Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Anka91

Ania Bardowska

Polecane posty

11 minut temu, Hauayudoin napisał:

wow, duży dom, mimo posiadania ok domu teraz, budowany już prawie dwa lata a nie wiadomo jak długo, na milionowy kredyt. Super życie na pokaz, typowo zastaw się, a postaw się. Na pierwszy rzut oka jej Instagram to takie slodkie życie, odczarowuje życie na wsi, ze to nie tylko ciężka praca, ze będąc gospodynią można mieć i włosy i paznokcie i najmodniejsze ubrania co sezon, ze można żyć na wysokim poziomie z gospodarstwa. A za kulisami co, kredyt, zadłużeni po uszy. Zanim ten dom wybudują, to dzieciaki dorosną i za 10 lat zostaną z wielkim domem sami. Kolejnym, bo będzie jeszcze dom po dziadkach. No nie pojmuje takiego czegoś:D

No właśnie mnie też przeraża wizja, że dzieciaki wyfruną z gniazda za jakiś czas a oni tam zostaną sami...

Pewnie myślą, że to też inwestycja, że może któreś z dzieci będzie chciało zajmować się gospodarstwem czy tą firmą transportową, że któreś będzie mieszkało z nimi razem ze swoją rodziną... No wiadomo jak to rodzice wymyślają różne scenariusze... Do tego u nas jest ta mentalność, że jak budować to na pokolenia... Sama tak mam.

A z tymi kredytami może też być tak, że ich takie kwoty już nie ruszają. Sam nowy sprzęt rolniczy i wyposażenie do niego to kwoty przekraczające grubo te koszta budowy, więc to już może byc tylko kropla w morzu...

Do tego Anka wydaje się być obrotna i może sporo uda się oszczędzić na współpracach z firmami... Już do tej pory był chyba dach we współpracy, pustaki chyba też (?), okna... Tato chyba robił im ogrzewanie podłogowe... Także to pewnie pomaga dużo zminimalizować koszta... Podobnie jak zrobiła Doriska... Ja akurat czekam na kolejne etapy i tu i tu.

Napisano (edytowany)
21 minut temu, Rytwa napisał:

Dostają dotacje jak większość rolników to wydają bez opamiętania.😂 

Ojej... A to mogą w ten sposób zagospodarować te pieniądze? Przecież są jakieś rozliczenia... Chyba że dom podciągnęli pod działalność bo tam ma być biuro w środku... Ale nie wiem czy tak się da...

Ale podoba mi się, że na przykład ostatnio robili jakąś łąkę ekologiczną w uprawie i za to też jest dotacja... coś mi świta, że mówili o tym że przy domu planują chyba uprawiać warzywa, które będą lokalnie na sprzedaż... to też jest fajne, bo sama korzystam z takiej opcji zakupu warzyw, kiszonek, jaj z zarejestrowanego gospodarstwa rolnego. Wiem, że nie jest to to samo, co swój ogród ale jakościowo o niebo lepsze niż to, co jest do kupienia w sieciówkach czy nawet większość warzyw i owoców z mojego ryneczku... Może to będzie działalność na Anię i stąd te jej studia rolnicze... 

Edytowano przez Kruszonka

7 minut temu, Kruszonka napisał:

No właśnie mnie też przeraża wizja, że dzieciaki wyfruną z gniazda za jakiś czas a oni tam zostaną sami...

Pewnie myślą, że to też inwestycja, że może któreś z dzieci będzie chciało zajmować się gospodarstwem czy tą firmą transportową, że któreś będzie mieszkało z nimi razem ze swoją rodziną... No wiadomo jak to rodzice wymyślają różne scenariusze... Do tego u nas jest ta mentalność, że jak budować to na pokolenia... Sama tak mam.

A z tymi kredytami może też być tak, że ich takie kwoty już nie ruszają. Sam nowy sprzęt rolniczy i wyposażenie do niego to kwoty przekraczające grubo te koszta budowy, więc to już może byc tylko kropla w morzu...

Do tego Anka wydaje się być obrotna i może sporo uda się oszczędzić na współpracach z firmami... Już do tej pory był chyba dach we współpracy, pustaki chyba też (?), okna... Tato chyba robił im ogrzewanie podłogowe... Także to pewnie pomaga dużo zminimalizować koszta... Podobnie jak zrobiła Doriska... Ja akurat czekam na kolejne etapy i tu i tu.

Sama nie chce mieszkać z teściową, a myśli ze za 20 lat z nią synowa będzie chciała:D dobre sobie. Mentalność jest jaka jest, ale widać tez zmianę- budowa takich wysokich domów jak w latach 80/90 odchodzi do lamusa, ludzie na wsiach teraz budują się nisko, często nawet bez poddasza już, ucząc się z doświadczenia jak to wyglądało u ich rodziców/ dziadków.  A i wątpię ze dostali 100 proc pustaków czy dachu tylko za to, ze pokazali to we vlogu. Pewnie jakaś dużą zniżką i tyle, nikt nikomu domu za darmo nie wybuduje w dzisiejszych czasach, pustaki to nie paczka PRowa.

• Like 2

1 minutę temu, Kruszonka napisał:

Ojej... A to mogą w ten sposób zagospodarować te pieniądze? Przecież są jakieś rozliczenia... Chyba że dom podciągnęli pod działalność bo tam ma być biuro w środku... Ale nie wiem czy tak się da...

Ale podoba mi się, że na przykład ostatnio robili jakąś łąkę ekologiczną w uprawie i za to też jest dotacja... coś mi świta, że mówili o tym że przy domu planują chyba uprawiać warzywa, które będą lokalnie na sprzedaż... to też jest fajne, bo sama korzystam z takiej opcji zakupu warzyw, kiszonek, jaj z zarejestrowanego gospodarstwa rolnego. Wiem, że nie jest to to samo, co swój ogród ale jakościowo o niebo lepsze niż to, co jest do kupienia w sieciówkach czy nawet większość z mojego ryneczku... Może to będzie działalność na Anię i stąd te jej studia rolnicze... 

A I ta jej obrotnosc to ja niestety poddaje w wątpliwość. Ciagle tylko rozpiepsz anie kasy na nowe ciuchy dla siebie i dzieci, na paznokcie i włosy to tez wydaje z tysiaka miesięcznie. Jest ładna i zadbana, ale dla mnie nie ma ona nic wspólnego z gospodarnością i obrotnością.

• Like 1

1 minutę temu, Hauayudoin napisał:

Sama nie chce mieszkać z teściową, a myśli ze za 20 lat z nią synowa będzie chciała:D dobre sobie. Mentalność jest jaka jest, ale widać tez zmianę- budowa takich wysokich domów jak w latach 80/90 odchodzi do lamusa, ludzie na wsiach teraz budują się nisko, często nawet bez poddasza już, ucząc się z doświadczenia jak to wyglądało u ich rodziców/ dziadków.  A i wątpię ze dostali 100 proc pustaków czy dachu tylko za to, ze pokazali to we vlogu. Pewnie jakaś dużą zniżką i tyle, nikt nikomu domu za darmo nie wybuduje w dzisiejszych czasach, pustaki to nie paczka PRowa.

Nie no oczywiście, że nikt nie da całości materiałów za nagranie filmiku który obejrzy wąskie grono odbiorców, a szanse na to, że wśród tych widzów znajdzie się duży odsetek, który zastanawia się akurat nad wyborem tego typu produktu to już naprawdę loteria 😄 Ale właśnie chodzi mi o jakieś rabaty i wynagrodzenie za reklamę... 

Dom parterowy jest super opcją. To prawda, teraz buduje się sporo nowoczesnych stodół czy takich na amerykański wzór... No ale co komu się podoba... Mnie w takich piętrowych domach przeraża, że jak już się człowiek zestarzeje albo zachoruje to te chodzenie po schodach góra-dół jest niemałym wysiłkiem... Czasem człowiekowi ciężko zrobić krok nawet do brodzika ale mało kto o tym myśli w młodości...

• Like 1

26 minut temu, Hauayudoin napisał:

A I ta jej obrotnosc to ja niestety poddaje w wątpliwość. Ciagle tylko rozpiepsz anie kasy na nowe ciuchy dla siebie i dzieci, na paznokcie i włosy to tez wydaje z tysiaka miesięcznie. Jest ładna i zadbana, ale dla mnie nie ma ona nic wspólnego z gospodarnością i obrotnością.

Poruszała kiedyś temat wydawania pieniędzy... Chciała uciąć właśnie podobne komentarze tym, że ona prowadzi własną firmę, zarabia swoje pieniądze i może sobie na to pozwolić. 

Ja właśnie też trochę przez to mam do niej zachowawczy stosunek bo z jednej strony nieco zazdroszczę , że może sobie pozwolić na co praktycznie chce ale z drugiej strony za dużo tego wszystkiego, trąci zakupiholizmem i jest nieco... puste?

• Like 3
  • Thanks 2

1 minutę temu, Kruszonka napisał:

Poruszała kiedyś temat wydawania pieniędzy... Chciała uciąć właśnie podobne komentarze tym, że ona prowadzi własną firmę, zarabia swoje pieniądze i może sobie na to pozwolić. 

Ja właśnie też trochę przez to mam do niej zachowawczy stosunek bo z jednej strony nieco zazdroszczę , że może sobie pozwolić na co praktycznie chce ale z drugiej strony za dużo tego wszystkiego, trąci zakupiholizmem i jest nieco... puste?

wiesz, ja mam z tego beke ze ona tak się stroi i odstawiona chodzi, jakby niewiadomo jak reprezentacyjne stanowisko miała, a gdzie głównie czas spędza w domu z dzieciakami. takie dbanie o siebie kosztuje miesięcznie niemało, gdy wszystko robi się na mieście u kosmetyczki. Ja sobie obejrzę i uśmiechnę pod nosem, ze mam prace zdalna i paznokcie mogą odpocząć mi w końcu po latach ich robienia, ze nie trzeba codziennie tapety nakładać, uciesze się ile kasy zaoczedzone na ciuchach przez rok itp. I pomyślę spoko, widocznie takie ma ta kobieta priorytety a nie inne, widocznie jej hobby to wygląd. Ale jej  główna grupa docelowa to kobiety ze wsi, których to kole w oczy bardzo i zazdrość, bo one paznokcie robią raz w roku na wesele jakieś, czy inna uroczystość, bo tak na codzień niepraktyczne no i to kosztuje. Bo widza świeżo wyremontowane w modnym stylu mieszkanie, a w tle jeszcze budowa nowego domu... rów Więc zawsze będzie miała gadane, ze rozrzutna i pusta.

• Like 4

1 godzinę temu, Kruszonka napisał:

Jaki metraż nie wiem ale projekt któryś z tych homekoncept... Duży dom z piętrem lub poddaszem. Jest chyba filmik o projekcie domu, który wybrali 

sam dom podczas budowy widziałam, ale nie pamiętam czy miał piętro i parter czy też dodatkowe poziomy

Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Hauayudoin napisał:

wow, duży dom, mimo posiadania ok domu teraz, budowany już prawie dwa lata a nie wiadomo jak długo, na milionowy kredyt. Super życie na pokaz, typowo zastaw się, a postaw się. Na pierwszy rzut oka jej Instagram to takie slodkie życie, odczarowuje życie na wsi, ze to nie tylko ciężka praca, ze będąc gospodynią można mieć i włosy i paznokcie i najmodniejsze ubrania co sezon, ze można żyć na wysokim poziomie z gospodarstwa. A za kulisami co, kredyt, zadłużeni po uszy. Zanim ten dom wybudują, to dzieciaki dorosną i za 10 lat zostaną z wielkim domem sami. Kolejnym, bo będzie jeszcze dom po dziadkach. No nie pojmuje takiego czegoś:D

A może chcą mieć po prostu duży dla siebie. Niektórzy lubią np. ja, a dzieci nie mamy (tylko ja bym się na ten cel nie zadłuzała po uszy)

Syn ma chyba z 5-6 lat, nie każdy się wyprowadza od rodziców mając 19, może i z 20 lat z nimi pomieszkać.

Wiele, wiele osób buduje dom w trakcie gdy dzieci mają już po kilka lat.

Jakbym ją oglądała dłużej to pewnie bym znalazła do czego się przyczepić, ale na pewno nie do tego

Edytowano przez x_x_x

58 minut temu, Kruszonka napisał:

Mnie w takich piętrowych domach przeraża, że jak już się człowiek zestarzeje albo zachoruje to te chodzenie po schodach góra-dół jest niemałym wysiłkiem... Czasem człowiekowi ciężko zrobić krok nawet do brodzika ale mało kto o tym myśli w młodości...

Zależy od myślenia, nie każdy kupuje/buduje dom z myślą, że to już na całe życie będzie

• Like 1

30 minut temu, Hauayudoin napisał:

wiesz, ja mam z tego beke ze ona tak się stroi i odstawiona chodzi, jakby niewiadomo jak reprezentacyjne stanowisko miała, a gdzie głównie czas spędza w domu z dzieciakami. takie dbanie o siebie kosztuje miesięcznie niemało, gdy wszystko robi się na mieście u kosmetyczki. Ja sobie obejrzę i uśmiechnę pod nosem, ze mam prace zdalna i paznokcie mogą odpocząć mi w końcu po latach ich robienia, ze nie trzeba codziennie tapety nakładać, uciesze się ile kasy zaoczedzone na ciuchach przez rok itp. I pomyślę spoko, widocznie takie ma ta kobieta priorytety a nie inne, widocznie jej hobby to wygląd. Ale jej  główna grupa docelowa to kobiety ze wsi, których to kole w oczy bardzo i zazdrość, bo one paznokcie robią raz w roku na wesele jakieś, czy inna uroczystość, bo tak na codzień niepraktyczne no i to kosztuje. Bo widza świeżo wyremontowane w modnym stylu mieszkanie, a w tle jeszcze budowa nowego domu... rów Więc zawsze będzie miała gadane, ze rozrzutna i pusta.

Masz sporo racji, ale może byc też tak, że ona takie nawyki wyniosła z produkcji rolnika. Wygląd na tip top, mało kiedy drugi raz ten sam ciuch, broń cię jeżu pokazać kawałek bałaganu bo tego widzowie nie lubią... ja czasem zerknę na ceny rzeczy które ma na sobie, no i fakt tanie nie są (nawet domowe dresy) i raczej nie nadają się do biegania po zabłoconym podwórku. Ale mają też sporo spotkań, wyjazdów i ciuchy z Pepco słabo by wyglądały w takiej sytuacji... Może w zwyczajne dni chodzi normalnie...

Ja do kosmetyczek nie chodzę bo nie cierpię jak mi ktoś majstruje przy paznokciach czy twarzy...  Włosy raczej też maluję sama bo po fryzjerze kolor prawie nigdy mi się nie podoba, fryzura ta sama od lat 😂 W domu się nie maluję i ubieram w ciuchy wygodne, czyli najczęściej tshirt i jeansy... Kurczę wychodzi na to, że też nie jestem grupą docelową 🤣

7 minut temu, x_x_x napisał:

Zależy od myślenia, nie każdy kupuje/buduje dom z myślą, że to już na całe życie będzie

I kurcze zazdroszczę tego podejścia

5 minut temu, Kruszonka napisał:

Masz sporo racji, ale może byc też tak, że ona takie nawyki wyniosła z produkcji rolnika. Wygląd na tip top, mało kiedy drugi raz ten sam ciuch, broń cię jeżu pokazać kawałek bałaganu bo tego widzowie nie lubią... ja czasem zerknę na ceny rzeczy które ma na sobie, no i fakt tanie nie są (nawet domowe dresy) i raczej nie nadają się do biegania po zabłoconym podwórku. Ale mają też sporo spotkań, wyjazdów i ciuchy z Pepco słabo by wyglądały w takiej sytuacji... Może w zwyczajne dni chodzi normalnie...

Ja do kosmetyczek nie chodzę bo nie cierpię jak mi ktoś majstruje przy paznokciach czy twarzy...  Włosy raczej też maluję sama bo po fryzjerze kolor prawie nigdy mi się nie podoba, fryzura ta sama od lat 😂 W domu się nie maluję i ubieram w ciuchy wygodne, czyli najczęściej tshirt i jeansy... Kurczę wychodzi na to, że też nie jestem grupą docelową 🤣

Z rolnika na pewno się nauczyła, jak siebie i dom pokazywać przed kamera, żeby wypaść korzystnie. Ale wiesz, jakby była taka skromniejsza, gospodarniejsza, to pokazałaby właśnie te brudne ciuchy po domu, czy rozciągnięty dres. A nie, post domowy, vlog domowy, a ta odstrojona. co vlog czy post to nowe ciuchy, nowe dresy, nowe wszystko.  Ona nie musi chodzić w starym dresie, bo u niej nowe, 3 razy założone i już stare:D  No śmiesznie, bo jednak jej praca to gospodarstwo i rzeczy w okol tego. Nie wiem, może ma taka misje, żeby udowodnić sobie i innym, ze gospodyni mająca gospodarkę, może wyglądać jak gwiazda.

23 minuty temu, x_x_x napisał:

A może chcą mieć po prostu duży dla siebie. Niektórzy lubią np. ja, a dzieci nie mamy (tylko ja bym się na ten cel nie zadłuzała po uszy)

Syn ma chyba z 5-6 lat, nie każdy się wyprowadza od rodziców mając 19, może i z 20 lat z nimi pomieszkać.

Wiele, wiele osób buduje dom w trakcie gdy dzieci mają już po kilka lat.

Jakbym ją oglądała dłużej to pewnie bym znalazła do czego się przyczepić, ale na pewno nie do tego

To jest takie typowo polskie myślenie z przeszłości- budowanie i urządzanie wielkiego domu i przy okazji życia dzieciom, tak jakby one były nasza własnością, zamiast uczyć je samodzielności, rozwijania ich zainteresowan. po to, żeby na ich podstawie dokonywały decyzje samodzielnie, a nie pod wyplywem rodziców, żeby rodzicom nie było smutno itp.

20 godzin temu, x_x_x napisał:

a jaki?

bo oglądam ją bardzo rzadko

Dom ma mieć chyba około 250m. Na filmie z wylewania posadzek mówili, że prawie 300m

• Confused 1

Napisano (edytowany)

Ja ją podziwiam za ten pełny makeup. Kiedyś w jednym odcinku wspomniałam, że rzadko kiedy NIE robi. Sama teraz większość czasu przebywam w domu i zawyczaj wystarczają mi pomalowane rzęsy i brwi 😃

Edytowano przez Heej2909

Mało kto tutaj chyba ma pojęcie jaką rolnicy trzepią kasę...Mieszkam na wsi i widac to na każdym kroku

Wiecie co znam kilka osób co mają domy po 250-300 metrów i prawie każdy ma panią do sprzątania, która przychodzi raz w tygodniu. Pewnie Ania też kogoś takiego sobie zatrudni a publicznie się nie przyzna bo nie wierzę, że będzie 300 m gruntownie sprzątała z dwójką małych dzieci koło nogi. Jeśli chodzi o jej stroje to jedyne co mnie dziwi, to to, że do gotowania nie zakłada żadnych fartuszków a wiadomo coś pryśnie potem ciężko odprać no chyba, że jej nie szkoda bo zaraz nowe kupi. 

Napisano (edytowany)

Kiedyś obserwowałam Małgosię. Osobiście znam takie osoby, które do zdjęć pięknie, ładnie a gdy ich nikt nie widzi to wiecie 💩 Może one mają taką samą zasadę. W końcu pokazuje się sporej grupie osób (myślę, że każda z nas chciałaby dobrze wypaść) i po nagrywaniu przebierają się...nie jest pokazane zawsze jak Ania gotuje itp. od a do z. Chyba, że to taki typ osób, którym nie szkoda ubrań. Ja to zawszę się przebieram w domowe rzeczy 😃

Edytowano przez Heej2909
  • Like 1

Dnia 17.09.2021 o 20:05, Hauayudoin napisał:

To jest takie typowo polskie myślenie z przeszłości- budowanie i urządzanie wielkiego domu i przy okazji życia dzieciom

Dnia 17.09.2021 o 18:21, Kruszonka napisał:

Do tego u nas jest ta mentalność, że jak budować to na pokolenia...

A weryfikowałyście, porównywałyście z innymi krajami?... Przykład pierwszy z brzegu: w Japonii częste jest budowanie dużych domów rodzinnych, kredyty spłacają nawet trzecie pokolenia pomysłodawców.

Dnia 17.09.2021 o 04:59, Kruszonka napisał:

mycie tych ogromnych okien, schody, zwykłe poodkurzanie tego wszystkiego i mycie podłóg na bieżąco... Dom fajny, nowoczesny ale można się zajeździć robotą na jedne ręce

Prawda. Sama mieszkam w podobnym i nawet przy kilku parach rąk robota zdaje się nie mieć końca, gdy lubi się czystość.

Dnia 17.09.2021 o 19:10, Hauayudoin napisał:

wiesz, ja mam z tego beke ze ona tak się stroi i odstawiona chodzi, jakby niewiadomo jak reprezentacyjne stanowisko miała, a gdzie głównie czas spędza w domu z dzieciakami

Upublicznia nagrania, więc tak jakby zaprasza widzów w gości. Nie widzę nic złego w tym, że na filmikach pokazuje siebie i dom od najlepszej strony. Szczególnie że od czasu do czasu uczciwie podkreśla, że na co dzień albo nawet poza kadrem to nie do końca wygląda tak estetycznie.

Dnia 17.09.2021 o 19:47, Kruszonka napisał:

broń cię jeżu pokazać kawałek bałaganu

Przecież pokazuje. A że nie epatuje tym, to tylko dobrze o niej świadczy.

Dnia 17.09.2021 o 20:01, Hauayudoin napisał:

jakby była taka skromniejsza, gospodarniejsza, to pokazałaby właśnie te brudne ciuchy po domu, czy rozciągnięty dres

Niby po co? Żeby dowartościować fleje przed sprzed ekranów?

Dnia 17.09.2021 o 18:34, Hauayudoin napisał:

Na wszystko jej "styka", więc jest wystarczająco obrotna i gospodarna.

Dnia 17.09.2021 o 03:26, WarszawskaLALA napisał:

ona ładnie, poprawnie mówi na tle innych youtuberek, ma poprawna dykcję i przede wszystkim mówi "przedszkole" a nie "przeczkole" 

Ale mówi też: układać klockami zamiast z klocków, winogron zamiast winogrona, gram zamiast gramów, ubierać zamiast zakładać - i tak dalej. Słabo jak na nauczycielkę pracującą wcześniej w przedszkolu, gdzie u dzieci powinno się kształtować prawidłowe wzorce językowe.

• Thanks 1

8 godzin temu, kurka na maśle napisał:

A weryfikowałyście, porównywałyście z innymi krajami?... Przykład pierwszy z brzegu: w Japonii częste jest budowanie dużych domów rodzinnych, kredyty spłacają nawet trzecie pokolenia pomysłodawców.

Hahahaha ta, to podaj źródło ze tak jest w Japonii, bo z tego co czytałam ja, to tam się mieszka w klitkach a nie domach wielopokoleniowych. 

Ta Ania cały czas wydaje sie smutna. Nawet ktos jej napisal komentarz,  ze mimo, ze sie usmiecha to widac smutek w oczach. I cos w tym jest. Może usługiwanie i rodzenie dzieci Grześkowi nie dokonca jej pasuje, mimo ze ma kase dzieki temu

9 minut temu, Kiwimango napisał:

Gdzie wątek o szuszy?

Jest - w piątki nie nagrywam

Duda im groszem sypnął za gościnę xd

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się