Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
petysana

SMS od PGNIG o braku wpłaty

Polecane posty

Dostałam dziś taki SMS od PGNIG: "Informujemy o braku wplaty za fakture nr [...] w kwocie 563.84 zl. Prosimy o pilne uregulowanie naleznosci". Problem w tym, że ja nie korzystam z ich usług. To jeden z tych SMSów od oszustów czy może ktoś podał mój nr zamiast swojego? Może ktoś z was też takie SMSy dostawał? Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, petysana napisał:

Dostałam dziś taki SMS od PGNIG: "Informujemy o braku wplaty za fakture nr [...] w kwocie 563.84 zl. Prosimy o pilne uregulowanie naleznosci". Problem w tym, że ja nie korzystam z ich usług. To jeden z tych SMSów od oszustów czy może ktoś podał mój nr zamiast swojego? Może ktoś z was też takie SMSy dostawał? Co robić?

Strach pomyśleć ,kto ma dostęp do naszych danych ,w tym ja hahaha zadzwoń na info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Leżaczek napisał:

Iść osobiście do nich wyjaśnić sprawę czemu ptrzetwarzaja twój numer, czy masz długi itd itp

Dokąd jak siedziba nie istnieje. Zastanów się co twój mózg przetwarza i przekazuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, agent of Asgard napisał:

Jak z linkiem, to nie klikaj. 

Nie ma linku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, petysana napisał:

Nie ma linku

Przypuszczalnie to SMS od oszustów. Takie info zwykle wysyłają z rachunkiem, mailem lub pocztą.

Ja dostałem z linkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Leżaczek napisał:

Możesz zrobić raport bik.

Aż tak? Ja nie mam nawet własnych pieniędzy, nie chcę się bawić w takie rzeczy, chyba że będą darmowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Sofi napisał:

Strach pomyśleć ,kto ma dostęp do naszych danych ,w tym ja hahaha zadzwoń na info

Co "w tym ja"? Napisałam do nich przez formularz dostępny na ich stronie, nie wiem czy mi odpiszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Stała napisał:

Spam. Zablokuj. 

Skąd pewność, że to spam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Leżaczek napisał:

Iść osobiście do nich wyjaśnić sprawę czemu ptrzetwarzaja twój numer, czy masz długi itd itp

Nie ma nawet ich siedziby w moim mieście, poza tym ja wiem, że nie mam długów, więc po co mam zadawać takie pytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Stała napisał:

Dokąd jak siedziba nie istnieje. Zastanów się co twój mózg przetwarza i przekazuje.

Sprawdzałam w necie i są jakieś siedziby, ale nie w moim mieście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Leżaczek napisał:

Do biura obsługi klienta.

Gdyby to były sprawy priorytetowe i decydujące o egzystencji to można się bawić. A tak. Ignorować. Zablokować. Zapomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, agent of Asgard napisał:

Przypuszczalnie to SMS od oszustów. Takie info zwykle wysyłają z rachunkiem, mailem lub pocztą.

Ja dostałem z linkiem.

No właśnie ten brak linku sprawia, że boję się, że to jed.ak nie oszust 😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, petysana napisał:

Sprawdzałam w necie i są jakieś siedziby, ale nie w moim mieście

Siedziby są fałszywe. Mój nieistniejący bank również ma konto w internecie. Machlojki są oczywiste i łatwo je widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, petysana napisał:

Skąd wiesz?

Bo prawdziwe firmy nie przysylaja SMSow z dokladna kwota ile im wisisz. Jesli nie masz gdzies konta lub firma nie istnieje to zignoruj. jesli dostaniesz takiego SMSa od wlasnego banku to sie z nimi skontaktuj, ale za pomoca oficjalnego numeru lub oficjalnej aplikacji, ktorych zawsze uzywasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Stała napisał:

Gdyby to były sprawy priorytetowe i decydujące o egzystencji to można się bawić. A tak. Ignorować. Zablokować. Zapomnieć.

A co jeśli ktoś sie pomylił i podał mój numer, a dług będzie narastał bez wiedzy klienta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, petysana napisał:

Skąd pewność, że to spam?

Stąd, że jesteś zszkokowana esemesem chociażby i nie oczekiwałas na nic podobnego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, petysana napisał:

A co jeśli ktoś sie pomylił i podał mój numer, a dług będzie narastał bez wiedzy klienta?

Weź. To jest podjudzanie z twojej strony i wiem, że się okropnie nudzisz po szkole.. Nara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Leżaczek napisał:

Inni napisali żeby się nie powtarzać wymieniłem inne rzeczy które można zrobić.

Wymieniles tylko 2 rzeczy i oba mi nie odpowiadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Stała napisał:

Siedziby są fałszywe. Mój nieistniejący bank również ma konto w internecie. Machlojki są oczywiste i łatwo je widać.

Twój nieistniejący bank? Hę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, petysana napisał:

No właśnie ten brak linku sprawia, że boję się, że to jed.ak nie oszust 😕

Zadzwoń do głównego oddziału albo do księgowości, jeśli Cię to frapuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, petysana napisał:

Twój nieistniejący bank? Hę?

To znaczy bank, który się podaje za mój rzeczony ma adresy zmyślone, itp. Sprawdziłam to. Bank mój prawdziwy istnieje. Dziś zbyt szybko myślę. Mam wizję i stąd to wszystko. Przepraszam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Kulfon napisał:

Bo prawdziwe firmy nie przysylaja SMSow z dokladna kwota ile im wisisz. Jesli nie masz gdzies konta lub firma nie istnieje to zignoruj. jesli dostaniesz takiego SMSa od wlasnego banku to sie z nimi skontaktuj, ale za pomoca oficjalnego numeru lub oficjalnej aplikacji, ktorych zawsze uzywasz.

To nie jest SMS od banku, tylko od firmy dostarczającej gaz i prąd. Ja nie mam konta w banku, jak już pisałam nie mam własnych pieniędzy. A firma PGNIG jest jak najbardziej prawdziwa i istnieje. Tylko że ja nie korzystam z ich usług, nie mam nawet gazu w mieszkaniu, a prąd opłaca właścicielka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Leżaczek napisał:

Ja też bym poszedł do nich i opirrdolil 😁

Jesli to jest scam to oni nie maja z tym nic wspolnego, a numer mogl byc podany przez kogos innego. Ja dostaje taki smsy niby od bankow, w ktorych nawet nie mam konta, ale ktos moze miec konto akurat w tym banku i sie nabrac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wierz botom ! Olej to . Pisałaś że 

29 minut temu, petysana napisał:

Problem w tym, że ja nie korzystam z ich usług.

więc ?... co Ci mogą zrobić ? Niech idą do sądu 😉 wygrasz zażądasz odszkodowania. Po grzyba pisać do nich w necie by oprócz tel. mieli e-maila i byś może inne dane z kompa? 

No chyba że temat ma służyć do reklamy Leżaczkowej itd. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Stała napisał:

Stąd, że jesteś zszkokowana esemesem chociażby i nie oczekiwałas na nic podobnego. 

No to prawda. Ale biorę też pod uwagę możliwość że ktoś mógł podać im mój numer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, petysana napisał:

To nie jest SMS od banku, tylko od firmy dostarczającej gaz i prąd. Ja nie mam konta w banku, jak już pisałam nie mam własnych pieniędzy. A firma PGNIG jest jak najbardziej prawdziwa i istnieje. Tylko że ja nie korzystam z ich usług, nie mam nawet gazu w mieszkaniu, a prąd opłaca właścicielka

Powtarzam OLEJ to ! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×