Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Arecibo

Do jakiego wieku ludzie najbardziej boją się, że będzie ciąża, a od jakiego wieku najbardziej boją się, że ciąży nie będzie?

Polecane posty

Napisano (edytowany)

?

Edytowano przez Arecibo

My z żoną jesteśmy grubo po 40ce i wciąż się boimy, że będzie ciąża 🙄

Z wiekiem ryzyko zajścia w ciążę się zmniejsza ale nie jest to niemożliwe przecież. Sądzę, że po 40 stce trudniej i w tym wieku rzadko która kobieta, decyduje się na dziecko.

2 minuty temu, Olimpia napisał:

Z wiekiem ryzyko zajścia w ciążę się zmniejsza

Jakoś nie zauważyłem. Wystarczy, że kichnę w łóżku i już muszę lecieć do apteki po Ellaone 🙄

24 minuty temu, Puchacz Rolny napisał:

My z żoną jesteśmy grubo po 40ce i wciąż się boimy, że będzie ciąża 🙄

Ja jestem tylko trochę po 40 i się nie boję.

7 minut temu, Puchacz Rolny napisał:

Jakoś nie zauważyłem. Wystarczy, że kichnę w łóżku i już muszę lecieć do apteki po Ellaone 🙄

Od kichania się w ciążę nie zachodzi, spokojnie 😀

9 minut temu, Olimpia napisał:

Z wiekiem ryzyko zajścia w ciążę się zmniejsza ale nie jest to niemożliwe przecież. Sądzę, że po 40 stce trudniej i w tym wieku rzadko która kobieta, decyduje się na dziecko.

Coraz częściej 40 letnie kobiety rodzą dzieci. 35 letnie pierworódki to już prawie norma. 

Facet i po 70 tce może zapłodnić kobietę. 

1 minutę temu, Olimpia napisał:

Od kichania się w ciążę nie zachodzi, spokojnie 😀

Taaa, jasne. Ostatnim razem wystarczyło, że żona przechodziła pod oknem jak ja portki chciałem wytrzepać, i bęc! stało się 😲

• Haha 1

2 minuty temu, Pstrokrotka napisał:

Coraz częściej 40 letnie kobiety rodzą dzieci. 35 letnie pierworódki to już prawie norma. 

Facet i po 70 tce może zapłodnić kobietę. 

Raczej do 40 ki decydują się na dziecko. Zgadza się o takich kobietach lekarze mówią, stara pierworódka 🙂

6 minut temu, Puchacz Rolny napisał:

Taaa, jasne. Ostatnim razem wystarczyło, że żona przechodziła pod oknem jak ja portki chciałem wytrzepać, i bęc! stało się 😲

A mój sąsiad, rzucił w żonę majtkami i też zaszła w ciążę 😀

• Like 1

2 minuty temu, błękitnaa napisał:

Kobiety teraz coraz później decydują się na pierwsze dziecko. Znam wiele czterdziestek, które zdecydowały się właśnie około/po czterdziestce. 

Ja też znam takie ale to były tkz wpadki.

1 minutę temu, Olimpia napisał:

Raczej do 40 ki decydują się na dziecko. Zgadza się o takich kobietach lekarze mówią, stara pierworódka 🙂

Dziwię się, że kobieta powtarza takie bzdury...

40 letnia kobieta jest stara?

Jeśli się wzbraniają od płodzenia w tym wieku, to raczej że względu na dziecko. Starają się myśleć perspektywicznie. Dziecko dorosnie, pójdzie do szkoły a inne dzieci krzyczą: 

Babcia po Ciebie przyszła!?

• Like 1

Dziwię się, że kobieta powtarza takie bzdury...

40 letnia kobieta jest stara?

Jeśli się wzbraniają od płodzenia w tym wieku, to raczej że względu na dziecko. Starają się myśleć perspektywicznie. Dziecko dorosnie, pójdzie do szkoły a inne dzieci krzyczą: 

Babcia po Ciebie przyszła!?

Nie było w tym żadnej złośliwości. Powtarzam co mówią lekarze. Opowiadała mi kiedyś znajoma, że lekarze tak mówią o ówczesnych kobietach, które późno zachodzą w ciążę. Spokojnie, nie miałam złych intencji 🙂

1 minutę temu, błękitnaa napisał:

E tam, to się zaciera już, właśnie ze względu na te coraz częstsze późniejsze decyzje o potomku. 

Wśród dorosłych, owszem. 

Dzieci nadal są bezlitosne.

4 minuty temu, błękitnaa napisał:

Takie to ja też znam. Ale jednak więcej tych, które faktycznie chciały. 

Ten wiek niesie za sobą ryzyko, urodzenia chorego dziecka. Te które znam są zdrowe. Różnie to bywa.

6 minut temu, Olimpia napisał:

Nie było w tym żadnej złośliwości. Powtarzam co mówią lekarze. Opowiadała mi kiedyś znajoma, że lekarze tak mówią o ówczesnych kobietach, które późno zachodzą w ciążę. Spokojnie, nie miałam złych intencji 🙂

Mnie nie uraziłaś. Staram się wczuć w rolę 40 letniej ciężarnej kobiety.

Wśród dorosłych, owszem. 

Dzieci nadal są bezlitosne.

Wśród dzieci też jest to coraz rzadsze z tego, co mam okazję obserwować 😉

Poza tym w dzisiejszym świecie naprawdę ciężko jest poznać, ile kto ma lat parząc wyłącznie na wygląd... kobiety 20-letnie potrafią wyglądać jak 40-stki, a 40-stki na co najmniej 10 lat mniej 😉

3 minuty temu, błękitnaa napisał:

Dzieci zawsze będą bezlitosne. I często wynika to ze zwykłej szczerości, niekoniecznie złośliwości. 

Wytłumacz to zapłakanemu dziecku, które nie chce z tego powodu do szkoły iść.

1 minutę temu, Pstrokrotka napisał:

Wytłumacz to zapłakanemu dziecku, które nie chce z tego powodu do szkoły iść.

Dla chcącego zawsze znajdzie się powód, aby dokuczyć, jednak można dziecko od małego uczyć, że najważniejsze jest zdanie jego bliskich i ważnych dla niego osób, a nie opinia środowiska.

4 minuty temu, Pstrokrotka napisał:

Mnie nie uraziłaś. Staram się wczuć w rolę 40 letniej ciężarnej kobiety.

Sądzę, że nikogo nie uraziłam. 

3 minuty temu, MysteriousGirl1985 napisał:

Wśród dzieci też jest to coraz rzadsze z tego, co mam okazję obserwować 😉

Poza tym w dzisiejszym świecie naprawdę ciężko jest poznać, ile kto ma lat parząc wyłącznie na wygląd... kobiety 20-letnie potrafią wyglądać jak 40-stki, a 40-stki na co najmniej 10 lat mniej 😉

To już inny temat.

Osobiście uważam, że to najpiękniejszy okres w życiu kobiety.

5 minut temu, błękitnaa napisał:

Od tego są badania Nifty, SANCO, Fish, czy zwykłe Pappa. 

Ryzyko urodzenia chorego dziecka jest zawsze. Z wiekiem rośnie. 

Dokładnie tak. Chore dzieci rodzą zarówno kobiety młode, jak i starsze. 

1 minutę temu, agent of Asgard napisał:

Dla chcącego zawsze znajdzie się powód, aby dokuczyć, jednak można dziecko od małego uczyć, że najważniejsze jest zdanie jego bliskich i ważnych dla niego osób, a nie opinia środowiska.

Wiem, że wszystko jest do przeskoczenia. I zgadzam się, że rozmowy są ważne.

Wracając do pytania.

Mężczyzna do późnego wieku może spłodzić dziecko. Ale nie każdej kobiecie. U nas menopauza hamuje ten proces. U każdej występuję w różnym okresie życia i często ciągnie się długi czas. 

5 minut temu, Pstrokrotka napisał:

To już inny temat.

Osobiście uważam, że to najpiękniejszy okres w życiu kobiety.

Dokladnie ten sam temat - skoro rozmawiamy o tym, czy dziecko będzie wytykane palcem, że ma "starszą" mamę 😉 

Żyjemy w tak pokręconym świecie, że takie rzeczy mają coraz mniejsze znaczenie, naprawdę. 

Taki przykład - w klasie mojej córki dwójka dzieci jest wychowywana przez babcie - dopóki te babeczki nie powiedziały nam, że nie są mamami, to nikt z nas, dorosłych, ani tym bardziej dzieci nie wpadł na ten pomysł. Zwyczajnie nikt nie zwracał na to uwagi, ani się nad tym nie zastanawiał 😉

Żyjemy w tak pokręconym świecie, że niewiele spraw i sytuacji jest w stanie nas zaskoczyć... coraz więcej wśród nas rodzin patchworkowych, dzieci obcokrajowców, dzieci z różnymi schorzeniami - stało się to w pewnym sensie normą i ja się z tego bardzo cieszę, bo świadczy to, o tym, iż jesteśmy coraz bardziej tolerancyjni 😉

A co do późnego macierzyństwa, to uważam, że nie ma w tym niczego złego. Zresztą jeśli ma to być świadoma decyzja dojrzałej kobiety, która będzie dobrą i kochającą matką, to jestem jak najbardziej za! 

2 minuty temu, MysteriousGirl1985 napisał:

Dokladnie ten sam temat - skoro rozmawiamy o tym, czy dziecko będzie wytykane palcem, że ma "starszą" mamę 😉 

Żyjemy w tak pokręconym świecie, że takie rzeczy mają coraz mniejsze znaczenie, naprawdę. 

Taki przykład - w klasie mojej córki dwójka dzieci jest wychowywana przez babcie - dopóki te babeczki nie powiedziały nam, że nie są mamami, to nikt z nas, dorosłych, ani tym bardziej dzieci nie wpadł na ten pomysł. Zwyczajnie nikt nie zwracał na to uwagi, ani się nad tym nie zastanawiał 😉

Żyjemy w tak pokręconym świecie, że niewiele spraw i sytuacji jest w stanie nas zaskoczyć... coraz więcej wśród nas rodzin patchworkowych, dzieci obcokrajowców, dzieci z różnymi schorzeniami - stało się to w pewnym sensie normą i ja się z tego bardzo cieszę, bo świadczy to, o tym, iż jesteśmy coraz bardziej tolerancyjni 😉

A co do późnego macierzyństwa, to uważam, że nie ma w tym niczego złego. Zresztą jeśli ma to być świadoma decyzja dojrzałej kobiety, która będzie dobrą i kochającą matką, to jestem jak najbardziej za! 

To bardzo optymistyczna wersja. Ja nadal uważam, że Polacy to pruderyjny, żeby nie powiedzieć, zacofany lud😉

1 minutę temu, Pstrokrotka napisał:

To bardzo optymistyczna wersja. Ja nadal uważam, że Polacy to pruderyjny, żeby nie powiedzieć, zacofany lud😉

To nie jest żadna wersja. Swoje zdanie opieram na własnym doświadczeniu w tej kwestii i obserwacji 😉

Jestem przekonana, że przez ostatnich parę lat naprawdę sporo się zmieniło, w zakresie, o którym rozmawiamy. 

2 godziny temu, Pstrokrotka napisał:

W świecie krążą różne krzywdzące opinie ma temat Polaków. Jak wiadomo są to stereotypy, które dotyczą wszystkich narodów. Ale najbardziej bolesne i żałosne są opinie "Polaków" którzy plują we własne gniazdo. I Ty właśnie to zrobiłaś! W ten sposób, rzucasz cień również na siebie i swoją rodzinę.

• Thanks 1

Napisano (edytowany)
9 minut temu, Olimpia napisał:

W świecie krążą różne krzywdzące opinie ma temat Polaków. Jak wiadomo są to stereotypy, które dotyczą wszystkich narodów. Ale najbardziej bolesne i żałosne są opinie "Polaków" którzy plują we własne gniazdo. I Ty właśnie to zrobiłaś! W ten sposób, rzucasz cień również na siebie i swoją rodzinę.

Nie wiem co w świecie się mówi o Polakach. Języki obce są mi na tyle obce, że trudno mi się z nimi wdać w dłuższe dywagacje na temat nacji.

Jestem dobrym obserwatorem i słuchaczem. Zdarzyło mi się być na obczyźnie. Inny świat.

Edytowano przez Pstrokrotka

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się