Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Incelariusz

Związek z niekatoliczką

Polecane posty

Przed chwilą, MocnyFull napisał:

Mnie też rodzice próbowali wychować na katolika, niestety w pewnym wieku zacząłem zadawać pytania, na które wiara i kościół nie znały odpowiedzi więc się ze sobą nieodwracalnie pożegnaliśmy. Pani katechetka  w gimnazjum kazała mi iść na filozofie, a nie na religie. 🤣

Przecież ponoć jesteś Żydem?🤔

2 minuty temu, Iskra* napisał:

Tak samo jak katolicy łożyć z podatków na cele nie odpowiadające ich przekonaniem...🤔 Dlaczego miałby ktoś tu być równy a drugi równiejszy? Tym bardziej że nawet ateiata a ma wolne w dni świąt katolickich... No tak nie może być...😉

Jakie ograniczenia?😉

Chociażby całkowity zakaz aborcji, tabletka 24h po na receptę, której lekarz może nie wystawić ze względu na swoje „sumienie” a farmaceuta nie sprzedać z tego samego powodu,  czający się nakaz chodzenia na religię w szkole i kilka innych atrakcji które przygotowują różne Czarnki i oraz fanatyczni agenci  z Ordo Iuris 😉 

Przed chwilą, Iskra* napisał:

Przecież ponoć jesteś Żydem?🤔

Skąd takie przypuszczenia? Jaja sobie robiłem, bo wyglądam jak Żyd. 🤣

Wieki temu choćby zaćmienie słońca wyjaśniano jako znak od jakiegoś bytu z góry i w niektórych kulturach składali ofiary z ludzi aby złagodzić gniew jakiejś siły wyższej niewidzialnej gołym okiem. Kataklizmy, anomalia pogodowe też przypisywano jako gniew /siłę czegoś bliżej nie określonego. 😄 Dzisiaj nauka wyjaśnia skąd anomalia pogodowe, czy kataklizmy. 

• Like 1

1 minutę temu, Reszta_jest_miLczeniem napisał:

Christo to akurat postać historyczna i ktoś taki chodził po ziemi, ale jak autor wierzy, że został stworzony przez bliżej nieokreślone bóstwo, to jest obraza nawet dla średnio rozgarnietego szympansa. Już sam fakt, że bóstwo istnieje dopóki ktoś w to coś wierzy powinno dać do myślenia. Zresztą to samo bóstwo w starym testamencie nie przebiera w środkach gdzie leje się krew, nawołuje do mořdobicia, a według poprawionej Biblii ta sama postać nastawia policzka. Czyli zmienia szaty ten sam byt swoją drogą spisany w księgach przez tylko ludzi. 😄 

Coś co nazywane jest przez religie duszą, według nauki jest energią. 

Nic nie mam do tego jeżeli komuś wiara w coś bliżej nie zbadanego pomaga w czymś w sensie dodaje otuchy, utrzymuje nadzieję i według poetów góry przenosi. Nauka to samo inaczej wyjaśnia bardziej racjonalnie na zasadzie fizyki/chemii jaka zachodzi w organizmach czy w przestrzeni. 

Nauka jak dotąd brak Boga nie stwierdziła, tak jak duszy i nie wytłumaczyła powstania świata, tylko głosi co róż nowe mhliste teorie na ten temat. I jak każdy wie nie raz teprię czy przyjęte za pewnik rzeczy zmie iała. Nauka jedynie tłumaczy zjawiska, nie jest w stanie wytłumaczyć sensu ich istnienia.

2 minuty temu, MocnyFull napisał:

Nosisz pejsy i jarmułkę? 😲

Przed chwilą, Iskra* napisał:

Podaj mi nazwiska księży którzy na tej oazie takie rzeczy głosili, oraz katechetów co to samo robili. Raz, dwa- katolicy nie potępiają ludzi LGBT lecz tę ideologię którą chce się im narzucić, uchodźców się boją, a feministki im nie przeszkadzają póki nie chcą one zabijać dzieci...

Nie widzisz miłości bliźniego w Kościele bo nie spotykasz się z takimi ludźmi, ani nie chodzisz już do kościoła.

Myslisz, ze ja pamietam nazwiska ksiezy z czasow Oazy.

Nie ma czegos takiego jak ideologia LGBT, to jest wymowka homofobow "Nie, my nie potepiamy ludzi tylko ideologie". Niestety tak sie odbywa przesladowanie mniejszosci i KK oraz katolicy biora w tym czynny udzial. Mozesz to tlumaczyc pokretna logika, ale fakty i tak sie obronia.

Tak samo jest z odbieraniem praw kobietom, kobiety Kosciol takze zawsze przesladowal i nadal przesladuje.

I co to jest za argument, ze boja sie uchodzcow? Czy przykazanie mowi "Miluj blizniego swego" czy "Miluj blizniego swego, no chyba ze sie go boisz?" 

1 minutę temu, MocnyFull napisał:

No trudno. Ja gdy ktoś coś mówi to wierzę. Nawet podawałeś imię pochodzenia żydowskiego.

1 minutę temu, Iskra* napisał:

Nauka jak dotąd brak Boga nie stwierdziła, tak jak duszy i nie wytłumaczyła powstania świata, tylko głosi co róż nowe mhliste teorie na ten temat. I jak każdy wie nie raz teprię czy przyjęte za pewnik rzeczy zmie iała. Nauka jedynie tłumaczy zjawiska, nie jest w stanie wytłumaczyć sensu ich istnienia.

Nauka nie wyjasnila wszystkiego, wiec ludzie wymyslili sobie teorie, ze to Pan z Broda w niebie to sprawil, to brzmi bardzo prawdopodobnie.

Przed chwilą, Puchacz Rolny napisał:

Nosisz pejsy i jarmułkę? 😲

Oczywiście. Shalom, a tak na poważnie, to mam rzymski nos i dlatego się śmieje, że jak Żyd. 🤣

No trudno. Ja gdy ktoś coś mówi to wierzę. Nawet podawałeś imię pochodzenia żydowskiego.

Może po prostu nie czujesz ironii? 😔

Przed chwilą, Kulfon napisał:

Nie ma czegos takiego jak ideologia LGBT, to jest wymowka homofobow "Nie, my nie potepiamy ludzi tylko ideologie". Niestety tak sie odbywa przesladowanie mniejszosci i KK oraz katolicy biora w tym czynny udzial. Mozesz to tlumaczyc pokretna logika, ale fakty i tak sie obronia.

Tak samo jest z odbieraniem praw kobietom, kobiety Kosciol takze zawsze przesladowal i nadal przesladuje.

I co to jest za argument, ze boja sie uchodzcow? Czy przykazanie mowi "Miluj blizniego swego" czy "Miluj blizniego swego, no chyba ze sie go boisz?" 

No to jak nie pamiętasz to wiesz... To tak jakby tu ktoś coś cytował bez podawania zródeł czy autora... Zaraz by byly głosy:" A gdzie autor?"

Jest coś takiego jak ideolifia LGBT i tu nie ma co tu nawet gadać... A te prześladowania to gdzie? Ktoś zabił kogoś za bycie homo tak jak codziennie ginie konkretna liczba katolików na świecie tylko z powodu wiary?

Jakie prawa Kościół odebrał kobietom i jak prześladuje- przykłady pisaj, a nie frazesy same...

Strach to ludzka emocja i każdy ma prawo bać się uchodźcy.

4 minuty temu, Kulfon napisał:

Nauka nie wyjasnila wszystkiego, wiec ludzie wymyslili sobie teorie, ze to Pan z Broda w niebie to sprawil, to brzmi bardzo prawdopodobnie.

Póki nie mają ateiści dowodu na brak Boga- a mieć go nigdy nie będą- póty gadanie ich jest w najlepszym wypadku równe gadanie wierzącego. Słowo przeciw słowu.

4 minuty temu, Kulfon napisał:

Nie mówiąc już o wielu sprzecznościach KK z samym Pismem Świętym. Budowanie pomników, bogacenie się, mo’rdowanie przez baaaardzo długi czas. Moim zdaniem ludzie zrobili sobie z wiary niezły przyrząd do trzepania hajsu i usprawiedliwiania swoich obrzydliwych fantazji. Najbardziej zakłamana spółka na świecie. Przypomnijmy czasy średniowiecza gdy w kościołach straszono ludzi rychłą śmiercią freskami i przez to trzymano głupszych na uwięzi. Kościół nigdy nie chciał dla ludzi dobrze. 

5 minut temu, Iskra* napisał:

Ale nauka zajmuje się badaniem i opisem zjawisk rzeczywistych, dlatego nie zajmuje się stwierdzaniem braku czy istnienia Boga, podobnie jak nie zajmuje się stwierdzaniem braku lub istnienia smoków, elfów, wróżek czy krasnoludków 😄 Od początku ubiegłego stulecia i rewolucji w fizyce zapoczątkowanej przez Einsteina Bóg nie jest potrzebny do wytłumaczenia jakiegokolwiek zjawiska fizycznego. Co do sensu istnienia zjawisk fizycznych to go nie ma. Świat po prostu jest i już. Powstał na drodze procesów fizycznych. Z dużym prawdopodobieństwem jest po prostu rozpraszaniem energii po Wielkim Wybuchu i tyle 😉 

4 minuty temu, MocnyFull napisał:

Może po prostu nie czujesz ironii? 😔

Nie ważne i tak Cię lubię Bennie😘

1 minutę temu, Doktor Siurek Comeback napisał:

Co do sensu istnienia zjawisk fizycznych to go nie ma. Świat po prostu jest i już. Powstał na drodze procesów fizycznych. Z dużym prawdopodobieństwem jest po prostu rozpraszaniem energii po Wielkim Wybuchu i tyle 😉 

A kto zrobił ten wybuch? 🤔

12 minut temu, Doktor Siurek Comeback napisał:

Chociażby całkowity zakaz aborcji, tabletka 24h po na receptę, której lekarz może nie wystawić ze względu na swoje „sumienie” a farmaceuta nie sprzedać z tego samego powodu,  czający się nakaz chodzenia na religię w szkole i kilka innych atrakcji które przygotowują różne Czarnki i oraz fanatyczni agenci  z Ordo Iuris 😉 

Nakazu chodzenia na religię nie ma tak, a aborcja czy tabletka po- to nie Ketopeofen...tu nie chodzi tylko o byt tego który ją przyjmuje, aborcja nie dotyczy tylko matki- ot powód.

No powiedzcie mi to może uwierzę że nikt😁

To jest dobre pytanie, ale nie ma dowodu że była to myśląca siła wyższa, podobnie jak nie ma dowodu, że nie.

Nie ważne i tak Cię lubię Bennie😘

To co pisze czytaj często z przymróżeniem oka, na przykład zaloty w kierunku Przemysława czy pisanie po Hebrajsku. 🤣 

2 minuty temu, Doktor Siurek Comeback napisał:

Ale nauka zajmuje się badaniem i opisem zjawisk rzeczywistych, dlatego nie zajmuje się stwierdzaniem braku czy istnienia Boga, podobnie jak nie zajmuje się stwierdzaniem braku lub istnienia smoków, elfów, wróżek czy krasnoludków 😄 Od początku ubiegłego stulecia i rewolucji w fizyce zapoczątkowanej przez Einsteina Bóg nie jest potrzebny do wytłumaczenia jakiegokolwiek zjawiska fizycznego. Co do sensu istnienia zjawisk fizycznych to go nie ma. Świat po prostu jest i już. Powstał na drodze procesów fizycznych. Z dużym prawdopodobieństwem jest po prostu rozpraszaniem energii po Wielkim Wybuchu i tyle 😉 

Ah tak nauką nie zajmuje się Bogiem ale używacie jej do twierdzenia że Go nie ma.. interesujące😉

A to że wszystko istnieje to widzimisię... No tak🤔

Przed chwilą, Doktor Siurek Comeback napisał:

To jest dobre pytanie, ale nie ma dowodu że była to myśląca siła wyższa, podobnie jak nie ma dowodu, że nie.

Oooo już lepiej😉

Przed chwilą, MocnyFull napisał:

To co pisze czytaj często z przymróżeniem oka, na przykład zaloty w kierunku Przemysława czy pisanie po Hebrajsku. 🤣 

Łeee akurat zaloty do Przemka to jasne jak słońce😆

1 minutę temu, Puchacz Rolny napisał:

Nie wiemy i się nie dowiemy. Na tym polega sens naszego istnienia. Ludzie różnie nazywają ‚Boga’ przez nieskończoność możliwości, a dobrze jest mieć ‚poduszkę powietrzną’ podczas egzystencji żeby nie zgubić jej sensu. Naszym przeznaczeniem wydaje mi się jest poznawanie na różnych płaszczyznach, wszyscy i wszystko za coś odpowiadają. Dyskusje na temat wiary są moim zdaniem zbędne aleee dyskusje na temat krzywdzących działań KK już tak. 🤣

2 minuty temu, Iskra* napisał:

No to jak nie pamiętasz to wiesz... To tak jakby tu ktoś coś cytował bez podawania zródeł czy autora... Zaraz by byly głosy:" A gdzie autor?"

To, co sie dzieje w Kosciele skutecznie mnie do niego zniechecilo i mojego zdania nie zmienisz, choc nie spisuje dokladnie co jaki ksiadz powiedzial i kiedy. 

3 minuty temu, Iskra* napisał:

Jest coś takiego jak ideolifia LGBT i tu nie ma co tu nawet gadać... A te prześladowania to gdzie? Ktoś zabił kogoś za bycie homo tak jak codziennie ginie konkretna liczba katolików na świecie tylko z powodu wiary?

Nie ma czegos takiego, to jest okreslenie uzywane przez srodowiska homofobiczne, a KK sie do nich zalicza. Tak, z powodu przesladowania ludzi z grupy LGBT jest wiele samobojstw, zwlaszcza wsrod ludzi mlodych.

7 minut temu, Iskra* napisał:

Jakie prawa Kościół odebrał kobietom i jak prześladuje- przykłady pisaj, a nie frazesy same...

Palenie czarownic, odnieranie wolnosci seksualnej kobietom, wpychanie ich w role bezwolnych inkubatorow, wlasnosci meza itd, przyklady mozna mnozyc, nie chce mi sie Ciebie doksztalcac. 

9 minut temu, Iskra* napisał:

Strach to ludzka emocja i każdy ma prawo bać się uchodźcy.

Tak, nie panujemy nad emocjami, ale jestemy odpowiedzialni za wlasne czyny. Wiele osob pomaga uchodzcom, bo widza w nich drugiego czlowieka. Chrystus tez chwalil Samarytanina choc to byl wrogi narod i uczyl, ze nie mozna kogos oceniac ze wzgledu na pochodzenie.

9 minut temu, Iskra* napisał:

No dobrze, to skąd się wziął ten kto zrobił ten wybuch?

Skoro miał tę moc, żeby stworzyć cały wszechświat, to dlaczego jest tak małostkowy, żeby najpierw dać ludziom wolną wolę, a potem zajeeebać w potopie ( którego de facto nie było) wszystkich, którzy z tej wolnej woli skorzystali, i nie chcieli robić w/g jego woli? Po co, skoro jest wszechmocny i wszystko wie , słyszy i zna nasze myśli żeby skutecznie zwracać się do niego trzeba to robić np. przez modlitwy do zaduszonych kawałków zwłok ludzi, których kościół uznał świętymi? Po co dał człowiekowi seksualność, żeby potem surowo rozliczać go z każdego jej przejawu?

Takie nielogiczności wiary można mnożyć, ale jestem w pracy i nie mam na tyle czasu, by wyszukać i wymienić je wszystkie 😉 

Edytowano przez Doktor Siurek Comeback

7 minut temu, MocnyFull napisał:

Nie mówiąc już o wielu sprzecznościach KK z samym Pismem Świętym. Budowanie pomników, bogacenie się, mo’rdowanie przez baaaardzo długi czas. Moim zdaniem ludzie zrobili sobie z wiary niezły przyrząd do trzepania hajsu i usprawiedliwiania swoich obrzydliwych fantazji. Najbardziej zakłamana spółka na świecie. Przypomnijmy czasy średniowiecza gdy w kościołach straszono ludzi rychłą śmiercią freskami i przez to trzymano głupszych na uwięzi. Kościół nigdy nie chciał dla ludzi dobrze. 

Budowanie pomników nie jest sprzeczne z KK co każdy ksiąc wyjaśni. Bogatych Jezus też nie piętnował a ich postępowanie z ubogimi, choćby to że nie nakazywał by nie płacić podatków...W średniowieczu nie żyliśmy nie wiemy jak dokładnie było, czy straszyli tą RYCHŁĄ śmiercią czy nie. Bo że śmierć każdego spotka to gdy ktoś to mówi, to nie kłamie a po co ma milczeć? Zresztą i w Puśmie jest mowa o rychłym końcu którego jak widzimy nadal nie ma...

8 minut temu, Iskra* napisał:

Zielony Smok w latajacej filizance, udowodnij mi, ze tak nie bylo? Moja teoria jest w tej kwestii tak samo dobra jak Twoja.

Szczerze powiedziawszy przez lata wyrobiłem sobie własne spojrzenie na rzeczywistość i wiarę, które nie jest zerojedynkowe i odnosi się do każdej z większych religii. Problemem ukształtowanych religii jest to, że trzymają się sztywnych ram i nie ulegają rozwojowi w fazie poznania, a wszystko się rozwija, rośnie, nieskończenie. Czuje, że w ciągu całego swojego życia jeszcze nie raz zmienię zdanie i nie ma w tym nic złego. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować