Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
pimpampom

Znajomość obcych języków wam imponuje?

Polecane posty

Nie imponuje tylko pomaga żyć na obczyźnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O tyle, że doceniam wkład pracy włożony w naukę języka obcego. Jednak nie na tyle, żeby to automatycznie budziło mój podziw, zwłaszcza jeśli ktoś uczy/ł się na siłę - w obecnych czasach jest taka masa różnych podręcznych translatorów mowy i pisma (łącznie ze skanerami tekstów na ekranach komputerowych, kartach książek, metkach itd.), że wyważanie otwartych drzwi nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli wziąć pod uwagę pożytkowanie swojej energii. Gimnastykować szare komórki i rozwijać się można na mnóstwo innych sposobów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, podziwiam osoby które biegle władają obcymi językami. Nie jest to.łatwe i o ile języki słowiańskie są podobne do siebie I da się opanować je w jakiś sposób,bo francuski,hiszpański,niemiecki czy mamdarynski to kosmos dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ukończyłam szkołę języka niemieckiego, zdałam egzaminy państwowe. Potem jeszcze różne kursy, dla średnio zaawansowanych, zaawansowanych. Kilkanaście lat pracowałam w roli tłumaczki, ale nie tylko. Ważna też była znajomość spraw technicznych i język techniczny wobec powyższego też był ważny. Kilkanaście lat tak pracowałam. Ale też mam długą przerwę. Teraz, owszem dogadam się, ale niestety musiałabym sporo popracować, żeby wrócić do formy z przed lat. Z językiem trzeba być na bieżąco.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jezeli to tylko angielski to nie. jezeli kilka jezyków biegle to tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi nauka języków daje satysfakcję. Plusem jest też komunikacja z ludźmi, którzy nie mówią po Polsku rozmowa z nimi poszerza też moje horyzonty, nabieram dystansu do wielu spraw i uczę się, że jesteśmy różni i nie ma jednej recepty na wszystko, polecam 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Imponuje mi to że chce się uczyć ludziom tych języków. Mnie wystarczy angielski i znam też trochę niemiecki, więcej nie potrzebuje bo po co? Najwyżej do CV. Może mi się kiedyś zachce jak złapie bakcyla ale narazie to nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy jeden będzie miał bardziej potencjał do nauki języków i innemu młotkiem będziesz tłukł i ciężko .... Z autopsji wiem że same checi nic nie dadzą sama posługuje Angielskim Holenderskim i w połowie Ruskim i chciała bym nauczyć się Arabskiego bardzo mnie ciekawi język lub Japoński niestety brak czasu itp jak narazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, blackopium25 napisał:

Zależy jeden będzie miał bardziej potencjał do nauki języków i innemu młotkiem będziesz tłukł i ciężko .... Z autopsji wiem że same checi nic nie dadzą sama posługuje Angielskim Holenderskim i w połowie Ruskim i chciała bym nauczyć się Arabskiego bardzo mnie ciekawi język lub Japoński niestety brak czasu itp jak narazie

Nazwy języków - małą literą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×