Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Jagoda2809

Świadkowa - problem

Polecane posty

Witajcie 👋🏼
szukałam trochę w lupce, ale nie znalazłam podobnego tematu. Chodzi mi o świadkowanie na ślubie a konkretnie o sytuacje, gdy przyjaciółka postawiła mnie przed faktem dokonanym ze zostałam wpisana na świadkowa. Zrobiło mi się miło ale to co wyszło z późniejszych rozmów kompletnie mnie przeraziło. Wesele ma być ogromne, przygotowania panny młodej też bardzo rozbudowane podobnie jak poprawiny. maja być kręcone jakieś teledyski, świadkowie maja prowadzić zabawy dla gości, pomysłów ciagle przybywa.. wszystko jest straszne dla mnie z tego względu ze jestem osoba nieśmiała i trochę aspołeczna, problemy zdrowotne potęgowane przez stres wiele razy spowodowały ze otarłam się o szpital (migreny w sytuacjach stresowych, zaburzenia widzenia), poza tym nigdy nie byłam na weselu (to może śmieszne, ale mam mała rodzine, prawie wcale znajomych) i nie chciałabym popsuć całej ceremonii i zabawy przez swoje dolegliwości. mam wrażenie ze zostałam wybrana na ta świadkowa bo żadna z koleżanek panny młodej się nie zgodziła na te atrakcje weselne… czy wypada mi odmówić? Jest mi bardzo głupio, ale gdybym od początku wiedziała o takich wielkich planach to bym od razu zrezygnowała a tu coraz bliżej ślubu i coraz więcej obowiązków. Proszę, jesteście bardziej doświadczone wiec przedstawcie mi swój punkt widzenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh wiem coś o tym. Mnie poinformowała "będziesz świadkową na moim ślubie" nawet nie zapytała... Wesele również spore na 130 - 150 osób planowane, ja nie jestem typem imprezowicza, wolałabym posiedzieć w kącie przy stoliku, posłuchać muzyki, pogadać. Nawet nie zapytała się czy chcę być jej świadkową, całe szczęście, że będą 2 świadkowe i 2 świadków to nie będę sama. Chyba, że stanie się cud i uda mi się zajść w ciążę, będę miała konkretny powód żeby odmówić a ona się nie obrazi 🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też dostałaś prawie ze listę zadań, jakie masz zrobic dzień przed ślubem, podczas wesela i po? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Jagoda2809 napisał:

Też dostałaś prawie ze listę zadań, jakie masz zrobic dzień przed ślubem, podczas wesela i po? 

Jeszcze nawet nie wiem co mnie czeka 😅 Druga świadkowa też się za bardzo nie angażuje bo mieszka 300 km dalej. Najgorsze ze to wesele jest już we wrześniu więc pewnie zostanę poinformowana na ostatnią chwilę 😓 

Wiem, że liczy na zorganizowanie wieczoru panieńskiego przez świadkowe, ale ja kompletnie nie wiem jak się za to zabrać, nigdy na takim nie byłam i ogólnie jestem kiepska w organizacji imprez. Wydaje mi się, że powinna to wcześniej z nami uzgodnić 😕 jak już mam działać to wolę według planu wszystko sobie wcześniej poukładać w głowie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze tak… jak masz coś zorganizować, jak dowiadujesz się prawie na ostatnia chwile. ja się dowiedziałam ze wieczór panieński ma być jakiś wypasiony plus sesje zdjęciowe, jakieś filmy, przebieranki, wianki duperele. Ja bym nie umiała kogoś postawić przed faktem dokonanym potem załatwiać takie atrakcje i jeszcze powiedzieć „rób to wszystko bo panna młoda musi mieć wtedy maksymalnie odciążona”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie to jeszcze zastanawiają kwestie finansowe takiej imprezy 😕 

Dokładnie, ja tak samo, zapytałabym najpierw czy ktoś zechciałby być moim świadkiem zaznaczając przy tym, że się nie obrażę jeśli odmowi i nie wymagam od niego cudów. Zresztą ja u siebie nawet nie planuję wesela 😅 jedynie kameralne przyjęcie w gronie rodziny i najbliższych znajomych . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mnie też no i nie oszukujmy się, to jest spory wydatek. Mam takie samo podejście jak ty 🙂 bez zbędnego cudowania i zmuszania kogokolwiek

zamierzasz rezygnować czy jakoś to przełknąć? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głupio mi tak powiedzieć wprost, że rezygnuję 😞 musiałabym mieć jakiś konkretny powód, bo nie chcę żeby się na mnie poobrażali 😞 czekam co wymyśli druga świadkowa (jest jej przyjaciółką od dzieciństwa także lepiej zna pannę młodą). Na razie u nas nikt nic nie wspominał o tym ale szczerze mówiąc nie zamierzam się w to za bardzo angażować, przeczekam w ciszy 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisałaś ze to we wrześniu wiec faktycznie byłoby trochę głupio zrezygnować 

ja się zbieram do poinformowania o rezygnacji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Jagoda2809 napisał:

Pisałaś ze to we wrześniu wiec faktycznie byłoby trochę głupio zrezygnować 

ja się zbieram do poinformowania o rezygnacji 

a na kiedy u Ciebie planowane jest to wesele?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem w takiej samej sytuacji . Ale.oni organizują zabawy i atrakcje dla mnie a ja organizuje sobie alkohol 😂😂😂😂😂 napije się przed, w trakcie dla śmiałości i jakoś to będzie 😂😂😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie zaczął się temat wieczoru panieńskiego ... chyba zwariuję zanim będzie to wesele 😣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to cię przerasta, to pogadaj z nią szczerze. Skoro to twoja przyjaciółka to na bank wie o Twoich dolegliwościach i że jesteś nieśmiałą osobą. Nie koniecznie musisz rezygnować z świadkowania. Powiedz o swoich obawach, i pokaż, że nie chcesz też robić jej przykrości psując jej wesele niespełniając jej oczekiwań. Pannie młodej podczas przygotowań trzeba czasem wylać kubeł zimnej wody i całkowita szczerość jest jaknajbardziej wskazana. Może wystardczy, że będziesz miała jakąś pomoc? Może jeszcze dwei dodatkowe druhny, skoro to ma być z taką pompą?

Życzę powodzenia i dużo zdrówka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zależy od lokalu w którym ma być wesele jeżeli nie ma miejsca dość dużo miejsca to odradzam 360 zabiera miejsce które bardziej się przydaje np do tańczenia jeżeli jest dużo miejsca na sali to można wynająć jeżeli towarzystwo jest w młodym wieku jeżeli starsi to też nie skorzystają albo będą się bali

Mogę też podpowiedzieć hurtownię z alkoholami http://www.alkoparty.pl/wodki Warto jest rozejrzeć się za odpowiednim alkoholem na wesele dl agości. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×