszkola (to samo miasto)i tam była kwota 40pln miesięcznie za RR(nawet pisałam kiedyś temat tutaj że drogo a tu okazuje się że może być drożej:)). Kompletnie nic się nie działo w przedszkolu z wyjątkiem teatrzyków organizowanych przez ekipę teatralną w wersji pandemicznej czyli udostępniane filmiki na youtube. Nie było żadnych konkursów z nagrodami itd.. Jedyne wydarzenie w roku jakie pamiętam to zatrudnienie aktora na mikołajki na jeden dzień. Sprawozdania z wydatków żadnego nie było tylko przez kilka dni wisiała karteczka z ogólnymi informacjami na co były wydane pieniądze z RR (cytuję: „na teatrzyki, rytmikę, mikołaja i paczki na święta”) . Wszystko fajnie tylko, że na paczkę też była zbiórka 40pln a wiem że rytmika była wcześniej prowadzona przez Panią wychowawczynię. 

Za wszystko inne osobno- podręczniki (150pln, jednorazowo) art. papiernicze (ok. 100pln, jednorazowo) dodadkowe zajęcia 40pln/miesięcznie. W nowym przedszkolu dla młodszej córki podobne opłaty…


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie składkowe na RR 100 zł na semestr plus na początku roku 50 zł na wyprawkę (materiały plastyczne, zabawki itp. Są z tego kupowane). A ze składowych na koniec roku jest opłacana dla dzieci impreza w gospodarstwie agroturystycznym, animatorzy, prezenty dla dzieci i również dla nauczycielek. Za okazje typu teatrzyki płace osobno i są to kwoty zawsze poniżej 15 zł od dziecka. Cos przesadzają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że składka na RR nie jest obowiązkowa. Chyba, ze w umowie z przedszkolem masz inaczej. Ja płacę dobrowolnie. Mozesz powiedzieć, ze nie będziesz płacić, a gdy będzie coś opłacane ze składowych to prosisz o wiadomość z fakturą i ile to wychodzi od dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, wolna_kobieta napisał:

Pobierasz 500+ na swojego bachora i robisz problem i gównoburzę o 60 PLN miesięcznie.

Jprdle... 😂

Dziecko, idź lepiej robić zadania z matmy a nie zajmujesz się sprawami, które Ciebie nie dotyczą.

Nie chodzi o to że nie chce płacić tylko że mam wątpliwości że będzie to właściwie wydane- w poprzednim przedszkolu zupełnie nie wiem na co ta kasa poszła. Ja mogę nawet trzy razy więcej płacić ale chciałabym mieć jakiś jasny system rozliczenia. Eralda miała dobry pomysł z tym podsyłaniem faktur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przedszkolu mojej córki rodzice sami deklarują ile chcą płacić na RR i tyle potem płacą. Z zebrań w poprzednim przedszkolu wiem, że wielu rodziców nie płaci wcale. W takiej sytuacji, ci co płacą składają się na dzieci rodziców którzy nie mają pieniędzy lub zwyczajnie cwaniakuja bo wiedzą, że dziecko i tak bedzie zasponsorowane.

Muszę przyznać, że w obecnym przedszkolu córka dostała fantastyczne prezenty na Gwiazdkę, zajączka a także dzień dziecka. Nie wiem czy tak jest w rzeczywistości, ale biorąc pod uwagę jak kiepsko dofinansowane są przedszkola, to pewnie RR wykłada też pieniądze na farbki, kolorowe papiery, kredki i krepe. 

Zawsze możesz poprosić o dokładne rozliczenie przychodów i wydatków poniesionych w danym roku przedszkolnym ze składek na RR oraz  przedstawienie faktur potwierdzających  te wydatki. To są pieniądze rodziców i każdy ma prawo wystąpić o rozliczenie. Porozmawiaj z innymi rodzicami. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Kitsune napisał:

W piątek byłam na spotkaniu organizacyjnym w przedszkolu państwowym i mam trochę mieszane uczucia jeśli chodzi o opłaty. Opłaty standardowe żywienie, opieka ok ale za radę rodziców wspomnieli o kwocie 60pln miesięcznie…25dziecix60pln to wychodzi 1500 miesięcznie...

Starsza córka chodziła do innego państwowego przedszkola (to samo miasto)i tam była kwota 40pln miesięcznie za RR(nawet pisałam kiedyś temat tutaj że drogo)

A ty uważasz że Forum załatwi sprawę?
Byłaś na zebraniu to czemu nie zadałaś pytania, nie domagałaś się rozliczenia albo nie powiedziałaś po prostu że to za dużo…?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, AgsAgsAgs napisał:

W przedszkolu mojej córki rodzice sami deklarują ile chcą płacić na RR i tyle potem płacą. Z zebrań w poprzednim przedszkolu wiem, że wielu rodziców nie płaci wcale. W takiej sytuacji, ci co płacą składają się na dzieci rodziców którzy nie mają pieniędzy lub zwyczajnie cwaniakuja bo wiedzą, że dziecko i tak bedzie zasponsorowane.

biorąc pod uwagę jak kiepsko dofinansowane są przedszkola, to pewnie RR wykłada też pieniądze na farbki, kolorowe papiery, kredki i krepe. 

To nie jest usprawiedliwienie - jeśli brakuje pieniędzy w budżecie to niech dyrektor ruszy d…ę i się postara a nie szantażuje rodziców. Większość dyrektorów jest najwyraźniej nieudolna za to  przyzwyczajona do sciagania haraczu od rodziców.

Utarło się że taka jest tradycja tymczasem to jest po prostu chore bo rodzice nie są od tego żeby opłacać rzeczy które powinno załatwić przedszkole, np papier czy środki czystości. 
P.S Ileż kosztuje tak bibuła i kredki - co tydzień je kupują? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, campania napisał:

A ty uważasz że Forum załatwi sprawę?
Byłaś na zebraniu to czemu nie zadałaś pytania, nie domagałaś się rozliczenia albo nie powiedziałaś po prostu że to za dużo…?

No autorka właśnie nie wie czy to jest za dużo, czy norma więc zadała pytanie na forum, żeby dowiedzieć się jak jest w innych przedszkolach🤦‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, wolna_kobieta napisał:

Pobierasz 500+ na swojego bachora i robisz problem i gównoburzę o 60 PLN miesięcznie.

Jprdle... 😂

Ojoj, ach te czytanie ze zrozumieniem... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Kitsune napisał:

W piątek byłam na spotkaniu organizacyjnym w przedszkolu państwowym i mam trochę mieszane uczucia jeśli chodzi o opłaty. Opłaty standardowe żywienie, opieka ok ale za radę rodziców wspomnieli o kwocie 60pln miesięcznie…25dziecix60pln to wychodzi 1500 miesięcznie...

Starsza córka chodziła do innego państwowego przedszkola (to samo miasto)i tam była kwota 40pln miesięcznie za RR(nawet pisałam kiedyś temat tutaj że drogo a tu okazuje się że może być drożej:)). Kompletnie nic się nie działo w przedszkolu z wyjątkiem teatrzyków organizowanych przez ekipę teatralną w wersji pandemicznej czyli udostępniane filmiki na youtube. Nie było żadnych konkursów z nagrodami itd.. Jedyne wydarzenie w roku jakie pamiętam to zatrudnienie aktora na mikołajki na jeden dzień. Sprawozdania z wydatków żadnego nie było tylko przez kilka dni wisiała karteczka z ogólnymi informacjami na co były wydane pieniądze z RR (cytuję: „na teatrzyki, rytmikę, mikołaja i paczki na święta”) . Wszystko fajnie tylko, że na paczkę też była zbiórka 40pln a wiem że rytmika była wcześniej prowadzona przez Panią wychowawczynię. 

Za wszystko inne osobno- podręczniki (150pln, jednorazowo) art. papiernicze (ok. 100pln, jednorazowo) dodadkowe zajęcia 40pln/miesięcznie. W nowym przedszkolu dla młodszej córki podobne opłaty…


 

U nas jest jednorazowa opłata na RR 120 zł - z tej kwoty są robione m. in. prezenty dla dzieci, opata za książki i składka na wyprawkę 50 zł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×