Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Nailnah

Czy ufacie swoim stomatologom?

Polecane posty

Kilkanaście wizyt w sprawie jednego zęba i jeszcze nie koniec. Zrezygnowałam, poniosłam duże koszty i poszłam do innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy Waszym zdaniem są uczciwi.

Taki oto przykład. Byłam u dentysty, założył mi plombę w jednym z zębów. Po kilku dniach ząb z przerwami mnie pobolewał. Umówiłam się do kontroli. Stomatolog mówi mi, że nie zauważył, ale w tym samym zębie mam ubytek i trzeba to też wypełnić plombą. Ponieważ wydało mi się to podejrzane powiedziałam, że dzisiaj nie jestem przygotowana finansowo i poszłam na wizytę do innego. Okazało się, że ząb jest w porządku. To, że mnie pobolewał - stwierdził ten drugi dentysta -to tak miało prawo być, ponieważ wcześniej leczony ząb był zapewne jeszcze  rozchwiany emocjonalnie.

Miałam też inne przypadki, gdzie stomatolodzy celowo postępowali nie zawsze uczciwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed zabiegiem zalecam prześwietlenie zęba. Widać wszystko w jakim jest stanie korzeń, ile kanałów do zaleczenia i tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Na ogół teraz w dobrych gabinetach stomatologicznych mają urządzenia do diagnostyki obrazowej i wszystko widać na ekranie komputera. Jednakże bywa i tak, że nawet w takim przypadku tenże dentysta zleca szczegółową tomografię komputerową w innym gabinecie. Jeden ząb może mieć nawet kilkaset ujęć, np. 500, 600,  etc.. Pacjenci nie wiedzą, czy jest to konieczne, czy też nie. I bywa, że takie leczenie trwa i trwa. Chodzi o czas i koszty.

I dlatego postawiłam takie pytanie jak w tytule. Ja niestety do wielu stomatologów nie miałam szczęścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałam robione prześwietlenia pojedynczych zębów, tomografię i nawet pantomogram. Tyle, że nie wiem, czy one były zawsze konieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na przykład taki, czy leczenie mogłoby zakończyć  się już podczas jednej wizyty, jeżeli z zębem wszystko jest ok. Ale my pacjenci tego nie wiemy.  Bo może jest tak, że  taki stomatolog umawia kolejne wizyty, które tak naprawdę nie są już potrzebne. A kolejne wizyty to dodatkowe zyski dla lekarza. Tak miałam prawo przypuszczać, gdzie dentysta leczył mi jeden kanał i po trzeciej wizycie powiedział, że to już koniec ale za każdym kolejnym razem to powtarzał. I na nowo rozwiercał ząb. I takich wizyt miałam jedenaście. Na kolejną dwunastą już nie poszłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak,u mojego dentysty jest konkret temat. Wiadomo co do zrobienia i Góra dwie wizyty. Przed tym chodziłam do innego, był arogancki,krytykował i komentował każda rzecz jakby za free mi zęby robił i zwykle czyszczenie z kamienia robił na 4 podejścia kiedy teraz mam zrobione w 10 minut. Zawsze dbałam o zęby więc żałoby nigdy nie było zeby aż tak się upocic. Ale cenił się od wizyty. I tak późno się obudziłam...

Czasem warto zasięgnąć opinii bo partaczy nie brakuje. Moj maz tez miał pecha trafić do dentystki na kanałowe i rozłożyła mu to na kilka wizyty i ostatecznie nawet dobrze nerwami nie usunęła. Zabulił jak na nowy ząb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że podzieliłaś się tą opinią. Poruszyłaś też przy tym kolejny temat - nieprofesjonalnego podejścia do zawodu i zwyczajnego partactwa ze strony tej grupy zawodowej. Tu oczywiście chylę czoło i wyrażam duży szacunek dla tych prawdziwych lekarzy stomatologów, którzy z pełnym zaangażowaniem i empatią wykonują swój zawód. Szkoda tylko, że ja nie miałam szczęścia w większości przypadków na takich trafić.

Należy też zauważyć w jakiej ilości wzrosła liczba gabinetów stomatologicznych, jak są one "wypasione". Dlaczego nie wszyscy udostępniają cennik w swoim gabinecie? Skąd pacjenci mają mieć pewność, że dana usługa dentystyczna została wyceniona właściwie, czy nie ponieśliśmy zbyt wysokiej ceny za tę konkretną usługę?

Dlaczego, dlaczego? Ja miałabym jeszcze więcej taki zapytań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ufacie swoim stomatologom?

Miło byłoby usłyszeć też opinie osób, które miały pozytywne doświadczenia po wizytach u dentystów. No i nie chodzi tu o robienie reklamy nikomu, ale prawdziwe historie i to, że ktoś całymi latami chodzi tylko do tego jednego. Bo mu ufa, jest rzetelny, dokładny, etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ja akurat ufam swojemu dentyście. długo szukałam, zmieniałam gabinety i udało się trafić do stomatologii cichonia. i teraz już tylko u nich leczę się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli  też musiałaś długo szukać i zmieniać gabinety. No, to jednak świadczy, że trudno wśród tej branży trafić na rzetelnego i uczciwego. Podzielisz się tym, co wpłynęło na to, iż właśnie temu dentyście zaufałaś i to u niego zdecydowałaś się pozostać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×