Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Arecibo

Do jakiego wieku ludzie najbardziej boją się, że będzie ciąża, a od jakiego wieku najbardziej boją się, że ciąży nie będzie?

Polecane posty

Tacy, którzy nie chcą dzieci pewnie zawsze, a ci którzy chcą do momentu aż znajdą odpowiedniego partnera. Wtedy wpadniesz czy nie obojętne. Obstawiam że 30 plus.

15 minut temu, Pstrokrotka napisał:

..Zdarzyło mi się być na obczyźnie. Inny świat...

Cieszę się, że zostawiłaś tam dobrą opinię o nas Polakach.

1 minutę temu, Olimpia napisał:

Cieszę się, że zostawiłaś tam dobrą opinię o nas Polakach.

Dobra opinia jest wtedy, kiedy nie wpadną na to, że mają do czynienia z Polakiem. 

3 godziny temu, MysteriousGirl1985 napisał:

Żyjemy w tak pokręconym świecie, że niewiele spraw i sytuacji jest w stanie nas zaskoczyć... coraz więcej wśród nas rodzin patchworkowych, dzieci obcokrajowców, dzieci z różnymi schorzeniami - stało się to w pewnym sensie normą i ja się z tego bardzo cieszę, bo świadczy to, o tym, iż jesteśmy coraz bardziej tolerancyjni 😉

Tolerancyjni czy obojętni? Świat nie jest tolerancyjny, jest obojętny. Mnie się to nie podoba. 

10 minut temu, Mieczwpochwie napisał:

Dobra opinia jest wtedy, kiedy nie wpadną na to, że mają do czynienia z Polakiem. 

Jasno, wyraziłam swoje zdanie na ten temat. 

Do Twojego postu już nic nie dorzucę.

49 minut temu, Olimpia napisał:

W świecie krążą różne krzywdzące opinie ma temat Polaków. Jak wiadomo są to stereotypy, które dotyczą wszystkich narodów. Ale najbardziej bolesne i żałosne są opinie "Polaków" którzy plują we własne gniazdo. I Ty właśnie to zrobiłaś! W ten sposób, rzucasz cień również na siebie i swoją rodzinę.

Czy to jest to zdanie? Świetne! A dopuszczasz do świadomości, że ktoś może mieć swoje zdanie na ten temat? Też świetnie. Więc tekst o pluciu we własne gniazdo był nie na miejscu. 

3 minuty temu, Mieczwpochwie napisał:

Czy to jest to zdanie? Świetne! A dopuszczasz do świadomości, że ktoś może mieć swoje zdanie na ten temat? Też świetnie. Więc tekst o pluciu we własne gniazdo był nie na miejscu. 

Ocenianie wszystkich jedną miarą, jest też nie na miejscu.  

Napisano (edytowany)
5 minut temu, Olimpia napisał:

Ocenianie wszystkich jedną miarą, jest też nie na miejscu.  

Wszystkich nie, ale dziewczyna miała na myśli większość. Bądź po prostu obiektywna. A Twój komentarz łapie za serca ale mija się z prawdą. 

Edytowano przez Mieczwpochwie

2 minuty temu, Mieczwpochwie napisał:

Wszystkich nie, ale dziewczyna miała na myśli większość. Bądź po prostu obiektywna. A Twój komentarz łapie za serca ale mija się z prawdą. 

Odpuść sobie bo zaczynasz się motać.

Dziewczyna jest już duża 😀 Nara!

Przed chwilą, Olimpia napisał:

Odpuść sobie bo zaczynasz się motać.

Dziewczyna jest już duża 😀 Nara!

Obawiam się, że Ty nie wiesz co napisać. Nara! 

57 minut temu, Mieczwpochwie napisał:

Tolerancyjni czy obojętni? Świat nie jest tolerancyjny, jest obojętny. Mnie się to nie podoba. 

Nie wiem, na czym opierasz swoją opinię, ale masz do niej prawo.

Moja jest inna, oparta na obserwacji zachowań ludzi (dzieci i dorosłych) w różnych środowiskach, na przestrzeni kilku ostatnich lat. Tolerancja, a wręcz akceptacja inności. Mimo wszystko. Niech to będzie nawet jakiś ułamek społeczności, ale jest... widzę postęp. Nie chciałabym, co prawda, wchodzić w szczegóły i opowiadać o konkretnych sytuacjach, jednak nawet w najbliższym otoczeniu (i co ciekawe dotyczy to też osób ze starszego pokolenia, które wg mnie są mniej postępowe), zauważam większą skłonność do zrozumienia ludzi 😉

2 godziny temu, MysteriousGirl1985 napisał:

Nie wiem, na czym opierasz swoją opinię, ale masz do niej prawo.

Moja jest inna, oparta na obserwacji zachowań ludzi (dzieci i dorosłych) w różnych środowiskach, na przestrzeni kilku ostatnich lat. Tolerancja, a wręcz akceptacja inności. Mimo wszystko. Niech to będzie nawet jakiś ułamek społeczności, ale jest... widzę postęp. Nie chciałabym, co prawda, wchodzić w szczegóły i opowiadać o konkretnych sytuacjach, jednak nawet w najbliższym otoczeniu (i co ciekawe dotyczy to też osób ze starszego pokolenia, które wg mnie są mniej postępowe), zauważam większą skłonność do zrozumienia ludzi 😉

Fajnie że tak myślisz. 

Owszem, lubimy deklarować tolerancję, ale do momentu kiedy nas problem nie dotyka.

Oglądam w miarę systematycznie Olimpiadę. Gdzieś mi umykają w tvp1 relacje z występów żeglarki Ogar Hill. Nazwisko Hill ma po swojej żonie. Przypadek?

W autobusie często spotykam  Hindusów. Wiesz jakie słyszę komentarze? O. Idzie ciapaty brudas. Jak ktoś usłyszy akcent wschodni, to zaraz patrzą z pogardą. Dziady nam pracę zabierają. Z Ukrainkami zdążyłam złapać krótki kontakt. Jeździły na tej samej trasie. Trochę mi odpowiedziały w jakiej nędzy tam żyją. Dostawały w Polsce najniższą krajową i były szczęśliwe. Pojadły, kupiły kurtki i buty na zimę i odłożyły dla rodziny. Kiedy się im kontrakt kończył, dostały ode mnie pięknie zapakowane prezenty. Obie się popłakały. Byłam jedną z nielicznych traktujących ich jak równych sobie. 

Mam kolegę geja. Bardzo młody chłopak. Mieszka na wsi. Jego własna mama poprosiła żeby się wyprowadził, bo ludzie jej żyć nie dadzą. Tak zrobił. Długo był smutny i podłamany. 

Sama twierdzę, że jestem tolerancyjna, ale nie wiem czy bez mrugnięcia okiem zaakceptowałabym fakt, gdyby mój syn kiedyś powiedział że chce być kobietą, lub weźmie ślub z mężczyzną.

Z czasem tak. Kocham go, ale z łatwością by mi to nie przyszło.

4 godziny temu, Mieczwpochwie napisał:

Obawiam się, że Ty nie wiesz co napisać. Nara! 

Zacytuję jeszcze raz tamten post.

8 godzin temu, Pstrokrotka napisał:

To bardzo optymistyczna wersja. Ja nadal uważam, że Polacy to pruderyjny, żeby nie powiedzieć, zacofany lud😉

A teraz Twój.

4 godziny temu, Mieczwpochwie napisał:

Skąd wiesz co miała na myśli?😀 Z jej postu jasno wynika, że wypowiada się ogólnie o Polakach. Nie ma tam mowy o większości. Więc, co Ci jeszcze mam napisać?

2 minuty temu, Olimpia napisał:

Zacytuję jeszcze raz tamten post.

A teraz Twój.

Skąd wiesz co miała na myśli?😀 Z jej postu jasno wynika, że wypowiada się ogólnie o Polakach. Nie ma tam mowy o większości. Więc, co Ci jeszcze mam napisać?

Przeczytaj jej późniejszy post do MG. Moja Olimpio, znowu chcesz mi tylko dokopać. Za co, pytam? 

6 minut temu, Mieczwpochwie napisał:

Przeczytaj jej późniejszy post do MG. Moja Olimpio, znowu chcesz mi tylko dokopać. Za co, pytam? 

Post do MG, nie ma żadnego związku z postem do którego się odnosiłam. Nie widzę tutaj próby dokopania komukolwiek. Zareagowałam na konkretną wypowiedź. Ot i wszystko, jak to na forum zazwyczaj bywa.

1 minutę temu, Olimpia napisał:

Post do MG, nie ma żadnego związku z postem do którego się odnosiłam. Nie widzę tutaj próby dokopania komukolwiek. Zareagowałam na konkretną wypowiedź. Ot i wszystko, jak to na forum zazwyczaj bywa.

Pięknie mi to wytłumaczyłaś! Jak zwykle zresztą. Bez podtekstów. 

Przed chwilą, Mieczwpochwie napisał:

Pięknie mi to wytłumaczyłaś! Jak zwykle zresztą. Bez podtekstów. 

Dziękuję 🙂 I tym miłym akcentem zakończymy dyskusję.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się