Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Sandra36

Co sądzicie o wkładkach domacicznych czy spiralach?Jaka najlepsza metoda antykoncepcyjna:prezerwartwa, pigulki, krążek, wkładka, plastry???

Polecane posty

Spirala bardzo bolesna na poczatku, ale na dluszczy czas jest spokoj i prawie zero okresu. Krazki co miesiac trzeba wkładac nowe a kupione trzeba trzymac w lodowce i oczywiscie tego pilnować. Uwazam, ze bardzo fajną opcją jest czip hormonalny podskórny. To jest chyba najdrozsza forma antykoncepcji (kosztuje okolo 1500-2000zl) ale działa trzy lata, więc jeśli nie planujesz ciązy w najblizszym czasie ( chociac nawet jak planujesz to w kazdej chwili mozesz go wyciagnac, ale szkoda hajsu) to jest to mega rozwiazanie! Niczego nie musisz pilnowac, o nic sie nie martwisz 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spirala (wkładka domaciczna) dla mnie była najlepszą decyzją jaką mogłam podjąć. Są różne na rynku działające od 2 do nawet 10 lat. Ja mam 5 letnią hormonalną. Na bezhormonalną bym się nie zdecydowała bo jest większe ryzyko, że nie zadziała. Samo założenie faktycznie było niekomfortowe. Taki jakby pojedynczy skurcz porodowy. Później coraz lepiej, można się wspomóc lekiem przeciwbólowym. Teraz po ponad roku nie wiem, że ją mam. Kontrole co rok u ginekologa, brak krwawień lub niewielkie plamienie i nic nie wpływa na jej działanie jak jest np. Przy tabletkach. Z tabletek zrezygnowałam bo co miesiąc coś… albo brałam antybiotyk, a przy tym zalecane jest mechaniczne zabezpieczenie bo antybiotyki osłabiają działanie antykoncepcji doustnej, albo dziecko przyniosło rotawirusa i obawiałam się, że mogła nie zdążyć się wchłonąć, a na koniec brania (około roku byłam na tabletkach) okazało się, że musiałabym zmienić na „mocniejsze” bo zaczęłam mieć plamienia międzyokresowe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, marlenacwir napisał:

Spirala bardzo bolesna na poczatku, ale na dluszczy czas jest spokoj i prawie zero okresu. Krazki co miesiac trzeba wkładac nowe a kupione trzeba trzymac w lodowce i oczywiscie tego pilnować. Uwazam, ze bardzo fajną opcją jest czip hormonalny podskórny. To jest chyba najdrozsza forma antykoncepcji (kosztuje okolo 1500-2000zl) ale działa trzy lata, więc jeśli nie planujesz ciązy w najblizszym czasie ( chociac nawet jak planujesz to w kazdej chwili mozesz go wyciagnac, ale szkoda hajsu) to jest to mega rozwiazanie! Niczego nie musisz pilnowac, o nic sie nie martwisz 🙂

Chodzi mi o tą z czipem fakt droga ale czy skuteczna. Czy boli zalozenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Agul napisał:

Spirala (wkładka domaciczna) dla mnie była najlepszą decyzją jaką mogłam podjąć. Są różne na rynku działające od 2 do nawet 10 lat. Ja mam 5 letnią hormonalną. Na bezhormonalną bym się nie zdecydowała bo jest większe ryzyko, że nie zadziała. Samo założenie faktycznie było niekomfortowe. Taki jakby pojedynczy skurcz porodowy. Później coraz lepiej, można się wspomóc lekiem przeciwbólowym. Teraz po ponad roku nie wiem, że ją mam. Kontrole co rok u ginekologa, brak krwawień lub niewielkie plamienie i nic nie wpływa na jej działanie jak jest np. Przy tabletkach. Z tabletek zrezygnowałam bo co miesiąc coś… albo brałam antybiotyk, a przy tym zalecane jest mechaniczne zabezpieczenie bo antybiotyki osłabiają działanie antykoncepcji doustnej, albo dziecko przyniosło rotawirusa i obawiałam się, że mogła nie zdążyć się wchłonąć, a na koniec brania (około roku byłam na tabletkach) okazało się, że musiałabym zmienić na „mocniejsze” bo zaczęłam mieć plamienia międzyokresowe. 

A jaka to różnica hormonalna i bezhormonalna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Sandra36 napisał:

A jaka to różnica hormonalna i bezhormonalna. 

Hormonalna zawiera hormon, który jest stopniowo uwalniany (progestagen). Niehormonalne to wkładki np. miedziane. Różnica jest taka, że wkładki hormonalne  zagęszczają śluz, spowalniają tym ruch plemników i uniemożliwiają tym samym zapłodnieniu. Często z resztą przy takich wkładkach zanika albo rzadko występuje owulacja. Miedziane z kolei uniemożliwiają zagnieżdżeniu się zarodka, wywołują lekki stan zapalny. Można o tym poczytać, dużo informacji jest na ich temat w internecie. Dla mnie bardziej komfortowa psychicznie jest hormonalna ale to lekarz z pacjentką decydują jaka metoda byłaby najbardziej odpowiednia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Sandra36 napisał:

Chodzi mi o tą z czipem fakt droga ale czy skuteczna. Czy boli zalozenie.


To podobne uczucie jak szczepionka. I w podobnym miejscu rowniez jest aplikowany. Ale po zaaplikowaniu całkowicie bezbolesne i niewyczuwalne

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×