Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Dziumdzik

NERWICA - czy są tu osoby, które zmagają się z tym dziadostwem?

Polecane posty

Hej, od kilku miesięcy męczy mnie nerwica. Spowodowała to pandemia i śmierć na covid przyjaciela. Od tamtej pory nie mogę dojść do siebie. Raz jest lepiej, raz gorzej, walczę na własną rękę, ale nie mija. Byłam ze 2 miesiące temu u lekarza, przepisał mi leki, ale boje się je brać. Wybieram się na psychoterapię, liczę, że pomoże. Podzielicie się swoimi historiami? Jakie mieliście/macie objawy, jak sobie radzicie/poradziliście. Dodam, że podobny epizod miałam 18 lat temu, pod wpływem poważnych zmian w życiu też przeturlała mnie nerwica, ale przeszła sama po kilku miesiącach. Teraz jestem zmaltretowana. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego boisz się brać leki? Jesli stan nie mija samoistnie to musisz brać leki. Co się może stać? Moze okazać się ze czujesz się po nich źle,może cię bolec glowa i czuć się ospała,ale są po to by Ci pomóc. Jeśli nue będą Ci odpowiadać to zmienisz na inne. Psychoterapia,medytacja jest dobra ale trzeba to poprzec lekami. 

U mnie podobnie nerwicą i depresja wracają jak zaczyna przerastać mnie praca i perfekcjonizm. Mam wtedy blokadę,boje się zrobić cokolwiek, mam napady paniki,ciągle boli mnie w klatce piersiowej, problemy żołądkowe i najchętniej bym leżała w łóżku patrzac w sufit. Ale nie można pozwolić na to by nerwica i wyolbrzymione problemy kierowały naszym życiem..Biore pastylkę i jadę dalej. Zresztą jak wiele osob teraz 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak czujesz się po tych lekach? Nie otępiają Cię? Czujesz się sobą? Nigdy nie brałam psychotropów i mam wielkie obawy, że mi zmienią osobowość, że nigdy już nie wrócę do siebie sprzed nerwicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Dziumdzik napisał:

A jak czujesz się po tych lekach? Nie otępiają Cię? Czujesz się sobą? Nigdy nie brałam psychotropów i mam wielkie obawy, że mi zmienią osobowość, że nigdy już nie wrócę do siebie sprzed nerwicy.

Musiałam zmienić kilka razy ale teraz mam stałe. Po jednych vylam otumaniona,po innych mialam mdłości i bole głowy. Teraz jest ok, jestem sobą, ale mnie nie trzęsie w środku 🙂 nie ma czego się bac, bierzemy różne leki by pomóc sobie w bólu więc nie zaniedbujmy naszej psychiki 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Dziumdzik napisał:

Hej, od kilku miesięcy męczy mnie nerwica. Spowodowała to pandemia i śmierć na covid przyjaciela. Od tamtej pory nie mogę dojść do siebie. Raz jest lepiej, raz gorzej, walczę na własną rękę, ale nie mija. Byłam ze 2 miesiące temu u lekarza, przepisał mi leki, ale boje się je brać. Wybieram się na psychoterapię, liczę, że pomoże. Podzielicie się swoimi historiami? Jakie mieliście/macie objawy, jak sobie radzicie/poradziliście. Dodam, że podobny epizod miałam 18 lat temu, pod wpływem poważnych zmian w życiu też przeturlała mnie nerwica, ale przeszła sama po kilku miesiącach. Teraz jestem zmaltretowana. 

Jak lek przepisał ci lekarz to bierz na noc. Na pewno przepisał ci słabe leki bo tylko psychiatra może wypisać mocniejsze.Nawet nie poczujesz że wzięłam tabletkę.Ja też przeszłam swoje.Teść zmarł na covid,mąż walczył w szpitalu ale z nim wszystko ok.Miałam nerwice,gulę w gardle,bezsenność. Lek Hydroksyzyna nie działał.Załatwiłam sobie mocniejsze tabletki i 2 tyg temu doszłam do siebie.Odstawiłam lek i jest ok.Wszystko wróciło do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te leki sa po to, zeby pomoc ci przejsc najgorszy okres.  One wyciszaja ta nerwice, a przynajmniej jej najgorsze objawy.  Za kilka miesiecy mozesz je spokojnie odstawic i zobaczyc czy przeszlas juz najwiekszy dolek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Stokrotka30 napisał:

. Lek Hydroksyzyna nie działał.Załatwiłam sobie mocniejsze tabletki i 2 tyg temu doszłam do siebie.Odstawiłam lek i jest ok.Wszystko wróciło do normy.

Możesz napisać, jakie to były leki i jak długo je brałaś? Czy łykałaś je tylko wtedy, gdy źle się czułaś, czy regularnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Dziumdzik napisał:

Możesz napisać, jakie to były leki i jak długo je brałaś? Czy łykałaś je tylko wtedy, gdy źle się czułaś, czy regularnie?

Lorafen.Brałam tylko przed snem przez 2 miesiace..Nigdy w dzień.

Edytowano przez Stokrotka30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Stokrotka30 napisał:

Lorafen.Brałam tylko przed snem przez 2 miesiace..Nigdy w dzień.

Dzięki. Rozumiem, że ten lek działał 24 h? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Dziumdzik napisał:

Dzięki. Rozumiem, że ten lek działał 24 h? 

Działał nasennie.W dzień jako tako funkcjonowałam.Najgorsze były noce.Bezsenność,lęki,duszności, kołotanie serca.Brałam tabletkę o 20 i spałam do 7 rano,bez przebudzania się w nocy.Czułam jakbym przenosiła się w czasie. Tak dobrze działała tabletka.Lorafen 2,5 gr.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×