Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
AGNlESZKA

czy dziecko chudnie kiedy nauczy się chodzić?

Polecane posty

Ubytek masy ciała przy nauce chodzenia to powszechne zjawisko czy mit? 
Jakie macie doświadczenia? Dziecko zaczęło chodzic tego lata, obecnie probuje biegać , ogolnie dobrze się rozwija i mimo ubytku wagi nadal jesteśmy blizej tej górnej granicy, mimo wszystko martwi mnie spadek. W poniedziałek mam wizyte z pediatrą ale póki co poczytam jak to było u was? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewna. Moja córka jak się urodziła ważyła 3840kg. Chociaż wydawała się drobna. Teraz ma dwa latka. Ma 89/90cm i waży 13/14 kg. Jest większa niż reszta dzieci. Nie schudła po tym jak zaczęła chodzić a zaczęła chodzić gdy miała ponad rok. 

Poza tym dzieci raczej nie chudną a mówi się że ich wyciągać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba powszechne zjawisko, bo dziecko zaczyna się więcej ruszać. Wiadomo, że nie każde, ale chyba norma. Nie ma się czym martwić.

3 godziny temu, MłodaMama napisał:

Nie jestem pewna. Moja córka jak się urodziła ważyła 3840kg. Chociaż wydawała się drobna. Teraz ma dwa latka. Ma 89/90cm i waży 13/14 kg. Jest większa niż reszta dzieci. Nie schudła po tym jak zaczęła chodzić a zaczęła chodzić gdy miała ponad rok. 

Poza tym dzieci raczej nie chudną a mówi się że ich wyciągać..

Moje dziecko schudło. W ciągu dwóch, trzech miesięcy raczej nie urosło na tyle, żeby zgubić większość wałeczków, które miała. Zaczęła  chodzić w wielu 10 miesięcy, w wieku 12 biegała razem ze starszą siostrą. Owszem, mówi się, że dzieci wyciąga, ale pod warunkiem, że podczas wzrostu dziecko nie tyje, tylko zużywa swój zmagazynowany w organiźmie tłuszczyk. Więc dziecko tak naprawdę szczupleje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, MłodaMama napisał:

Nie jestem pewna. Moja córka jak się urodziła ważyła 3840kg. Chociaż wydawała się drobna. Teraz ma dwa latka. Ma 89/90cm i waży 13/14 kg. Jest większa niż reszta dzieci. Nie schudła po tym jak zaczęła chodzić a zaczęła chodzić gdy miała ponad rok. 

Poza tym dzieci raczej nie chudną a mówi się że ich wyciągać..

Moje tez prawie 4 w chwili urodzenia i zawsze blizej tej górnej granicy wagi/odnośnie wieku. Tego lata był skok w gore, pierwsze kroki (teraz wszędzie biegiem) tak jak mówisz „wyciągnęło” ale jednoczenie waga spadła. 16miesięcy 11.5kg a było 12. No nic zobaczymy co pwie pediatra. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Unlan napisał:

Chyba powszechne zjawisko, bo dziecko zaczyna się więcej ruszać. Wiadomo, że nie każde, ale chyba norma. Nie ma się czym martwić.

Moje dziecko schudło. W ciągu dwóch, trzech miesięcy raczej nie urosło na tyle, żeby zgubić większość wałeczków, które miała. Zaczęła  chodzić w wielu 10 miesięcy, w wieku 12 biegała razem ze starszą siostrą. Owszem, mówi się, że dzieci wyciąga, ale pod warunkiem, że podczas wzrostu dziecko nie tyje, tylko zużywa swój zmagazynowany w organiźmie tłuszczyk. Więc dziecko tak naprawdę szczupleje. 

Moje oprocz tłuszczyku straciło na wadze. Dlatego się zaniepokoiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, AGNlESZKA napisał:

Moje oprocz tłuszczyku straciło na wadze. Dlatego się zaniepokoiłam.

Jak traci tłuszczyk, to i wagę też. Przykład. Dziecko wzrost 110 i waga 16 kg. W ciągu 3 miesięcy dziecko urosło 3 cm, a waga dalej 16 kg. Dziecko o wzroście 113 cm o wadze 16 kg będzie szczuplejsze, niż kiedy miało 110 cm i wagę 16 kg. Ja się cieszyłam, kiedy mój pulpet zeszczuplał. Przynajmniej teraz nie ma iksa z nóg. Bo to co miała na udach na 100% wykrzywiłoby jej kolana. Mieści ci się dziecko w centylu, to się nie martw.

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Unlan napisał:

Jak traci tłuszczyk, to i wagę też. Przykład. Dziecko wzrost 110 i waga 16 kg. W ciągu 3 miesięcy dziecko urosło 3 cm, a waga dalej 16 kg. Dziecko o wzroście 113 cm o wadze 16 kg będzie szczuplejsze, niż kiedy miało 110 cm i wagę 16 kg. Ja się cieszyłam, kiedy mój pulpet zeszczuplał. Przynajmniej teraz nie ma iksa z nóg. Bo to co miała na udach na 100% wykrzywiłoby jej kolana. Mieści ci się dziecko w centylu, to się nie martw.

 

Ja się nie martwię że źle waży, tylko ten spadek wydaje mi się duży. Pół kilo na takiego maluszka to jakby mi z 5 ubyło nagle 😅 wiesz, taka widoczna jest ta zmiana. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, AGNlESZKA napisał:

Ja się nie martwię że źle waży, tylko ten spadek wydaje mi się duży. Pół kilo na takiego maluszka to jakby mi z 5 ubyło nagle 😅 wiesz, taka widoczna jest ta zmiana. 

Wiem. Taka obawa się włącza w mózgu, że może dziecko na coś chore. Dziecko zaczęło palić kalorie, to i chudnie. Ważne, żeby prawidłowo jadło, bo wtedy zrzuci ewentualnie kolejne pół kg tłuszczu, ale mięśnie i kości będą się budować. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×