Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
janette5757

Wegetarianizm

Polecane posty

Toteż zasieję trochę fermentu i zadam to pytanie. Czy jesteście wege? Czemu? 

Swego czasu próbowałam być weganką, ale zapłaciłam za to zdrowiem. Dlatego dziś jem solidne porcje mięska 

11 minut temu, Sylwia1991 napisał:

Swego czasu próbowałam być weganką, ale zapłaciłam za to zdrowiem. Dlatego dziś jem solidne porcje mięska 

Też mam koleżankę, która miała problemy zdriwotne na diecie wegańskiej. Ale od wielu lat była wegetarianką przed tą próbą i dalej jest. Wegetarianie mówią, że trzeba suplementować niektóre witaminy, żelazo i jeść roślinne produkty zawierające białka i tłuszcze. Jak to wygląda w praktyce? Osobiście niezbyt dobrze znoszę i nabiał i rośliny strączkowe itp. Ciężko mi powiedzieć.

Z drugiej strony część osób nigdy nie lubiła mięsa i dobrze się czują nie jedząc go, w niczym im go nie brakuje. 

3 minuty temu, janette5757 napisał:

Też mam koleżankę, która miała problemy zdriwotne na diecie wegańskiej. Ale od wielu lat była wegetarianką przed tą próbą i dalej jest. Wegetarianie mówią, że trzeba suplementować niektóre witaminy, żelazo i jeść roślinne produkty zawierające białka i tłuszcze. Jak to wygląda w praktyce? Osobiście niezbyt dobrze znoszę i nabiał i rośliny strączkowe itp. Ciężko mi powiedzieć.

Z drugiej strony część osób nigdy nie lubiła mięsa i dobrze się czują nie jedząc go, w niczym im go nie brakuje. 

Ja jakoś specjalnie nie lubię, mogę nie jeść. Kiedyś byłem na diecie wege i uprawiałem sport wyczynowo. 

Przed chwilą, agent of Asgard napisał:

Ja jakoś specjalnie nie lubię, mogę nie jeść. Kiedyś byłem na diecie wege i uprawiałem sport wyczynowo. 

Ale długo byłeś?Ja swego czasu oglądałam jak wyglądają długoletni weganie-gorzej niż co, co jedzą produkty od zwierząt 

Napisano (edytowany)

Tak.

Bo zwiększa wibracje duchowe.

Nie przyczyniam sie do mordowania zwierząt. 

Bo nie lubie mięsa.

Bo mięso jest nie zdrowe.

Bo chce całe życie wyglądać jak nastolatek

Bo brzydzi mnie świadomość że trupy zwierząt będę miał w brzuszku. 

Weganizm, witarianizm moze byc zdrowy lub nie zdrowy jak kazda inna dieta. Trzeba wiedzieć ile jeść, kiedy, mieć różnorodne posilki itp

Edytowano przez .🌀,

1 minutę temu, agent of Asgard napisał:

Szacun, że sport przy tym. Chociaż może to zależy jaka dyscyplina. Mama znajomej biega maratony i jest wegetarianką.

Nie jestem. Zbyt mocno zakorzenione, lenistwo bo nad dietą wege trzeba umieć pokombinować, albo zwyczajnie lubię mięso? Nie. Prawda jest taka że nie jestem, bo to nic w sytuacji zwierząt hodowlanych nie zmienia. Faktem jednak jest że wegetarianizm to dobra droga i chciałabym aby mięso przestali jeść wszyscy ludzie na ziemi, bo nie jest to niezbędne do życia, a dzięki temu zwierzęta by nie cierpiały. Jednak czy przestanie jeść 1000 czy milion osób- nic to nie zmieni. Ludzie lubią smak mięsa i większość będzie je jadło póki nie ma konkretnego zamiennika, a takim by był produkt z białka roślinnego w smaku i konsystencji identyczny jak mięso lub mięso z probówki. Póki tego nie ma mój wegetarianizm zmienia tylko moje mniemanie o sobie, nic nie pomaga zwierzętom, bo nadal są w takiej samej ilości zabijane.

Tak, od ponad 20lat w sumie z dnia na dzień (trochę niezdrowo) nagle, ale pierwsze zainteresowanie odczułam jeszcze w dzieciństwie kiedy w tv leciał program dokumentalny o wegetarianizmie : ) 

• Thanks 1

9 minut temu, janette5757 napisał:

Szacun, że sport przy tym. Chociaż może to zależy jaka dyscyplina. Mama znajomej biega maratony i jest wegetarianką.

Sztuki walki. Uczestniczyłem w paru turniejach.

13 minut temu, Sylwia1991 napisał:

Ale długo byłeś?Ja swego czasu oglądałam jak wyglądają długoletni weganie-gorzej niż co, co jedzą produkty od zwierząt 

Kilka lat. Znam kobietę, która nie je mięsa już długo. Nie wiem dokładnie ile, co najmniej 20 lat. Do tego ćwiczy jogę. Ma 80 lat, wygląda na ok. 50, maksymalnie 60.

Kilka lat. Znam kobietę, która nie je mięsa już długo. Nie wiem dokładnie ile, co najmniej 20 lat. Do tego ćwiczy jogę. Ma 80 lat, wygląda na ok. 50, maksymalnie 60.

Wegetarianizm jest git. 

Gorzej z weganami, młody organizm więcej wybacza. No ale później często sypia się włosy, zeby i tak dalej. I zmarszczki są szybciej

7 minut temu, marawstala napisał:

Tak, od ponad 20lat w sumie z dnia na dzień (trochę niezdrowo) nagle, ale pierwsze zainteresowanie odczułam jeszcze w dzieciństwie kiedy w tv leciał program dokumentalny o wegetarianizmie : ) 

Od ponad 20 lat są z Cb ludzie ❤️ 

Przed chwilą, Sylwia1991 napisał:

Wegetarianizm jest git. 

Gorzej z weganami, młody organizm więcej wybacza. No ale później często sypia się włosy, zeby i tak dalej. I zmarszczki są szybciej

Wegeterianizm jest łatwiejszy. Zresztą lubię sery i mleko.
Ostatnio kilka osób dało mi 23 lata. Choć w okularach wyglądam poważniej. 😉

2 minuty temu, agent of Asgard napisał:

Sztuki walki. Uczestniczyłem w paru turniejach.

Łał. To wymagające. No ale może też spory element kardio. Ponoć do budowania mięśni jest ciężej na diecie wege. Ale właśnie sport stawiający na kardio - mięso nie jest potrzebne. Chociaż w moim doświadczeniu sztuki walki są w pewnym stopniu siłowe. 

A masz lat? 

Mnie już coraz zadziej o dowód pytają, jak kupuje coś % w sklepie=) 

4 minuty temu, Sylwia1991 napisał:

Wegetarianizm jest git. 

Potwierdzam część z tego. Może gdyby te osoby jednak dobrze dobierały dietę i suplementację? 

4 minuty temu, agent of Asgard napisał:

23?! O kur.de😀 To super. 

3 minuty temu, janette5757 napisał:

Łał. To wymagające. No ale może też spory element kardio. Ponoć do budowania mięśni jest ciężej na diecie wege. Ale właśnie sport stawiający na kardio - mięso nie jest potrzebne. Chociaż w moim doświadczeniu sztuki walki są w pewnym stopniu siłowe. 

Powiedziałbym, że to, co ćwiczyłem (a były to dwie, można rzec, dyscypliny) było bardziej zręcznościowe, choć z drugiej strony na rozgrzewce było sporo ćwiczeń wytrzymałościowych.

4 minuty temu, Sylwia1991 napisał:

A masz lat? 

Mnie już coraz zadziej o dowód pytają, jak kupuje coś % w sklepie=) 

31.

23-latka już się nie pyta. 😉

Widziałam raz film dokumentalny o kobiecie z Francji która nie jadła x lat mięsa a jej syn od początku. Mało tego! Jedli zdaje się tylko surowe wszystko. Chłopak był sporo niższy niż rówieśnicy, ale o ile dobrze pamiętam zdowy. Miał chyba coś ok 10 lat ale nie jestem pewna bo dawno temu oglądałam. Tę kobietę nawet oskarżono o zaniedbywanie syna i do sądu pociągnięto.

Mam siwego włosa. 😩

Ale masz włos! Siwy mężczyzna potrafi wyglądać sexy. Chyba że włosy są piękne ale żadkie

Przed chwilą, Iskra* napisał:

Widziałam raz film dokumentalny o kobiecie z Francji która nie jadła x lat mięsa a jej syn od początku. Mało tego! Jedli zdaje się tylko surowe wszystko. Chłopak był sporo niższy niż rówieśnicy, ale o ile dobrze pamiętam zdowy. Miał chyba coś ok 10 lat ale nie jestem pewna bo dawno temu oglądałam. Tę kobietę nawet oskarżono o zaniedbywanie syna i do sądu pociągnięto.

Na surowo. Też oglądałam. Ta kobieta wyglądała strasznie i ciągle pościła. 

Mam siwego włosa. 😩

Póki pare ich jest, jest wyjscie- wyrwać 😉

Ale masz włos! Siwy mężczyzna potrafi wyglądać sexy. Chyba że włosy są piękne ale żadkie

Nie mam zakoli ani zmarszczek. Fakt, lepiej mieć włosy, niż nie mieć.
Mój znajomy osiwiał w wieku 25 lat. Ja chyba ze stresu siwieję na skroni.

Na surowo. Też oglądałam. Ta kobieta wyglądała strasznie i ciągle pościła. 

Już nie pamiętam jak ona wyglądała, tylko że szczupła była. Ciekawe jak teraz ma się ten chłopak.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować