Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Jaaktozbyinny

Czy pracowaliscie kiedys z kims z Aspergenem?

Polecane posty

zatrudnilem ostatnio "dziwnego" czlowieka ale specjaliste w swoim fachu.  Problem jest taki ze zaczyna rozwalac zespol. Ktos mi powiedzial ze tak zachowuje sie czlowiek z zespolem aspergena. Jak poczytalem qszystko sie zgadza.  Czy ta sie go przystosowac do normalnych ludzi czy lepiej sobie darowac i od razu zwolnic 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Poetka napisał:

Tak zachowuje czyli jak? Mój ojciec ma aspergera i funkcjonuje całkiem normalnie w społeczeństwie

Generalnie wszyscy go nie lubia to pierwsza rzecz no ale to sie zdarza. Ma problemy w relacjach miedzyludzkich, jest niemiły, itp.

Ale przede wszystkim kurczowo trzyma sie jakis przepisow, regulaminow, zasad. Np.  Potrafi powiedziec ze nie dotarly do niego dokumenty bo mialy byc odkladane na 3 polke od gory a ktos odlozyl na 4.  I on uznal ze skoro byly nie na tej polce co powinny to tak jakby do niego nie dotarly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Poetka napisał:

Niemiły czyli brutalnie szczery o to chodzi? Czy masz na mysli co innego? Moze to cham po prostu

Spytam inaczej - czy rozumie zarty, metafory, aluzje, emocje innych ludzi? A rozmawiales z nim o tym tak w ogole? Bo tacy ludzie nie sa uposledzeni intelektualnie i da im sie takie rzeczy jak odkladanie papierow wytlumaczyc. 

tak, brutalnie szczery i tak bez powodu. Przychodzi do pracy, przechodzi kolo grubego wspolpracownika i potrafi to skomemtowac. Albo ze ktos brudnym samochodem przyjechal to pewnie i w domu ma brudno, tylko uzywa do tego chamskich slow. 

Zartow nie rozumie, metafor, aluzji nic. Nawet jesli ktos chce mu sie odgryzc jakas aluzja to nie zalapie. 

Wiem ze oni nie sa uposledzeni, a z papierami ktos mu qytlumaczyl to skomentowal ze w calej firmie jest balagan i polowe trzeba wystrzelac jak nie rozumie co to 3 polka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma wiedze i uprawnie ia ktore mi sa potrzrbne w firmie. Myslalem ze da sie go wychowac ale chyba szybciej zaczna odchodzic inni wiec bedzie zwolnienie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nadal pracuję, dobry człowiek. Zero jakichkolwiek problemów.

19 godzin temu, Jaaktozbyinny napisał:

Zartow nie rozumie, metafor, aluzji nic. Nawet jesli ktos chce mu sie odgryzc jakas aluzja to nie zalapie. 

No nie, ale w pracy to się pracuje a nie dowcipkuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×