Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
monia02115

1 Prenatalne-wada mózgu! Pomocy

Polecane posty

Witajcie. Jestem tu nowa.. 

Jestem w ciąży, dziś 12+6 (wg OM), wczoraj miałam pierwsze badanie prenatalne i na USG lekarz zdiagnozował holoprozencefalie... To bardzo poważna wada, nie wiadomo czy dziecko w ogóle urodzi się żywe. Jeszcze do stycznia tego roku ciąża by miała być przerwana (oczywisvie gdybyśmy podjęli taką decyzję). Zmieniono prawo i ciąża musi być donoszona. Moje maleństwo będzie bardzo cierpiało :( Jesteśmy załamani! Czy możliwe żeby lekarz się pomylił? Może ktoś tak miał? Mamy dwoje zdrowych dzieci, ciąża planowana, z badaniami przed, bardzo na wszytsko uważam.. nie rozumiem dlaczego.. 😭😭😭😭

Dziś mam konsultacje z innym lekarzem i modlimy się z mężem o cud, że może się pomylono. Wszystko inne jak najbardziej w porządku, ale mózg na USG wyglądał bardzo źle. Mamy się już orientować nad opieką hospitacyjną... 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idź do innego lekarza.

Nie rodziłam dzieci, jednak...

Nie miałabym sumienia skazywać dziecko na cierpienie przez lata, ale to już kwestia twojej decyzji.

Bądź silna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrób badanie genetyczne NIFTY czy jak to się tam nazywa i będziesz miała 100% pewność. Na podstawie samego USG to cieżko coś potwierdzić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Sylwia1991 napisał:

Idź do innego lekarza.

Nie rodziłam dzieci, jednak...

Nie miałabym sumienia skazywać dziecko na cierpienie przez lata, ale to już kwestia twojej decyzji.

Bądź silna

Też nie mam na to sumienia, niestety w tych czasach nie można przerwać ciąży. Od stycznia tego roku trybunał konstytucyjny wprowadził zakaz usuwania ciąży z takimi wadami, trzeba donosić, chyba, że umrze samo jeszcze w brzuchu. To straszne, że musimy skazać swoje dziecko na cierpienie. To nie jest zespół Downa, tylko wada przy której dziecko nawet jak nie umrze do porodu, to będzie na 99% warzywkiem.. jak z tym żyć... 

21 minut temu, Poll napisał:

Zrób badanie genetyczne NIFTY czy jak to się tam nazywa i będziesz miała 100% pewność. Na podstawie samego USG to cieżko coś potwierdzić. 

Będę miała robioną aminopunkcje koło 15 tyg, lekarz twierdzi, że jest lepsza niż NIFTY, bo też od razu zapytałam o to. Ale nie wiem co myśleć. Mam nadzieję że wydarzy się ogromny cud..

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, monia02115 napisał:

Też nie mam na to sumienia, niestety w tych czasach nie można przerwać ciąży. Od stycznia tego roku trybunał konstytucyjny wprowadził zakaz usuwania ciąży z takimi wadami, trzeba donosić, chyba, że umrze samo jeszcze w brzuchu. To straszne, że musimy skazać swoje dziecko na cierpienie. To nie jest zespół Downa, tylko wada przy której dziecko nawet jak nie umrze do porodu, to będzie na 99% warzywkiem.. jak z tym żyć... 

Będę miała robioną aminopunkcje koło 15 tyg, lekarz twierdzi, że jest lepsza niż NIFTY, bo też od razu zapytałam o to. Ale nie wiem co myśleć. Mam nadzieję że wydarzy się ogromny cud..

 

 

W Polsce nie, za granicą można do 22 tygodnia. W razie w zorientuj się, czy coś Ci nie grozi... Nie znam się na tym, mam nadzieję że w życiu nie będę stała przed taka decyzja. 

Nie wiem czy Ci idioci myślą, że kobiety chca zazaz usuwać dziecko. To jest bardzo ciężka decyzja. 

Jeśli się okaże że wszystko jest ok-to mam nadzieję że będziesz rodzic tam, gdzie zapewnia ci należytą opiekę i wsparcie. Lekarze też potrafią robotę spartaczyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Incelariusz napisał:

może być łagodna postać.

 

Na szczęście teraz już nie macie takiej możliwości.

 

Rozumiem, że jesteś tak "humanitarna", że wolisz je zabić? Własne dziecko...

 

Nie namawiaj jej. Zdajesz sobie sprawę, że jak dokona aborcji to nie tylko zniszczy sobie całe życie na ziemi, ale co gorsza spędzi wieczność w piekle? Życzysz jej tego?

Piekło? Nie rozśmieszaj mnie-jeśli to jest jedyny argument to proszę przedstawić dowody, że ono istnieje. Ciężar dowodu spoczywa na tym, kto twierdzi że coś jest. Słucham więc? 

Życie nie jest czarno białe. 

Dwa-myślisz że dla matki to jest łatwa decyzja? Że nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji aborcji lub urodzenia chorego dziecka? 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Incelariusz napisał:

 

10 minut temu, Incelariusz napisał:

Proszę bardzo. Masz tu cytat z ewangelii udowadniający istnienie piekła: "Syn Człowieczy pośle aniołów swoich: ci zbiorą z Jego Królestwa wszystkie zgorszenia oraz tych, którzy dopuszczają się nieprawości, i wrzucą ich w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów."

 

Jako prawnik jestem zażenowany tym, co napisałaś.

Nie jest to bez wątpienia łatwa decyzja. Ale w życiu często są trudne sytuacje, często są sytuacje bez wyjścia. I to, że kobieta znalazła się w trudnej sytuacji nie daje jej prawa by zabijać innych.

Jako prawnik jestem zażenowania tym, że uważasz że ewangelia to wystarczający dowód na istnienie piekła. 

To że nie jesteś w takiej sytuacji nie daje ci prawa, aby nie mając dowodów straszyć biedna kobietę piekłem i rozwaleniem sobie życia. To autorka podejmie decyzję według własnego sumienia. 

Podziwiam jesli zdecyduje się urodzić, ale rozumiem doskonale jeśli decyzja będzie inna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Sylwia1991 napisał:

W Polsce nie, za granicą można do 22 tygodnia. W razie w zorientuj się, czy coś Ci nie grozi... Nie znam się na tym, mam nadzieję że w życiu nie będę stała przed taka decyzja. 

Nie wiem czy Ci idioci myślą, że kobiety chca zazaz usuwać dziecko. To jest bardzo ciężka decyzja. 

Jeśli się okaże że wszystko jest ok-to mam nadzieję że będziesz rodzic tam, gdzie zapewnia ci należytą opiekę i wsparcie. Lekarze też potrafią robotę spartaczyć. 

Zawsze moze przeprowadzic aborcje. W Polsce do 20 tygodnia. Za granica obowiazuje nas prawo państwa, na którego terenie sie znajdujemy, wiec nic nie zrobia za to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Eralda napisał:

Zawsze moze przeprowadzic aborcje. W Polsce do 20 tygodnia. Za granica obowiazuje nas prawo państwa, na którego terenie sie znajdujemy, wiec nic nie zrobia za to

W takim razie autorka ma jeszcze trochę czasu na decyzję. Zgodna ze swoim sumieniem. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masakra, ile jadu jest w niektórych wypowiedziach. Świat się nam zawalił i na pewno nie chcę zabijać własnego dziecka! Łatwo jest oceniać nie będąc w sytuacji.. Nawet osobie która pisze takie rzeczy na temat mój i mojego dziecka nie życzę, aby musiała przez to przechodzić! Wtedy punk widzenia zmienia się drastycznie. Sama jeszcze do wczoraj bym powiedziała, że w życiu bym tego nie zrobiła i pewnie się nie zdecyduje.. choć perspektywa dziecka w hospicjum (o ile przeżyje) jest dla mnie jak wyrok śmierci. Niestety wada nie jest z tych lekkich w naszym przypadku, raczej ciąża nie zostanie donoszona-ale czekamy na naturalny rozwój sytuacji. Nie wiem jak poradzić sobie mam z tym wszystkim.   

Jeśli zajrzy tu osoba która była w podobnej sytuacji proszę o wpis, chętnie się dowiem czegoś więcej już w konwersacji prywatnej. Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Incelariusz napisał:

Nie kłam. Polskie państwo może ścigać obywateli polskich za przestępstwo popełnione za granicą.

Tylko jeśli dany czyn też jest tam przestępstwem (art.111 Kodeksu Karnego).

Jesteś podobno prawnikiem?... Zgroza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj tego przygłupa. Na szczęście nie byłam w takiej sytuacji, ale chciałam Ci polecić kontakt z fundacja Ernesta. Mają swoją infolinie, na której są psycholodzy, wiele fajnych artykułów, na pewno opowiedzą Ci o wszystkich możliwościach medycznych i prawnych, wydaje mi się też, że mają kontakty do różnych zaufanych lekarzy, którzy ewentualnie mogą Cię zbadać jeszcze raz, żeby potwierdzić diagnozę, myślę, że jakiej drogi nie obierzesz to dadzą Ci jakieś wskazówki. Przynajmniej odwiedź ich stronę, możesz tez napisać na czacie.

ps: nie płaca mi za to 🤪 po prostu sama kiedyś uzyskałam od nich kiedyś dobra radę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Incelariusz napisał:

I w dodatku z drem przed nazwiskiem... I w dodatku po UJocie... I w dodatku najlepsiejszym w kancy...

Wierzę. Pajacujesz, jakbyś rzeczywiście był prawnikiem po UJ. Taki dr Duda na miarę Kafe. 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Incelariusz napisał:

Mam Jezusa, który mnie kocha i daje mi siłę, żeby żyć nie tylko dla siebie, ale też dla innych i żeby np. was na kafeterii ewangelizować. Z tego co widzę to dużo pracy przede mną, żeby to forum stało się ostoją katolicyzmu. Ale dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych i z Bożą pomocą w końcu się uda.

Czyli jesteś trollem na pokaz. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z wiarą jest jak z pewną częścią ciała. Nie jest na pokaz. Ale kiedy wychodzisz sobie z domu, ściągasz spodnie i gołym tyłkiem machasz ludziom przed nosem, to jest wtedy niesmaczne i obrzydliwe.Tak jak i z wiarą. Bądź sobie katolikiem, chrześcijaninem czy buddystą. Niech to będzie tylko twoja sprawa. Bo w końcu jak się Twój Bóg wścieknie, to Cię wepchnie do tego cudownego piekła i będziesz się smażył z podobnymi Tobie. I zacznij kochać siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do autorki- prosze ignoruj tego incela. Sama rodziłam mając 39 lat i pamietam mój koszmarny strach, ze mogłoby mieć jakaś wadę. Powiem ci uczciwie - ja usunęłabym ciąże . Jako studentka pracowałam w domu opieki nad ludźmi upośledzonymi i widziałam swoje. Po dwóch miesiącach rzuciłam te robotę no nie wyrabiałam psychicznie i fizycznie. Zaznaczam ze to było w UK , gdzie rodzice dostają prawdziwa pomoc od państwa - w PL będziesz z tym sama. Po tym co widziAlam w tej robocie usunęłabym niestety chodzby był to ostatni dzień ciąży. Rób jak uważasz ale powinnaś wiedzieć ze będzie złe , bardzo złe , gorzej niż zle. Rodząc nie zrobisz przysługi ani wam ani temu dziecku. Wszystko się rozsypie - być może twoje małżeństwo jako pierwsze - w ośrodku tylko rozwiedzione , zajechane matki odbierały dzieci. Nie będziesz już miała życia , czasu na nic, ani dla siebie , ani dla dzieci które są na tym świecie . Do tego pamiętaj ze nie znasz rozmiaru cierpień w jakim będzie żyło to dziecko . Prawdopodobnie nie będzie w stanie tego zakomunikować w żaden sposob. Będziecie żyli w nędzy gdyż wszystkie pieniądze będziecie na rehabilitacje które będą pomagać jak umarłemu kadzidło, wózki, pionizatory, pampersy i opatrunki.

bardzo , z całego serca ci współczuje 

prosze ignoruj tego incela , to kolejny przegryw któremu od niemożności odbycia stosunku płciowego  pomieszało się w głowie . Olej to .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

„- Moim i męża największym błędem było to, że za bardzo dbaliśmy o syna. Teraz martwimy się, że umrzemy przed nim, a on zostanie kompletnie bez żadnej opieki- mówi matka 30-letniego Krzysia urodzonego z zespołem Downa i zmagającego się z autyzmem.”

 

jezeli skopiujesz ten tekst i wkleisz w Google znajdziesz smutna historia rodziców Krzysia . Aha Krzys ma tylko zespół downa , twoje będzie w gorszym stanie . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Incelariusz napisał:

Nie kłam. Polskie państwo może ścigać obywateli polskich za przestępstwo popełnione za granicą.

No jeżeli popełnię za granicą przestępstwo i panstwo poprosi o wydanie mnie, bedzie list gonczy czy cos to tak. Ale jak w Holandii zajaram jointa to nie popelniam przestepstwa. I tak samo z aborcja. Tam gdzie legalna, tam moge dokonac i nikt mi nic za to nie moze zrobic. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Autorko, nie czytaj nawet wypocin tego imbecyla. Zrób to, co czujesz, że będzie dla Ciebie najlepsze w tej sytuacji. Nie bój sie szukac pomocy psychologicznej i pomocy za granicą. To ty i Twój partner będziecie mierzyć się z tą sytuacją, chorobą, śmiercią, bądź terminacją ciąży i nikt nigdy nie moze Ci powiedzieć, że podjęłaś złą decyzję, czy jestes złym czlowiekiem. Jakąkolwiek decyzję podejmiecie to bedzie dobra decyzja 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Incelariusz napisał:

Bardzo upraszczasz. To nie forum prawnicze, więc nie będę za bardzo wchodził w szczegóły, ale jest mnóstwo przypadków, kiedy polski sąd może cię skazać za czyn popełniony za granicą, który w kraju, w którym go popełniłaś nie jest przestępstwem. Np. stwarzanie zagrożenia dla bezpieczeństwa RP nie jest w Niemczech przestępstwem, ale możesz za to w Polsce być pociągnięta do odpowiedzialności nawet jak takie działania poczynisz w Niemczech.

Aborcja nie jest stwarzaniem niebezpieczenstwa dla RP, wiec ty nie naciagaj. Za aborcje w czechach nikt nic jej nie zrobi w Polsce  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×