Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Incelariusz

Związek z niekatoliczką

Polecane posty

40 minut temu, Incelariusz napisał:

Ty może tak, ale szczególnie mnie interesują te rzekome ograniczenia narzucane przez KK niekatolikom w Polsce.

- cofnięcie dofinansowania in vitro z budżetu i zastąpienie promowaną przez KK naprotechnologią, z której już się cichaczem wycofano z powodu braku skuteczności 

- wprowadzenie recept na pigułkę 24h po stosunku

- wprowadzenie klauzuli sumienia dla aptekarzy

- praktycznie całkowity zakaz aborcji

Wszystkie te zmiany zostały wprowadzone przy poparciu i częściowo z inicjatywy KK 

7 minut temu, janette5757 napisał:

Któregoś dnia dinozaurzyca złożyła jajo, z którego wykluła się kura. Więc najpierw było jajko.

Kur bankiwa, bankiwa[4] (Gallus gallus) – gatunek ptaka z rodziny kurowatych (Phasianidae), uważany za dzikiego przodka kury domowej. Udomowiony został ok. 8000 lat temu[5]. Występuje w północno-wschodnich Indiach i południowo-wschodniej Azji.

Proste 8000 tysięcy lat temu 🙂 złożyła kura   bankiwa ją udomowiono , nazwano kurą domową.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kur_bankiwa

11 minut temu, Doktor Siurek Comeback napisał:

wprowadzenie klauzuli sumienia dla aptekarzy

Nic takiego nie ma -> poczytaj ustawę Prawo farmaceutyczne to zobaczysz.

11 minut temu, Doktor Siurek Comeback napisał:

- praktycznie całkowity zakaz aborcji

To nie decyzja Kościoła tylko Trybunału Konstytucyjnego, który z KK nie ma wspólnego nic.

13 minut temu, Doktor Siurek Comeback napisał:

wprowadzenie recept na pigułkę 24h po stosunku

jeżeli dobrze pamiętam to była to nowelizacja poprzez projekt rządowy a nie kościelny.

14 minut temu, Doktor Siurek Comeback napisał:

cofnięcie dofinansowania in vitro z budżetu i zastąpienie promowaną przez KK naprotechnologią, z której już się cichaczem wycofano z powodu braku skuteczności

To decyzja rządu a nie Kościoła. Naprotechnologia też jest skuteczna - nie tak jak in vitro to fakt, ale jakąś skuteczność ma.

36 minut temu, Incelariusz napisał:

Nic takiego nie ma -> poczytaj ustawę Prawo farmaceutyczne to zobaczysz.

To nie decyzja Kościoła tylko Trybunału Konstytucyjnego, który z KK nie ma wspólnego nic.

jeżeli dobrze pamiętam to była to nowelizacja poprzez projekt rządowy a nie kościelny.

To decyzja rządu a nie Kościoła. Naprotechnologia też jest skuteczna - nie tak jak in vitro to fakt, ale jakąś skuteczność ma.

Ale ten rząd jest tak prokościelny, że jego najwyżsi przedstawiciele siedzą oficjalnie na każdej uroczystości u Rydzyka w Toruniu czy na Jasnej Górze jakby to były wydarzenia tej rangi co wizyta obcej głowy państwa i całują kler po doopach. Jesteś aż tak ograniczony, że tego nie widzisz? Bo jeśli nie, to jesteś zwykłym trollem 😉 

Edytowano przez Doktor Siurek Comeback

53 minuty temu, Doktor Siurek Comeback napisał:

Ale ten rząd jest tak prokościelny, że jego najwyżsi przedstawiciele siedzą oficjalnie na każdej uroczystości u Rydzyka w Toruniu czy na Jasnej Górze jakby to były wydarzenia tej rangi co wizyta obcej głowy państwa

Jak niektórzy z nich są katolikami to siedzą - co w tym dziwnego?

54 minuty temu, Doktor Siurek Comeback napisał:

całują kler po doopach. J

Masz halucynacje. Nikt nikogo nie całuje.

2 godziny temu, Lеżаczеk napisał:

Dziadek miał o tym książkę inyrygowała mnie jak byłem mały.

Leżak Ty wierzący jesteś? Praktykujący, czy poganin czy jak to u Ciebie wygląda? 😄

1 godzinę temu, Czarna Pantera napisał:

Mogę od[powiedzieć więcej  czy pierwsze było jajo czy kura 🙂 ktoś chce oczywiście.

Chinole już dawno nawet jajko podrobiły, więc obecnie nieistotne co było pierwsze. 😄 

3 minuty temu, Czarna Pantera napisał:

Wiadomo że jajko wyszło pupy węża, na pewno czytasz z dziwieniem.

Udowodnij że nie! 

Podtyp kręgowce.

Wyjaśnić uzasadnienie najpierw na planecie była woda, później bakterie, ryby gady, robaki potem wylazło na ląd.

Ewolucja.

Ano w podstawówce jeszcze o tym było coś. 😄 Przecież ta dyskusja tutaj do niczego nie prowadzi. 😄 

Fujka w kabaretach nic ci nie da zgłaszanie mnie do Marty i tylko pogorszysz swoją sytuację waląc na mnie z ucha. 😄 

• Haha 1

12 minut temu, Reszta_jest_miLczeniem napisał:

Ano w podstawówce jeszcze o tym było coś. 😄 Przecież ta dyskusja tutaj do niczego nie prowadzi. 😄 

Fanem programów naukowych, planeta aby była  zdatna do życia.

Życie zaistniało bakterie rozsiane całym kosmosie.

Ziemia kiedyś też umrze,  ale są bakterie które mogą przeżyć bez powietrza i światła. 

Kosmonauci bardzo uważają, coś nie przywlec z innych planet. 

Ogólnie istnieje teoria, życie z ziemi zostało zasiane z kosmosu, rozpadzie jakieś planety, możemy być potomkami ufoludków. 

Akurat ta modka jest przychylna klice bo ich nie banuje za to, że piszą obrzydliwe kłamstwa o moim życiu.

2 minuty temu, Czarna Pantera napisał:

Fanem programów naukowych, planeta aby była  zdatna do życia.

Życie zaistniało bakterie rozsiane całym kosmosie.

Ziemia kiedyś też umrze,  ale są bakterie które mogą przeżyć bez powietrza i światła. 

Kosmonauci bardzo uważają, coś nie przywlec z innych planet. 

Ogólnie istnieje teoria, życie z ziemi zostało zasiane z kosmosu, rozpadzie jakieś planety, możemy być potomkami ufoludków. 

Hehehe mniej wiem spokojniej śpię i czy Ty myślisz, że ludzie których mijasz na ulicy rozważają takie problemy. 😄 

Ale prędzej uwierzę w obcą cywilizacje bardziej rozwiniętą od nas niż w jakieś bóstwa, tylko spod kontroli wymkneła im się nasza ewolucja. Nawet sami nadalismy sobie nazwę "człowiek" 😄

3 godziny temu, Incelariusz napisał:

Jak związał się z tobą i ci nie wtłacza religii do głowy każdego dnia to żaden z niego katolik. Ale cóż... do piekła też ktoś musi iść.

Oje 🙂 Katolik ma za zadanie wtlaczac religie do glowy innym, bo pojdzie do piekla? Dobre hehe 

Religia bazujaca na strachu. Wstretna beee

Moj maz jest  juz na etapie, ze nie potrzebuje posrednikow 😛 Jeszcze troche i wypisze sie z tej organizacji tak jak i ja to zrobilam.

32 minuty temu, Wíďmo napisał:

Hehehe mniej wiem spokojniej śpię i czy Ty myślisz, że ludzie których mijasz na ulicy rozważają takie problemy. 😄 

Ale prędzej uwierzę w obcą cywilizacje bardziej rozwiniętą od nas niż w jakieś bóstwa, tylko spod kontroli wymkneła im się nasza ewolucja. Nawet sami nadalismy sobie nazwę "człowiek" 😄

Nie rozważania tak mówią wybitni uczeni.  Filmy na Planet, Discovery ID chanet, YouTube coś znajdziesz.

Naukowcy 🙂  nie moje.

9 minut temu, Anielika napisał:

Katolik ma za zadanie wtlaczac religie do glowy innym, bo pojdzie do piekla? Dobre hehe 

To się nazywa misyjny charakter religii. Nie można być dobrym chrześcijaninem jeżeli nie ewangelizujemy innych. Ja np. staram się robić poprzez to forum.

10 minut temu, Anielika napisał:

Religia bazujaca na strachu.

Chrześcijaństwo przede wszystkim bazuje na miłości. Bać to się można jak się jest daleko od Boga.

10 minut temu, Anielika napisał:

Moj maz jest  juz na etapie, ze nie potrzebuje posrednikow

Co masz na myśli?

11 minut temu, Anielika napisał:

Jeszcze troche i wypisze sie z tej organizacji tak jak i ja to zrobilam.

Jak jest niewierzący to co mu zależy czy będzie figurował w księgach kościelnych czy nie? Jakbym był ateistą to bym miał wywalone na to, czy jestem w KK czy nie, bo bym to uważał za nieistotne. Więc po co ateiści bawią się w te całe apostazje?

36 minut temu, KIaudia' napisał:

Akurat ta modka jest przychylna klice bo ich nie banuje za to, że piszą obrzydliwe kłamstwa o moim życiu.

Ale to nic klice nie da, bo modka ma zbyt ograniczony dostęp więc nie zagwarantuje im bytu na tym forum, a dla kliki bycie na wygnaniu na tamtym forum to zapewniam Cię największa kara dla nich, bo aż wychodzą z siebie żeby tu pisać i tam ciągle o tym co na kafe majączą. 😄 

• Thanks 1

Przed chwilą, Czarna Pantera napisał:

Nie rozważania tak mówią wybitni uczeni.  Filmy na Planet, Discovery ID chanet, YouTube coś znajdziesz.

Naukowcy 🙂  nie moje.

Załóżcie sobie swój wątek a nie zaśmiecacie mój.

Naukowcy 🙂  nie moje.

Ale ja to obczajałem już lata temu tak jak o ewolucji. 😄 

Obecnie bardziej interesuje mnie sztuczna inteligencja/byty humanoidalne które już nie od dzisiaj są tworzone. 😄 

1 minutę temu, Incelariusz napisał:

Kwestia wiary, dowodów naukowych. ok 🙂 

5 minut temu, Incelariusz napisał:

Nie ty rozdajesz tutaj karty i jak ci coś nie pasuje to zmień forum. 😄 

Kwestia wiary, dowodów naukowych. ok 🙂 

No chyba żartujesz jeżeli ulegniesz jakiemuś nawiedzonemu typowi i niech on się cieszy, że w ogóle ktoś tu pisze. 😄 

1 minutę temu, Wíďmo napisał:

Nie ty rozdajesz tutaj karty i jak ci coś nie pasuje to zmień forum. 😄

Kultura dyskusji to nie jest coś co ja sobie wymyśliłem. Takim zachowaniem pokazujecie brak kultury i tyle.

3 minuty temu, Incelariusz napisał:

Kultura dyskusji to nie jest coś co ja sobie wymyśliłem. Takim zachowaniem pokazujecie brak kultury i tyle.

Czy mogę dyskutować Bóg stworzył ziemię, najpierw był wielki wybuch, tak powstała Ziemia  do tego momentu się zgadza.  

Stworzył wszystko w 7 dni znalazł na ziemi,   ulepił gliny Adama i Ewę,

Ten opis nie jest przekładnią jeden do jeden, tylko przykładowe tłumaczenie dla ludzi prostych w tamtych czasach.

10 minut temu, Incelariusz napisał:

Ja nie uznaje autorytetów, tak jak wcale nie muszę modlić się w kościele, czy też nie muszę spożywać alkoholu w knajpie. 😄 Jest tyle miejsca, więc możesz omijać komenty które cię nie interesują i nie zawracaj mi gitary. 😄 

Klaudia, bo to tak jest że musi być źle aby było dobrze, tak jak potrzebny jest smutek abyśmy wiedzieli jak wygląda radość. 😉 

Robimy muzyczny wątek? 🙂

1 minutę temu, Czarna Pantera napisał:

Czy mogę dyskutować Bóg stworzył ziemię, najpierw był wielki wybuch, tak powstała Ziemia  do tego momentu się zgadza.  

Stworzył wszystko w 7 dni znalazł na ziemi,   ulepił gliny Adama i Ewę,

Ten opis nie jest przekładnią jeden do jeden, tylko przykładowe tłumaczenie dla ludzi prostych w tamtych czasach.

My w tym wątku nie mamy rozważać czy stworzenie opisane w Biblii jest zgodne z wymysłami uczonych mądrali tylko dyskutujemy czy katolik powinien wziąć sobie jako partnerkę niekatoliczkę.

Z ostatnim zdaniem się akurat zgadzam.

1 godzinę temu, Incelariusz napisał:

My w tym wątku nie mamy rozważać czy stworzenie opisane w Biblii jest zgodne z wymysłami uczonych mądrali tylko dyskutujemy czy katolik powinien wziąć sobie jako partnerkę niekatoliczkę.

Z ostatnim zdaniem się akurat zgadzam.

Katolik może być z ateistka. 

Co w tym złego? 

Po prostu tylko musi się za nią pomodlić, aby nie poszła do piekla

7 minut temu, Sylwia1991 napisał:

Po prostu tylko musi się za nią pomodlić, aby nie poszła do piekla

Po pierwsze to nie takie proste, a po drugie czy uważasz, że byłoby to sprawiedliwe?

7 minut temu, Sylwia1991 napisał:

Katolik może być z ateistka. 

Moim zdaniem nie może.

2 minuty temu, Incelariusz napisał:

Po pierwsze to nie takie proste, a po drugie czy uważasz, że byłoby to sprawiedliwe?

Moim zdaniem nie może.

Da się, o ile ktoś nie jest fanatykiem. Ty jesteś. Z tobą bym się nie dogadała, dlatego mam swojego ateiste i razem będziemy w piekle. 😃

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować