Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Dzieci zaśmiecają planetę zasranymi pampersami, które będą się rozkładać tysiąc lat. Najgorzej, że większość osób ma to w dupie. Kupują coraz więcej gówna, "Bo ich stać". Nie zastanawiają się co się stanie ze śmieciami, które naprodukowali. Na świecie jest coraz więcej ludzi, więc każdy tak naprawdę powinien ograniczyć się tylko do jednego, max dwójki dzieci, by Ziemia trochę odetchnęła. Nie jesteśmy królikami by mnożyć się jak one. 

• Like 2
  • Thanks 1

Masz rację ale przejedź się z tym postulatem do krajów gdzie 5dzieci to minimum. Nie jestem super ekologiczna, jednak staram się. W ogóle mam wrażenie że o tej ekologii krzyczy się tylko w Europie, a reszta świata ma to gdzieś. 

• Like 1

To nie dzieci zasmiecaja planetę tylko my, rodzice. One same pampersów sobie na tyłeczki nie zakładają. Wiem bo wiele tych pampersów na małe pupy założyłam. 

Postulat o mniejsza ilość dzieci składaj gdzie indziej. Europa wymiera przez zbyt mały przyrost naturalny. Polska również i to z roku na rok szybciej. 

• Like 1
  • Thanks 3

Polska wymiera, a dzieki pandemi zniknelo nas cos okolo 200 000 w przeciagu roku.  Postulat powinien byc o lepsze wychowywanie dzieci, zeby nie kupowaly gwna "bo ich stac".

• Haha 1

3 godziny temu, AgsAgsAgs napisał:

To nie dzieci zasmiecaja planetę tylko my, rodzice. One same pampersów sobie na tyłeczki nie zakładają. Wiem bo wiele tych pampersów na małe pupy założyłam. 

Postulat o mniejsza ilość dzieci składaj gdzie indziej. Europa wymiera przez zbyt mały przyrost naturalny. Polska również i to z roku na rok szybciej. 

Problem w tym, że to właśnie ci oświeceni Europejczycy pomimo mniejszej liczby ludności bardziej zaśmiecają świat niż mieszkańcy Afryki. To w Europie jest największy konsumpcjonizm i myślenie tylko o własnej wygodzie. Leniuszkowi się nawet nie chciało poznać alternatyw pampersów. 

• Like 2
  • Thanks 1

Gość Urbanlegend
57 minut temu, Srimba napisał:

Problem w tym, że to właśnie ci oświeceni Europejczycy pomimo mniejszej liczby ludności bardziej zaśmiecają świat niż mieszkańcy Afryki. To w Europie jest największy konsumpcjonizm i myślenie tylko o własnej wygodzie. Leniuszkowi się nawet nie chciało poznać alternatyw pampersów. 

Niestety muszę się zgodzić. Staram się żyć bardzo ekologicznie i tego samego chce uczyć swoje dziecko, ale odnoszę wrażenie, ze to walka z wiatrakami. Mieszkamy na wsi, dookoła las i jezioro. Za dzieciaka całe wakacje siedzieliśmy ekipa na plaży, a teraz nie ma sąsiada, który latem nie wywala wielkiego basenu w ogródku (dom 200 m od plaży, a w ogródku basen, obłęd). Każdy ma swój basen i każde dziecko się bawi samo, nikt się nie integruje. Latem wieczorami wszędzie chodzą godzinami zraszacze bo wszyscy codziennie podlewają trawniki. Mi się to np w głowie nie mieści jak można lać wodę w trawę gdy mamy jej takie deficyty. Pierwszy raz w życiu tutaj widziałam, że ktoś podlewał liście drzew w ogródku (sąsiad, ojciec trójki dzieci średnio raz w tygodniu tak robi bo twierdzi, że liście się kurzą). Ludzie niestety w ogóle nie myślą aż strach jaki świat zostawimy po sobie i coraz bardziej są wpatrzeni w swój czubek nosa.

Ja rowniez staram sie zstawiac jak najmniejszy slad po sobie.  Dziecko tez tego uczylam i nawet sie teg pilnuje.  Ogolnie jednak swiat niestety jest zasyfiony przez konsumeryzm.  Europa konsumuje, ale Chiny rowniez gdzie pala weglem- niesamowite zanieczyszczenie powietrza, wody i gleby. 

Niestety, ale tutaj sama nauka ekologi nic nie pomoze.  Tutaj potrzeba zmiana calego myslenia i wnetrza czlowieka.  Ludzie wszyscy sami sobie wlasnie i materialnymi rzeczami probuja wypelnic ta dziure, ktora zostawia po sobie brak kontaktow ludzkich i bliskosci.  Niekoniecznie rodziny, ale jakiegos kregu ludzi, malenkiej spolecznosci.  Tutaj nie ma znaczenia czy ktos ma dzieci czy nie.  Ci co nie maja juz samym lataniem na wycieczki doladowuja niesamowita ilosc zanieczyszczen w powietrzu (jeden przelot samolotem to rok jezdzenia samochodem), a ci bezdzietni przeciez dzieci nie maja poniewaz chca wielu przezyc i wycieczki w kazdy kraniec swiata jest bardzo wazny (gdzie zoostawiaja syf kile i mogile oprocz zanieczyszczenia powietrza oczywiscie).

Kazdy chce odkryc nitknity kawalek swiata, pochwalic sie i za chwile jest syf.  Wleza wszedzie ci lakomi wrazen.

17 godzin temu, Srimba napisał:

Dzieci zaśmiecają planetę zasranymi pampersami, które będą się rozkładać tysiąc lat. Najgorzej, że większość osób ma to w dupie. Kupują coraz więcej gówna, "Bo ich stać". Nie zastanawiają się co się stanie ze śmieciami, które naprodukowali. Na świecie jest coraz więcej ludzi, więc każdy tak naprawdę powinien ograniczyć się tylko do jednego, max dwójki dzieci, by Ziemia trochę odetchnęła. Nie jesteśmy królikami by mnożyć się jak one. 

Już od dawna pisałam o tym na różnych forach. Też nie wiem po co się tak mnożyć. Pampers rozkłada się 300 lat... Czyli dziecko już dawno dorośnie, zestarzeje się i umrze, a pampers w który s,r,a,ł dalej będzie się gdzieś rozkładać na wysypisku śmieci...

• Like 1

W ten sposob mozna rowniez powiedziec, ze po co w ogole ludzie.  Skonczyc z tym i zaczac masowo skakac z urwisk do morza i spokoj bedzie

• Like 2
  • Thanks 1

Gość Urbanlegend
1 godzinę temu, Dobrosułka napisał:

W ten sposob mozna rowniez powiedziec, ze po co w ogole ludzie.  Skonczyc z tym i zaczac masowo skakac z urwisk do morza i spokoj bedzie

Spokojnie, nie ma takiej potrzeby bo skażenie środowiska i deficyty wody zrobią to za nas i to jeszcze za życia naszego, a już na pewno naszych dzieci

Po co tyle aut,plastiku,ropy,wycinki drzew...? Pieniądze,egoizm i tego nic nie zatrzyma

10 godzin temu, Urbanlegend napisał:

Spokojnie, nie ma takiej potrzeby bo skażenie środowiska i deficyty wody zrobią to za nas i to jeszcze za życia naszego, a już na pewno naszych dzieci

Jak zaczniemy skakac teraz to moze nie nastapi zalamanie srodowiska.  Dodatkowo wtedy nie beda sie rodzic te dzieci obwiniane za wszystko.

9 godzin temu, KateZRzeszowa napisał:

Po co tyle aut,plastiku,ropy,wycinki drzew...? Pieniądze,egoizm i tego nic nie zatrzyma

Zatrzyma, ale nie po dobroci.

10 godzin temu, Dobrosułka napisał:

Zatrzyma, ale nie po dobroci.

A jaki jest na to sposob? 

Zawsze mnie zastanawia, dlaczego ktoś jako pierwszy argument podaje zaśmiecenie planety?

Ja mam bardziej pragmatyczne podejście- niech nie rozmnażają się osoby:

-które dzieckiem chcą coś rekompensować/podtrzymać trwałość małżeństwa/bo tak wypada

-których na dziecko nie stać.

-którzy nie mają ochoty dbać o dziecka rozwój

- cała patola: alkoholicy, toksyczne osoby, matki które mają coś z garem itd

🙂🙂

• Like 2

55 minut temu, KateZRzeszowa napisał:

A jaki jest na to sposob? 

Zalamanie ekologiczne.  To nie sposob, ale do tego dojdzie i wtedy zaczniemy wymierac.  Dobrowolnie to nikt nie chce zrezygnowac z drugiego samochodu, trzeciego telewizora w lazience czy dodatkowych pustych pokoi w wielkim domu.

18 minut temu, zona Resa napisał:

A niby kto i w jaki sposób miałby kwalifikować ludzi do tych grup? Nie można ludziom zabronic posiadania dzieci, ale na pewno nie należy ich do tego zachęcać czy dofinansowywac. No ale przedsiębiorcy potrzebują siły roboczej, państw mięsa armatniego, a kościoły wiernych. Do tego jeszcze podbijanie bębenka nacjonalizmu i głupia propaganda, że kraj czy kontynent  "wymiera".

To, ze kraj wymiera to nie propaganda- to sa statystyki urzedowe zgonow i narodzin.  

7 minut temu, zona Resa napisał:

Co to znaczy: wymiera? Zmniejsza się liczba ludności zamieszkałych na tym terenie? I fajnie. Gdyby na tym obszarze mieszkało nie 36 a 18, to w czym problem? Mieli by luźniej, było by mniej śmieci, mogli by mniej terenów przeznaczać na zabudowę, mniej na uprawy rolne, posadzić więcej lasów. Same korzysci dla ludzi, chociaż być może strata dla przedsiębiorców, rządu czy kościoła.

Spadek liczby ludnosci jest wymieraniem.  Proste.  Zmniejszenie ludnosci same w sobie nie jest zle o ile w ktoryms momencie zastopuje.  Nazywaja to wymieraniem poniewaz trend trwa od lat i przyspiesza.  Jego kontynuacja naturlanie doprowadzi do wymarcia.  Prosty koncept chyba, ze potrafisz przy 18 milionach to zatrzymac to nastapi wymarcie.

4 minuty temu, zona Resa napisał:

A ja nie potrzebuję drugiego samochodu, ale nie chcę być zmuszonym wymieniać go co 5 lat, bo "ekolodzy" wymusili takie zmiany techniczne, że trwałość samochodu drastycznie spadła. I nie chce jeździć samochodem na wegiel, bo to oznacza jazda elektrykiem. Nie mam ochoty wymieniać co trzy lata lodówki czy pralki, ale muszę, bo producenci robią wyroby typu  jednorazowka, ale to akurat ekologom nie przeszkadza.

To nie ekolodzy rzadza tylko korporacje.  Korporacje jednak pieknie promuja kazdy dodatek do np. lodowki.  Teraz wyswietla ci czego ci brakuje dla przykladu i juz kazdy chce miec.  To jest bledne kolo- konsumeryzm reka w reke z korporacjami.  Tak jak powiedzial facet, ktry naprawial moja lodowke- ludzie nie chca naprawiac lodowek, ani trzymac starych.  Kazdy chce nowa lodowke co 2-3 lata i dlatego producenci robia je tak, zeby wytrzymaly tylko tyle czasu i juz.  Jak mialam telewizor 13 lat to musialam wymienic poniewaz nie dalo sie do niego juz nic podlaczyc.  Co ekolodzy maja z tym wspolnego?  Kosumeryzm- kazdy chce miec cos nowego co chwile, najnowsza nowinke techniczna i dlatego produkuja sprzet, ktory psuje sie po 2-3 latach.

1 minutę temu, zona Resa napisał:

A kiedy, przy obecnym tempie tego "wymierania", dojdziemy do tych 18 milionow? W tym stuleciu? To na razie mamy silniejsze problemy, powodowane właśnie nadmiarem ludzi.  A jeśli nawet dojdzie do 9mln, to w czym problem?

Nie wiem kidy dojdziemy do 18 milionow poniewaz wymieranie przyspieszylo drastycznie przy pandemi korony.  W ostatnim roku spadlo liczba ludnosci o 200 tysiecy takze prognozy na 2050 sa nieaktualne.  9 milionow jest problemem jezeli pozostale panstwa sie rozrastaja i zdecyduja, ze potrzeba im wiecej miejsca na wzrost jak to stwierdzili Niemcy w latach 30-stych ubieglego wieku.  Zwazajac na przyrost naturalny wsrod muzulmanow to mam nadzieje, ze lubisz siedziec w domu i na dwor wychodzic w czarnych ...ennach i rodzic 12 dzieci poniewaz bedzie ich przewaga i te nasze 9 milionow utopi sie wsrod milionow wyznawcow islamu.

54 minuty temu, zona Resa napisał:

A niby kto i w jaki sposób miałby kwalifikować ludzi do tych grup? Nie można ludziom zabronic posiadania dzieci, ale na pewno nie należy ich do tego zachęcać czy dofinansowywac. No ale przedsiębiorcy potrzebują siły roboczej, państw mięsa armatniego, a kościoły wiernych. Do tego jeszcze podbijanie bębenka nacjonalizmu i głupia propaganda, że kraj czy kontynent  "wymiera".

Nie da się zabronić i to właśnie smutne.

Bardziej niż 500 plus przydałyby się ulgi podatkowe dla osób pracujących. Wtedy jest szansa że więcej ogarniętych osób urodzi dziecko, a patologia nie połakomi się na 500 zł. Ktoś kto dba o swoje dziecko doskonale wie, że zapewnienie mu dobrego startu w życiu 500 miesięcznie nie kosztuje. No i te 500 nie wzięło się znikąd-państwo najpierw musi zabrać.

O kościele to nawet nie chce wspominać bo od dawna zastanawiam się nad apostazją z tej gównianej instytucji.

Przed chwilą, zona Resa napisał:

To ekolodzy wymusili dowsizing silnikow samochodowych, debine mechanizmy start-stop czy szereg innych głupot obniżających trwałość i podnoszących koszty samochodów. A producentom to jest na rękę. Natomiast nie słyszałem, by protestowali przeciwko niskiej trwałości urządzeń domowych. Być może są durnie, którzy chcą je zmieniać co 3 lata, bo dodano nowy bajer, ale nawet rozsądni ludzie nie mają innego wyjścia. Może niech tym zajmie się Greta i jej podobni, a odstosunkuje się   samochodów. Dobrze by tez było wprowadzić segregację śmieci w Afryce czy w Indiach, a nie tylko na naszych osiedlach. Bo to tamte słomki plastikowe bardziej szkodzą zolwiom morskim, nie moje.

Zartujesz sobie- zolwikom morskim szkodza twoje slomki poniewaz smieci z Europy i Ameryki Polnocnej sa wysylane do Azji.

Ekolodzy zajmuja sie cala kupa zagadnien w tym samochodow.  Takich durni, ktorzy chca zmieniac sprzet co 2-3 lata jest pelno.  Osoby, ktore chca miec sprzet calymi latami sa w znikomej mniejszosci.

Takiego podejście do macierzyństwa jeszcze nie słyszałam. A sporo już w życiu rzeczy widziałam i słyszałam. Że dzieci zaśmiecają planetę pampersami hehe

10 godzin temu, zona Resa napisał:

Pozostałe państwa Europejskie "wymierają" w tym samym tempie, albo i szybciej. A na imigrantów z poza Europy jest prosty sposób: nie wpuszczać  a jeśli nawet jacyś się przedostana, nie dawać im socjalu. Terenu mają dosyć u siebie, tu przychodzą bo ich się zacheca, bo komuś tam brakuje "rąk do pracy".

Pozostale panstwa niee wymieraja w takim samym tempie poniewaz maja emigrantow np. z Polski, mlodych ludzi, ktorzy sie tam osiedlaja i maja dzieci

Naprawdę? Twierdzisz, że to moje słomki leżą w stosach sięgających pierwszego piętra na ulicach Bombaju czy Kalkuty, albo pływają w wodzie w porcie Lagos? Nie sądzę.

Trwałością urządzeń AGD także. Naprawdę? To nie słyszałem.

Nie wiesz, czy są w mniejszości, bo nie da się tego sprawdzić, jeśli i tak trzeba wymieniać co 3 lata.

Tak twoje slomki leza w roznych krajach Azji- poczytaj sobie zanim zaczniesz sie wypowiadac.

AGD sprzet- ktos ci napisal juz

Wiem, ze sa w mniejszosci

Pozostałe państwa Europejskie "wymierają" w tym samym tempie, albo i szybciej. A na imigrantów z poza Europy jest prosty sposób: nie wpuszczać  a jeśli nawet jacyś się przedostana, nie dawać im socjalu. Terenu mają dosyć u siebie, tu przychodzą bo ich się zacheca, bo komuś tam brakuje "rąk do pracy".

Co to za roznica czy ich wpuscisz czy nie?  PRzy 9 milionach to nawet dostatecznie broni nie wyprdukujesz nie mowiac juz o tym kto bedzie ja trzymal w rekach co zreszta nie ma znaczenia.  50 milionow przeleje sie przez terytrium 9 milionow jak powodz.

1 minutę temu, zona Resa napisał:

Proste wyliczenie: sama pisalas, że w zeszłym roku ludność Polski zmniejszyła się o 200tys. Gdyby nawet dalej zmniejszała się w tym tempie, czyli 1 mln na pięć lat, to do 18mln dojdziemy za 90lat. Ciebie to martwi? Bo mnie nie.

Martwi mnie poniewaz mam dziecko i chce, zeby miala fajne zycie.

To właśnie wtedy by miało fajne, gdy ludzie będą się mnożyć jak króliki, to w ogóle nie będzie miała życia.

Wbij sobie do glowy, ze ludzie w Europie, a tym bardziej w Polsce nie mnoza sie jak kroliki.  Jak masz taki problem z dziecmi to wysylaj antykncepcje do Indi i juz.

Masz słabe pojęcie o wojskowości. Liczy się bardzo technika i wyszkolenie a nie ilość mięsa armatniego.

Ciekawe po co mieli by tu się przelewac, jeśli nikt nie będzie im płacił socjalu? Jakoś nie są chętni by osiedlać się na Białorusi, czy nawet w Polsce. 

Ty masz slabe pojecie o wszystkim.  Beda sie tutaj przelewac jak nas bedzi 9 milionow, a u nich braknie terenow.  Poza tym przeciez wedlug ciebie jak bedzie nas mniej to bedzi tutaj kraina mlekiem i miodem plynaca wiec beda chcieli sie tu pchac.

Jezeli uwazasz, ze mies armatnie sie nie liczy t chyba nie widzialas prasy jak mieso armatnie pchalo sie do Europy

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się