Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Małg

Niedoczynność, odstawienie tabletek anty a ciąża.

Polecane posty

Część wszystkim. 

Może któraś kobitka jest lub była w podobnej sytuacji i może trochę rozwieje moje wątpliwości. :classic_smile: To tak może w skrócie... Mam 24 lata, od 6 lat biorę tabletki antykoncepcyjne (microgynon 21) od ok 5/6 lat leczę się również na niedoczynność tarczycy ( Letrox 50/75). W tym miesiącu chciała bym odstawić tabletki anty i zacząć się starać z mężem o dziecko, ale martwię się że przez moją chorobę i przez to że brałam tabletki będę miała duży problem z zajściem w ciążę. Wizytę u endokrynologa miałam w kwietniu i Pani doktor powiedziała że moje wyniki są bardzo dobre i daje zielone światło jeśli chodzi o ciążę u ginekologa też byłam, cytologia wyszła ok i nie ma żadnych torbieli. Czy któraś z was też była w takiej sytuacji a mimo to udało jej się szybko zajść w ciążę ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sama choruje na niedoczynność i hashimoto. Od prawie roku staramy się o dziecko, bez rezultatów. Nie ma reguły na to jak szybko zajdziesz w ciąże, inni zachodzą od razu, inni mają problem. Dobrze jest przed staraniami zacząć brać witaminy - kwas foliowy. Słyszałam, że po anty najlepiej odczekać trzy miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po odstawieniu tabletek wróci owulacja i będzie wszystko jak należy. Kiedyś nawet słyszałam, że po odstawieniu tabletek jest wyższe ryzyko ciąży bliźniaczej przez jakiś okres ale nie mam na to dowodów 😉 Leczona niedoczynność tarczycy nie powinna być przeszkodą w zajściu w ciążę. Ja oprócz niedoczynności miałam za wysoki poziom prolaktyny oczywiście obie przypadłości leczone i wyniki takie jak powinny być. W lipcu stwierdziliśmy, że idziemy na całość (oczywiście po konsultacji z lekarzem), w październiku dowiedziałam się, że jestem w ciąży. 2-3 cykle i poszło. Bardzo ważne żeby kontrolować tarczyce w trakcie ciąży i brać leki zgodnie z zaleceniami od lekarza. Powodzenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz uregulowane hormony przez letrox to spokojnie uda się  😘

Sama osobiście mam niedoczynność i przy uregulowaniu hormonów lekami (Letrox) problemów nie było aby zajść w ciążę  

Wiadomo jeśli odstawisz antykoncepcyjne to fajnie byłoby gdybyś zaczeła  brać kwas foliowy . Tak jak pisały dziewczyny wyżej owulacja wróci więc będzie wszystko gotowe na dzieciątko  🙂

pozdrawiam  ! I trzymam kciuki  ❤

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×