Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Dzień dobry,

Zakładam ten wątek, ponieważ chcę poznać opinię Pań i Panów na temat finansów w związku.
Czy mają Państwo wspólne pieniądze czy oddzielne?

Czy za ogólną sytuację budżetu w związku jest bardziej odpowiedzialny mężczyzna, kobieta czy oboje?

I jeżeli sytuacja finansowa pogarsza się, to lepiej płatną pracę dostosowaną do doświadczenia i umiejętności podejmuje się mężczyzna czy powinna zrobić to kobieta? Czy oboje?

Jeżeli sytuacja gospodarcza się zmienia i są podwyżki cen to o finanse powinien bardziej zadbać mężczyzna, kobieta czy oboje? 
Planując czas wolny za finanse powinien być głównie odpowiedzialny mężczyzna, kobieta czy podzielić koszty na pół?

A także czy kobiety są całkowicie niezależne w realizowaniu własnych potrzeb czy mężczyzna powinien jednak partycypować w tych kosztach? A jeżeli są niezależne to mężczyzna pokrywa pozostałe koszty utrzymania tak aby kobieta mogla realizować swoje potrzeby?

Jak to się właściwie powinno odbywać aby było i gentelmeńsko i żeby kobieta nie nadużywała portfela mężczyzny? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako że nie jestem typowym facetem, żeby utrzymywać czy być pasożytem na utrzymaniu. Z moją po prostu płacimy wspólnie opłaty, kasa na jedzonko mamy osobno, parę zł na bok... resztę wydajemy według własnego widzi mi się chociaż duże tego niema lub planujemy coś wspólnie. Partnerstwo w domu, życiu i finansowo 🙂 

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

my jestesmy razem od liceum, wiec zeby przezyc to musielismy polaczyc srodki. ja mialam na poczatku tylko kase z kredytu studenckiego i stypendium. Pracowal tylko on. 20 lat pozniej kasa nadal wspolna. tak juz zoatalo, ale nigdy sie nie klocilosmy o nia. o rozne rzeczy sie kłócimy ale jakos tak wyszlo ze w kwestii kasy jestesmy zgodni. teraz zaczynamy razem inwestowac wspolne oszczędności.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak:

-opłaty za mieszkanie robi facet

-mamy dodatkową kartę na którą ja przelewam ustaloną kwotę na normalne jedzienie

Wszystko powyżej: trzeba kupić samemu.

 

Jako że ja zarabiam mniej niż mój chłopak (i zawsze będzie to spora różnica-takie zawody) to nie dzielimy się 50/50. Więcej pieniędzy wydaje on.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.10.2021 o 12:48, StanisławForum napisał:

Czy mają Państwo wspólne pieniądze czy oddzielne

Jak się ma wspólnotę małżeńską to ma się wspólne, chociaż nie musi to oznaczać, że ma się jedno konto- kwestia jak komu odpowiada.

 

Dnia 5.10.2021 o 12:48, StanisławForum napisał:

Czy za ogólną sytuację budżetu w związku jest bardziej odpowiedzialny mężczyzna, kobieta czy oboje?

Oboje 

 

Dnia 5.10.2021 o 12:48, StanisławForum napisał:

jeżeli sytuacja finansowa pogarsza się, to lepiej płatną pracę dostosowaną do doświadczenia i umiejętności podejmuje się mężczyzna czy powinna zrobić to kobieta? Czy oboje?

To zależy komu się nadaży taka możliwość. 

 

Dnia 5.10.2021 o 12:48, StanisławForum napisał:

Jeżeli sytuacja gospodarcza się zmienia i są podwyżki cen to o finanse powinien bardziej zadbać mężczyzna, kobieta czy oboje? 

Oboje, ale wszystko zależy kto szybciej jest w stanie dodatkowo zarobić lub zmienić pracę.

 

Dnia 5.10.2021 o 12:48, StanisławForum napisał:

Planując czas wolny za finanse powinien być głównie odpowiedzialny mężczyzna, kobieta czy podzielić koszty na pół?

Oboje, co nie znaczy że rachunki płaci się na pół- można zamiennie, można się umówić kto np zbiera na wakacje bo druga osoba więcej wydaje na życie.

 

Dnia 5.10.2021 o 12:48, StanisławForum napisał:

także czy kobiety są całkowicie niezależne w realizowaniu własnych potrzeb czy mężczyzna powinien jednak partycypować w tych kosztach? A jeżeli są niezależne to mężczyzna pokrywa pozostałe koszty utrzymania tak aby kobieta mogla realizować swoje potrzeby?

Jakich potrzeb? Nie bardzo rozumiem o co chodzi. I dlaczego pytanie jest tylko o realizowaniu potrzeb kobiety? 

 

Dnia 5.10.2021 o 12:48, StanisławForum napisał:

Jak to się właściwie powinno odbywać aby było i gentelmeńsko i żeby kobieta nie nadużywała portfela mężczyzny? 

Jak tam sobie chcesz tak się może odbywać. Dlaczego znowu jest pytanie tylko o nadużywaniu portfela mężczyzny? 

Edytowano przez Margo
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej mi się wydaje, że skoro jesteśmy razem, razem żyjemy i razem wydajemy, to lepiej mieć wspólny budżet. U mnie taki system się sprawdza wiele lat. Czasem ja lepiej zarobię, czasem mąż i to jest ok. Tak samo wspólnie odkładamy na nasze cele, plany. Wyjazdy dzieciom z biurem kochamwakacjePL, również razem opłaciliśmy. Bardzo chcieli jechać, potem wrócili mega zadowoleni. No i każde z nas odkłada dla siebie kwotę na swoje osobiste wydatki, albo żeby oszczędzić pieniądze na fajny prezent dla drugiej połówki.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wychodzę z założenia,że jeśli dwoje ludzi postanawia być razem, tworzą związek to obojgu powinno zależeć na dobrym poziomie życia i oboje maja obowiazek o ten poziom życia dbać. Chyba że sami ustala inaczej

My mamy osobne konta bankowe,ale koszty życia ponosimy wspólnie,bez wyliczania bo pieniądze są wspólne. Jesli coś się stanie czy to choroba,czy utrata pracy to nie ma problemu z tym że jedno z nas bierze na siebie więcej. Z wydatkami osobistymi jest podobnie- każde ma swoje pieniądze ale jak nie ma to czym chata bogata może użyć karty drugiej osoby. Nie jesteśmy zakupocholikami i nasze potrzeby nie są kosmiczne

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×